Šta je novo?

Najbolja i najjeftinija banka za online placanje racuna

^To tvoje je bas nezgodno, jer sve banke imaju ocajan kurs.
 
Firme nemaju isti kurs kao onaj zvanicni za fizicka lica. Naravno, firme nece manje sumice menjati... inace vazi taj isti (kod RF cak i gori :D) kurs.
 
Koristim intesin obican racun i CD za ebanking placanja. 125 mesecno + 50 din po nalogu.
Mesecno placam 12 racuna tj. >600 din. dajem banci samo za provizije.
Pocinjem da razmisljam da li je mozda bolje u postu u red..
 
Koristim intesin obican racun i CD za ebanking placanja. 125 mesecno + 50 din po nalogu.
Mesecno placam 12 racuna tj. >600 din. dajem banci samo za provizije.
Pocinjem da razmisljam da li je mozda bolje u postu u red..

pa tebi treba intesa hit racun + deo ili sve racune da prebacis na trajni nalog(verovatno bar nesto moze na trajni nalog)... i to te izadje 300din-toliko je sada ako se ne varam...ne isplati ti se taj obican racun nikako za to sto ti radis
 
Vi koji toliko racuna placate barem recite koji su racuni u pitanju i koliko su "konstanti".
Za 12 racuna ne znam sta me vise mrzi iskreno.. cekanje u redu ili kucanje racuna svaki put online :D
 
Imam iskustva sa efg-om za fizicka lica, kod njih je e-banking besplatan sa malom provizijom, koliko ne znam, jel sam placao racune uglavnom.. A posto sam kod komercijalne banke sa racunom za pravna lica kod njih je e-banking mnogo skup, tipa naplacuju usb citac kartuce oko 100€ godisnje tako da sam odustao u startu, lakse mi je da se prosetam do banke obavim sve sto mi treba a i za pravna lica nikad nije guzva a i dobri su milfovi tako da se usput i ispricas sa njima :p
 
Imam više od godinu dana račun u komercijalnoj, koristim isti halkom sistem, a koristio sam ga i u prethodnoj firmi za pravna lica...u svakom slučaju, pohvale za komercijalnu, sistem radi bez greške, varijanta bez usb flasha, dodavanje novih računa takođe, i sve, naravno, bez provizije za 200dindži mesečno...
 
Vi koji toliko racuna placate barem recite koji su racuni u pitanju i koliko su "konstanti".
Za 12 racuna ne znam sta me vise mrzi iskreno.. cekanje u redu ili kucanje racuna svaki put online :D

Pa u Komercijalnoj ceo nalog samo prvi put kucas, onda ga dodas u imenik, pa kasnije samo kucas poziv na broj i iznos. Jedina mana je sto za eventualni trajni nalog mora da se ode u maticnu ekspozituru.
 
Firme nemaju isti kurs kao onaj zvanicni za fizicka lica. Naravno, firme nece manje sumice menjati... inace vazi taj isti (kod RF cak i gori :D) kurs.

Ne znam tacno kako to ide sa kursom za firme i zavisnoscu od kolicine novca koja se menja (ti podaci nisu na naslovnoj strani sajta na izvolte) ali poenta je da RF ima koliko sam video ubedljivo najpostenije kurseve. Spread im je ispod 4din dok je kod svih ostalih na cijim sam sajtovima pogledao izmedju 5-6.5. Meni je ovo vrlo bitna stavka.

Inace dok nisam procitao ovu temu, ja sam bio ubedjen da je ebanking kod svih banaka potpuno besplatan. Malo sam sokiran da cujem da se negde plaac 50din po upalti!!!
Pa to je daleko vise nego na salteru (10din mislim do odredjene sume). Pa valjda poenta i jeste da stimulisu koriscenje ebankinga kako bi rasteretili salter sale, samnjili broj saltera, radnika na salteru, velicinu filijala, svasta.
Ne mogu ni da garantujem kako je kod RF jer nikad nisam placao vise od 5-6 racuna mesecno, ali koliko znam nema nikakve specijalne naknade za placanje preko racunara (dakle isto kao preko saltera). Takodje sama usluga ebankinga je besplatna.
 
U odnosu na Erste omladinski racun, Intesa pljacka sa osnovnim racunom, 100din odrzavanje, 40din min za online uplatnice, devizni kurs katastrofalan. Jedino sto imaju bolju mrezu pokrivenosti :S:

J*be mi se za mrežu pokrivenosti kad moram da uđem u banku a ono red kao 90'tih.
Inače sam otišao iz Intese upravo zbog tih troškova, i da nemam internet karticu koja je registrovana kod njih nikad ne bih ni kročio kod njih.

