Šta je novo?

Huawei Ascend P1/P1 S

Mislim da imaš opciju u telefonu za UPDATE. Ovo piše u oficijalnom uputstvu telefona:


Online Upgrade:

Your phone is preset with the online upgrade function for
applications. You will be notified when updates are available. To
upgrade manually, on the Settings screen, touch About
phone > Online update to check for updates, and then follow
the onscreen instructions to upgrade online.
• Back up your personal data before any upgrade. After the
upgrade, all personal data will be erased.
• If you have installed a microSD card, the downloaded upgrade
package will be stored in the root directory of the microSD card; if
no microSD card is available, the upgrade package will be stored
in the root directory of your phone memory. Ensure that enough
storage space is available on your microSD card or in your phone
memory for the upgrade package.
 
To je za update verzije androida (4. 0. 3) a mi govorimo o verziji firmware-a (B103... B226). To mora manuelno, ne može online. E sad, treba mi tačno uputstvo, tutorijal, od nekog ko je to radio, plašim se da ne brickujem fon. Našao sam neko, u kome se pominje vađenje baterije, što je nebulozno, verovatno je za drugi telefon.
 
"B103 is an official test firmware for development..." Otkud on na Telenorovim i nekim turskim telefonima, pojma nemaju ni Kinezi iz tehničke podrške. Koliko sam video na XDA, da bi se flešovali novi apdejti bez ruta, treba prvo instalirati firmver b105 - koji nigde ne mogu da nađem... Ako bi neko, ko ima link za isti, bio toliko ljubomoran da ga obesi... :angel:
 
Evo odgovor za sve one koji hoce da menjaju ROM sa B103 na B2..
Prvo sto trebate da uradite, je da rutujete telefon pomocu ovog programa ( http://goo.gl/5bM9H ), zatim kad to odradite, treba da promenite vas build.prop koji se nalazi u system, evo napravio sam tacno kako treba da bude ( http://goo.gl/AZgpP )...
Zatim idete na onu klasicnu instalaciju, znaci odete u meni, pa u odeljak za memoriju i na update...
Sacekate da sve zavrsi i imate novi firmware...

Edit: ROM koji zelite da ubacite obavezno mora da bude na m.kartici u folderu dload, i to odradite pre pocetka bilo cega.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav! da li se isplati ovaj model preko telenora za 30tak hiljada na paket ? Bitna je stavka sto moze na rate
 
Danas sam ga kupio u Telenoru za ženu. Moram reći da sam impresioniran. Ne vidim da po izradi zaostaje za GS2. Po ponašanju tokom rada gazi moj GSPlus a da ni ne zastane. Za razliku od 100 eura u odnosu na GS2, ne treba ni razmišljati već se odmah odlučiti za ovaj telefon. Jedini razlog zašto ga nisam uzeo i za sebe jeste to što želim da mi sledeći telefon bude petoinčni, pa čekam da padne cena Note 2 modela, ili da se već pojavi neki odgovor na njega. Uglavnom, nakon nekoliko sati čačkanja, rekao bih da je P1 best baj u višoj srednjoj klasi telefona. Još ćemo videti kako će mu se baterija ponašati.
 
Još ćemo videti kako će mu se baterija ponašati.

;)

y7yhates.jpg


bymyda7u.jpg


apasabyh.jpg


Ovo je prvih dana sa max silovanjem, inace pri normalnoj uputrebi drzi nekih 35 sati.

5ute3asu.jpg
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1353713372798.jpg
    uploadfromtaptalk1353713372798.jpg
    40.2 KB · Pregleda: 98
  • uploadfromtaptalk1353713396533.jpg
    uploadfromtaptalk1353713396533.jpg
    45.8 KB · Pregleda: 95
  • uploadfromtaptalk1353713407203.jpg
    uploadfromtaptalk1353713407203.jpg
    61.5 KB · Pregleda: 92
Poslednja izmena:
Ovo deluje nestvarno. Imas li nekih sinhronizacija ukljucenih, kakva ti je priroda potrosnje: 2G/3G, 10% osvetljenje/50% osvetljenje, itd.?
 
Ovo sa 8 sati screen on je kucna gnjavaza, zato je baterija izgurala samo 18 sati ukupno. Znaci 10% brightness, WiFi, od sinhronizacije gmail, whatsapp, dropbox, bez fb i skypa.
A ovo sa 35 sati ukupno je normalna upotreba, znaci kuca - poso - poso - kuca... auto brightness, na poslu i u gradu 3g, kuci WiFi. Tad screen on bude od 4 do 5 sati.
I da, pozadina mi je apsolutno crna.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1353736263239.jpg
    uploadfromtaptalk1353736263239.jpg
    49.6 KB · Pregleda: 185
Meni je baterija uspevala da izgura i nešto preko 4 dana, naravno uz minimalno korištenje... Negde sam već napisao da je ovo telefon s kojim vas ne hvata panika kad baterija padne na dvadesetak posto - sigurno će izgurati još 5-6 sati. Uz maksimalno arčenje sam imao i nešto bolje rezultate od Cirila. Doduše, ne koristim WiFi i blutut ali mi je WCDMA only default setovanje - takav mi je paket . Negde sam i pročitao da je telefon sjajno optimizovan za data/voice...

EDIT:

Sve sinhronizacije, sem socijalnih mreža, su mi uvek uključene i to na minimalne intervale...


Telefon je po svim pitanjima sjajan. Velika je šteta što distributer, izgleda, nema interesa da ga bolje marketinški pokrije, pa prolazi relativno nezapaženo...
 
Poslednja izmena:
Ovo sa 8 sati screen on je kucna gnjavaza, zato je baterija izgurala samo 18 sati ukupno. Znaci 10% brightness, WiFi, od sinhronizacije gmail, whatsapp, dropbox, bez fb i skypa.
A ovo sa 35 sati ukupno je normalna upotreba, znaci kuca - poso - poso - kuca... auto brightness, na poslu i u gradu 3g, kuci WiFi. Tad screen on bude od 4 do 5 sati.
I da, pozadina mi je apsolutno crna.

8:30 screen on to je stvarno imresivno. :) Ja sam sa SGNOTE koji ima 2500mAh bateriju uspeo da izguram samo 7:30 screen on i to ukupno vreme ukljucenosti je bilo daleko manje ako se dobro secam. Mislim da sam imao oko 12h ukupno od kako sam skinuo phone sa punjaca...
 
Ženi takođe ne prikazuje kontakte kod primanja poziva i poruka, već samo brojeve. Postoji li neki način da se to reši, bez instaliranja FWa?
 
Ja sam izvezao kontakte u .csv fajl, otvorio sa exelom, i koristio "find and replace" i svim brojevima dodao +3816...
 
Da nije neko ubacio B508 fw,
odnosno 4.1 sa eUI ?
 
To je rešenje. Meni je bilo lakše da to uradim iz google naloga, doduše skroz peške. Može i iz HiSuite-a, preglednije je. Malo sulud posao ali je, u principu, jedinstvena prilika da se sredi imenik.
 
Ma emution ui ne bih ni koristio, mozes da odaberes hoces li android ui ili emotion ui.
Stavio bih B508 zbog benefita jelly beana.
I na ovom 4.0.3 koristim samo vanilla android ui, one njihove sam probao samo po jedanput i odmah vratio na cist ics.

Edit: Ne znam sto im treba toliko da izbace finalnu verziju sa 4.1.2 za evropsko trziste , dzaba se zahebavaju sa eUI kad to niko u evropi nece koristiti. Isti hardver kao GNex, samo da prekopiraju rom i podese za ovu rezoluciju i cao.
 
Poslednja izmena:
Big Brother,Google, ne dozvoljava to jer je GN i sada N4 exlusive, nema poslednje verzije dok oni ne amin-uju
 
To zapravo nije tačno.
Još pre nego što je ovaj telefon izašao, Huawei je rekao da radi na "skin"-u za android i da će ga ubaciti u nekoj od sledećih verzija. Stock android je išao samo kako bi ga što pre izbacili na tržište, jer su ionako kasnili.
 
Kakav uzas. Zapravo me ovaj telefon bio opasno zainteresovao, ali ovo je prilican korak unazad.

Generalno, nema mnogo mana, sem nedostatka zajednice. Kad smo kod toga - je l' iko nabacio CM10 na ovaj fon, ili vec neki custom ROM?
 
Nedostatak zajednice je baš veliki problem. Ima neki pokušaj na XDA ali je više mrtav nego živ i, meni, jako konfuzan. Opet, fabrički B103 firmver je jako dobar. Jedino što mi na njemu jako smeta je nemogućnost promene jačine zvuka u toku razgovora - kad ugasi ekran ugasio je i vol +/- taster.
 
Pa dobro, drzis ga uvek na max, i sve ok. :)

Gadno je kad nemas opcija (custom), ali to ne bi bilo tako lose da ostane Vanilla UI, a ne svoj skin da nabacuju...
 
Da ima zajednice, telefon bio bio bombona, imajuci u vidu da je hardver isti kao kod Gnexa. Ok, rezolucija ekrana je niza, ali sasvim korektna za tu dijagonalu.
 
Ima bolju kameru. Nikad mi nije bila bitna pri izboru telefona ali ova me je fascinirala. Da, mana je i nemogućnost ljudskog apdejtovanja firmvera: B103 hoće na B105 ali neće na B2xx, B113 hoće na B226 ali neće na Bxxy... Stalno neko hakerisanje za banalni apdejt koji radi bez problema kad ga zaj**eš da prođe..
 
Nazad
Vrh Dno