Šta je novo?

Wayteq XTab-70

Ups, nisam gledao, CPU je sad 1GHz, wireless leti. Memorija je dovoljna za komotan rad a Gingerbread ima sistemski Move2SD tako da nije cimanje. Sve u svemu, zadovoljan, Wayteq se trudi, nema sta.
 
Hvala na odgovorima :).

Naručio sam ga pa se javim kad mi stigne ;).
 
Utisci i neki problemi

Prije dva dana mi je stigao ovaj tablet (xTab-70). To mi je prvi tablet, pa ga jedino mogu porediti sa telefonom Samsung Galaxy S kojeg imam već skoro godinu dana. Telefon sam mnogo više platio i to se odmah osjeti prilikom poređenja (osim veličine ekrana sve drugo je na strani telefona).
No, nebitno, tablet nije loš, a odlučio sam se za njega isključivo zbog postova na ovoj temi + više nego povoljna cijena.
Isprobao sam sve osim bluetootha koji mi i nije bitan. Već tri puta sam ga morao resetovati jer je nepovratno zakočio (iglica u rupicu): jednom nakon isključivanja HDMI kabla, malo prije toga kad sam pokušao da usb externi disk priključim na njega, a danas nakon testiranja usb modema. Huawei E367 je odmah prepoznat i radi uglavnom bez problema internet preko njega. Koristio sam Telenorovu prepaid data karticu. Tu dolazimo do prvog problema koji me muči: Youtube, Skype, speedtest.net aplikacija rade bez problema, a običan surf u browseru (ugrađeni i Delphin sam probao) ne. Vjerovatno je nešto do Telenora. Ni jednu stranicu ne mogu da otvorim. (Kad sam već kod Telenora speedtest ovde u NS nedaleko od strogog centra grada pokazuje DL:1843kbs UL:83kbs - ul katastrofa, dl upola sporiji od deklarisanog, ali može proći. A wireless radi bez problema sve (doduše morao sam onaj upgrade sa zvaničnog sajta da uradim jer je wifi bio nedopustivo spor sa originalnim sistemom).
Probao sam video pozive za Skype i sve to nije loše osim mikrofona - jedna od najlošijih komponenti ovog tableta. Jako se mora približiti ustima da se iole čujem.
Još jedna stvar koja mi se ne sviđa je trajanje baterije. Osvjetljenje mi je na minimumu, wifi nije stalno uključen, airplane mod uključen, no jedva 4 sata korištenja može da izvuče. Ima li ko kakva iskustva da se to nekako produži? Neki su rootovali tablet, da li je išta pomoglo po tom pitanju?
I zadnja stvar je AC3 audio kodek. Kako njega da instaliram? Video čita praktično sve formate, ali AC3 ne reprodukuje. Vidio sam da su ovdje neki to spominjali, da treba neka licenca, ali da li su to riješili i kako moje je pitanje. Šteta za zvuk, jer kad se HDMI-jem priključi na LCD tv može poslužiti kao kvalitetan media player.
I zadnja zamjerka je kratak kabl od punjača - ne znam što su ga tako kratkog napravili, a zbog slabije baterije u kućnoj varijanti neizbježno je korišćenje na punjaču.
Sve u svemu, zadovoljan sam jer 135eura koliko sam dao za njega mi nije mnogo, a nudi za uzvrat sve što sam i priželjkivao da ću moći raditi sa njim osim čitanja eksternih USB diskova (no to mislim da nimnogo skuplji tableti trenutno ne mogu zbog nedovoljne struje koju predaju disku).
Generalno, slažem se sa vama da za ove pare teško može bolji tablet da se nađe.
 
Ja sam se žalio kako ne mogu da instaliram AC3 licencu, ali ustvari sam je instalirao kako treba nego me je zezao bagovit rom. Sa ovim novim romom nema problema. AC3 licencu treba da instaliras samo jednom i ona stoji za sva vremena i ne moraš ponovo da je instaliraš ako reinstaliraš ili apdejtuješ rom.
Da bi instalirao AC3 licencu treba da skineš ovaj fajl

https://www.asuswebstorage.com/navigate/s?u=ni7fbC

stavi ga na rut memorijske kartice, udješ u recovery (ugasiš uredjaj i držiš pritisnuto volume up dugme dok pališ uredjaj), kad udješ u recovery krećeš se kroz meni pomoću volume up dugmeta, a volume dovn je selektovanje opcije, imaš opciju set efuse item i tu odabereš audio licence, nadješ ovaj fajl license.efuse i selektuješ ga i on će da se instalira. Onda resetuješ uredjaj i hardversko dekodiranje AC3 zvuka će raditi.
 
Ja sam se žalio kako ne mogu da instaliram AC3 licencu, ali ustvari sam je instalirao kako treba nego me je zezao bagovit rom. Sa ovim novim romom nema problema. AC3 licencu treba da instaliras samo jednom i ona stoji za sva vremena i ne moraš ponovo da je instaliraš ako reinstaliraš ili apdejtuješ rom.
Da bi instalirao AC3 licencu treba da skineš ovaj fajl

https://www.asuswebstorage.com/navigate/s?u=ni7fbC

stavi ga na rut memorijske kartice, udješ u recovery (ugasiš uredjaj i držiš pritisnuto volume up dugme dok pališ uredjaj), kad udješ u recovery krećeš se kroz meni pomoću volume up dugmeta, a volume dovn je selektovanje opcije, imaš opciju set efuse item i tu odabereš audio licence, nadješ ovaj fajl license.efuse i selektuješ ga i on će da se instalira. Onda resetuješ uredjaj i hardversko dekodiranje AC3 zvuka će raditi.

Puno hvala za ovo. Procedura je laka i posle sve radi odlicno - sad se AC3 cuje.
 
Da li neko zeli da napise koje su po njemu najbitnije aplikacije za ovaj tablet sa marketa??
 
Moji utisci

Da se javim da sam kupio tablet. Stigao mi je u utorak ujutro. Plaćen 13.899. Za taj novac stvarno vredi. Da ima bubica, ima, ali o tome kasnije.

POMOĆ
Da li bi neko bio ljubazan da mi “izvuče” Google Maps apk, nebitno da li preko Titanium Backupa ili preko adb-a?

Vidim da je zastarela verzija (5.4.0) na tabletu i pokušavao sam da nadogradim na najnoviju verziju, ali stalno izbacuje da je uređaj nekompatibilan. Onda sam obrisao instaliranu verziju (a nisam odradio bekap :() i pokušao sam da instaliram poslednju verziju preko kompjutera (adb install), ali sam isto dobio poruku da nije kompatibilan :(. Zato mi treba originalni apk.


Vidim da uređaj ima 646 MB za aplikacije i 2,65 GB NAND-a. Kada se uređaj spoji na USB kompjutera, NAND postaje vidljiv kao prenosni disk. Mislim da se može iskoristiti da se napravi ext2 ili 3 particija i onda preko link2sd da se prebace tu aplikacije umesto da idu na microSD karticu (trenutno sve igre prebacujem na nju). Ovako se mogu koristiti programi (i radiće) bez prestanka. Ovo ću verovatno isprobati narednih dana, ali ću to još istražiti da li je moguće.

Imam LG GT540 Optimusa, pa ću dosta toga uporediti sa njim.

Odmah sam instalirao poslednji ROM, rutovao ga i instalirao AC3 licencu. Hvala svima koji ste ostavili linkove i objasnili šta i kako.

Rad na bateriji je jadan, ali to se zna s obzirom na kapacitet iste. Meni izgura 4-5 sati bežičnog surfovanja. Osvetljenost ekrana je na drugom stepenu. Pošto ga koristim skoro isključivo kod kuće ili gde idem ima utičnica za struju, ne smeta mi – znao sam šta kupujem.

Pozitivno
+ Uređaj je kvalitetno izrađen. Ne primećujem nikakva uvijanja i sl.
+ Dodir radi vrlo dobro i zaista nemam nikakvih problema.
+ Uređaj je dosta brz, naročito je grafika jaka.
+ Video ide glatko i bez problema. Pustio sam 720p TS kontejner sa 15,5 Mb/s AVC i 384 Kb/s AC3 i nema štucanja, preskakanje fajla je momentalno.
+ Ubo sam preko OTG-a Kingstonov USB flash od 8 GB. Pustio sam poveći fajl (film) i ide bez problema, sve sa preskakanjem. Koristim MX Video Player.

Negativno
- Tablet dosta „miriše“ na gumu. Za sada polako prolazi.
- Kabel od punjača je za mene vrlo kratak – nekih ~90 cm.
- U specifikaciji stoji da ima HDMI izlaz, a koliko vidim u pitanju je mini HDMI.
- Nemanje kapacitivnih komandi (menu, back, home).
- Folija na ekranu je više nego jadna. Ću kupiti zaštitnu, možda i danas stignem.
- Nema jezika bivših jugoslovenskih republika :wall:.
- Pokušao sam preko SD Booster-a da povećam keš microSD kartici (Kingston 8 GB class 4) i ne vidi je uopšte, a sa drugim programima sam menjao vrednosti i nema skoro ama baš nikakve razlike u čitanju i pisanju :(. Kod Optimusa se vidi ogromna razlika.
- Tablet ima određenih problema sa slušalicama (za početak uopšte nema obaveštenja da su ubodene). Npr. pustim snimak i čuje se muzika, a govor jedva. To se dogodi kada ubodem slušalice do kraja. Kada ih ostavim malo napolju, onda je sve u redu. Takođe je primetno zujanje. Nije nešto strašno, ali toga nemam na Optimusu.

Aplikacije
- GO Launcher EX nažalost nije optimizovan za 800x600 i poslaću mejl da to pokušaju srediti. Nemoguće je uraditi resize vidžeta niti bilo šta sa istima niti sa ikonama na desktopu.
- Ne dostaje mi opcija iz CyanogenModa da mogu sam namestiti u kojim pravcima da se rotira ekran.
- Za sada samo mali broj aplikacija koje koristim da ne izgledaju dobro zbog rezolucije. Manje, više sam prezadovoljan po tom pitanju.
- Kod mene instalirani muzički plejer ima problema sa puštanjem muzike – jednostavno poblesavi. PlayerPro radi, ali iz nekog misterioznog razloga ne vidi slike u id3 tagovima. Štaviše, kada uđem u Androidov muzički plejer i vratim se u PlayerPro, onda i ovaj poblesavi sa puštanjem muzike. Na optimusu radi sve kako treba i pošto na njemu slušam muziku (ima odličan audio čip ;)), nije mi o glavu. Bitno mi je da video ide glatko.
- Flash se vrlo čudno ponaša :S:. Kod mene radi katastrofalno na desktop verziji YouTubea. Na nekim sajtovima radi. Koristim Dolphin Browser HD.
- Striming videa radi-ne rade :bottle:. SPB TV nekada hoće, a nekada neće da pušta. Isto važi i za ARD strim (Tagesschau aplikacija).

Igre
To će biti poseban izveštaj. Tu ima svega i svačega. I treba da instaliram Chainfire 3D.
 
Moje preporuke

Da li neko zeli da napise koje su po njemu najbitnije aplikacije za ovaj tablet sa marketa??
Na brzinu (sve su besplatne):

LBE Privacy Guard* (obavezno instalirati! - sa tom aplikacijom kontrolišeš pristup aplikacija da ne mogu da pristupaju svemu i svačemu)
Cache Cleaner NG*
AdFree*
Market Unlocker*
Battery Indicator
ICS Keyboard
Dolphin Browser HD
MX Video Player
TuneIn Radio
SPB TV
IMDb
QuickPic
Flash Player
Livescore
Plume (ako koristiš Twitter)
Google Translate, Youtube, Gmail
NetCounter
RealCalc
ASTRO
ConvertPad
Bluetooth File Transfer
WiFi Manager
Speed Test
MySettings

*treba root
 
Pa drugari, prodao sam tablet i odlazim, verovatno u drugu temu. Sve najbolje zelim svima!
 
Za sve ljubitelje legendarnog Baldurs Gate serijala - instalirajte sa marketa GemRb aplikaciju (opensource implementacija infinity engine-a), pratite uputstvo na xda i uživajte. Na xtab-u izgleda odlično s obzirom da je odnos 4:3, znači nema nikakvog strech-a i deformacije slike.

Po navodima sa net-a trebalo bi da rade sve igrice rađene u infinity engine-u (BG1, BG2, Planescape, Icewind...) ja sam probao BG tutu mod i radi :)

BG_2.jpg


BG_1.jpg
 
HDMI, aplikacije i igre

Zahvalio bih se i javno članu foruma zekaisapa koji mi je poslao Google Maps apk.

Kupio sam zaštitnu foliju za Galaxy Tab P1000 jer mi je ona njegova jadna folija otišla. Nažalost, bacio sam 400 din jer ne valja ništa tako da sada nemam ništa na ekranu. Lako se brlja, al’ šta je tu je. Pokušaću da nađem i kupim kapacitivnu olovku da ne brljam po ekranu ;).

HDMI

Kupio sam sam pre 10 dana miniHDMI-HDMI kabel od 5 m za 1.119 din. Kada se spoji sa televizorom, javi se program HDMI switch. Po pokretanju se samo izabere rezolucija (480p/720p/1080p). Ja sam gurao 720p zbog mog Sonija koji je HD ready. Moram priznati da sam se razočarao jer nisam očekivao HDMI mirroring da funkcioniše na sladeći način – pojavi se kursor i onda se dvoklikom pokreće sve. De fakto je jedino upotrebljiv za puštanje videa (dobro, može i muzika, ali slušati audio preko televizora...) i eventualno igranje igara koje se igraju sa akcelerometrom, a i to ne mogu sve (Real Racing 2 odbija saradnju). Za sve ostalo je apsolutno neupotrebljiv jer je nemoguće skrolovati/svajpovati.

Aplikacije

- ASTRO ne radi kako treba. ES File Explorer radi odlično.
- MX Video Player mi je puštao titlove. Posle najnovije nadogradnje – neće. Stoji da vidi titl, ali ga ne prikazuje. Čačkao sam opcije i ništa. Fabrički Video plejer ne čita slova specifična za ovo područje. Instalirao sam Mobo Player. Čita titlove, ali kao fabrički. Na kraju sam instalirao stari dobri mVideo Player koji čita titlove bez problema uključujući i ugrađene u Matroska kontejner. Da je puno slabiji od MX Playera, jeste, ali dok ne poprave titlove, ovaj ću koristiti.
- Isprobao sam flash video na sajtovima što strimuju sportske prenose i mogu reći da u većini slučajeva rade samo treba malo sačekati da se učita.

Zvuk u slušalicama je naprosto preglasan i na najminimalnijem :S:. Šteta, al’ ne želim da ogluvim.

Igre

Većina hit igara sa Marketa radi i odlično izgledaju na 800x600 rezoluciji (Fruit Slice, Random Mahjong, Fruited, Klondike, Guns’n’Glory, Canon Legend, Death Worm, Hex Defense, Pool Break Pro, Grave Defense HD), s tim što neke imaju jadnu rezoluciju (izražena pikselizacija). Chainfire 3D radi, čak u nekim igrama funkcioniše opcija da se nabudžaju teksture (negde dođe do usporenja, dok u nekima kao Angry Birds, slika pobrljavi).

Angry Birds – rade svi delovi savršeno.
Gameloft – ni jedna ne radi, kada se pokrene javi mi da uređaj nije kompatibilan i da tražim refundaciju ako sam je platio. Instalirao sam i sa Marketa (kao Racing Academy, Let’s Play Golf 3 HD, Real Footbal 2012 i sl.) i ovako razbijene verzije. Nema šanse. Jedino nisam pokušao sa SD podacima, ali čisto sumnjam. Čak sam i promenio identifikaciju uređaja na GT-I9100 (mnogima ovo prođe kod Gameloftovih igara), ali ne vredi.
EA – kako šta. NBA Jam ne radi. FIFA 12 – slika je kao malo izdužena, dok audio malo preskače, ali ništa strašno. Real Racing 2 (Mali verzija) radi, ali na nekim stazama ima seckanja dok na nekima ide sve glatko.
Samurai Vengance II– pukne proces na početku.
Galaxy on Fire 2 THD– učita se do glavnog ekrana – čuje se muzika, ali nema slike i onda samo izleti.
PES 2012– radi odlično, ali mi je FIFA 12 bolja.
Sentinel 3: Homeworld – kada se instaliraju HD teksture, meniji izgledaju odlično, ali u samoj igri fale teksture (ekran je mahom beo :wall:). Nikakva igranja sa Chainfire 3D ne pomažu.
Riptide 3D i Shine Runner– odlično idu, a na televizoru deluju fantastično. Meni je lično grafika u obe igre dosta iznad PS2.
TurboFly 3D – Wipeout klon odlično izgleda na televizoru.
AirAttack HD – odlično radi.
Virtua Tennis – po meni je ovo možda i najlepša Android igra :banana:! Fantastično izgleda, samo je zeznuto za igrati preko dodira.
Dungeon Defenders: Second Wawe – igra secka još u meniju bez obzira na podešavanje grafike. Pravi problem nastaje kada treba da se kreira lik – igra se samo zamrzne, pa treba čekati da krene, ali ne može dalje već samo nazad u meni. Sve u svemu, ne radi.
 
Poslednja izmena:
Kako da na njega prikljucim obican usb flashic, kakav kabel mi treba??
Hvala
 
MUSB03_PCS.jpg


da li je to ovo??? Pa ja sam kupio u jednoj nasoj racunarskoj prodavnici , ne bi da je imenujem, ima dve reci a pocinju na W i nisam ga dobio u pakovanju
 
@superman: ukoliko se ne snadjes, poslacu ti ja otg adapter cim mi stigne sa dealextreme-a, meni nece trebati.
 
Jel moze neko da mi kaze kako da poteram nfs shift,tablet mi je rootovan instalirao sam sve sto treba iz gornjih postova,ali kada poteram igru sve je tamno a od kola se vide samo obrisi tj kao neke senke :(
 
podrav svima!!! Dvoumim se izmedju ovog uredjaja i Kindle 3 sa tastaturom. Interesuje me koliko moze da se cita pre svega pdf, takodje koliko moze efikasno da se kuca? hvala
 
Madjari su izbacili nove custom romove za Xpad70 i Xtab70. Launcher je modifikovan i vizuelno je dosta bolji od zvanicnog, a ima i dosta unapredjenja ispod haube. Sa ovim romom rade i neke Gameloft igre. Za sada sam isprobao Real Football 2011, Assassins's Creed, Avatar, Brothers in Arms 2, NOVA, Modern Combat 2,GT Racing Motor Academy i Dungeon Hunter i sve rade. Za neke je potrebno smanjiti kvalitet tekstura u Chainfire, u nekima su pomerene komande, nekima povremeno baguje zvuk, ali rade. Asphalt6 ne radi. Skidao sam verzije igara za Galaxy S2.

@vpopovic
Ne kontam tvoje pitanje. Naravno da mozes da citas pdf, a efikasnost kucanja je individualna, neko se snalazi bolje neko gore. Ovisi dosta i od tastature koja se koristi.
 
