Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Hm, skoro pa 300str procitah i sad tek ne znam sta bih uzeo :D
Jel moze mala pomoc...treba mi za bas light upotrebu, da ubacim win 10 i cisto da osvezim komp.
Max 4500. 230-250gb
Jedino sam shvatio da necu kingst a seriju...a ovako nznm sta uzeti?
Hteo sam kingst suv500 240gb
A vidim negde je pomenut gigabyte da je ok a jeftinije je...i da mi je merilo sto veca garancija, ali vecina je 3g nema sta.
Tako da ako moze neki predlog, a jos bolje ako je jeftinije!
 
UV500 ima 5g garancije, taman mu je i cena 4500din... U prodavnici na E...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Dobar, a povoljan SSD je WD Blue 3D Nand 1TB. SATA verzija kod mene u USB-C kućištu ide bez problema 500/500. Ako je Samsung EVO neki reper, onda je ovo korektno blizu, a jeftinije nekih 15-20%. Trebalo bi da je bolji od EVQ-a.

To je valjda isti disk kao Sandisk Ultra 3D (WD je vlasnik Sandisk-a).

Ja sam ga platio 115 eura u Nemačkoj. Nedostatak: ceo je od plastike, pa ne uliva baš poverenje kao neki stariji modeli koji su bili u metalnim kućištima.
 
Poslednja izmena:
Pa necemo ga gaziti ili pod kamion bacati pa da mu treba metalno kuciste i da je to mera kvaliteta (u radu)...
Cista sminka (estetika) je "oklop" oko samog ssd-a.
Neka ti je to najmanja briga u vezi ssd-a, u stvari neka ti to ne bude briga uopste...
 
Pa necemo ga gaziti ili pod kamion bacati pa da mu treba metalno kuciste i da je to mera kvaliteta (u radu)...
Cista sminka (estetika) je "oklop" oko samog ssd-a.
Neka ti je to najmanja briga u vezi ssd-a, u stvari neka ti to ne bude briga uopste...
Nije neki problem, ali vidi se da je jeftinija varijanta, ali je sam disk dosta brz što je i najbitnije...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Pa necemo ga gaziti ili pod kamion bacati pa da mu treba metalno kuciste i da je to mera kvaliteta (u radu)...
Cista sminka (estetika) je "oklop" oko samog ssd-a.
Neka ti je to najmanja briga u vezi ssd-a, u stvari neka ti to ne bude briga uopste...

JB g, seljak sam. Volim i ja takve proizvode :D
 
Dosetili se da simuliraju 2011. godinu i cuvene poplave na Tajlandu. :whip:

Idemoooo rukice gore (ovaj, parice...). :d

Ove godine ne bi trebalo da skoče cene jer su količine za ovu godinu već naručene i plaćene...mada, ko zna.
Ali očekivao bih rast cena od zime...ko kupuje, sad je vreme.
 
ima li razlike kad se podiže sistem, mislim dok butuje? Ja još uvek koristim obični ssd (sistem) i 2x hdd (prostor i čuvanje)... Od kako sam ga ubacio u komp još na početku je pisalo performanse 80% kao trim je podržan ali nije uključen (a uključen je), a healt je pao sa 100 na 92% al nema loših sektora perfektan... Nešto sam razmišljao da kupim neki od 256 gb i da instaliram na njega sistem i neke igre koje igram da vidim dal ima razlike
 
Ove godine ne bi trebalo da skoče cene jer su količine za ovu godinu već naručene i plaćene...mada, ko zna.
Ali očekivao bih rast cena od zime...ko kupuje, sad je vreme.

Mislim da nece biti nikakvog rasta cijena...to Samsungu olaksava da vise ide njemu u djep?!
Ovako ce poslovat sa trenutnim gubitkom koji ce vremenom sam od sebe nestat.
Ali ako su u talu, sto je veoma moguce onda moze ali da to nece ili nebi trebalo da bude kao sto smo vidjeli u proslosti.
Ostaje da se vidi.

