Šta je novo?

Najbolja i najjeftinija banka za online placanje racuna

Od Aik Banke od kad je Kostic preuzeo vise nije ostalo ni A.
Do sad je sve bilo besplatno ali zato ce sve propusteno sad da naplate.
Zena i ja tamo imamo racune, kredit, kreditne, minus, master, ebanking pa nemamo izbora nego da otplatimo to sve i onda eventualno promenimo banku.
Komercijalna trenutno deluje kao najbolja.
 
Najbliža mi je ova za pitanje.

Korisnik sam vojvođanske banke. Koliko vidim, vojvođanska banka ima dva servisa za elektronsko bankarstvo, I-bank i VobHomeBanka. Da li neko može reći, pojasniti razliku između ova dva servisa. Tj. za koji da se odlučim?
 
AIK banka uzme 150din mesecno i mozes da placas kolko hoces racuna.

Ne znam kako je kod drugih ali ovo je meni odlicno.
 
Tako je i kod Rajfajzenbank.
 
AIK banka uzme 150din mesecno i mozes da placas kolko hoces racuna.
Ne znam kako je kod drugih ali ovo je meni odlicno.
Taj racun ne postoji u njihovoj ponudi od maja negde. U tarifama ima samo obican za 100 dinara (nista nije ukljuceno od placanja), i onda za 250 tek, sa besplatnim placanjima preko e-bankinga.
 
Slao sam mejl ovim "strucnjacima" iz ptt-a ali mi oni nisu ni odgovorili.

Da li se isplati koristiti uslugu online placanja putem TOKEN-a? Ako sam dobro razumeo naplacuju 100 dinara mesecno koriscenje usluge, a po svakom racunu je provizija minimalno 10 dinara a inace je 0,25% od iznosa. U posti na salteru uzimaju po 45 dinara provizije.
 
Ja imam račun i u Poštanskoj, ne plaćam tokenom, plaćam samo Mobijem, deaktivirao sam dolazak izveštaja na kućnu adresu, tako da plaćam samo 110 dinara mesečno održavanje i to je to...

Mora da imaš bar 3 plaćanja mesečno, da bi ti Mobi bio besplatan, a inače je 50 dinara.

Tako da u kombinaciji sa Intezinih 5 besplatnih i ove posle po 10 dinara po transakciji, OK mi je.

Jedino su nadrkani što mora da imaš redovna primanja na taj račun sa šifrom 240, plata... inače odma nešto blokiraju, menjaju, kenjaju ..
 
Ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali moram da primetim da si veliki optimista, ocekivao si odgovor iz PTT-a :d
 
Ja sam odgovore od poštanske najbrže dobio na fejsu , ali sam morao da se malo raspravljam sa addminom, maltene samo što mi nije rekao da sam ****** što nemam samo kod njih račun, jer su oni naj naj ... Malo se zaboravio.
 
Koja banka ima najbolji kurs za plaćanje preko neta? Treba da izvadim novu karticu, pa ne znam ko ima najpošteniji kurs.
Intesa otpada, gužve su nenormalne tamo.
 
U promotivnom periodu koji traje do 3 meseca, mesečna naknada za korišćenje MobiBank PŠ aplikacije se ne tarifira!
Sa 3 naloga mesečno MobiBank PŠ je besplatan!

Ovde je na sajtu neka zastarela informacija onda. Kazes da je besplatan kad god imas vise od 3 naloga, nije samo prva 3 meseca besplatan?
 
Koja banka ima najbolji kurs za plaćanje preko neta? Treba da izvadim novu karticu, pa ne znam ko ima najpošteniji kurs.
Intesa otpada, gužve su nenormalne tamo.
Telenor banka ima odličan kurs. Sve se na bankomatima obavlja, nemaju poslovnica pa samim tim ni gužvi.
Primer za danas: 120,65/120,9583/121,65 (kupovni/srednji/prodajni)
 
Poslednja izmena:
Najbliža mi je ova za pitanje.

Korisnik sam vojvođanske banke. Koliko vidim, vojvođanska banka ima dva servisa za elektronsko bankarstvo, I-bank i VobHomeBanka. Da li neko može reći, pojasniti razliku između ova dva servisa. Tj. za koji da se odlučim?

Prijavio sam se. Uglavnom, to su dva ista servisa, pod različitim nazivom i sajtovima, svašta. Dobio sam korisničko ime od halcom-a, ali ne i lozniku. Kažu, obavestiće me kad stigne u filijalu. Koliko dugo traje dobijanje loznike od halcom-a?
 
