Šta je novo?

Najbolja i najjeftinija banka za online placanje racuna

Budi precizan, cim nas 3+ ne mozemo tebe da razumemo :)
Zasto je ovo besplatno a ono nije, to je njihova stvar.
Da MTS placa bankama zato sto ti koristis SMS za e-banking ili placanja, onda bi MTS tebi naplacivao za te SMS poruke! Ja nigde ne vidim da MTS njima placa zato sto klijenti banke koriste MTS za SMS placanja.
Zasto Intesa naplacuje IntesaMobi? Vrlo prosto - zato sto hoce da proda Intesa Hit racun mesecno umesto da secka Osnovni i Mobi i jos po neku sitnicu...
 
Usluga plaćanja računa za fiksni telefon, Open ADSL, Open IPTV, Web i Mail Hosting sa bankovnog DinaCard računa možete koristiti bilo da ste mt:s prepaid ili postpaid korisnik.

Ova usluga Vam omogućava da putem mobilnog telefona, bez plaćanja provizije*, izvršite plaćanje mesečnog računa za usluge fiksne telefonije na bilo kom mestu i u bilo koje vreme.

Prednost ovakvog načina plaćanja računa je to što je na ovaj način možete platiti račun čak i kada ste u roamingu.

*Telekom Srbija plaća proviziju bankama.


Da bih mogao da koristim tu uslugu, moram da se za mobilna plaćanja registrujem u banci koja mi je izdala DinaCard karticu..u gore priloženom linku se nalazi spisak banaka koje nude te usluge putem DinaCard.

Pitanje je:
Kako dobiti besplatnu platnu karticu uz gorenevedeni sistem SMS plaćanja?..ili plaćanje putem aplikacije kao kod IntesaMobi ili kod Telenora /PlatiMo..i sl. Ne može tako..? Pa znam da ne može, al pitam da li slučajno može.. :p
 
Da mogu ovde da stavim tvoj avatar - to bi bio najbolji reply.
krastavac, ni vBulletin nije savršen :D
 
Za tebe je vBulletin dovoljan i bez replike u avataru :eyebrows:
 
@TBB, to vazi samo za TELEKOM racune! Ne mozes da placas bilo sta preko MTS-a od racuna besplatno - SAMO MTS/fixni/IPTV racun.
To isto mozes uz PlatiMo servis (ne mozes da placas MTS racune, vec Telenor racune).
 
mts je napravio uslugu korisnicima, kao i Telenor, još i ostali da se sete, pa da sve to objedinimo pod, recimo, IntesaMobi, al' da bude besplatno ,a oni neka se prebijaju za provizije, tj. otimaju za korisnike..:)
 
Covece, ni MTS ni Telenor ti ne naplacuju proviziju za placanje NJIHOVIH racuna preko SMS-a.
VIP mozes da placas trajnim nalogom. Jedina prednost ovih gore je sto mozes RANIJE da platis i da zaboravis da platis racun ;)
I MTS I TELENOR ti naplacuju da placas DRUGE racune preko tih servisa.

Shvatas da ovo drugo NIKAKO nije besplatno i NIKAKO nece biti besplatno?:) Ni u Nemackoj nije besplatno, a tamo su bankarske usluge toliko jeftine da mozes da ih uvozis na tone bez carine :)
 
Poslednja izmena:
Ama, tebi je dosadno, vidim ja :type:
Vrtimo se u krug, samo zato sto IntesaMobi paket nije besplatan, mada mogu i to da resim preko proxy-a :)) Necu im dati pare, sve dok ne budu besplatne usluge :eyebrows:
 
Ne znam sta hoćeš da kažeš..pa Ok, to sam mogao i sam da shvatim u vezi PlatiMo kartice..pojasni, jer ne kapiram šta si hteo reći, osim da pokušavaš da expliciraš sistem PlatMo kartice..na njihovom sajtu ima i video klip gde je sve suviše jasno, tako da te ipak ne razumem. Zapravo, želiš mi reći da postanem Telenor postpaid korisnik, to?
Jedino što sam zbunjen je to da ne kapiram zbog čega samo Telenor ima tu mogućnost (ima više od godinu dana od kada sam gledao taj video klip), a mts i ne razmišlja o toj opciji.
U Intesi možeš da uzmeš osnovni paket i dobiješ sve u kombo paketu, a sve to košta 125din mesečno.
I šta je tu sad nejasno tebi, što pripisuješ meni?

btw, pa eto..Komercijalna je 'besplatna' ustanova koja shvata da do korisnika može doći jedino ukoliko im ne naplačuje usluge koji oni njoj čine.


:wall::wall::wall::wall:

Platimo nije kartica niti usluga BANKE, već Telenora, banka je tu samo posrednik koji takođe uzima proviziju, ti očigledno ne čitaš.....

