Šta je novo?

Wayteq XTab-70

Pa nisam ni ja ali prenosim ono što moje oči vide - u powercontrol (stock) se ne pojavljuje ali ga 3rd party apps vide i ne mogu da ga isključe (napraviću screenshot).
A. Flash podežava a skype nisam probao mada sam nalazio kojekuda da video radi ali zeza mikrofon a, opet negde, da sve radi ok. Probaću.
Edit: evo i screenshot-ova.

Kako se zove programce na screenshotu ?
 
Zato sam i spomenuo Prestigio 5080B koji je samo malo skuplji :)
8" i duplo jača baterija, ima HDMI, nema BT. Ima slabiju grafiku. Nisam siguran da li se dobija USB adapter, ali se dobija jako dobra Prestigio futrola.
obojica imaju za tablete nestandardan 4:3 odnos stranica i rezoluciju 800x600 što znači da je slika na Waytequ nešto oštrija.

Pa nije baš da je duplo jača baterija, tačnije ima 70% jaču bateriju :), što je opet ogromna razlika.
Što se rezolucije i odnosa stranica tiče, mislim da 800x600 i 4:3 odnos prirodnije izgleda na 8", nego na 7" tabletu.
Stvarno šteta što Prestigio 5080B nema BT.
 
Pa nije baš da je duplo jača baterija, tačnije ima 70% jaču bateriju :), što je opet ogromna razlika.
Što se rezolucije i odnosa stranica tiče, mislim da 800x600 i 4:3 odnos prirodnije izgleda na 8", nego na 7" tabletu.
Stvarno šteta što Prestigio 5080B nema BT.
Mozda u mah nije duplo jača, ali jeste u tome koliko dugo "drži" jer mi se čini da SoC na waytequ troši više struje. Po onome što sam našao na netu baterija na waytequ traje nešto preko 4 sata, što potvrđuje iskustvo zekaisape i još jednog korisnika sa foruma dok po testu sa notebookchechku Prestigio može da istera 8 sati video reprodukcije.

Zašto bi izgledalo bolje na 8" nego na 7" kad je u drugom slučaju piksel sitniji, a slika oštrija.

Nedostatak BTa onemogućava da se Prestigio koristi kao GPS uređaj mada pitanje je koliko to ima smisla na tako velikoj dijagonali.
 
To je već druga stvar što se tiče trajanja baterije.

Zato što je rezolucija 800x600 za odnos stranica 4:3, dok 7" tableti uglavnom imaju odnos 16:9 i rezoluciju 800x480 ili 1024x600.
Ako uporedimo neki tablet 7" rezolucije 800x480 i neki 8" 800x600, ispadne logično da je tih x120 piksela taman leglo na taj 1" razlike. Zato mislim da je prirodnija rezolucija 800x600 na 8" nego na 7" ekranu, sa druge strane imao sam Wayteq i Prestigio tablet u rukama, na žalost ne istovremeno, nisam primetio ništa nebično, mada nisam ni obraćao mnogo pažnju.

Meni je konkretno BT bitan zbog veze sa Android telefonom, mislim da je bitno imati Bluetooth ako posedujete više od jednog Android uređaja (ili nekog drugog mobilnog uređaja) , radi što lakše razmene aplikacija, slika, pesama, snimaka...
 
Poslednja izmena:
Meni je konkretno BT bitan zbog veze sa Android telefonom, mislim da je bitno imati Bluetooth ako posedujete više od jednog Android uređaja (ili nekog drugog mobilnog uređaja) , radi što lakše razmene aplikacija, slika, pesama, snimaka...

To isto moze i preko WiFi-a ;) u slucaju android telefona
 
"Nedostatak BTa onemogućava da se Prestigio koristi kao GPS uređaj mada pitanje je koliko to ima smisla na tako velikoj dijagonali."

Nikad ne reci nikad, eto Rusi rutovali uredjaj sa Italijanskim (mediacom) firmware-om i radi. A on podrzava i bluetooth i 3g usb uredjaje. Mislim da cemo od 5080b jos dosta videti, ali o tome vise na njegovoj temi, ovo je ipak WayteQ!
 
Pedjoni: Utisci su vise nego dobri, samo utisak kvari baterija, i pored akanja sa podesavanjima i battery saver aplikacijama, mislim da joj je krajnji domet 4 sata na wireless-u(ja iskljucivo po tome merim).

Skoro sam koristio jedan laptop i wireless internet preko njega i windows je predvideo da ce baterija da traje nesto vise os 2 sata, tako da ta 4 i nisu tako malo, ako se tablet koristi kod kuce. U stvari, zavisi od potreba. Koliko dugo se puni baterija?
 
Skoro sam koristio jedan laptop i wireless internet preko njega i windows je predvideo da ce baterija da traje nesto vise os 2 sata, tako da ta 4 i nisu tako malo, ako se tablet koristi kod kuce. U stvari, zavisi od potreba. Koliko dugo se puni baterija?

