Šta je novo?

U cemu ovo programirati, na kojoj platformi....

Savet jedan; kad nađeš nekoga da ti to uradi, nemoj smatrati da nije komplikovano, pošto može da bude vrlo komplikovano. Ako je 3D animacija, postoji minimalno 6 promenljivih koje utiču na kretanje nekog tela u prostoru: 3 koje određuju putanju (x,y,z ose), rotacija, brzina, gustina. Naravno, i masa je ključna prilikom sudara dva tela. Da sam pametniji nego što jesam mogao bih da napišem naučni rad na ovu temu, zato prijateljski savet - nemoj smatrati da nije komplikovano :)

Izvinjavam se ako zvučim bezobrazno, ali tokom godina sam imao razne ponude za posao, gde je poslodavac najčešće dolazio sa pričom "ma nije to ništa teško, pa ja sam ti sve ispričao, ti samo treba da naprogramiraš". Na kraju ispadne da bi trebao ja njemu da platim.
 
Savet jedan; kad nađeš nekoga da ti to uradi, nemoj smatrati da nije komplikovano, pošto može da bude vrlo komplikovano. Ako je 3D animacija, postoji minimalno 6 promenljivih koje utiču na kretanje nekog tela u prostoru: 3 koje određuju putanju (x,y,z ose), rotacija, brzina, gustina. Naravno, i masa je ključna prilikom sudara dva tela. Da sam pametniji nego što jesam mogao bih da napišem naučni rad na ovu temu, zato prijateljski savet - nemoj smatrati da nije komplikovano :)

Izvinjavam se ako zvučim bezobrazno, ali tokom godina sam imao razne ponude za posao, gde je poslodavac najčešće dolazio sa pričom "ma nije to ništa teško, pa ja sam ti sve ispričao, ti samo treba da naprogramiraš". Na kraju ispadne da bi trebao ja njemu da platim.
A jel znaš koga treba da tražim za ovako nešto, ne znam kako da se izrazim, kog stručnjaka da tražim da ume ovo da uradi? 2D animacija je u pitanju mada nisam siguran proveriću ipak kod profesora.
 
Unity3d i malo modelovanja. Može veoma lako da se napravi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pozdrav, zanima me sa čime je najbolje napraviti depozitni (stavljanje novca) program + bazu podataka korisnika usluge ?
 
Jel moze malo vise detalja, sta tacno treba da radi aplikacija?
Jel desktop ili web ili to pitas?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Program treba da pokazuje koliko koji korisnik ima novca deponovano u zamenu za nešto što će naknadno da preuzme.
Dakle, treba da postoji baza podataka preko koje na osnovu ID korisnika se može videti koliko je novca deponovao i koliko ima tog novca "na stanju", odnosno šta može da preuzme od robe naknadno nakon deponovanja (plaćanja). Radnici u objektu bi unosili ID i na monitoru bi izlazilo podaci o korisniku.
 
Poslednja izmena:
Za bazu recimo PostgreSQL, za bekend sta znam najlakse ti neki python flask ili ne znam u kojim si vodama, za frontend recimo wxPython...
 
Ja bih to uradio u .net core- u, koristio bih mozda nosql ravendb bazu, a mozda i mysql.
Zapravo ja koristim ove tehnologije pa bih zato tako radio. A sta god odaberes ne mozes pogresiti posto mi ne deluje previse komplikovano.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ovde stvarno nije pitanje u čemu radiditi već sa čime ti vladš i koji programski jezik koristiš.

Ovo je bazična, tj. prosta aplikacija i možeš da je "napraviš" u bilo kom programskom jeziku, koristeći bilo koju bazu podataka (za Web ne može Access :)).

Kad smo već kod toga, sve to možeš i u Access-u da napraviš. Ne treba ti programski jezik. ;)
 
Meni bih trebao savet, gde da nadjem nekog programera, koji će mi uraditi odredjenj projekat za Arduino?
 
Sta ti tacno treba?

...riding on 720p...
 
Pokušaću ovako da objasnim.
Potreban mi je nesto za kontrolu količine vode. Ja zadajem određenu količinu u litrama (X), a na osnovu promenljivog poznatog parametra (Y) I protoka količine vode (Z) arduino podešava pritisak(P) koji se kontroliše uz pomoć elektro motora.
 
Jasno mi je sta ti treba ali nije zasto preko arduina?
Za takve stvari imas gotova namenska resenja koja su mnogo pouzdanija ali verovatno i skuplja. Ne pitaj me kakva jer to nisam pipnuo vise od 15 god.
Plus bas je grub opis funkcije, premalo info.
Ako bas zelis u arduinu i nisi totalno glup sto ocigledno nisi, probaj sam da odradis, veruj mi, mnogo je lakse nego sto se cini...

...riding on 720p...
 
Zato sto sam bio mišljenja da je nekako najjednostavnije, mada verovatno je upitna stabilnost rada, koliko bi bilo pouzdano.
Znam da ima gotovih rešenja, dokazanih ali oni koštaju, ali i opravdano jer takve greške koštaju kasnije mnogo više.
Koje bi bilo bolje rešenje od Adruina?
Mislio sam i sam da se posvetim tome, ali treba naći vremena...
 
Arduino ima avr (8bit) i arm (32bit) ploce koje gura c ili c++. Tebi je i avr previse ovde :)
Te ploce koje inace i ja kao hobi koristim u 3d printingu i cnc su izuzetno pouzdane, jer su jednostavne.
Kao i rpi, dodajes senzore, module, aktuatore itd.
Najslabija tacka je program. Dzaba sve da je naj kada fw skripi.
To je inace razlog gde sam od obicne kupovine stampaca zavrsio na pisanju fw za njih.
C jezik je logican i lak sto se tice arduina.
Ako volis da ucis i da stvaras, najbolje bi bilo da sam odradis jer ces tako na kraju dobiti najbolji rezultat.
Kad vec spomenuh rpi, mozda tu postoji bolje i gotovo resenje?

...riding on 720p...
 
Gledajući po netu, arduino je jednostavniji za početnike, dok je rpi je nesto komplikovaniji za programiranje. A u principu oba mogu obaviti to što je mene potrebno. Samo za početak, trebam malo i da se uputim u priču oko toga.
Nisam nasao nikakav gotov projekat za rpi, mada ne znam ni gde je najveća "baza" da pretrazim, mozda ima nešto slično, pa da su potrebne male izmene.
 
Nazad
Vrh Dno