Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Otišle cene u nebo za sve što ima reč "memorija", da nije toga cene bi bile u pola niže nego pre godinu dana.
 
Kada se ocekuje pad cene memorija i ssd-ova?

Ne do kraja godine. Znaće se više na jesen :)

U suštini, glavni "krivci" su proizvođači i ljubitelji mobilnih telefona, s obzirom na to da se isti prave sa 8 GB RAM-a i 128 GB prostora. A oni imaju prioritet. Ja sam po svemu sudeći odustao od prelaska na SSD u nekom narednom periodu. Ali me muči cena DDR4 RAM-a :(
 
SSD je vredan kupovine bez obzira na nešto veću trenutnu cenu, ne postoji komponenta koja je više poboljšala "udobnost" pri korišćenju računara.
 
+1
Upravo, potpuno se slažem!

Ja imam SSD od 2011, a tad su me 2 od 120GB izašla 498$ iz Amerike tj. komad 249$ ili 191€. Dok je ovde (u evropi generalno) bilo daleko viša cena...
I da je i dalje toliko opet bi ga uzeo, a sada je samo fragment te cene.
 
Pričali smo već o tome. Dosta zavisi od upotrebe. Ja sam hteo sad, pošto planiram da vrtim VM često, ali sam odustao. Meni za moje potrebe treba 2 komada od ~500 GB (ili bar 500 + 250), što je previše. Dok 500 GB ne dođe na 100€ (60€ za 250 GB), ne razmišljam o SSD-u.

Ja na poslu koristim SSD 5 godina, kod kuće nemam. I mislim da po ovim cenama, to ubrzanje ne vredi. Imam 16 GB RAM-a i tu stane (skoro) sve što mi treba. Jedino mi fali Ryzen 1600 za bolji rad VM-a :D
 
^
Mislim da ce proci najmanje 4-5 godina dok 500gb ne bude 100 eura.
 
Prošle godine su se mogli naći za 110€, 240 GB modeli za 65-70€. Nadam se da će se za godinu dana bar vratiti na te cene. Bar se tako priča :)
Moguć strmoglavi pad cena 2018
 
Poslednja izmena:
Heh, nemam vise RAPID mode u win 10 jel to normalno? I brzine su mi nesto cudne, jel ovo ok? :)

Forum.jpg


Forum-2.jpg
 
Poslednja izmena:
Preporuka za jeftini 120/128 GB SSD? Nameravam da bacim Linux na njega, uz već postojeći SSD sa Windowsom, za dual-boot.
Kingston UV400 vs. HyperX Fury? Kakvi su ovi SanDisk-ovi?
 
U radnji gde kupujem trenutno ovakva situacija
Crucial MX300 275GB -> 11.650 din
Sandisk Ultra II 240GB -> 13.500 din
Samsung 850 EVO 240GB -> 15.000 din
Corsair Force LE 240GB ->15.000 din


Isplati li si Crucial?
 
HyperX Fury>UV400.

Isplati se MX300 jer koliko sam gledao kad sam ja uzimao, Ultra 2 nije nista poseban da bi opravdao razliku od 2.000 za manji kapacitet.
Samsung 850 evo najbolji, ali 3.500 vise, preterivanje..

Uzeo sam krajem prosle godine Sandisk X400. 5g garancije, sa brzinom sam super zadovoljan. Ne znam koliko sad kosta.
 
Poslednja izmena:
Tom logikom neces ga nikad uzeti...
Ako ti treba, ako ga zelis, ako para imas odes i kupis sta zelis.
Nagadjati o ceni ili cekati da cena padne da bi ustadio 1-2k ili koliko god vec, samo kvari gušt...

Kad nesto nije neophodno, onda nije problem cekati.
 
Poslednja izmena:
Nađoh na KP Samsung 850 Evo 120 GB sa 3 TB upisa i više od 3 i po godine garancije za 7000...sad se dvoumim da li se isplati ili je bolje da dodam 500-1000 za neki nov drajv od onih jeftinijih...
 
Poslednja izmena:
Ako ti ista pomaze,trenutno sam na 750-ci koja ima 2TB a kod sina je 850 Evo koji je dosta stariji i preziveo gomilu Win/linux instalacija,oba savrseno sljakaju...
Kasnije mogu pogledati koliko ima upisa...

Mada sam ja tu 850-ku kupio tad po ceni ovog polovnog :)

Ah da,od jeftinih meni Zotac a kolegi neki Inteso otisao u llovista...
Da sam dodao 20e jos uvek bi trajao Samsung...
 
Poslednja izmena:
AKo je sigurno da je ispravan taj sami onda nemas sta da razmisljas (ako ti je dovoljno tih 120GB).
 
Dovoljno mi je 120 GB, na njega ću da instaliram Linux. Na drugom SSD-u ću da držim Windows. Pa Bože zdravlja, jednog dana će da se pređe na NVMe, kad podmladim mašinu.
Već sam se dogovorio s čovekom za kupovinu, poslao mi je par screenshotova, drajv nije mnogo korišćen, 3 TB upisa. Trebalo bi da bude ok...ako ne, tu je garancija (domaća).
 
Poslednja izmena:
Uf,zaboravih... sorry Jury:

18197807_1376183795807239_1106673942_n.png


Kao sto vidis,nema tu bojazni...
 
Transcend SSD230S 128GB 560/500MB/s
Sandisk Ultra II 120GB 500 MB/550 MB/s

Koji je bolji? Cena je skoro ista.
 
Dovoljno mi je 120 GB, na njega ću da instaliram Linux. Na drugom SSD-u ću da držim Windows. Pa Bože zdravlja, jednog dana će da se pređe na NVMe, kad podmladim mašinu.
Već sam se dogovorio s čovekom za kupovinu, poslao mi je par screenshotova, drajv nije mnogo korišćen, 3 TB upisa. Trebalo bi da bude ok...ako ne, tu je garancija (domaća).

3 TB upisa je nista za samsung, evo kod mene kako se pokazao 850evo od 250GB
 

Prilozi

  • ff.PNG
    ff.PNG
    50.4 KB · Pregleda: 178
  • gg.PNG
    gg.PNG
    50 KB · Pregleda: 167
3TB nije nista za maltene svaki SSD, jedino oni najgori kinezi mozda imaju problema.

Oko 75 TBW je za vecinu 240-256GB ssd-ova, bar za one za koje sam mogao naci info kad sam gledao za sebe. Za Samsung 850 evo je verovatno i vise od 75.
 
Poslednja izmena:
Ja za 10 meseci 13TB na SSDu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Godinu i 3 meseca, 4.55TB :D
 
Koliki je budzet? Samsung 850 EVO/PRO ili Transcend.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobar je, imam ga u kancu, za svaki dan odličan. Ima problem samo sa velikom količinom podataka odjednom.
 
Ja bih ga koristio samo za igre,mislim da ce biti vise nego dovoljno.
 
Nazad
Vrh Dno