Šta je novo?

Najbolja i najjeftinija banka za online placanje racuna

Ajde ti meni lepo objasni, pošto vidim da ne kapiram stvari..šta ja treba da otvorim u Komercijalnoj, ili Intesi..ili bilo kojoj drugoj banci, jer su razlike minorne u slučaju mesečnog održavanja platnih kartica, ali nije ista ponuda, Intesa ima najbolju ponudu za 50dinara više.

Dakle, šta meni treba..treba mi da odem na mts sajt, ulogujem se sa svojim PIN kodom na njihov sajt..gde već stoji neplaćer načun za fixni,postpaid,IPTV i sve ostalo sračunato uredno.Klik na Next, prelazim na sledeću stranu gde mogu da sve to platim tako sedeći iz fotelje, koristeći bilo koju platnu debitnu karticu Visa,Master,Dina i sl.

Sve to isto važi i za EDB i za ostale mesečne obaveze koje je svaki gradjanin države Srbija dužan da izmiri.

Pitam te lepo, srpski..ako ne razumeš srpski, koristiću Google transtlator za bilo koji drugi jezik koji ti razumeš:

U koju banku ja treba da idem da bih otvorio (NE ZNAM ŠTA..KARTICU,KREDITNU,VISA,MONETARNU,STAMBENU,POSTPAID?? ) da bih sve te račune platio iz fotelje?

Koliko sam ja skapirao, to funkcioniše samo preko platnih kartica bilo koje banke..a njihovo održavanje ne mesečnom nivou nije besplatno.

Uz sve to bih, ako može, mada je to u Srbiji SF, da ..ako igram fudbal na livadi, pa se setim da nisam platio račun, jednostavnim dohvatanjem mobilnog telefona, odradim plaćanje...ISTIH OBAVEZA, NA ISTI NAČIN, PO ISTOM PRINCIPU.

Ajde sad, jednom za svagda da rešimo tu misteriju.
Znači, ne uzimam karticu da bih trgovao po Internetu, kupovao knjige i štapove za pecanje..samo mi treba platna kartica kojom ću sedeći,iz fotelje, platiti mesečne obaveze, struju, telefon..i šta još ide uz to.

Ne znam kako si ti drugacije zamisljao e-banking, da placas nekim tokenima? Da se naotimas para prolaznicima u GTA i tim parama platis racune?
Naravno da moras imati racun u toj banci, odakle bi inace prebacivao novac za uplatu? Bespotrebno si uneo tenziju na temu.
 
Pretpostavke:
-nepotrebna stalna primanja
-korisnik nije student

Prema ovome, najjeftiniji tekuci racun ima Agrobanka, jedino ne pisu troskovi po ebank transakciji.

Koliko sam shvatio TBB treba trajni nalog, znaci obezbedis lovu na tekucem i svaki mesec automatski ti se skidaju parice za racune. Za to se ne placa provizija u Intesi.

MesecniTroskovi (Osnovni)=125din (Inace uvecano za 25%, hvala im)

Preduslov:
-unapred definises racune
-racuni se ponavljaju svakog meseca

U svakom slucaju dobijas karticu/e, ali ti ona/e ne trebaju za placanja..
 
Poslednja izmena:
U Intesi imam osnovni paket ali nemam promet po tekucem racunu i ne placam mesecno odrzavanje. Imam NAMENSKI RACUN, Avista dinarski stedni racun koji nema odrzavanje i sa njega vrsim online placanje. 50din je provizija po nalogu, odnosno 1%. Za uplate koje imam dao sam ovaj Avista dinarski racun, te nema mesecnog odrzavanja.

Koristim Intezu jer njihovih bankomata ima najvise, da ne placam i tu proviziju.

Inace, sa osnovnim paktom u Intezi se davno dobijalo 5 online prenosa besplatno mesecno, a naredni po 15din ili procenat. Kasnije su ukinuti besplatni, a jos docnije je online transakcija sa 15 skocila na 50din.

