Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Mala je razlika, više se isplati u radnji za 11.000, imam pisanu garanciju i račun, mogu da se teram sa njima ako zatreba. Da je razlika par hiljada ok, ovako ne.

Razmišljam se baš da u mojoj staru kantu stavim neki SSD, ako naleti neka acija.

Pravilno razmisljanje.

Mislili su da proveris karakteristike tvoje ploce, da li ona podrzava "sata3" (sata 6Gb/s) protokol.
Ako sada nemas noviju plocu, opet ne gubis skoro nista jer ce odziv da bude isti kao i da je sata3, a posle kad nabavis novi komp doci ce ssd do svog punog izrazaja.
Sam ssd mozes da stavis gde i kako god hoces.
Meni je prvi ssd stajao "onako" u kucistu, na polici ispod optike, nepricvrscen, samo polozen.
Tek kad sam promenio kuciste i ssd sam stavio za na to predvidjeno mesto.
Onda je dosao 2. ssd veci od tog 1. pa ga je zamenio ovaj 3. jos veci. :)
 
Hvala za savet. Sata 2 je kod mene. Proverio sam sve zahvaljujući Šumadiji.
 
Ja sam pre tacno 3 godine uzeo 1TB SSD, koji nije ni bio najjeftiniji tada, za 216e. Vec 2 godine i nesto nema ispod 250e za BILO KOJI 1TB SSD :(
 
Koji SSD od 1 TB si uzeo tada za te novce? Dobro je dok i ove cene ne odu na gore... kao sto je slucaj sa RAM-om. Isto i za graficke kartice zbog rudarenja. SSD verovatno drzi cenu jer je potraznja za NAND-om ogromna zbog mobilnih uredjaja.
 
Ne nasedajte na to, mobilni uredjaji ne koriste isti NAND, vec low-grade, extra high density. Taj NAND se ni u m.2. 2240/2280 ne koristi.
A SATA i full PCIe varijante nemaju ni razloga da koriste extra high density, jer vrlo lako mogu da stave vecu kolicinu na istoj zapremini.

Tako da cene SATA SSDova nemaju uopste opravdanje u bilo kakvoj potraznji. Nekima sede zalihe SSDova od pre 4 godine, ali zbog ove razlike u ceni (i prilicno male kubikaze pakovanja naspram cene) isplati im se i da cekaju godine ocigledno.

SanDisk Ultra 2 sam uzeo. Imao je i Crucial/Micron, ne znam koja bese predzadnja aktuelna serija tada, za nesto sitno vise, tipa 225-230e.
 
Pa tacno - ali i ti NAND-ovi visoke gustine se proizvode od istog kompozitnog materijala zar ne :) Tako makar svi "zvanicno" kazu da je to razlog stabilnih cena tokom ovih 5 godina... sto je jako spor rast po pitanju kapaciteta - pre 5 god sam imao 128GB SSD, a danas samo duplo od toga (250) - pricam u klasi best buy za radnu stanicu.
 
burazer dobio na poklon laptop, HP 15 bw0xx
treba mu SSD za ovo, a od diska koji je sad unutra bi napravio eksterni

koji SSD preporučujete? dovoljan je i od 120gb, na njemu bi bio samo sistem
 
Jeste.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Bio je u Emmi-ju prošle nedelje na akciji za 11k,sad je malo više.
 
I ja sam bacio oko na isti zbog preporuka ovde, samo čekam lepu akciju u nekoj radnji, nije mi hitna kupovina, kad bude.
 
To je preskupo s obzirom da u prodavnici sa pet godina garancije košta 1500 din više.
 
I fisklanim. Zlu ne trebalo imam gde da šaljem inspekciju. Trebalo bi biti veća razlika da se isplati sa KP.
 
Ako je nešto na KP, teško da će biti garancije i jedna godina, a ne pet ;-)

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Oni sa prometom na KPu se nece cimati da vam ne srede garanciju za SSD. Ionako ga samo vrate radnji gde su uzeli i cekaju da se njima vrati. Isto i za memoriju. To su previse sitne (fizicki) stvari, a znaci im da opet kod njih uzmete verovatno.
Pa i telefone vracaju dosta njih i sredjuju garancije stvarno, kada su novi.
 
KP ima jednu manu, danas rade a sutra ih nema nigde, caskom im se moze desiti da odu na duzi "godisnji odmor" ili "sluzbeni put"...
 
Znaju oni kako da drze otvoreni povratnu kartu :)
 
da li uzeti SP120GBSS3S55S25 ili TS120GSSD220S ? ili ima nesto bolje za tih nekih 6-7k
 
SSD SATA3 250GB Samsung 850 EVO 540/520MB/s za 11.790din ili
SSD SATA3 275GB Crucial MX300 11.890din?
Posto ce biti na vidnom mestu u kucistu, vise mi odg Samsung, takodje ima 2god duzu garanciju, ali Crucial ima 25gb vise..
Naginjem ka Samsungu, vase misljenje?
 
Ne naginji vec se odma prevali, zgrabi i ne brini vise brigu.
Samija uzmi odma i bez razmisljanja.
 
Nazad
Vrh Dno