Što to nije ponudio MTS ili VIP pitaj njih. A da na konto konfuzije (koju ti uplićeš pa me više i mrzi da te čitam), kad govoriš da je besplatna banka što ne odeš tamo???????? Uopšte nisu povolnji....

erste bank, e-banking, koristim godinama, od kad su aktivirali u srbiji do danas. izuzetno jednostavno platjanje, ako se recimo mesec dana ne koristi onda odrzavanje 0 din, po transakciji uzimaju u zavisosti od cifre na racunu, recimo za 1.000din racun provizija je 15din (u q poskupelo skoro 50% - npr sa 10 na tih 15din), za 15.000din racun provizija je oko 35din itd. oba racuna su mi vezana na taj jedan nalog (dinarski, devizni) i super je pregledno na sajtu. logovanje je standardno sa username i password + tan tablica (broj se menja sa svakim logovanjem na account). prvo sto uradite kad otvorite nalog u banci i dodjete kutji je da menjate password u nalogu

Ti i ja kao da radimo u PR odeljenju banke Erste (aludiram na fritezu) (poslao sam im lep pljuvački mail kad su podigli cene za ebanking a nisu poslali bar cirkularni mail, toliko su mogli kad već vezuješ mail da ti stižu izvodi)

Ama, tebi je dosadno, vidim ja :type:
Vrtimo se u krug, samo zato sto IntesaMobi paket nije besplatan, mada mogu i to da resim preko proxy-a :)) Necu im dati pare, sve dok ne budu besplatne usluge :eyebrows:

načekaćeš se ti u zemlji Srbiji da nešto bude besplatno
 
Poslednja izmena:
:wall::wall::wall::wall:

Platimo nije kartica niti usluga BANKE, već Telenora, banka je tu samo posrednik koji takođe uzima proviziju, ti očigledno ne čitaš.....
Dobro, ajde,nije, neka bude kako ti kažeš, mada jeste..iako nije.
Eto sad smo razjasnili da jeste? Ili nije?
omg :wall::wall::wall:

btw, bio sam jasan na samom početku, a to što ti ne čitaš, već pričaš napamet nije moj problem..
 
IntesaMobi ti ne treba za placanje MTS racuna!

Ako ocekujes da placanje bilo kog racuna preko SMS-a bude besplatno, ne zivis na ovoj planeti a kamoli ovoj drzavi izgleda :)
 
Nisam to znao, mislio sam bas ovih dana da svratim do mts poslovnice da otvorim ziro račun kod njih, uz platnu karticu, da plaćam ne samo njihove, već sve račune, ali izgleda da to mts ne podržava ?
:D

IntesaMobi mi treba za placanje svih računa.
 
E pa dobro... ali to se i za Telenor PlatiMo placa!
 
U sto su ti dali :)
Paz'te sigove!
 
Troskovi ebankinga kod intese za osnovni tekuci racun su porasli 25%, 50din po transakciji, lepo bogami, nagradjuju vernost.

Kojekakve *****ne zakone o zastiti koje donose nasi umni politicari svaljuju na ledja raje..

NPR. Kupim knjigu od 350din, Intesa mi ukrade 14% (!?!?!?), zato sto koristim internet servis, jer im eto stvaram guzvu na serverima umesto da bude guzva u poslovnicama, normalna pojava za jednu banku u Sirbistanu.
 
Poslednja izmena:
Banca Intesa je strana privatna banka, tu ne moze drzava da te stiti. Inace slazem se da su banke legalizovani lopovi ali tako je namesten sistem i to ce tesko da se menja dok se narod svuda u svetu ne digne. Koristi vec pomenutu Aik banku, tamo je sve besplatno.
 
Banca Intesa je strana privatna banka, tu ne moze drzava da te stiti. Inace slazem se da su banke legalizovani lopovi ali tako je namesten sistem i to ce tesko da se menja dok se narod svuda u svetu ne digne. Koristi vec pomenutu Aik banku, tamo je sve besplatno.

Drzava me Zakonom o zastiti korisnika finansijskih usluga stiti tako sto mi povecava cenu troskova. To moze da se posmatra kao porez na banke u Srbiji, koje je banka Intesa svalila na korisnike. Zasto?

Zato sto Intesa ima monopolisticku moc, te se suocava sa manje elasticnom krivom traznje, te se veci deo "poreza" prenosi na nas korisnike.

Pogledacu AIK i debelo cu da razmislim koga cu dalje da finansiram..
 
Neko je pominjao alternativu namenskog orocenog dinarskog racuna...
Besplatan mesecno, a valjda moze da se placa sa njega (nisam siguran, znam da moze da se ulaze i podize slobodno - sto nekima i znaci).

Da dere Intesa za takve stvari dere... podseca me na Raiffeisen. Kada su dosli u Srbiju nisu uopste hteli da rade sa firmama koje imaju ispod 1.000.000e prometa (ili tako neka enormna cifra za nase trziste). Sada vec rade i sa sitnim fizickim licima.
Intesa ide obratno... jako je bila zgodna za poljoprivrednike, jeftina, sve imala.. sada ide na klijente koji imaju ogroman promet ili drze debele pare u banci :)
 
ne mogu da citam prethodne postove, samo sam hteo da kazem da koristim web-banking komercijalne banke, odrzavanje racuna umesto 150 dinara sa ovom uslugom je 200 dinara mesecno... imas predefinisanu listu za placanje racuna kod vecine institucija i firmi, mozes da dodas svoje primaoce, nema nikakve kamate. ja sam zadovoljan.
 
Univerzal Banka Beograd

Tekuci racun, otvaranje racuna besplatno, Dina i Visa electron kartice, odrzavanje racuna 100 dinara za mesec kada imas uplatu na racun, SMS obavestenje o prilivu i placanju kaarticama.

E-banking besplatan, radi preko veba, kroz bilo koji brovser, mozes da napravis svoje templejtove i da ih snimis, potpisivanje naloga tan kodom koji dolazi SMS-om i vazi par minuta, provizija 10 dinara po transakciji.

Internim nalogom mozes da izvrsis prenos sa dinaskog na svoj devizni racun, po nekom njihovom kursu, ali zgodno kada ti hitno treba za neko placanje preko neta.
 
Ja sam lepo pitao ovde koja banka je najpovoljnija u kojoj bih otvorio ziro racun uz karticu za on line placanja..svi ste u GLAS rekli da je to Komercijalna i da je kod njih besplatno.Jeste, ali malo sutra.Održavanje platne kartice je 150dinara mesečno, zbog toga ne vidim zašto bih otvorio kod njih,a ne u Intesi, kod kojih, pride, za 50din imam i Mobi.
 
Kartice nisu tema, iako smo ih pominjali. Priča se tačno o onome što stoji u naslovu.
Granmas and frogs.
 
Poslednja izmena:
Ja sam lepo pitao ovde koja banka je najpovoljnija u kojoj bih otvorio ziro racun uz karticu za on line placanja..svi ste u GLAS rekli da je to Komercijalna i da je kod njih besplatno.Jeste, ali malo sutra.Održavanje platne kartice je 150dinara mesečno, zbog toga ne vidim zašto bih otvorio kod njih,a ne u Intesi, kod kojih, pride, za 50din imam i Mobi.

lepo sam ti napisao da je 200 din mesecno odrzavanje racuna ako koristis ebank (dva posta iznad tvog). zato nema provizije prilikom placanja racuna, bilo da je za infostan, mobilni, internet, telefon... ako ti je zbog 50-100 dinara mesecno tolika frka i da tako reagujes kao da je smak sveta za 50 dinara, onda brate idi pa cekaj u redu u posti, ne moras ni da imas racun u banci u tom slucaju.
 
Poslednja izmena:
@obojici
Pročitajte vi naslov teme!!!
Kako mislite da platite on line račune, ako ne preko platnih kartica, koje nisu besplatne tj. njihovo odrzavanje mesečno nije besplatno.Ne znam o čemu govorite o kojem drugom on line plaćanju, mislim da sam bio explicitan, PLAĆANJE RAČUNA PREKO INTERNETA, to je toliko jasno, pa čak i naslov u temi to govori, a vi šta govorite to je vaš interes da pričate bezveze i pravite šum na forumu jer nemate šta da radite..elem, danas kada sam hteo da odem da podignem jednu takvu karticu u Komercijalnoj,..šijo mu ga Djuro, otišao sam lepo do Intese i za manji novac, uz bolje usluge, otvorio istu.

Dakle, Komercijalna banka je najbolja jedino ukoliko kod nje otvarate , inače svuda besplatan, žiro račun..koji vam , btw, ni za šta ne koristi ako nameravate da plaćate račune preko interneta..kao što i naslov ovog thread-a glasi.
Aj laku noć!
 
Ok, za nas neuke:
Objasni mi, korak po korak, kako ćeš time što si otvorio u Intesi, platiti preko interneta, recimo Infostan račun. Sa akcentom na korak u kojem koristiš tu platnu karticu.
Ne mora Infostan, može bilo koje plaćanje koje vršiš na račun bilo kog primaoca u zemlji (iznos, br. računa, poziv na broj).

I dalje tvrdim da mešaš babe i žabe. Demantuj me, objasni mi kako ćeš upotrebiti platnu karticu u online plaćanju, i ako ispadne da si u pravu (forumaši presuđuju), javno obećavam da ću ti ja platiti najveći mesečni račun koji odabereš. Recimo, do 5.000 dinara.
U protivnom, sa zadovoljstvom ću primiti tvoje javno izvinjenje, u ovoj temi. To je sav tvoj ulog u ovoj ponudi.

Jel fer ponuda?
 
Ajde ti meni lepo objasni, pošto vidim da ne kapiram stvari..šta ja treba da otvorim u Komercijalnoj, ili Intesi..ili bilo kojoj drugoj banci, jer su razlike minorne u slučaju mesečnog održavanja platnih kartica, ali nije ista ponuda, Intesa ima najbolju ponudu za 50dinara više.

Dakle, šta meni treba..treba mi da odem na mts sajt, ulogujem se sa svojim PIN kodom na njihov sajt..gde već stoji neplaćer načun za fixni,postpaid,IPTV i sve ostalo sračunato uredno.Klik na Next, prelazim na sledeću stranu gde mogu da sve to platim tako sedeći iz fotelje, koristeći bilo koju platnu debitnu karticu Visa,Master,Dina i sl.

Sve to isto važi i za EDB i za ostale mesečne obaveze koje je svaki gradjanin države Srbija dužan da izmiri.

Pitam te lepo, srpski..ako ne razumeš srpski, koristiću Google transtlator za bilo koji drugi jezik koji ti razumeš:

U koju banku ja treba da idem da bih otvorio (NE ZNAM ŠTA..KARTICU,KREDITNU,VISA,MONETARNU,STAMBENU,POSTPAID?? ) da bih sve te račune platio iz fotelje?

Koliko sam ja skapirao, to funkcioniše samo preko platnih kartica bilo koje banke..a njihovo održavanje ne mesečnom nivou nije besplatno.

Uz sve to bih, ako može, mada je to u Srbiji SF, da ..ako igram fudbal na livadi, pa se setim da nisam platio račun, jednostavnim dohvatanjem mobilnog telefona, odradim plaćanje...ISTIH OBAVEZA, NA ISTI NAČIN, PO ISTOM PRINCIPU.

Ajde sad, jednom za svagda da rešimo tu misteriju.
Znači, ne uzimam karticu da bih trgovao po Internetu, kupovao knjige i štapove za pecanje..samo mi treba platna kartica kojom ću sedeći,iz fotelje, platiti mesečne obaveze, struju, telefon..i šta još ide uz to.
 
Preračunavaj se koliko hoćeš, platnu karticu za plaćanje istih, moraš imati, tako da si promašio temu, iako je tema 'najbolja i nejjeftinija banka za plaćanje ON LINE računa'.
Platna kartica nije besplatna, a ako se već plaća, za 50dinara više u Intesi dobijate i IntesaMobi.
 
@obojici
Pročitajte vi naslov teme!!!
Kako mislite da platite on line račune, ako ne preko platnih kartica, koje nisu besplatne tj. njihovo odrzavanje mesečno nije besplatno.Ne znam o čemu govorite o kojem drugom on line plaćanju, mislim da sam bio explicitan, PLAĆANJE RAČUNA PREKO INTERNETA, to je toliko jasno, pa čak i naslov u temi to govori, a vi šta govorite to je vaš interes da pričate bezveze i pravite šum na forumu jer nemate šta da radite..elem, danas kada sam hteo da odem da podignem jednu takvu karticu u Komercijalnoj,..šijo mu ga Djuro, otišao sam lepo do Intese i za manji novac, uz bolje usluge, otvorio istu.

Dakle, Komercijalna banka je najbolja jedino ukoliko kod nje otvarate , inače svuda besplatan, žiro račun..koji vam , btw, ni za šta ne koristi ako nameravate da plaćate račune preko interneta..kao što i naslov ovog thread-a glasi.
Aj laku noć!


još malo i trebaće mi doktorska diploma da te shvatim! Ja ti NAPISAO slovima sad čitaj da li možeš ili ne me NE ZANIMA!! Otvoren račun u ersteu (omladinski ODRŽAVANJE 0 DINARA već 3 godine), jedino što imam troškove je provizija online bankinga 15 din po transakciji. Kad plaćam meni ulogu ne igra parče plastike tj kartica već broj mog računa, kartica je tu samo ako oćeš na bankomatu da dižeš pare i plaćaš po radnjama (makar meni.....). Kako god ti objasnili opet ti nešto neće biti jasno, i ja bi pre otišao u Komercijalnu nego u fritezu mada sam to ja, imao sam "lepa" iskustva sa fritezom.......
 
Nazad
Vrh Dno