Sto se tice trajnih naloga, pokazali su se kao neefikasni. Recimo, meni je bitno da Infostan bude placen do 15. u mesecu da bih dobio popust, a oni to ne plate do tada. Mozda je bilo prolazno, no, odustao sam od trajnih naloga.

Za kraj, koji online softver koristi AIK "besplatna" banka i ima li vise od 20 bankomata u BG? I to je bitno. Agrobanku bih preskocio, provlaci se po stampi kao problematicna, nelikvidna, moguce pred stecajem.

@TBB: drzak i uporan u svojeglavosti koja ne vodi nikuda, neprimereno forumu.
 
Poslednja izmena:
Ja od kad imam kreditnu ovde, nisam primetio da je u Intesi bilo 5 besplatnih naloga uz OBICAN (ne Hit) racun?
Ovo za namenski racun je jako zgodno, ja sam mislio da uplate ne mogu da njega da idu osim licno.

Trajni nalozi su mi bili u dan tacni, ukljucujuci Infostan, AKO ima novca (u RF se ide u nedozvoljen minus, iako nemam ni dozvoljen minus :D). Usput, RF ne uplacuje EDB racun na vreme za onih 5% popusta, ali uvek mi je uracunat taj popust nekako - na sledecem racunu nema dodatnih zaduzenja.

AIK koristi Halcom-ov sistem, ali mislim da radi na svim browserima. Nisam nista dobijao osim username/lozinke za online placanja.
Nisam primetio da imaju uopste filijale/bankomate nesto, jedina u BG za koju znam je u Knezu :) Ali imaju 16 u BGD:
http://www.aikbanka.rs/bankomati
 
Poslednja izmena:
Ja od kad imam kreditnu ovde, nisam primetio da je u Intesi bilo 5 besplatnih naloga uz OBICAN
Mozda je bilo u vreme Delta banke, moj prvi miniCD bio je njihov, kasnije ih je Inteza kupila. Nikad nisam imao Hit, prvih 5 online transakcija besplatno bilo, tad, nekad.

Potpuno sam izbegao Inteza tekuci racun, uopste ne placam odrzavanje, sve uplate mi lezu na namenski. Koliko je to po propisima, ne znam.

Provizija od 50din je puno. Ja platim svojih 7 racuna mesecno + platim i mojima, to je vec puno puta 50din, ~600din provizija. Al bankomati na svakom koraku, Visom Electron mogu da placam na Netu, kao i besplatnom Internet Visom, svuda ekspoziture ako nesto zatreba. Nisam pametan da li da se selim u AIK banku. BTW, Intesa ima Pexim softver kao RF, a kazes da je AIK na Hal-u kao Komercijalna (nisam koristio). Sta je u AIK-u zastita, samo user/pass?

Oko trajnog racuna, Inteza je kasnila sa Infostanom i EDB-om, mislim, ne tvrdim da sam izgubio popust. Nisam hteo da rizikujem, 5% na moj Infostan je ~500din, odustao od trajnog. Ako se promenilo u Intezi, javite, uz objasnjenje kada, kojeg datuma skidaju za sta kad je trajni racun. :)
 
Poslednja izmena:
Moja majka ima u intezi običan, bilo je 100 mesečno, sada je 120, ali koliko vidim pošto sam ovlašćen, da su joj ladno skidali svakog meseca 120 dinara, bez obzira što nije imala prometa na njima.
 
ladno skidali svakog meseca 120 dinara, bez obzira što nije imala prometa na njima.
U Intezi skidaju odrzavanje racuna sve dok ima sredstava na racunu, bilo prometa ili ne, i to sve dok te ne odvedu u raspolozivo stanje blisko -120din, pa narednom uplatom i to moras da pokrijes. Derikoze! Zato sam otvorio namenski racun i radi super i dzabe, jedina mana je sto nema SMS obavestenja o uplati. Sve drugo je isto.

Poredjenja radi, Komercijalna prestaje da naplacuje odrzavanje tekuceg racuna ako tri meseca nema prometa (ne samo uplata).
 
Vidim da joj poslednje skinuli 01.12.2011. Ja juče pitao onu što radi, ima 100 dinara na računu. I kaže nema više ništa. Da li je moguće da ne vide ono "na čekanju" a recimo, da sada kada bi uplatila 360 dinara, da bi joj skinuli januar, februar i mart?

Ili ne?

Ono, skidaju dok ne udari u kraj, pa onda stanu? Onda bolje da ide da ga ugasi ....
 
Odgovorno tvrdim da se mesecno odrzavanje naplacuje sve dok ima pozitivnih sredstava na racunu, bez obzira na transakcije/promet. 360 din bi se istopilo za 3 meseca bez da koristi ijednu bankarsku uslugu. Sta vise, rezervisali bi sredstva za jos jedan mesec unapred, sto se vidi kao minus kod mene (ne prekoracenje).
 
Ne, nisi me razumeo, shvatam ja to.

Nego, pošto eto 3 meseca nije bilo sredstava, da li će sada kada uplatim recimo 500 dinara, da skinu i za ta tri meseca, ili će njih da "oproste", a nastaviće pacerski da skidaju opet sve dok ima sredstava?
 
Pa ne radi to sluzbenik banke, sve se to skida automatski.
 
owim, kako se konkretno zove taj dinarski racun? Sta da trazim da mi otvore?
U AIK-u je jedina sigurancija user/pass, da.

Obican racun u Intesi nisam imao, Hit se uvek naplacivao samo kada se koristi. Po novome (od 18.02.) se naplacuje i kada se ne koristi :( Samo Magnifica sada nema "odrzavanje dranja" kada se ne koristi.
Meni licno ipak odgovara, jer ne koristim cesto racun (u stvari dva meseca godisnje ga koristim), pa mi kreditna ispada dzaba. (ne koristim je za placanje ovde tako da nema dinarskih promena)
 
Ma stvarno? A ja sam mislio da imaju kineze koji sve to ručno odradjuju :) :) :) :)

Hajde da preformulišem:

Nego, pošto eto 3 meseca nije bilo sredstava, da li će sada kada uplatim recimo 500 dinara, automatski da skinu i za ta tri meseca, ili će njih da "oproste", a nastaviće pacerski da skidaju opet automatski sve dok ima sredstava?
 
Ne, nisi me razumeo, shvatam ja to.

Nego, pošto eto 3 meseca nije bilo sredstava, da li će sada kada uplatim recimo 500 dinara, da skinu i za ta tri meseca, ili će njih da "oproste", a nastaviće pacerski da skidaju opet sve dok ima sredstava?
Nema retroaktivnog skidanja, naravno. :) Ne brini se.

owim, kako se konkretno zove taj dinarski racun? Sta da trazim da mi otvore?
Zove se namenski dinarski racun za stednju po vidjenju (avista), besplatno otvaranje, odrzavanje, zatvaranje. Losa strana: ne moze da se veze za karticu i novac podigne na ATM-u i nema SMS notifikacije.

Ne znam da li je dozvoljeno da ti pravno lice vrsi uplaze na taj racun, jer tome sluzi tekuci. No, ja ga za to koristim. ,)

Za kraj, nekada se i u Intezi obicni racun naplacivao samo kad ima prometa, izmenili su. :what:
 
Poslednja izmena:
Upravo mi je stiglo obavestenje od AIK banke da uvode mesecno odrzavanje racuna, te sad tekuci racun sa e-bankarstvom i 5 besplatnih transakcija mesecno kosta 250 din. Hhahahahahah kako cu da ih ugasim i da posaljem nasem MEGA BIZMISMENU Koletu email sa zahvalnicom.
Vreme je za preletacinu, tako da mislim da je sledece najbolje resenje Rajzenfajzen uz 150 din na mesecnom nivou. Predlozite neku drugu ako nudi neke korektne uslove.
 
