Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Pitanje je dakle koji je najbolji Solid State Drives veličine oko 120 GB na našem tržištu kad se uzme u obzir cena / ono što korisnik dobija


Bitnije je sta je korisniku potrebno, a ne sta dobija. Po meni je najbolja varijanta Silicon Power E20, ali siguran sam da sam u manjini sto se tog misljenja tice, a i taj disk je znacajno poskupeo u zadnjih par meseci :type:
 
Kad korisniku treba recimo za posao koji donosi novac onda neće kupovati best buy rešenje nego najbolje u datom trenutku. Ovde se pak traži nešto čime bi se ubrzalo pokretanje sistema i aplikacija u svakodnevnoj upotrebi dakle što bolje za uloženi novac a ne najskuplje i samim tim najbolje rešenje
 
Kad korisniku treba recimo za posao koji donosi novac onda neće kupovati best buy rešenje nego najbolje u datom trenutku. Ovde se pak traži nešto čime bi se ubrzalo pokretanje sistema i aplikacija u svakodnevnoj upotrebi dakle što bolje za uloženi novac a ne najskuplje i samim tim najbolje rešenje


Pa taj E20 je najjeftiniji SSD te velicine, AFAIK, a ima i garbage collection, tako da ce raditi najbolje moguce na svakom OS-u :type:
 
Svi imaju garbage collector, samo je pitanje kako kod koga radi.;)
Patriot Pyro od 120GB je trenutni BB.
 
Svi imaju garbage collector, samo je pitanje kako kod koga radi.;)
Patriot Pyro od 120GB je trenutni BB.


?!

Koliko sam citao, E20 moze na svaki OS, dok ce nekim drugima degradirati performanse ako nisu na Sedmici zbog TRIM-a.
 
Cisto sumnjam da ljudi koji kupuju ssd drze xp, nema neke logike.
 
Šta mislite o:

A-DATA 120GB SSD SATA300 AS511S3-120GM-C

Review 1:
http://www.techpowerup.com/reviews/AData/S511_120_GB_SSD/

Review 2:
http://thessdreview.com/our-reviews...a-sandforce-driven-6gbps-ssd-to-their-lineup/

Sajt proizvođača ima u download sekciji i novi firmware iz novembra 2011. koji bi trebao da "pegla" sve potencijalne probleme sa kontrolerom:
http://www.adata.com.tw/index.php?action=product_download&cid=3&piid=130

Cena mu je izuzetno privlačna u odnosu na performanse prikazane u testovima (rang Vertex-a 3 ili malo bolji).

Ima li ga neko na forumu?
 
Ako je SF2 u pitanju, onda je manje vise sve poznato. :)
 
dobar komentar na ovaj drugi review :D

i have ssd s511 120 gb sata 3 .sucks hangs stops can't upgrade frimware the custmer suport don't answer don't buy it , buy intel i will chenge this pice of shit with intel

haha vristim

Ja ne bih gledao nista drugo osim Crucial M4. Ovaj sandforce je izvakan, ima dosta modela kod nas, ne verujem da se ova ADATA nesto posebno razlikuje.
 
To stoji, samo sto covek jos u prvom postu lepo rece *na nasem trzistu*... znaci, nista od m4, na zalost.


On a side note, mislim da najbolji garbage collection imaju upravo SSD-ovi sa Marvell kontrolerom. Agresivan prilicno i isto tako brz. I na ko zna koliko mesta procitah ovakav zakljucak.
Moja pretpostavka jeste da, zbog toga, takav disk nece gubiti performanse ni na XP-u, tj. OS-u bez podrske za TRIM. U svakom slucaju, kod mene nema pada performansi, a uporedo se koristim 7-icom (koja je na SSD-u) i XP-om (koji je na hardu).
 
Ne bih da ulazim u raspravu, ali to je mali procenat ljudi. Svako ko uzima SSD gledace da izvuce maximum iz njega instalacijom sedmice koja ima native podrsku za SSD.

Za XP postoji TRIM utility kod vecine proizvodjaca cini mi se, za Mac i Linux nisam siguran.
 
TRIM na linuxu postoji već par godina koliko mi se čini.
 
Ako se vec pojavila 470-ica... mozda je to naznaka da ce u skorije vreme stici i 830?
 
S470 256GB ima za 250e kod nas??? Salji PM gde... previse dobra cena da bi bila istina :) Za toliko ni u EU nema.
 
Verujem u to da je 470-ica stigla... ali sto se cene tice, tu vec mislim da je zestoko pogresio :)
 
Nisam Care sigurno,verovatno cu poruciti 1 kom za sebe.
Dobio ga Kimtec,sad nadjite ko saradjuje sa njima pa narucite :)
 
Potpuno nerealna cena, 'ocu 5 komata :)
 
ima u kimteku koliko hocete, preporucena MP cena 25.765,00 din
 
verujem da ima, ovo je preporucena MP cena od strane kimteka
 
240e za Samsung 470 256GB?

Nije to loša cena, u Švabiji je i skuplje, proverite sami... Ako je cena i nerealna, nije do našeg uvoznika, već do samog Samsunga.

P.S. 830-tica 256GB je u Švabiji oko 310e, a Intel 510 256GB celih 450e, tek da podsetim.
 
Poslednja izmena:
Ovako dobru cenu Samsung 470 nema ni u Americi igde...
Kome treba SSD, nema razloga da trazi dalje!

Yep. Cak i maloprodajna cena izgleda super, ko zna koliko je tek uvozna dobra... sto nema 512GB! :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Na ovu cenu ti trazis 128GB??? :D
 
Nazad
Vrh Dno