Šta je novo?

Najbolja i najjeftinija banka za online placanje racuna

Menjaj u AIK-u. Danas kupio evre po kursu 115,7. U prolazu na menjacnici video da prodaju za 116din. AIK je mislim jedina banka koja ima povoljniji kurs nego menjacnice.
 
To je kako kada, ali ako ne promene sadasnju politiku za kurs evra, sigurno lakse nego menjacnica za manje iznose barem.

Intesa ima mnogo drugih stvari, koje meni licno mnogo vise znace, ali dinarski promet im je najslabija tacka, i po guzvi na salterima i za ebanking.
 
Ko ima manje od 25g, AIK je vrv i dalje najbolji izbor. Ko ima manje od 27g, onda je erste start najbolji izbor (racun, kartice i ebank 0din mesecno 0din provizija).
 
Ja sam kod Inteze na obicnom paketu, gde mesecno skidaju 125din za odrzavanje racuna, bez obzira da li je bilo prometa po racunu ili ne. Imam free ebanking, ali placam proviziju na transakcije, nemam ni besplatnih 5 koje sam imao ranije, a ni provizija nije 15din fiksno za manje iznose kao nekda.

Imam preko 27 god, koju banku mi preporucujete za povremene dinarske uplate?
Takodje 5 ebanking placanja bez prov. mesecno bi bilo super. :)
 
Raiff za povremene uplate i besplatan ebank bez provizije, 150din.
 
^ 150din ako ima prometa ili uvek? Inteza naplacuje sve dok ima sredstava na racunu mesecno odrzavanje. Ranije naplacivala samo ako ima prometa.

Usput, smem li nekome za uplatu da dam svoj dinarski a-vista racun, a ne tekuci?
 
Ne znam da li je free ako nema promena. U vojvodjanskoj je free ako nema promena, a imaju neki paket od 50din. Ali nemaju ebank.
 
Ајд да питам овде, капирам да сам на правој теми. Занима ме у којој банци је најисплатљивије имати рачун и интернет картицу? Притом сам студент, капирам да имам више неких погодности него обичан народ?
 
Neobicni studente, ukoliko ti je racun potreban samo za placanje internet karticom onda je Inteza najisplativija jer nema nikakvih troskova (ni za obican, ni za neobicana narod). A ako ti je racun potreban i za dinarske uplate, onda uzzmi u Erste banci omladinski paket (pod uslovom da nisi mator student).
 
Sta je sa Fidomestik bankom? U njoj je odrzavanje racuna (bilo?) besplatno, dok se za ebank placa pretplata.
 
Neobicni studente, ukoliko ti je racun potreban samo za placanje internet karticom onda je Inteza najisplativija jer nema nikakvih troskova (ni za obican, ni za neobicana narod). A ako ti je racun potreban i za dinarske uplate, onda uzzmi u Erste banci omladinski paket (pod uslovom da nisi mator student).

Ne vredjaj nas matore studente :D
Meni erste ispade najbolja, nema "skrivenih" troskova i nema guzvi kao intesa
 
Има ли интеза тих скривених трошкова? Рачун ми је потребан само за интернет плаћање. Када би узео ту картицу у интези дал би могао да плаћам у динарима преко интернета? Знам да сам имао проблема са једном картицом, карту визером сам успео да платим динарима међутим да би платио визу за енглеску стално ме је одбијало док нисам отишао у банку и пребацио динаре у евра?
 
Испаде по овоме да је Ерсте најбоља солуција за мене. Међутим оно што ме занима какви су они на провизији динар/евро/долар? Да ли ту деру онда или су пристојни?
 
Испаде по овоме да је Ерсте најбоља солуција за мене. Међутим оно што ме занима какви су они на провизији динар/евро/долар? Да ли ту деру онда или су пристојни?

Po meni su pristojni, mads su sve banke iste...
 
Nisu. AIK je daleko najpovoljniji, povoljniji cak i od lokalnih menjacnica. Npr, kada je u menjacnici kurs bio 116, u AIK je bio 115.7 a u ostalim 117-119din.
 
To sam i ja skoro primetio. U par navrata kurs u Aik-u je bio povoljniji nego u menjačnicama.
 
Mislim da se i to promenilo, inače tekući rč i ostale usluge nisu više besplatni, danas sam u prolazu video da je kurs dosta lošiji nego inače, pravi bankarski.
 
Nije se promenilo. Upravo sam kupio evre po kursu 115.8, a u Panter menjacnici je 116din kurs. Nije mi jasno zasto AIK svuda drzi kursnu listu sa tim "bankarskim" kursom, a menja devize po daleko povoljnijem kursu.
 
Pa ne znam, ranije je na onim ekranima prikazivan povoljniji kurs, danas videh nešto 111 ili 113 za otkup, što je loše.
 
Otkup je 115.05

Prodaja 1,00 EUR na teret računa X u korist računa Y u iznosu od 115,05 RSD vrši se po kupovnom kursu za efektivu internom 115.05 RSD. Provizija iznosi 0,00 RSD.
 
Imam račun u AIK banci koristio sam ga samo jednom pre dve godine. To je onaj račun kome se nije plaćalo održavanje. Zvao se je AIK pozitiv. Sada gledam na njihovom sajtu, nema tog računa AIK POZITIV, već AIK POZITV PLUS, koji se održava mesečno 250din.
Pa rekoh da pitam da li za mene važi pravilo staro ukoliko mi nisu ugasili račun i da li ako je tako ću moći da izvučem e-banking i debitnu a da ne doržavam račun, a da prebacim platu kod njih. OK, ako Vam je nepoznato videću to sa njima u Banci. Koliko se laća održavanje internet kartice u AIK banc , ne mogu da nađem i da li su povoljni. Ovde negde pronađoh da jesu!?

A razmišljam i da se prebacim u Komercijalnu, jer ih ima gotovo u svakom selu, bankomati na primer. Kako je u Komercijalnoj.
 
Sanse da to pravilo vazi su manje od 1%, ali vredi proveriti. Komercijalna je odlicna, pre neki dan sam bio prinudjen da platim neke racune u banci, ne online - pa udjoh u Meridian banku - 2 radnika obezbedjenja, 1 cistacica, nekoliko radnika u pozadini i JEDNA radnica na blagajni. Izgubio sam 45 minuta!
E-banking u Komercijalnoj je besplatan, odnosno nema provizija na transakcije. Pre par nedelja sam prvi put koristio i e-menjacnicu, naravno malu sumu sam zamenio jer je kurs banki standardno los - i taj servis im je korektan.
 
U AIK je nekada sve bilo besplatno, a sada se sve naplaćuje.
 
AIK ce sve racune naplacivati. Ko se ne zali znaci da prihvata cene. Ja sam ugasio odmah racune.
 
Nazad
Vrh Dno