@Canis Lupus: ima li kakvih poboljsanja u trajanju baterije? Msm, Huavei s7 Slim sa istom jacinom baterije radi duplo duze (provereno)...
 
Evo linkova za custom romove:
Xtab70
Xpad70
Treba kopirati xTAB_70_Nextgen_update.zip (ili xPAD_70_Nextgen_update ako je taj model) na root sd kartice, ući u recovery i odraditi ovo:
● wipe data/factory reset
● wipe cache partition
● wipe media partition
Zatim instalirati update.zip sa sd kartice.
Koliko sam uspeo da pohvatam uz pomoć google translate promene koje donosi novi custom rom su:
-Izbačeni svi jezici osim Mađarskog i Engleskog
-DPI promenjen sa 160 na 240
-Modifikovan kernel
-ADB i debug omogućeni
-Tema ICE ARMOR (u ICS stilu)
-Updetovane sistemske i google aplikacije
-Dodana podrška za usb lan adaptere
-Sistem je rootovan
-Promenjeni sistemski fontovi
-Razna podešavanja unapred konfigurisana
-Dodana podrška za eksterni GPS prijemnik
-Iz status bara izbačen datum i softverski tasteri home, back i settings
-Optimizovan ADW launcher
-Još neke modifikacije

Stvari koje su najavljene za naredne verzije:
-Još unapređenja kernela
-Problem sa jacinom zvuka
-Problem sa senzorom osvetljenja

Najavljen je i CWM za ovaj tablet, a nešto su spominjali i da Wayteq testira ICS rom.

Što se tiče Gameloft igrica za ova dva dana sam uspeo da probam ovo:

1.Igrice koje rade:
-Real Football 2011
-Brothers in Arms 2
-Dungeon Hunter
-GT Racing Motor Academy
-Modern Combat 2
-N.O.V.A.

2,Igrice koje rade, ali su pomerene komande ili nešto drugo baguje:
-Assassins Creed
-Avatar(treba smanjiti kvalitet tekstura u chainfire i povremeno baguje zvuk)
-Gangstar Miami Vindication
-Spinderman Total Mayhem

3.Igrice koje ne rade:
-Splinter Cell Conviction
-Asphalt 6 (Igrica radi ali ne vidim svoj auto, teksture baguju i dosta laguje)

@zekaisapa
Za ova dva dana nisam primetio neko poboljšanje u trajanju baterije, ali sam dosta maltretirao tablet igrama pa je i to dodatno srkalo bateriju.
 
Poslednja izmena:
Uradio sam sve kako si napisao,promenio jezik ali je madjarski ostao u meniju,znaci svuda je engleski samo su ikonice u meniju na madjarskom.Sta sad,kako to promeniti?
 
Tako je i kod mene bilo daj mu malo vremena da dodje sebi. Mozes da probas da ga rebutujes.
 
Ima jedan glup bug koji sam zaboravio da spomenem, a to je da onaj preinstalirani video player ne radi. Stalno crashuje. U svakom slucaju, preporucujem da se skine mvideoplayer, jer on radi savrseno.
 
Postavicu jedno glupo pitanje,imam utisak da su ikonice nekako vece(manje hih staje na glavnom ekranu-kao da je rezolucija drugacija(valjda razumes na sta mislim).jel postoji mogućnost da se to nekako promeni.
 
Promenjen je DPI i samim tim su svi elementi grafičkog interfejsa (ikone, fontovi, itd.) veći. Meni lično se ovako više sviđa jer je sve preglednije. Broj ikona je postavljen na 16 (4x4) i to možeš promeniti u podešavanjima ADW launchera. Trebalo bi da pritisneš settings taster, zatim odaberi ADW settings, Screen preferences i tu imaš dve opcije koje možeš da menjaš: desktop rows i desktop columns. Ne znam kakav ćeš rezultat dobiti, ali ti malo eksperimentiši. Ako ti se ne svidi uvek možeš da vratiš na ovo kako je sada.
 
Nazad
Vrh Dno