Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Programi i igre smeštaju svoje stvari u App Data i Documents. Ili redovno bekapuj sejvove igara iz My Games foldera ili premesti ceo Documents folder na drugu particiji pa sistemu kaži da premeštena i da se stvari upisuju na tu drugu lokaciju jer Documents folder više nije na C, to je stari trik. Ima tutoriala po netu, prosto je...

Aj bas cu probati kad mi stigne ssd, znaci samo iskopiram app data i documents i ne mora ponovo reinstall? a nece onda registry da zeza? jer kontam da ce onda registry biti prazan...
 
Registry nije tamo, ne brini o registry. Samo "reci sistemu" da je Documents folder premešten, ima tutoriala po netu, ne mogu da se setim procedure sada ali prosto je...
 
Necu premestati ni documents ni app data ako je moguce, sve to ostaje na sistemskom gde je i OS.
Samo cu na drugi ssd stavljati igre i programe, a kad hocu reinstall windows-a, onda samo iskopiram documents i ceo app data folder na drugi drajv, pa kad reinstaliram windows na sistemskom, vratim na njega taj documents i app data, i onda bi trebali svi ti programi i sve te igre koje su mi na drugom drajvu, da nastave da mi rade kao do sad, i da su vec podeseni, save game-ovi iz igara sacuvani ako su u my doc itd...
 
Isplati li se Transced ssd230 od 256 gb za 4 crvene?
Ili da jurim nešto drugo.

Tapatalk pro using S10e
 
Ma jasta je!!!!!

Nema da se brines, neces ti to potrositi za zivota!

EVO ti je bolja opcija samo ako ti je vazan konstantan "golem" protok fajlova pri pisanju sa maximalnom brzinom.
Hvala.
Odlučio na kraju za Crucial MX500. Praktično je ista cena kao i QVO...

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi treba mi savet, naime imam stari laptop sa i5 450m u pitanju je asus n53. Posto je kao nov odlucih da ga castim sa ssd, vredi li na taj cpu i maticnu staviti ssd tipa kongston A400, nigde na netu nisam uspeo naci hoce li biti pobojsanja u odnosu na hdd, zna li neko kako bi radilo to upareno, i isplati li se ulagati ili da prodam laptop i uzmem nesto novije... generalno se jako slabo koristi baterija i dalje ima 100% health :-D
 
Videće se razlika, i to dobra. Ja sam isto uradio davno na svom laptopu koji je imao i3-380m. SSD je radio u sata2 modu jer je tako bilo na ploči; svejedno, poboljšanje je bilo više nego očigledno u odnosu na hdd.
 
Poslednja izmena:
Sada su cene ssd smesne te mislim da bi ovaj kingston bio solidna kupovina 480GB varijanta :-D, a bas je sporkast :-D
 
Verovatno će i kod tebe raditi u sata2 modu; po mom mišljenju ništa bolje (brže) od tog A400 ni ne treba tražiti
 
Pa zato i mislim da uzmem tako nesto :-D povoljno je a mislim da su korektni...
 
Da li valja koristiti Intel SSD Optimizer? Mislim da ovde neko rece da ne treba ama bas nista koristiti za optimizovanje, al po netu vidim da je ok koristi ovaj ko ima intel ssd.
 
Samo sto dalje od Kingstona A400. Imas druge bolje opcije.

Huawei P10
 
Imam dva A400 i oba rade kako treba. Ranije sam imao Samsung 840 i nema razlike u radu.

9qEKl51.png


rwcrrxg.png
 
Uklonjena mogućnost baferovanja na A400 i slab kontroler, pa kome smeta neka ne kupuje.
 
Geil? Koji model? Nema ih kod nas? Ps ma ja na desku imam ssd 8 godina ovaj lep top zato se skoro i ne koristi ali eto mislio da ga malo osvezim :) neisplativo je prodati ga :)
 
Poslednja izmena:
Sa bilo kojim će procvetati, ne opterećuj se puno oko testova i performansi na papiru, kad zameniš hard disk to je nova dimenzija.
 
Daaaa mani se testova.. A onda shvatis da ti A400 240Gb butuje Win10 ravno 28 sekundi. Sve je bilo super u pocetku ali posle je neprimentno usporio, tj. primetno samo ja nisam obracao paznju. A od programa na njemu samo WOT i Office. Posle kloniram disk na Samsung Evo 840 i progledam. A400 formatiran i spakovan u HTPC. Toliko o njemu.

Huawei P10
 
Dobro moze li preporuka za skromniji ssd za laptop star 10 godina? I5 450m?
 
Buraz, bez ljutnje, ali iznad jedno 1k postova sa istim pitanjima i odgovorima. Pogledaj na youtube kanalu Vladimira Pejica o A400, imas detaljno objasnjeno koji SSD valjaju po njemu a imas i gomilu komentara. Po mom iskustvu bilo koji samo da nije nesrecni A400.

Huawei P10
 
Dobro znam sta da kupim za moj desktop koji radi fantasticno sa ssd pitam za laptop koji ima sata 2 prikljucak koji nema teroije da iskoristi pun potencijal ssd-a, ne razumes sto bih kupio ssd od 15000 koji ce raditi na max 250mb/s znaci uzeo bih jeftiniji ssd... ne bih ni djubre ali nemam potrebe za
Vise od 400mb\s koliko je deklarisano na kingstonu...
 
Poslednja izmena:
U pravu je Mitar, sa bilo kojim ćeš osetiti veliku razliku u odnosu na klasičan 2.5" disk bilo da učitava programe, skenira disk ili nešto peto.

Najvažniji je backup podataka a garanciju ćeš imati s obzirom da kupuješ nov proizvod tako da se ne opterećuj previše već vidi koliko novca planiraš da izdvojiš i šta ima u prodavnicama da se nađe.
 
Ceo lap ne vredi kao 2ssd :p ono realan sam ne bih trebao ovo ni da radim vec uzmem neki drugi ali sve mi je zao da prodam n53 nisam vidjao ovako kvalitetne i lepe laptopove skorije :) uzecu nesto u tom rangu od oko 6500 dinara pa ako nadjem nesto pitacu da li je bolji izbor od kingstona :)
 
Meni ssd (crucial mx500) radi na sata 2, i svetlosna brzina je u odnosu na seagate barakudu.
 
Da li valja koristiti Intel SSD Optimizer? Mislim da ovde neko rece da ne treba ama bas nista koristiti za optimizovanje, al po netu vidim da je ok koristi ovaj ko ima intel ssd.
Upalio sam ga 1 put od kako sam kupio Intel 545s, meni potpuno neprimetna potreba za tom funkcijom na W10

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno