Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

ima razlike u jako specificnim scenarijima upotrebe samo,svakodnevnog upisa velikih fajlova,kesiranja,emulacije itd...mada realno dramless u 2018toj je van pameti stvarno.
 
Kontrolera, nanda, 850 Evo i X400 idu sa 5g garancije takodje.
 
Samo treba naglasiti da je garancija kod Samsunga (pretpostavljam i ostalih) limited tipa, odnosno ili 5 godina ili 75TBW u slučaju 850 EVO 250GB, pa šta prvo istekne. Zato je 860 EVO sa 2x većim TBW danas svakako bolja kupovina na duže staze.
 
evo ga sljamsung 830 u laptopu ne pamtim vise koliko godina jos od ciste osmice,nikad gasena telemetrija,nikad premestan kes,sve manje vise po difoltu,13tb upisa,radi kao prvog dana.ko se ne bavi velikim fajlovima tj upisom istih svakodnevno nema ali teorije da i pridje 50tb kamoli cemu vecem i to usudicu se reci decenijama.e sad ko kupuje disk i ocekuje da mu radi 25 godina...
 
@peja

Mozda za neku ozbiljniju upotrebu/storage disk zapravo i dostigne 75TBW. Za 2 ipo godine koriscenja, reinstaliran sistem i svi programi/igre ~10 puta(na 4 razlicite platforme sam koristio isti SSD), dostigao sam ~10TBW, Patriot Ignite 240GB.

Za 5g sumnjam da cu stici i do 30TBW :D
 
Ja uz stalno koriscenje virtuelnih masina nisam toliko dostigao, mada ja menjam na 2 godine SSD (zbog kapaciteta :)).

@ivanbass, OK, rekoh da ne mislis na neki "kvalitet u radu" :)
 
Bmibmc i ja smo kupili 1TB za 200e (on 200$ :)) pre 2 i po godine.
Osim sto je na kratko bio 2TB za 375eur na Amazonu, jos uvek je sve skuplje od toga.

Tako da... ne padaju :)
 
Stavio sam pre neki dan, ADATA SU650 (Silicon Motion SM2258XT i TLC 3D NAND)

https://www.rakuten.com/shop/adata/product/ASU650SS-960GT-C/

Uz kod sa sajta 148$ za 960GB (doduše sada vidim da je sold out, tada nije bio).7

ADATA SU800 1TB (Silicon Motion SM2258, Micron TLC NAND) je u EU 200€, u USA sam viđao i manje.

Imaš i kod nas u Em**-ju akciju za TEAM L5 LITE 480GB za 10K din i više modela od 480GB koji su <100€.

Jesu sve neki niži modeli, dobro ...

Ići će to dole.
 
Poslednja izmena:
Ali osim tog sa Rakutena i ovog na Amazonu sto sam pomenuo, cene su generalno vise cak :(
 
Poslednja izmena:
:(
Dok dodje do mene, bice 400$ :(
 
To je samo PDV/Carina, a gde je shipping? :(
 
BioStar S100 Series 500/430MB/s, S150-120G 120GB se pojavio za 3900 dinara , zna li neko kakav je?
 
Ima u nas na pijaci tresanja za 100 dinara, 150 dinara ali i za 220 dinara, ista analogija se moze primeniti i na ssd-ove.
 
Kakav je Drevo X1?

240gb $47.55 (Silicon Motion SM2256K kontroler)
480gb $86.99
 
Poslednja izmena:
evo ga sljamsung 830 u laptopu ne pamtim vise koliko godina jos od ciste osmice,nikad gasena telemetrija,nikad premestan kes,sve manje vise po difoltu,13tb upisa,radi kao prvog dana.ko se ne bavi velikim fajlovima tj upisom istih svakodnevno nema ali teorije da i pridje 50tb kamoli cemu vecem i to usudicu se reci decenijama.e sad ko kupuje disk i ocekuje da mu radi 25 godina...

Pregaziće ga vreme, kao i većinu hardvera. Zato stalno idu novi standardi, priključci, kontolori. I dan danas ne mogu da prežalim Audigy 2 zs.
 
Ako mu ne treba veci SSD, nema nikakvih razloga da upgrade-uje.
Jedini razlog zasto sam ja upgrade-ovao jeste zato sto komfornije POSAO obavljam sa vecim SSDom. Da sam obican korisnik sada ne bi ni imao kompjuter vise, a kamoli gledao SSD :)
I dan danas mi je, osim po kapacitetu, dovoljan SSD iz 2008. (i imam 2 komada X25-E tih). Ajde da preskocimo te skupe SLC, ali i dalje bi ja ostao na C300 od 256GB iz 2009/10. (ne secam se tacno), da nije zbog posla lakse na vecem. Vreme ih nije pregazilo! Ja sam mogao da radim i sa tim SSDovima, nisu nimalo brzi danasnji u praksi, a nisu uopste bolji :)
 
Ako ima SSD sa 120+ GB, uvek ce mu se isplatiti da ga drzi za OS.

Noviji SSD veceg kapaciteta uvek moze da se koristi za ostatak instalacija i storage kako bude vreme islo. Jedino ako je u pitanju laptop koji nema mesta za dodatni SSD ili ne moze da se izvadi rezac, tad noviji ima prednost ocigledno.
 
Narucen Transcend 230s 128gb sa 3 god. garancije 4950 din, ne znam da li je moglo bolje za taj novac.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Ima li nekih informacija kakav je U500 sobzirom da ima 5god. garancije i skim je uporedljiv, mada je jeftiniji od U400?
 
Da li je ovaj Team L5 Lite sto je najjeftiniji od 480 stvarno krsh?
Video sam dosta ocena po netu gde ga kritikuju da se cesto kvari je l imao neko (negativna) iskustva?
 
Jel može preporuka za SSD 240-256 gb za sistem do 8k rsd.

Unapred hvala na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
Iz tih patriot burst 240gb. phison s11 + mlc (planarni ili 3d) treba da je i dalje
 
Nazad
Vrh Dno