Šta je novo?

ubijanje gtx 570

turok

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
14.06.2011
Poruke
3,522
Poena
270
Da li je ovo moguce? Da li su hteli da ustede ili su prevideli? Ali koliko sam razumeo sve dok je na defaultu nema nikakve brige. E sad ko zeli da klokuje i przi odlucice se za Asus, MSI..

Bas sam mislio da do proleca predjem na neku Nvidiu 570, sad cu da otvorim cetvoro ociju.
 
moguce je...
isti problemi su vidjeni i kod renomiranih proizvodjaca. jedino neke napucane serije imaju naponsku kako treba. ja imam 570gtx oc msi-jevu, ali nigde ne uspevam da nadjem konkretne informacije o naponskoj, i eventualno spaljenim kartama, pa sam i ja zabrinut. oc-ovao sam je testa radi, jos je ziva, ali sam zabrinut, plus je ona fabricki klokovana dosta...
 
Ovo je jako matora vest, ne mogu vise ni da se setim da li je uopste izvucen neki zakljucak, ali koliko se secam nije bas u pitanju neko minimalno povecanje voltaze.
 
O ovome je vec bila "drama" prosle godine ovde na forumu, bila je vec tema ili je bilo u GTX570 temi... Kao sto se da videti taj thread na xtremesystems nije aktivan vec pola godine, iako je ovde bilo price da GTX570 mogu svaki cas da eksplodiraju maltene... Dakle, kao i za sve druge stvari - proizvodjaci vole da ustede na komponentama, ko su "pouzdaniji" proizvodjaci od drugih , a za sve ostalo - garancija.
 
Kada se lemi po grafickoj, kada se tera u dosta povisene frekvencije GPU (1100MHz za 570 jeste previse) ni ne cudi kada nesto "vrisne". Mislim da cak ni na ovom forumu, na kome ima mnogo entuzijasta niko nece doziveti ovo, mozda 2-3 ljudi i ima sansu, a za koje se zna da teraju "do kraja", ostali su uz Afterburner i klasican OC na vazduhu vise nego bezbedni.
Sto se mene tice ova tema moze u sticky i jedan LOCK, cisto da ne bi svakih par meseci neko dolazio sa istom "dramom" ovde na forumu.
 
Poslednja izmena:
O ovome je vec bila "drama" prosle godine ovde na forumu, bila je vec tema ili je bilo u GTX570 temi... Kao sto se da videti taj thread na xtremesystems nije aktivan vec pola godine, iako je ovde bilo price da GTX570 mogu svaki cas da eksplodiraju maltene... Dakle, kao i za sve druge stvari - proizvodjaci vole da ustede na komponentama, ko su "pouzdaniji" proizvodjaci od drugih , a za sve ostalo - garancija.

Upravo tako, o ovome se naširoko kucalo i pričalo na launchu 570, prava mala histerija je zavladala... Na kraju se ispostavilo da su gotovo svi problemi desili kod ljudi koji su iz samo njima poznatog razloga gasili OCP, kao i oni koji su otključavali biose da bi terali napon preko 1.2v...
 
meni je skapao jedan obicnjak i bez promene napona...dcii valjda nece...
 
Koja je to igra toliko zahtevna da gtx570 nije u stanju da je svari?
To malo dizanje napona u cilju o.c-a je ono sto fali da bi igra bila tecna ?
Ne verujem.
 
Ma koja crna igra. Ljudi rade benchovanje uglavnom. Malo njih se igra sa tim kartama u smislu da se pokrecu video igre. Postoje i druge vrste igre sa egzoticnim hardverom ;)
 
Koja je to igra toliko zahtevna da gtx570 nije u stanju da je svari?
To malo dizanje napona u cilju o.c-a je ono sto fali da bi igra bila tecna ?
Ne verujem.

nema takve. 570-ka vari bf3 na full hd na max.
ali reci da te ne svrbi da proba$ oc edition karte... :smash::eyebrows:
 
ja sam svoju gtx50 dc II flashovao bios-om sa gtx580 da bih mogao da povecavam voltazu preko 1.1v tacnije do 1.213v i radio sam milion benchova i nista joj nije bilo naravno ultra je hladna karta i savrsena...
 
Palit GTX570, 1ghz @ 1.1v, vec dva meseca tako stoji za 24/7, znaci totalno default referentna naponska... Inace pre toga je [email protected] bio 24/7 punih godinu dana :p Jako mali broj je imao problem sa naponskom :)
 
Pa toga uvek ima u svakoj seriji kartica, meni je npr crkla 8800gt kao i dosta drugih ljudi al to se ne oslikava na celu seriju :p
 
Ih kad bi svaki put tako kad mi nesto crkne nikad nista nebi kupio :p Inace netreba to uzimati ka srcu kad ti crkne zamenis dobijes drugu i vozi dalje :)
 
Nazad
Vrh Dno