Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Rastavio sam svoj eksterni HDD kog je zezao konketor pa se tesko povezivao, imam ga bas dugo ali je slabo koriscen, i ubacio u laptop ali isti problem, znaci definitivno nije problem do mog HDD-a iako ima 2 losa sektora. Stvarno nemam ideju sta je problem.

hitachi.jpg
hitachi2.jpg
Ovo je taj eksterni HDD, on nema lose sektore ali ima ovde uzvicnik na Reallocation event count. Sta bi to trebalo da znaci?
 
Da li neko ima iskustva sa WD Blue SSD-om od 500GB?
 
Poslednja izmena:
Rastavio sam svoj eksterni HDD kog je zezao konketor pa se tesko povezivao, imam ga bas dugo ali je slabo koriscen, i ubacio u laptop ali isti problem, znaci definitivno nije problem do mog HDD-a iako ima 2 losa sektora. Stvarno nemam ideju sta je problem.

Pogledajte prilog 264090
Pogledajte prilog 264091
Ovo je taj eksterni HDD, on nema lose sektore ali ima ovde uzvicnik na Reallocation event count. Sta bi to trebalo da znaci?

https://kb.acronis.com/content/9132
 
Po logici razmisljanja mozes slobodno tu opciju iskljuciti, jer se o tome brine trim i garbage kolektor.
A sa druge strane, ako volis informativni sado-mazo, ostavi ukljuceno.
Barem cemo sa te strane spoznat da li uopste radi kad je u pitanju ssd ili ne?!
 
Jeftinije je jedan od 250GB a i brze za rad. Mozes da napravis i dva sistema na jedan SSD.

Neko savetuje sistemi na odvojenih diskovima, neko kaze svejedno. Koji je pouzdan i povoljan od 250GB? Nije mi bitno preterano brz da bude, samo da bude pouzdan u radu. Mislio sam Kingston da uzmem UV500
 
Eeeeee al' on "NIJE" povoljan, skupo platiti 1-2krsd vise za njega pa se ganjaju "mačke u džaku", "sporaći", "upaljači"...
 
Po logici razmisljanja mozes slobodno tu opciju iskljuciti, jer se o tome brine trim i garbage kolektor.
A sa druge strane, ako volis informativni sado-mazo, ostavi ukljuceno.
Barem cemo sa te strane spoznat da li uopste radi kad je u pitanju ssd ili ne?!
Ne mora ništa da se isključuje u W7 Sp1 do W10, pošto prepoznaju da je SSD, maintenece samo aktivira Trim s'vremena na vreme i to je to. Treba samo paziti na 3rd party SW za defragnentovanje de ne radi derfrag na SSDu. Ne bi ni to oštetilo SSD, nego je totalno nepotrebno.
Znači, W7 Sp1 pa nadalje, instalira se SSD u AHCI mode-u ( u novijim BIOS-ima je AHCI default) i zaboraviš da nije HDD.
 
Neko savetuje sistemi na odvojenih diskovima, neko kaze svejedno. Koji je pouzdan i povoljan od 250GB? Nije mi bitno preterano brz da bude, samo da bude pouzdan u radu. Mislio sam Kingston da uzmem UV500
Bolje je na odvojenim diskovima (SSD ili HDD, svejedno), ako ode nešto na jednom OS-u, u većini slučajeva pokvari se i drugi pa dupla šteta. Većini Linux-a ne treba više od 120GB i noviji su prilagođeni radu na SSD-u, nema ni tu neke brige.
 
Većini Linux-a ne treba više od 120GB i noviji su prilagođeni radu na SSD-u, nema ni tu neke brige.

Moze GNU da radi i sa 20-ak GB bez problema, da sad ne idemo u sitna crevca koliki je apsolutni minimum za instalaciju. Inace 840/850 EVO su blokirani u kernelu da ne rade TRIM-ovanje (kriv SLMSUNG), sto moze da se resi alternativno.
 
Ne mora ništa da se isključuje u W7 Sp1 do W10, pošto prepoznaju da je SSD, maintenece samo aktivira Trim s'vremena na vreme i to je to. Treba samo paziti na 3rd party SW za defragnentovanje de ne radi derfrag na SSDu. Ne bi ni to oštetilo SSD, nego je totalno nepotrebno.
Znači, W7 Sp1 pa nadalje, instalira se SSD u AHCI mode-u ( u novijim BIOS-ima je AHCI default) i zaboraviš da nije HDD.

To sam i ja zakljucio kasnije citajuci po netu. SSD nije bas juce izasao, ne bi valjda napravili sistem koji bi radio nesto konstantno na stetu SSD-a.
 
Ne bi valjda?! Ko to, M$ bulumenta?! Pa oni uspese da ubijaju potpuno baterije na laptopu, epic nezabelezen u istoriji racunarstva... nista me ne bi cudilo.
 