Da odgovorim Lazi na pitanje o ceni. Po ovom novom zakonu banke ne mogu više da prikrivaju troškove koji se tiču kredita i pozajmica na kojima su do sad drali kožu sa leđa, pa su to sad preusmerili na provizije (jer masa ljudi i dalje mazohistički obožava da stoji u redu i plaća račune). Koliko sam ja jurio, plaćanje uplatnicama (tj provizija kad se direktno plaća) je i dalje jeftinija na pošti, pa ako neko želi da ide "vremenski" unazad čisto da zna :d

Kad mi istekne erste moraću da razmislim i o komercijalnoj :D
"Tehnički preduslovi
PC Računar
Konekcija na Internet (Dial-up, LAN, ADSL, GPRS... )
Web pretraživač (minimum Internet Explorer 6, Mozilla Firefox), pod operativnim sistemom Windows."

A možda i ne...............
 
Poslednja izmena:
Pa u Komercijalnoj ceo nalog samo prvi put kucas, onda ga dodas u imenik, pa kasnije samo kucas poziv na broj i iznos. Jedina mana je sto za eventualni trajni nalog mora da se ode u maticnu ekspozituru.
Ako je isti nalog i cifra uvek lako ces da uradis trajni nalog.
Ako je druga cifra, to i kazem - opet je tu tumbanje. Mene licno vise nervira cekanje na net stranicu nego da odem i predam samo uplatnicu u banci :) Ali jaaaaako retko idem u banku.

Ne znam tacno kako to ide sa kursom za firme i zavisnoscu od kolicine novca koja se menja (ti podaci nisu na naslovnoj strani sajta na izvolte) ali poenta je da RF ima koliko sam video ubedljivo najpostenije kurseve. Spread im je ispod 4din dok je kod svih ostalih na cijim sam sajtovima pogledao izmedju 5-6.5. Meni je ovo vrlo bitna stavka.
U Intesi sa Hit racunom je 2.75din spread. Ako ti ne vredi to za 200 din razlike (za koju dobijas i besplatno Amex i MC karticu), onda ne radis sa dovoljno velikim sumama konverzije pa ti spread opet nije bitan. Jer ispada da ti ne promenis 100 e mesecno ako sam dobro sracunao?

Inace dok nisam procitao ovu temu, ja sam bio ubedjen da je ebanking kod svih banaka potpuno besplatan. Malo sam sokiran da cujem da se negde plaac 50din po upalti!!!
Pa to je daleko vise nego na salteru (10din mislim do odredjene sume). Pa valjda poenta i jeste da stimulisu koriscenje ebankinga kako bi rasteretili salter sale, samnjili broj saltera, radnika na salteru, velicinu filijala, svasta.
Ne mogu ni da garantujem kako je kod RF jer nikad nisam placao vise od 5-6 racuna mesecno, ali koliko znam nema nikakve specijalne naknade za placanje preko racunara (dakle isto kao preko saltera). Takodje sama usluga ebankinga je besplatna.
Kod RF je tek od 5. septembra besplatno placanje preko e-bankinga! Ranije je bilo po 10 din. za placanja do 50.000.
 
Halkom kod komercijalne, kako je kolega već naveo ranije, radi apsolutno pd bilo kojim web browserom (bat sam ja testirao na ie, chrome i firefox-u)...
 
Radi komercijalna iz bilo kog pretrazivaca, licno probao chrome, ff, operu, ie i safari. Nema provizije za online placanja, proverio. Usb mi je interesantan jer ne moze niko da zloupotrebi racun ako ima user i pass (niki virus ili trojan ga pokupili iz mog pc), e, usb ne moze :)
Usb je bio oko 1000din pre par godina, ili varijanta bez usb nije se placala nista.
 
Intesa Hit, nesto povoljniji kursevi kod kupovine i prodaje deviza od standardno ponudjenih. Par puta mi se desilo da sam kod Intese za Hit racun dobijao povoljniji prodajni kurs nego u menjacnicama.
Besplatna Visa internet kartica, Master card, Maestro, online placanje samo iz IE browsera, prvih 5 transakcija (placanja) mesecno bez provizije, svaka sledeca 15 dinara po nalogu.
Placa se odrzavanje 250 din mesecno, za placanje preko mobilne aplikacije (mislim da je java) dodatno 50 din mesecno.
U njihovu poslovnicu idem samo kada pozovu da uzmem novi disk za placanje ili karticu.

Za pravna lica daju na besplatno koriscenje citac kartica i softver FX klijent, mesecno odrzavanje i provizije na transakcije su navodno nize od placanja putem obicnih naloga. Meni je neprocenjivo to sto ne moram da trcim u poslovnice i patim se sa popunjavanjem naloga, tako da sam generalno zadovoljan.
 
Radi komercijalna iz bilo kog pretrazivaca, licno probao chrome, ff, operu, ie i safari. Nema provizije za online placanja, proverio. Usb mi je interesantan jer ne moze niko da zloupotrebi racun ako ima user i pass (niki virus ili trojan ga pokupili iz mog pc), e, usb ne moze :)
Usb je bio oko 1000din pre par godina, ili varijanta bez usb nije se placala nista.

