Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

69 svra 480GB bas jeftino takve cene treba da budu i u Srbiji.
 
Nisu lose cene a i test je bolji od Biostar-s (ima ga u komentarima). E sad garancija i trajnost je upitna.
Edit:
U vezi KingDian-a, nasao sliku kontrolera, Phison S-11:

Bese isti ide u Patriot?
Razmisljam se da uzmem jedan 120GB za probu i taman kad zatreba za servis.
 
Poslednja izmena:
Kingdian s280 240gb skoro kupljen likom iz Rusije, ocitan:
Model: KingDian S280 240GB
Fw : Q0607A
Size : 228936 MB
From smart : [DIGITAL] [Q0607A ]
Controller : DigitalT
Bank00: 0xec,0x1a,0x94,0xf3,0x64,0xc8,0x0,0x0 - Samsung 3d-32L MLC 16k
Gde li su Kinezi drpili nand samsung je velika tajna :D Ako se posreci - ssd je ekstra za te pare. Kontroler je sm2258h uz dram.
proof:
https://forums.overclockers.ru/viewtopic.php?p=15606685#p15606685
 
Poslednja izmena:
Znaci taj kingdian mu dodje nešto najbolje što se može uzeti sa alija?

Sent from my Passport using Tapatalk
 
Ja mislim da da, pogotovo sto se sa onog linka uzima direktno od proizvodjaca, ima preko 5000 porudzbina.
Onaj 120GB je imao Phison S-11 kontroler, on bese nije nesto, ide u Patriot Burst?
 
80$ plus 32%, i po vama je to dobra cena za SSD sa nula garancije?:)
 
@mihajlosd, pa kingdian odnekud kraducka nand samsung (pokusava da sakrije na sve moguce nacine, cak imitira hynix/toshiba slicne natpise na cipovima). I za razliku od ostalih kineza, su koliko toliko ok. Ima naravno lutrije uvek.
phison s11 zavisi koji nand ima i kako su ga softverski podesili, moze biti usporen.
@alfaunits, pa Rusima je super cena, jos uvek ni carinu, ni pdv ne placaju na porudzbine (sada su im valjda skresali na 500e)
 
Poslednja izmena:
Meni su otvarali masku za mobilni i ocarinili je 800 dinara... maska placena 4 dolara.
Bolje pogledajte cene na zapadu, 48 E Sandisk SSD Plus 240 GB na Amazon.de. Isporuka sledeci dan za Prime korisnike.
 
Pa ne znam...meni tako sitne stvari (gabaritno) nikad carinili nisu, a bilo je i dosta skupljih. Kad bolje razmislim nikad mi nista nisu ni carinili, sem multimedie za auto, za jedno 4-5 godina narucivanja.
 
SSD iz kine ni pod razno, treba da znate da svaka proizvodnja ima skarta a kinez kupi resto i krade pa sta utrefi, a garancija nula + na isti drzite podatke koji znaju da bole ako se izgube......
Pogotovo sto ovo nisu brandovi koji ce da traju, oni ih menjaju kako im se cefne tako da samo glupi rusi kupuju tamo dok se ne opeku masovno
 
Pa ne znam...meni tako sitne stvari (gabaritno) nikad carinili nisu, a bilo je i dosta skupljih. Kad bolje razmislim nikad mi nista nisu ni carinili, sem multimedie za auto, za jedno 4-5 godina narucivanja.

Igraj LOTO i kad dobijes seti se mene pa 1% za nagovaranje posalji... :D
 
Ja porucio jedan pa sta bude. Javljam rezultate kad stigne.
Sad gledao, u laptopu je Samsung 470 SSD 2.5" MZ7PA128HMCD-010L1:
https://www.samsung.com/us/support/owners/product/128gb-ssd-470-series
SATA 2 je mada nije ni bitno jer je u matorom Elitebook-u 6930p koji nema SATA 3. Evo rezultata, doduse pod sistemom:
samsung_470.jpg
 
Poslednja izmena:
Potpuno nebitno, cak mozda i jos koraka nazad za 99.99% ljudi.
Brzina je nebitna vise, kapacitet se ne povecava vec 3 godine(8TB SAS 2.5" je i tada postojao), a cene nisu bitno pale. U stvari jos uvek ne nalazim za 200e 1TB ili veci.
 
Na KP 860 EVO 1TB je 200€ kod naših "mađara". Šteta što nema Cruical MX500, koji je jeftiniji od 860 Evo-a.
 
Baci link na PM, da vidim da im 2/4TB nije podjednako dobro cenjen :)
 

Pa koji je po vama najbolje uzeti za pc? Koji je najbrzi i najsigurniji?
 
Poslednja izmena:
Sa ovom markom sigurno neces biti najsigurniji....

A koji je najbrzi ... valjda onaj drugi po redu ako gledamo brzinu porta.

U svakom slucaju srecno sa ovom markom!
 
Najsigurniji je sa garancijom. Pozeljno domacom. Kod Kineza je jos veca lutrija sto se tice nand, kontrolera, fw i td. Ne znam koliko se isplati narucivati iz Kine, kad ima rizik da ocarine i naplate pdv. Pa ispadne jeftinije ovde kupiti u radnji.
Bez zeze, kineski ssd sa alija moze da bude ok, ali nema nikakve garancije za to. Dakle to jedino ako se ide na rizik i trazi najjeftinije (kod nas ne vazi, jer carina moze svu razliku da pojede i jos do doda) i nije bitna neka ocekivana stabilnost konfiguracije.
 
@djalf, kad stigne javi, pa da ocitamo, da vidimo sta je tebi zapalo unutra.
 
I te pare su prevelik rizik kad se pogledaju procenti nezadovoljnih kupaca, odnosno crknutih kingdian ssd-ova, prodatih na amazonu.
 
Оно што ми је јако чудно је што је доста познатих сајтова почело да описује/рекламира кингдиан.
Претпостављам да им плаћају доста.
Видех још пре неког времена, ајде као да погледам по продавницама чисто да видим, кад оно скоро све негативне
оцене - бар за ССД ове, за меморију нисам видео.
Али опет зашто се играти тако битним стварима за релативно малу разлику у цени...
 
Pa mozda zato sto (ja konkretno) imam laptop star 7-8 godina koji daj Boze da vredi 100e i hocu da ga malo ubrzam. Nemam nameru da mi ssd vredi ko pola kompa. A opet ne razmisljam sad o nekoj zameni u bliskoj buducnosti pa da ga prebacujem u novi komp.
A razlika je mozda apsolutno mala, a relativno je osetna. Uz onaj kupon 4$ na aliju tacno duplo.
Neka mi radi 2-3 godine koliko ce jos da potraje i ovaj laptop...ja prezadovoljan.
A brzina mi je totalno nbt jer je svakako limitirana sata1 na laptopu.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Možeš da prođeš dobro, a i da baciš pare pa da te kasnije košta više nego da si odmah kupio neki normalan.
 
Na onom linku gde je oficijalni prodavac Kingdian ima preko 6000 ocena, vecinom pozitivnih, nisam naisao na negativan pa pogledajte. Ovo je vise eksperiment i ako ga budem koristio bice negde za sistem gde mi nece biti zao ako crkne.
 
Nazad
Vrh Dno