Koji hard od 240gb, da bude najstabilniji.. da nema igranja oko njih, plug n play samo

Silicon power s55
Kingson a400
Adata ultimate su650
Apacer panther a s340/s350
Biostar s100
Transcend ssd220
Svi su oko 4500 din kod nas u radnji.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
 
Tacno, nije ali ljudi mi pricamo o 1000 ili 2000 dinara i za toliko dobijemo najkvalitetniji, najpouzdaniji i ponajbrzi ssd.
Sad ce neko reci da je tih 1000 ili 2000 dinara 20-25% razlike u ceni, sto je tacno, ALI 1000 ili 2000 dinara nije vise veliki novac kao sto je bio 5000 ili 7-8krsd a procentualna razlika opet bila ista.
Isto tako je diskutabilno uzimati od madjara ovako jeftine uredjaje a domaca garancije na dohvat ruke...
 
Koji hard od 240gb, da bude najstabilniji.. da nema igranja oko njih, plug n play samo

Silicon power s55
Kingson a400
Adata ultimate su650
Apacer panther a s340/s350
Biostar s100
Transcend ssd220
Svi su oko 4500 din kod nas u radnji.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
Uzmi Kingston a400, uzeo drugar pre nekoliko nedelja. Sve ok, a i bilo je dosta preporuka ovde za taj ssd...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Kako ko hoće. Niti jedan SSD nije 100% pouzdan, ali neki su se pokazali da su pouzdani i pokazuju pouzdanost godinama (Samsung 8xx serija npr).

Da JA tražim pouzdanost za ok cenu, Samsung definitivno. Crucial-a nisam koristio jer se moj kontakt sa SSD-ovima svodi na Samsung ili Kingston (tako ja biram jer imam najbolja iskustva sa njima u tim cenovnim kategorijama).
 
Koji hard od 240gb, da bude najstabilniji.. da nema igranja oko njih, plug n play samo

Silicon power s55
Kingson a400
Adata ultimate su650
Apacer panther a s340/s350
Biostar s100
Transcend ssd220
Svi su oko 4500 din kod nas u radnji.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Drug mi ima Kingston A400 vec neko vreme i zadovoljan je, na njegovu preporuku sam i ja uzeo taj pre oko mesec dana i sve super radi.
Za Kingston je plus sto imas 3 godine garancije, mada imas za jos neke sa tog spiska, nisam siguran koje.
 
Koji hard od 240gb, da bude najstabilniji.. da nema igranja oko njih, plug n play samo

Silicon power s55
Kingson a400
Adata ultimate su650
Apacer panther a s340/s350
Biostar s100
Transcend ssd220
Svi su oko 4500 din kod nas u radnji.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Svi ti su bez DRAM memorije. Imao sam slicnu dilemu skoro, I na kraju sam dodao 600din vise I uzeo Transcend ssd230s, najjeftiniji SSD sa dramom. Za sada radi odlicno.
 
Bolje je na odvojenim diskovima (SSD ili HDD, svejedno), ako ode nešto na jednom OS-u, u većini slučajeva pokvari se i drugi pa dupla šteta. Većini Linux-a ne treba više od 120GB i noviji su prilagođeni radu na SSD-u, nema ni tu neke brige.

Uzeo bi 2xSSD, hdd bi izbacio tj. bio bi mi backup po potrebi u fijoci.
Mislio sam Kingston A400 120GB 2.790din x 2 i adapter da izbacim DVD 1.090 din. Ovo sve zajedno nije skupo, dodje mi kao SSD od 250GB.
Jel dobar ovaj A400?
 
A sto to?
Ti to stavljas u laptop?
Zar do sada OS nije bio na hdd u jednoj particiji, a u drugoj skladiste ili sta vec?
Pa zasto i sad ne bi moglo da se uzme jedan ssd od minimum 240GB pa na njega dve particije...
 
Nema potrebe particionisati ssd, pogotovo ne tako male velicine
 
Pa nema ali eto on hoce, mozda mu treba za 2 os, sta ja znam, al on insistira na 2 ssd, od kojih bi jedan u cady, a cemu... neka stavi hdd u cady ako mu je do prostora.
 
Ja bih pre stavio SSD za sistem, bez particija, na mesto HDD a , a HDD na mesto DVD a kao storage (uz pomoć hdd caddy). Nema potrebe da kupuješ 2 x 120 GB. Ovo je prkatičnije.
 
Kupio sam krajem jula meseca prošle godine SSD SATA3 240GB Kingston UV500 520MB/500MB na preporuku ljudi sa ovog foruma.Raspravljali smo od 581 stranice do 583 o instalaciji istog.Kada sam ga kupio ubacio sam win 10 na njega sa USB-a bez problema,brzo i lako_On mi je glavni disk tj. windows je samo na njemu i imam još jedan obični hard od 500gb.Posle poslednjeg apdejta windowsa 10 ništa mi ne radi kako treba i hteo sam da ga obrišem i sa USB-a pokrenem instalaciju WIN7 x64.Kada se butuje javlja mi poruku disk error.Milsio sam da je do USB-a pa sam ga ubacio u stari komp da probam i instalacija je krenula normalno.DA li i sada taj kingston ili neki drajveri prave problem oko instalacije sedmive? Molim za pomoć pošto nisam neki stručnjak oko ovoga.
 
Nazad
Vrh Dno