Imam racun u Komercijalnoj banci, obicnu Visa Electron karticu, mesecno odrzavanje je mislim 160 din.

Konfuzne su mi njihove informacije. Ja na ovu cifru od 160 moram da doplatim jos 200 dinara za mesecno odrzavanje E-bank servisa?

Dobijam i Token za placanje?

Kolike su provizije za online placanje racuna kod njih?
 
Instlirao sam njihovu andorid aplikaciju za ebanking, i vidim da postoje dve opcije za logovanje, mBanking i mToken.
 
Ne secam se koju sam koristio, uglavnom se secam da je bio potreban poseban ugovor za mobile banking. Brzo sam obrisao aplikaciju, iako sam bio potpisao ugovor.
 
mToken je potreban prilikom plaćanja računa sa računara. Na kraju, kada se šalje nalog za plaćanje, tražiće jednokratnu lozinku koja se prepisuje sa mToken.
Ako se plaća račun iz android aplikacije, onda ne treba ta jednokratna lozinka.
Održavanje računa je 200din mesečno, a provizije nema za elektronsko plaćanje. Ne sećam se da je ikad i bilo provizije kod njih.
 
Poslednja izmena:
Poštanska. Štedionica, 110 mesečno održavanje, 10 dinara provizija. Mora tri plaćanja mesečno, inače naplate 50 dinara mobibank.
 
^ Ne znam da li bih zeleo da otvaram racun kod njih.

^^Koji racuni se ne mogu placati online kod komercijalne banke?
 
Poštanska štedionica je možda i jedina banka u Srbiji u kojoj definitivno nikada ne bih ni razmišljao da otvaram svoj račun.
 
Ја сам недавно уплатио већи износ на мајкин пензиони рачун у Поштанској штедионици електронски из Комерцијалне банке и при томе је ПШ њој скинула 1%, а мени није било ни на крај памети да било која банка то ради када су у питању физичка лица.
У процесу је гашења рачуна и већ је два пута ишла у ПШ, а мораће и трећи, јер службеници не кажу све информације одмах. У ПШ се мора прво угасити Виза картица, за шта се пише захтев и затим чека 10 дана. Све скупа, гашење рачуна трајаће 15 дана и коштаће живаца.
 
mToken je potreban prilikom plaćanja računa sa računara. Na kraju, kada se šalje nalog za plaćanje, tražiće jednokratnu lozinku koja se prepisuje sa mToken.
Ako se plaća račun iz android aplikacije, onda ne treba ta jednokratna lozinka.
Održavanje računa je 200din mesečno, a provizije nema za elektronsko plaćanje. Ne sećam se da je ikad i bilo provizije kod njih.

^ Ne znam da li bih zeleo da otvaram racun kod njih.

^^Koji racuni se ne mogu placati online kod komercijalne banke?

Postoji lista predefinisanih javnih racuna - Telekom, EPS, Infostan... i van te liste nije moguce placanje (sto je odlicna stvar, jer prilicno eliminise zloupotrebu - ako vam neko hakuje nalog, sigurno nece platiti svoj racun za struju) bez dodatne autentifikacije.

Suvisan je taj token kao usluga za gradjane (ako ga uopste iko koristi), umesto te placene usluge ja koristim besplatnu SMS autentifikaciju - svaki novi primalac van predefinisane liste se pri prvoj uplati potvrdjuje kodom koji stize SMS-om. Za sledece uplate na isti racun ne vrsi se ponovna autentifikacija. Potrebno je prijaviti se za ovu uslugu u banci.
 
Poslednja izmena:
Erste bank, omladinski račun, besplatno održavanje, otvaranje računa i net banking, provizija za uplatu je 15 dinara...
 
Moze li svako da otvori taj omladinski racun, to je kljucno pitanje.
 
sve racune placam preko mobilne aplikcije postanske stedionice i zapamti mi ranije naloge ja sam zadovoljan sa postanskom stedionicom imam oko 20-30 placanja mesecno.
 
Koliko placanja mesecno???????????
 
Od kako je Inteza ukinula mini CD nisam placao njihovim ebankingom. Prijavio se za SMS. Imam obican racun, ne Hit. Krenuo da placam, pise: provizija 0din. Kako? Uz hit racun su provizije 0din, a ne i uz moj osnovni.

Ranije je uz osnovni račun bilo moguce 5 besplatnih transakcija mesecno, pa su to ukinuli. Gresim li?
 
Nazad
Vrh Dno