Tačno 3 sata i 15 minuta se puni baterija. Žalim se na bateriju jer je meni NetCat3 trajao 6 sati (doduše sa baterijom od 4000 Mha)... inače bi i ovo bilo ok...
 
Skoro sam koristio jedan laptop i wireless internet preko njega i windows je predvideo da ce baterija da traje nesto vise os 2 sata, tako da ta 4 i nisu tako malo, ako se tablet koristi kod kuce. U stvari, zavisi od potreba. Koliko dugo se puni baterija?
Nije baš uporedivo sa laptopom tj. kao što si sam napisao zavisi od potreba :) Laptopovi ipak imaju različitu namene i načina korišćenje. Baterija na prosečnom laptopu drži 2-3 sata, na prosečnom tabletu 5-6 sati. Na tablete gledam na produžetak netbooka, a netbook računari su zbog svoje male potrošnje prvi ponudili za male pare trajanje baterije od preko 4-5 sati.
 
Nije baš uporedivo sa laptopom tj. kao što si sam napisao zavisi od potreba :) Laptopovi ipak imaju različitu namene i načina korišćenje. Baterija na prosečnom laptopu drži 2-3 sata, na prosečnom tabletu 5-6 sati. Na tablete gledam na produžetak netbooka, a netbook računari su zbog svoje male potrošnje prvi ponudili za male pare trajanje baterije od preko 4-5 sati.
Meni na Asus netbuku 'ladno gura 6 sati wifi... nego, odlutasmo malo: ima li ko ideju sta raditi povodom baterije, ne bih ga udavao samo zbog toga, bas mi se svidja... sta mogu rutovanjem da postignem i kako? Sve ostalo sam podesio, osvetljenje, background date i sl. sta vec moze da se nadje ka savet... moj drug, android pogramer ce da proba da napravi toggle widget za cellstandby, dialer i te telefonske procese... root required...
 
Poslednja izmena:
Meni na Asus netbuku 'ladno gura 6 sati wifi... nego, odlutasmo malo: ima li ko ideju sta raditi povodom baterije, ne bih ga udavao samo zbog toga, bas mi se svidja... sta mogu rutovanjem da postignem i kako? Sve ostalo sam podesio, osvetljenje, background date i sl. sta vec moze da se nadje ka savet... moj drug, android pogramer ce da proba da napravi toggle widget za cellstandby, dialer i te telefonske procese... root required...

Možda da probaš tweak-ovati brzine procesora sa SetCpu?
 
Pomenuli vec, treba mu root prvo... A i tu je besmisleno smanjivati gornju granicu, ali donja bi mogla da bude korisna.
 
Tačno 3 sata i 15 minuta se puni baterija. Žalim se na bateriju jer je meni NetCat3 trajao 6 sati (doduše sa baterijom od 4000 Mha)... inače bi i ovo bilo ok...

Puni se skoro koliko i traje na wirelessu. Negde se spominje i aplikacija Battery Calibration, ali treba root.
 
Neka me neko ispravi ako gresim, ali Battery Calibration je pomalo besmislen ako ne menjas romove, za koje ti svejedno treba root? Ipak samo brise fajl u kom su podaci o zivotu baterije.
 
Neka me neko ispravi ako gresim, ali Battery Calibration je pomalo besmislen ako ne menjas romove, za koje ti svejedno treba root? Ipak samo brise fajl u kom su podaci o zivotu baterije.
U kontekstu je stavljanja custom roma... koji ga ujedno i rutuje...
 
Poslednja izmena:
Odgovor je na ono sto je napisao pedjoni78, kalibracija baterije joj ne produzuje magicno zivotni vek. Samo ispravlja pogresna ocitavanja, kod stavljanja custom romova.
 
Novi custom rom:WayteQ_xtab_70_Gingerbread_kelzsoca 2012.02.07.
Noviteti: BENCHMARK RESULTS
========================

WayteQ xTAB-70 (WayteQ_xTAB-70_Gingerbread_kelzsoca 02.08.2012.)

AnTuTu Benchmark v2.5.4

RAM: 277
CPU integer: 544
CPU floating-point: 440
2D graphics: 296
3D graphics: 934
Database IO: 255
SD card write: 0
SD card read: 0
CPU frequency: 1000MHz
------------------------
Total score: 2746

=====================

Linpack: 30832 MFLOPS
=====================

http://logout.hu/tema/re_wayteq_xpad-70_vetek_lenne_kihagyni/hsz_4601-4650.html
Scroll nizbrdo do naslova xtab70, dalje Google translate radi posao.
 
Poslednja izmena:
narode koja je razlika xPad 70-xTab 70?
Uzeo bih jedan ali mi treba info koja je razlika...na sajtu proizvođača jedina razlika koju ja primećujem je u programu...jedan je 2.1 a drugi 2.3.

Kapiram da je ok izrada i kvalitet jer sam ja pre oko 5g kupio BluePanther navigaciju takođe Mađarsko-Kineske saradnje i evo još uvek raducka u kolima :)
 
Poslednja izmena:
heheheh...ok!Hvala! :D
 
Nazad
Vrh Dno