Erste start paket? free odrzavanje i e-banking prvih 12 meseci.
 
Erste omladinski ko moze da otvori
 
erste omladinski koliko razumem, ne moze za prijem plate, a za placanje e-bankingom uzimaju proviziju.
 
erste omladinski koliko razumem, ne moze za prijem plate, a za placanje e-bankingom uzimaju proviziju.

Ja sam ti izuzetak onda, a ja ne znam za banku koja ti ne uzima proviziju za ebank. I skidaju mi 15 dinara do ne znam kog iznosa
 
Raiffeisen banka ima studentski račun na kome:
- Ne naplaćuju održavanje
- Ne naplaćuju proviziju za eBanking
- Može bilo ko da ti uplati novac
- Možeš da plaćaš karticom u bilo kojoj prodavnici
- SMS o promeni stanja na računu stiže besplatno i to istog trenutka kada se dogodi promena stanja
 
Ja sam ti izuzetak onda, a ja ne znam za banku koja ti ne uzima proviziju za ebank. I skidaju mi 15 dinara do ne znam kog iznosa

na sajtu pise "Ukoliko si se kao korisnik Erste Omladinskog računa u međuvremenu zaposlio ili navršio 27 godina otvaranjem start paketa bla bla"..

ne racunajuci te omladinske, studentske, penzione i sl pakete, npr AIK i Raiff nude ebank bez provizije.
 
Aik Banka je do sad imala besplatan tekuci i odrzavanje, besplatnu master karticu za online kupovinu, besplatan ebanking i sms. Od sledeceg meseca krece naplata od 100din mesecno za tekuci ili 250din mesecno ako koristite sve ostale usluge.
Nije idealno al mislim da je povoljnije nego kod ostalih i da se necu seliti u neku drugu banku.

Ako ima gde povoljnije napisite.
 
AIK e-banking je jos ovog meseca besplatan, i vise nece biti.
Raiffeisen ce, skoro sigurno, uskoro poceti da naplacuje, jer mislim da je trenutno najjeftinija i najlaksa (SMS potvrda samo) za online placanje (150RSD osnovni racun, i besplatna placanja, 150.000 je cini mi se najvisi limit mesecni, 25 placanja - provericu bas danas kad svratim za trajni nalog).

Kartice kod Raiffeisena nisu besplatne, sta vise medju najskupljim su (cak i Visa Electron uz racun osnovni naplacuju).
 
Poslednja izmena:
Ebanking ostaje besplatan u smislu da nema provizije kod izvrsenja 5 naloga. Preko toga ce biti neka provizija.
 
Raiffeisen ce, skoro sigurno, uskoro poceti da naplacuje, jer mislim da je trenutno najjeftinija i najlaksa (SMS potvrda samo) za online placanje

Slažem se. Imam račune u Intesa, Raiffeisen i Erste i ubedljivo najbolji ebanking sistem (grafički prikaz priliva i odliva novca, potvrda plaćanja, itd.) je kod Raiffeisen banke. Intesa je dosadna sa onim sertifikatom, dok je Erste smešna sa onim kartončetom i tabelom. :)
 
Ako se ne varam, Raiff i AIK koristi isti ebank softver.
 
Slažem se. Imam račune u Intesa, Raiffeisen i Erste i ubedljivo najbolji ebanking sistem (grafički prikaz priliva i odliva novca, potvrda plaćanja, itd.) je kod Raiffeisen banke. Intesa je dosadna sa onim sertifikatom, dok je Erste smešna sa onim kartončetom i tabelom. :)

Isti graficki prikaz imas i u Aiku. Ranije je bio neki jad pa su se updatovali, sad izgleda jako lepo.
 
Raiffeisen mi ne naplaćuje plaćanje računa ali deru na razmenu deviza.
 
Nazad
Vrh Dno