Ako bi se neko i dokopao sifre, ne znam koliko bi se usrecio. Ne moze da plati sebi racune (zapravo, moze, ali koliko glup treba da bude), ne moze da uplati na nepoznat racun...dosta su suzene mogucnosti za zloupotrebu.
 
Ako bi se neko i dokopao sifre, ne znam koliko bi se usrecio. Ne moze da plati sebi racune (zapravo, moze, ali koliko glup treba da bude), ne moze da uplati na nepoznat racun...dosta su suzene mogucnosti za zloupotrebu.

Kod Erste-a dobiješ tan tablicu, džaba mu ona kad ne zna šifru i obrnuto :). Plaćao neko sa Android-a možda sa komercijalnom :p?
 
Sve u svemo izgleda da se najbolje isplati u komercijalnoj

2400 din godisnje odrzavanje i nema provizija,meni ovo zvuci vise nego ok
 
pa bolje ti je RFZ, 12x150 mesečno održavanje=1800 i bez provizije (uz ograničenje od 15 uplata i 50k din mesečno)..

jok najjeftinija je ester sa omladinskim :p. 2*ništa je ništa, crva nikad nije ni bilo B-).
Mada bi pre otišao u komercijalnu nego u Rfz
 
pa bolje ti je RFZ, 12x150 mesečno održavanje=1800 i bez provizije (uz ograničenje od 15 uplata i 50k din mesečno)..
Imam ja tamo poseban devizni za primanje para iz inostranstva i devizni vezan za vizu virtuon,nesecam se jel moze recimo da sa deviznog racuna koji je vezan za virtuon karticu konvertujem eure u dinare na dinarski racun?
 
Ja sam u Alpha banci.Odrzavanje racuna 150,00 din mesecno.eBanking je free,15 din provizija po on-line placanju.
Dobijas user i pass sa kojim sa bilo kog browser-a mozes da proveris stanje,dobijas token koji ti generise kod u slucaju placanja.
Jako jednostavno i jeftino,za 5 min sam zaprimio token i odobren mi ebanking,dok sam stigao kuci iz banke (15 min) vec je sve radilo.
 
Bilo bi lepo da se oglasi neko ko ovo koristi ili zna nešto više od onoga što piše na linku. Da je samo korišćenje e-banka besplatno, to bi tako i pisalo, ne bi spominjali "neograničen broj mesečnih računa".

Meni su u AIK objasnili da nema provizije na online placanje (na neogranicen broj racuna). Ne naplacuju odrzavanje (ni racuna ni ebankinga). :)
Cak za pare koje stoje na racunu dobijas kamatu po stednji po vidjenju :D

Tako da sam ja otvorio tamo racun, pa cu da ih probam. Ako se pokazu dobro videcu da prebacim platu tamo :)

E sad ono sto mi se nije svidelo kod njih Visa elektron je na potpis (nema pin), sto mi se ne svidja jer meni zna da stoji dosta para na racunu (nisam od onih sto potrose sve odmah), pa mi je veci rizik. Moracu da vidim da li moze da se otvori jos jedan racun koji nije povezan sa karticom :-/
Sa pozitivne strane ta visa elektron moze da se koristi na netu (ima onaj cvv, a i objasnise mi da moze). Mada ja nisam znao da electron uopste moze na net :-/
Ovu mastercard mi izradjuju preko mesec dana (Kazu imaju ogromnu guzvu od nedelje stednje), tako da nisu bas previse efikasna banka :)
 
I meni se ne svidja to za PIN, ali te kartice mnogo brze prodju na aparatu :)
 
E da da prenesem iskustvo sa Societe Generale.
Sajt sasvim ok, kakve intese kakvi bakraci, nista halcom... Radi iz svih browsera (i iz linuxa; Nisam probao, ali mislim da moze i sa mob) sto meni mnogo znaci.
Provizija 10 din ili neki mali procenat (mislim 0.2%), sta je vece.
Dobija se puna visa (ne electron), radi svugde. Nema provizije na placanje u inostranstvu (na pos), preko interneta i td.
Ima 2 racuna (dinarski i devizni), u srbiji trosi dinarski u insotranstvu devizni.

Odrzavanje 420 din :)
 
Sve u svemo izgleda da se najbolje isplati u komercijalnoj

2400 din godisnje odrzavanje i nema provizija,meni ovo zvuci vise nego ok

Komercijalna WTF!?

2009 sam dobio opomenu pred utuženje zbog neplaćenog mesečnog održavanja u iznosu od 180 dinara, i to jedan mesec zakašnjenja. Brate mili banka spremna na utuženje za 180 dinara :D
 
Komercijalna WTF!?

2009 sam dobio opomenu pred utuženje zbog neplaćenog mesečnog održavanja u iznosu od 180 dinara, i to jedan mesec zakašnjenja. Brate mili banka spremna na utuženje za 180 dinara :D
Pa mislim da ce skoro svaka banka tako postupiti ako zakasnis sa uplatom
 
Nazad
Vrh Dno