1.ima li razlike kad se podiže sistem, mislim dok butuje?
2.Ja još uvek koristim obični ssd (sistem) i 2x hdd (prostor i čuvanje)... Od kako sam ga ubacio u komp još na početku je pisalo performanse 80% kao trim je podržan ali nije uključen (a uključen je), a healt je pao sa 100 na 92% al nema loših sektora perfektan...
3.Nešto sam razmišljao da kupim neki od 256 gb i da instaliram na njega sistem i neke igre koje igram da vidim dal ima razlike

1.Ima.Ako imas konzolu, onda ti ti tako izgleda.
2.Ne, nema razloga za paniku,guraj to jos "oho hoo" godina.
3. Razlike u odnosu na hdd ce svakako biti po pitanju ucitavanja i snimanja pozicije.Mada nekad i nije toliko da covjek kaze "wau".
 
Evo ja kupio, i prvi taj prelaz hdd>ssd je wau :D ja presrecan...komp se sa 45s do ekrana sa sifrom pali za 10,15..
Stavio win 10 i jedino sto nmg da instaliram win xp (za caleta) (nesto me zeza instalacija, probacu ponovo danas sa drugim diskom)
Sve u svemu, zadovoljan. I odlican prelaz..
 
Evo ja kupio, i prvi taj prelaz hdd>ssd je wau :D ja presrecan...komp se sa 45s do ekrana sa sifrom pali za 10,15..
Stavio win 10 i jedino sto nmg da instaliram win xp (za caleta) (nesto me zeza instalacija, probacu ponovo danas sa drugim diskom)
Sve u svemu, zadovoljan. I odlican prelaz..

Windows XP valjda ne radi pouzdano na SSD, ali uvek možeš da podigneš npr. VMWare ili VirtualBox virtuelnu mašinu...
 
Da li je Intel 545s beše u nivou Samsung evo modela i Crucial mx modela?
Da li se Intel 660p više(i koliko) greje od običnih sata3 ssd-ova.
Cene 545s je od 8 do 9 hiljada a 660p oko 9.
 
Neko je ranije kačio opširnije poređenje Intel 545s, Samsung 860 i Crucial MX500 i u nekim segmentima je i bolji Intel ako se dobro sjećam

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
U provetrenom kucistu temperatura verovatno nije problem a pogotovo ako mu stavis i pasivni hladnjak (ako je potreban) i dobro ventiliras kuciste (za bilo koji brži m.2. vazi)...
 
@Dagi, nekad bili ok, cak i sa mlc nand mogli da se nadju. Novi modeli su vec vidjeni i sa qlc, a to je vec bezveze.
 
U E... je 5godina i jeftinij je za 200din. Samo pazi ako uzimas da ti daju garantni list na 60m, ako ne onda ih cimaj da ti posalju.
 
Garanciju daju uvoznici, tako da bi trebalo da je svuda ista garancija. Pozoveš, pa proveriš.
 
Mnoge firme na sajtovima nemaju tacne podatke. Kada sam kupio mali SSD u jednoj prodavnici u Bg na sajtu im je pisalo da je garancija 2 godine, ali sam u garantnom listu dobio 3 godine garancije. Trebalo bi da bude ovako kako je napisao PJ.
 
Drugari, uzeo danas SanDisk od 240GB i hteo bih da kloniram C particiju sa legalnim windowsom 10 PRO i svim programima na njega a da posle HDD formatiram i ostane kao backup. Koji je free program najbolji za to? C particija je oko 100GB, iskorisceno 70GB ako je bitno. SSD moze da ostane kao jedna velika C particija, ne bih da ga delim. Unapred hvala!
 
Dali je ovo dobra kupovina u E**** , cena 2990 din, garancija 120 meseci
SSD SATA3 128GB Samsung 850 PRO 550/470MB/s, MZ-7KE128BW

ili za 2390 din isto E**** , garancija 36 meseci
SSD SATA3 120GB Kingston A400 500/320MB/s, SA400S37/120G
 
Prvi je odlična kupovina ako te taj kapacitet zadovoljava, drugi baš i nije.
 
Jos bolje ti je Intel 545S od 256gb za 4190din. u radnji na U
 
Nazad
Vrh Dno