Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Nisam znao da vi svoje kompove nosate stalno tamo-vamo...
Ajde da su vam stranice prozirne pa uzivate u glednaju unutrasnjosti pa razumem zasto je potrebno lepo postaviti ssd ali u onom "limenku" moze bilo gde i bilo kako samo da ne stoji na cpu hladnjaku i na grafickoj, moze cak i na onaj UGASENI hdd (ali samo dok je neprikopcan, dok nije u upotrebi, dok je ugasen :d) ...
Da li je lepse pa nek je i bolje u svoju ladicu/policu/nosac, jeste bolje je, da li mora, pa ne mora.

E sad kakve veze svo ovo pisanje ima sa samom temom... ?
 
To je ODLICNO ali dok dodje iz Kine, pogotovo sada oko nove godine...
 
Поново сам наручио 2ком па јављам за колико су стигли.
 
Kod mene namešteno bez problema ...
A i emmi ne bi prodavao držač toliko dugo da ne može da se pričvrsti.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Hvala (još jednom) svima na savetima!
Ja bih ga ipak ili zašrafio sa jedne strane ili zalepio izolirkom za disk ispod ili za kućište.
Kad-tad će neko da zaboravi da je disk unutra otkačen, pomeriće kućište i onda nešto može da se ošteti.
Ako je visoka temperatura, uzmeš onu posebnu izolirku. Ne znam kako se zove, izgleda više kao tkanina.
Poslušao sam te i iskoristio sam šaraf od HDD-a da nekako „prišrafim“ SSD za ivicu. Nije najbolje rešenje, ali dovoljno da se ne pomera horizontalno.
Sinoć sam odneo kompjuter i rekao mi je da ga neće nigde pomerati niti se ikada pomerao. Stoji na jednom mestu stalno. Sve u svemu :)...
 
Jbt napravi se nauka o kacenju SSD-a. Imate i obostranu samolepljivu traku - pa moze i to da posluzi ako ne mozete da nadjete odgovarajuci nosac za 3.5" ili vam kuciste nativno ne poseduje mesta za 2.5" drajvove.
 
Jel ima neki komentar za Ki gston KC400 512GB MLC + Phison + 800 TBW?
 
Hvala (još jednom) svima na savetima!

Poslušao sam te i iskoristio sam šaraf od HDD-a da nekako „prišrafim“ SSD za ivicu. Nije najbolje rešenje, ali dovoljno da se ne pomera horizontalno.
Sinoć sam odneo kompjuter i rekao mi je da ga neće nigde pomerati niti se ikada pomerao. Stoji na jednom mestu stalno. Sve u svemu :)...

Vodi racuna koje srafove koristis na ssdu - imas srafove za 3.5 incha i 2.5incha drajvove.... razlika je samo u navoju (kapa im je buvalno slicna mozda i ista) , finiji gusci navoj je za 2.5 inca iliti ssd - ako koristis veci koji ide na 3.5 incha ima da pokrivis navoj na istom i neces posle moci da ga srafis ;) - uporedi sa srafom od kucista ako imaju iste debljine navoj onda je za klasicne diskove i nemoj koristiti na ssdu
 
Pozdrav,

Jel moze preporuka za neki sad best buy ssd 240/256 gb
Ako moze preporuka vise modela?
 
^ Puno puta rečeno: EVO 850 250GB. 83-87€ kod Mađara. Malo skočile cene svima, kad i RAM. Razlika u odnosu na druge modele u klasi je par evra.
 
Od onog sto ima u ponudi kod nas, samo 850evo 250GB i veci pa onda svi ostali.
Tu je pocetak i kraj svake diskusije, u stvari diskusija je nepotrebna.
 
^ Puno puta rečeno: EVO 850 250GB. 83-87€ kod Mađara. Malo skočile cene svima, kad i RAM. Razlika u odnosu na druge modele u klasi je par evra.

IMHO, tolicka usteda (kod nas je 100e) nije vredna cimanja, bolje uzeti kod domaceg distributera i imas pisanu garanciju 5 godina. Na toliki period usteda je nemerljiva.
 
IMHO, tolicka usteda (kod nas je 100e) nije vredna cimanja, bolje uzeti kod domaceg distributera i imas pisanu garanciju 5 godina. Na toliki period usteda je nemerljiva.

Iz toga razloga je uvek potrebno pogledati (pitati za) cene kod "madjara" i uporediti ih sa onim u nasim radnjama, nakon toga obaviti kupovinu. Mnogi to ne rade, dok se na kraju opeku. Nisu "madjari" sto su bili. Sveobuhvatno.
 
