Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

seizmos, samo Samsung uzimaj. Best Buy. Znas u sta si novac ulozio. Nikakvih problema nema a vec ga koristim godinu dana za igre.
 
Kod mene crko Patriot Spark 256GB, kupljen u dec. 2016, pod garancijom pisanom 36 mes., bios ga vise ne vidi kao spark vec kao satafirm s11, write skoro da ne radi, read ponesto samo, fromat ne...prodavac Em*i, uvoznik Al*i, odneo na reklamaciju pa cu najverovatnije Samsung Evo 240 traziti uz doplatu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Bedaq.

Mislis 850 Evo 250 GB d'uzmes? Jer 240 ne postoji...
 
Da, taj, podaci mi pukose, masina off....

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
koji je max lifetime writes za ssd?
 
Zavisi od modela do modela.

Uglavnom, mnogo veci od onoga sto normalan korisnik upise za 10+ godina.
 
vise treba brinuti da ne crkne kontroler. ako se i potrose ti upisi, nece svi podaci nestati odjednon
 
Evo, cekali su 8mi, zadnji dan zakonskog roka da jave sledece, da je SSD otisao na popravku i da ce resiti za 30 dana reklamaciju :)
emmi , winwin
 

Prilozi

  • IMG_20170918_130951.jpg
    IMG_20170918_130951.jpg
    72.2 KB · Pregleda: 214
UUUuuuuuu da "poprave" SSD!
To čudo moram da vidim!! Molim te obaveštavaj nas! :d
Ili im je to druga reč za "zamenu", nadajmo se... ,)
 
Znam. :)
Ali, ja bi za taj "generički odgovor" tako lepo inspekciji prijavu a možda posle i tužbu, još bi i zaradio! :D
Ne bi bilo ni prvi put... ;)
 
@mdm, eto drug moj, desava se svasta, inace taj dan kad sam ga i odneo, radnik i radnica koji su bili u lokalu osipali su se na svoj deo tima koji je u firmi negde u foteljama a nisu tu sa njima da popisuju i pune registre, kako je sve navodno spalo na njih, jer je emmi firma ugasena u pretprosli petak, tj sad je druga firma otvorena sa drugim beneficijama od drzave, no to me nije zanimalo osim ovo, a to je da sam trazio zamenu za drugi uz doplatu, za skuplji prakticno cim se ustanovi kvar, a jasno sam se izjasnio kad su me pitali jel hocu popravku ili nov drugi, gde sam ja rekao da hocu nov a ne popravku i servis.
 
Pretpostavio sam tok dešavanja, zato sam ovo gore i rekao! :-devil-:
 
Pa dobro, ja cu dati luft jos koji dan ako je genericki odgovor da pogledaju detaljno i jave, pa cepam redom, kako i dolikuje, vremena imam, nista drugo i ne radim :D, pa cemo da vidimo... :)
 
  • Like
Reagovanja: NAS
@mdm, eto drug moj, desava se svasta, inace taj dan kad sam ga i odneo, radnik i radnica koji su bili u lokalu osipali su se na svoj deo tima koji je u firmi negde u foteljama a nisu tu sa njima da popisuju i pune registre, kako je sve navodno spalo na njih, jer je emmi firma ugasena u pretprosli petak, tj sad je druga firma otvorena sa drugim beneficijama od drzave, no to me nije zanimalo osim ovo, a to je da sam trazio zamenu za drugi uz doplatu, za skuplji prakticno cim se ustanovi kvar, a jasno sam se izjasnio kad su me pitali jel hocu popravku ili nov drugi, gde sam ja rekao da hocu nov a ne popravku i servis.
EMMI je ugašen?
 
... emmi firma ugasena u pretprosli petak, tj sad je druga firma otvorena sa drugim beneficijama od drzave...

EMMI UGAŠEN ?!!!
Čabar ili "muljaža"?
Brate u "onoj gore" ulici nista ne opstaje, to je baksuz teski... Ja bi prvo taj lokal prodao pa onda otvarao "nesto drugo"...
 
Citajte sta pisem i nemojmo u off. Ugasena, da, sad je druga firma, a koga zanima zbog cega nek se raspita kako idu stvari pa ce skapirati zasto se to zatvara, otvara nanovo druga itd...
 
Izlistacu prethodnih par stranica unazad , a probacu vremenom i ceo forum , ali jel mogu ljudi koji su vec iskusniji da mi razrese trilemu izmedju ovih diskova ?

Link 1

Link 2

Link 3

Po performansama su svi tu negde , kao i po ceni , Kingstonu licno verujem sto se tice memorija (RAM) , WD-u za diskove , samsung-u sto se tice komponenti tipa monitor i slicno , znam da su uzeli dobar deo trzista ssd-ova , ali sam skeptican i dalje....
 
"Dobar deo"... Godinama su prvi! :d
 
samsung 850evo ~ kingston kc400
Na strani samsunga bolji kontroler i vrlo brz slc cache (ali kad slc cache se napuni pada brzina seq upisa upola ~250mb/s), na strani kingston veci TBW po garanciji, stabilna brzina bez potrebe za slc cache (~500mb/s seq upis bez ikakvih ogranicenja), malo veci kapacitet; nand po izdrzljivosti +- isti
wd blue vec ispod njih
 
Poslednja izmena:
Koji SSD od ~500GB i cenovno ~20k smatrate najizdrzljivijim?
 
samsung 850evo ~ kingston kc400
Na strani samsunga bolji kontroler i vrlo brz slc cache (ali kad slc cache se napuni pada brzina seq upisa upola ~250mb/s), na strani kingston veci TBW po garanciji, stabilna brzina bez potrebe za slc cache (~500mb/s seq upis bez ikakvih ogranicenja), malo veci kapacitet; nand po izdrzljivosti +- isti
wd blue vec ispod njih

Hvala puno Caridze , znaci mislis da treba da izmedju ta 2 odlucim ? Moze neki jos mozda kriterijum da bih odlucio ?

edit : Sad videh da WD i Kingston daju 3 god. garanciju , a samsung 5 tako da ce verovatno to presuditi...

edit2 : neko od nasih prodavaca daje 3 godine garanciju , neko 5 , na sajtu zvanicnom stoji 5 , kome verovati....
 
Poslednja izmena:
Sebi, uzmes kod onog koji daje punih 5g a onog mufljuza sto ima garanciju od 3g zaobidjes, pa neka opet uzima robu kod dobavljaca koji uštroji garanciju ... i to im reci kad se raspitujes telefonom za cene i dobavljivost.
 
U normalnim zemljama i na kingston kc400 je 5god garancije... Tako da uzmi samsung samo zbog tih 5god kod nas.
 
Pa ima u par radnji i kod nas 5 godina na Kingston , verujem da su slicni po performansama i cenim da je Kingston noviji malo pa cu da vidim da izvagam malo , jeste malo jaca cena na kingstonu...
 
Najverovatnije cu i ja pazariti isti , razlika u ceni za nov u prodavnici gde je i za njega i za kingston 5 godina garancije je 3.000 RSD , a mislim da su performanse slicne....necu ni moci da osetim pun potencijal zato sto mi maticna ne podrzava SATA III standard...
 
Ti si jos ovde @Čkalja umesto u prodavnici?!
 
Nazad
Vrh Dno