Šta je novo?

Huawei Ascend P1/P1 S

Ok, hvala.
Zanima me za ćaleta. Čovek ima n78 i svojevremeno je bio oduševljen fotkama i videom. Sad je video moje sa s3 pa se razočarao u “mašinu“. P1 sam malo probao u radnji i ostavio je lep utisak i sad se razmišljam da ga naložim na modernizaciju. Sad glavno pitanje, kakva je kamera na p1, prvenstveno u odnosu na s2. Da li ima brzo opaljivanje fotki pošto ćale većinom snima unučiće, a znamo da se oni uvek mrdaju. I kakav je video, jel ima stabilnih 30 fps i pri kojoj rezoluciji?
 
Postpaid 325, 31 990
PP 600/1100 s, 28 990
PP 1000/2200 s, 21 990
PP 2000/4400 s, 9 990 ...

Nadao sam se manjoj ceni u 325 :S:
 
Dosta su jake cene, za tarife, no sta drugo ocekivati kada i Telenor isto ima jake cene za isti model.
 
Šta je sa baterijom, na kraju? Može li da izgura 24 h uz jedno sat-dva telefoniranja dnevno i isto toliko interneta i slušanja muzike?
 
Dajte ljudi, molim vas recite gde ste videli P1 za te pare (250-270e)???
Idem odmah da ga uzmem za te pare, pošto ga nema ispod 500e.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam pre par dana P1 i sada ga isprobavam ali sudeci po pocetnim rezultatima prijatno sam iznenadjen. . . . Jako brzo radi , ekran je odlican, cak ni baterija nije tako slaba kako sam u prvi mah pomislio. Posedovanje microSD slota mi se dopada, a zvuk u sluskama sam probao preko sennheizer cx150 i mogu reći da se jaaako lepo čuje. Nisam probao njegove originalne. Video snimak mu je odlican jer snima u mp4 formatu sa 20Mbit/s, sto je jako dobro. Kamera je prilicno brza. Ono što mi se najviše dopada kod ovog modela je browser.Neverovatno kako brzo otvara stranice i kako to glatko radi. Videćemo vremenom ali zasad sam prilično zadovoljan.. .
 
Nema sta, odlican fon, posebno za 250e kada se pojavi u oglasima ;) Po mom misljenju mnogo bolji izbor od sada vec matorog SGS II, taj Samsung ima samo brzi gpu. Prema svim testovima zvuk na p1 kida, steta sto kod nas nema onog S modela sa jacom baterijom.

Kada bi mogao da okacis koju fotografiju o temu na benchu..
 
@mdusan
Zaboravih najbitnije: Da li ima stock Vanilla Android ili su ga budžili sa bloatware aplikacijama?
 
Uzeo sam ga u Telenoru na paket. Istekao mi ugovor pa rekoh ajde da uzmem nesto. S3 mi je mnogo para, One S nema microsd a iskreno zvuk u slusalicama mu je los, cak i sa mojim sluskama, tako da mi je ovo ispalo kao najisplativije resenje. U osnovi mu je cist android, ima opciju za neki 3d launcher, ali je uglavnom oslobodjen svih gluposti. I ono sto mi se strasno svidja je to sto su CPU I GPU odlicno upareni i ne oseca se da tako kazem slabost sgx540, ako je uopste slab....
 
Izvinjavam se se ne stizem da ubacim slike, u guzvi sam prilicno, probacu ovih dana, ne obecavam. Samo jos jedno zapazanje, zvuk u sluskama, barem ovim mojim (sennheizer cx150) je odlican. Moje sluske imaju prilicno jak bas koji moze da bude i neprijaran, ali je zvuk neverovatno mekan i prijatan za slusanje. Ja volim sony-.ja zbog te osobine ali je ovo mozda i bolje. Meksi zvuk sa nepo zaobljenim basom i cistim zvukom. Imao sam i HTC One V sa dr beats ali. . . . nema blage veze sa zvukom. . .
 
Ja bih trebao u petak da ga uzmem pa cu postovati da li je kodiran ili ne.Ali mislim da ce biti kodiran kao i ostali....nazalost.
 
Jel mogu sad neki utisci o telefonu? Sta vam se ne svidja prvo :) ?
 
stvarno hajde neki komentar....i meni se cini kao najisplativija opcija, u vipu uz popust od 5000 din. kosta 165 evra, smart 700 +1gb...razmisljam izmedju njega i galaxy s2(kao svog prvog androida :S: ) za sada vucem ka ascend-u....
 
Imam p1, iz Telenora, četrdesetak dana. Jako sam zadovoljan. Do sada nemam ni jednu primedbu. U početku je bilo problema navići se, jako je tanak pa sam imao utisak da će mi se slomiti u rukama ili džepu, i dosta lakši od Hd dvojke koju sam nosio dve godine. Pri normalnom korištenju se ni malo ne greje, zvuk dobar - uz uključen dolbi odličan... Kamera jako dobra Baterija uz umereno korištenje - pola sata razgovora, desetak poruka, konstantno uključen data na 3G - bez problema izdrži šezdesetak sati. Potpuno novo iskustvo - vidite da vam je baterija na 35% i znate da će, bez problema, izgurati još 7, 8, 10 sati.... Stiže sa čistim ICS-om 4.03, dva lančera od kojih mi se jedan (3D) ne dopada, jako je brz... Šta još napisati?

Stvarno, nemam ni jednu zamerku!
 
Poslednja izmena:
stvarno hajde neki komentar....i meni se cini kao najisplativija opcija, u vipu uz popust od 5000 din. kosta 165 evra, smart 700 +1gb...razmisljam izmedju njega i galaxy s2(kao svog prvog androida :S: ) za sada vucem ka ascend-u....

Nemoj da uzimas S2. Bolje uzmi ovaj Huawei - noviji je plus ima cist android.
 
tako sam i kontao na osnovu recenzija, ali rekoh otkud znam.....s2 ima mali400mp vs SGX 540 i rgb stripe u odnosu na pentile matricu....opet, kinez ima brzi procesor, visu rezoluciju i skoro vanilla android....iskreno ja bih najradije kupio nesto sa dual Krait-om i adreno 225 ili brzom grafikom(vasi predlozi....), ali hebeno nema nista osim One S-a koji ne dolazi u obzir zbog nedostatka microSD slota,htedoh prvo da se rastengem jos koju platu pa da kupim s3, ali mislim da bi to bio overkill za prvi android...jos sam i poceo da racunam kako mogu uzeti recimo lg L7 za 1 din prodati ga za 170 evra pa onda dodati jos 200 i uzeti npr. One X iz oglasa za 370...totalno sam sludjen izborom :trust:
 
Pre par dana je izašla zvanična verzija J.B. za P1. Opet i SGS2 je na zvaničnoj Samsungovoj update listi od pre neki dan... Ja bih opet uzeo P1 ;-) Krpio sam softver na par SGS trojki i nisu me baš fascinirale. Nešto mi tu fali - čist subjektivni doživljaj Njenog kraljevskog Visočanstva. Ako Ti je izbor ta klasa, sačekao bih HOX+ koji ima storage 64 GB ili Note 2. Da se ja pitam ekrani bi morali da budu bar 22" u rezoluciji 640x480 - grafika mi je malo oštećena (+10):) Zbog toga nisam ni komentarisao ekran.
 
na kraju cu uzeti ZTE Grand X za 30 evra u istom paketu i lepo kupiti nexus 7, dobijam - quad Tegru 3, stock jb i 7'' IPS, 220 evra? hebe mi se za sd slot, ima ga zte xD, ne znam sta bih cekao da se pojavi, mozda asus padphone za koji ne znam ni kada ce stici niti koliko ce kostati samo tel., sony ima zanimljiv izbor smartova ali ih nesto nema kod nas....note 2 bi mi bio preskup, mozda bih pre uzeo note obican(koleginica pokusava da mi uvali svoj(note) za 300 evra, na rate:) ne znam jbte....znaci kliko bice huawei 85%, za sada....:d
 
Nazad
Vrh Dno