Poslednja izmena:
I cene koje pisu su uglavnom nize od onih koje ce vam reci kada iz upitate za nesto iz ponude.
 
Pa - da. Verovato si hteo da kazes da se mnogi zalete i uzmu kod "madjara" pri cemu ne razmisle da 10-15-20 evra ustede ne znaci apsolutno nista na period od 5 god.
 
^ Narucio sam par stvari od "Mađara" prosle sedmice (nije SSD), zovu me danas glasom, kažu da im je pošiljka zaplenjena na granici, otkazuju narudžbinu i da narednih 10-ak dana neće raditi.
 
Znači da su počeli ozbiljnije probleme da prave lokalnim distributerima...
 
^ Al sve konspirativno. Ovako su u KP porukama poslovni. Ali, nikad potpis sa imenom, zovu sa skrivenog broja... No bar su se javili, ove nedelje je trebalo da mi stigne poruceno.
 
Predpostavljam da misliš na ovaj model: "SSD SATA3 250GB Samsung 850 EVO 540/520MB/s, MZ-75E250B/EU" koji kod nas košta oko 100 evra.
Medjutim, vidim da se prodaje i drugi, "ogoljeni" model: "SSD M.2 250GB Samsung 850 EVO 540/500MB/s, MZ-N5E250BW" koji je skuplji za 10 evra,
i ima garanciju od 3 godina dok je kod prvog garancija 5 godina. Šta uzeti i koja je razlika medju njima (osim izgleda)?
 
@nindac Da li ti vidis razliku izmedju ta dva ssd-a?!
Kakva je razlika?!
Jedan je sata a drugi je m.2. ssd.
Prvi "neogoljeni" sa konektuje u sata a drugi u m.2. konektor.
"Ogoljeni" ti ne treba ako nemas plocu koja podrzava m.2. ssd (nema konektor odgovarajuci).
Uzmi "neogoljeni" zbog duze garancije...

p.s. Ogoljeni i neogoljeni... ej...
 
p.s. Ogoljeni i neogoljeni... ej...

Еј животе луталицо. Хахахаха. Ја и даље не вјерујем да је неко ово написао. :-D
@nindac издоминирао си, скидам капу!

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
@nindac Da li ti vidis razliku izmedju ta dva ssd-a?!
Kakva je razlika?!
Jedan je sata a drugi je m.2. ssd.
Prvi "neogoljeni" sa konektuje u sata a drugi u m.2. konektor.
"Ogoljeni" ti ne treba ako nemas plocu koja podrzava m.2. ssd (nema konektor odgovarajuci).
Uzmi "neogoljeni" zbog duze garancije...
p.s. Ogoljeni i neogoljeni... ej...


Čemu takva agresija?
Čovek je lepo pitao i mogao si da daš normalan odgovor.

S'obzirom na naslov teme šta mislite o Team L5 Lite 240gb(9000) i Patriot Burst 240gb(10000)?
 
Čovek koji nije u toku sa ne baš raširenim tehnologijama i oznakama/nazivima pronašao je jednu jedinu reč po kojoj je svima ovde odmah bilo jasno o čemu priča i usput još malo i oraspoložio/nasmejao. Ja mu skidam kapu, baš tako i treba da se pišu poruke. Mnogi verovatno ne znaju ni šta su MFM i RLL kontroleri i diskovi ili sipp i simm memorijski moduli, nisu nikad videli ni isa/vlb slotove, itd. (ala sam mator) Treba se skoncentrisati na odgovore/rešenja, a samo usput pomenuti tačnu/uobičajenu terminologiju koja pomaže boljem razumevanju.
 
@Bya-Bya-sama, onaj slucaj, kada je bolje dodati novac za samsung 850 evo.
 
Čemu takva agresija?
Čovek je lepo pitao i mogao si da daš normalan odgovor.(10000)?

Agresija?
Da li jos neko vidi agresiju u mom postu?
Ja sam samo bio "zgranut" neuocavanjem ocite razlike izmedju tih ssd-ova.
Kako je pitao, takav je odgovor i dobio.
Da li je shvatio, pa nadam se da jeste...
Da li je u najmanju ruku pitanje bilo "cudno", pa jeste.
Neukom sam dao tacan, znanju njegovom pristupacan odgovor.
Da li me je poslusao ili ne, ne znam, da li je pokusao ustedeti pa uzeo "jeftiniji" ili je uzeo ono sto mu je receno, ne znam.
Najbolje neka se sam javi pa nam kaze da li je osetio agresiju ili da li se osetio nekako povredjen, uvredjen, na neki nacin diskriminisan, ugrozen sto sam s cudjenjem na kraju reagovao...

@@nindac JAVI SE...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno