Šta je novo?

Najbolja i najjeftinija banka za online placanje racuna

Otkud ova info i koliko je pouzdana? Nije bilo nagoveštaja.
mf-4HyAhSeS-n5a8Q1w1Cg.png
 
Račun Plus se vodi pod 2.4. i tamo pise bez naknade.
 
Da li je to sigurno ? Malo mi je cudno da ne naplacuju za paket racun, a da naplacuju samo za tekuci...
 
Poslednja izmena:
Nove tarife u Intesi
http://www.bancaintesa.rs/upload/do...a_fizi_ka_lica___u_primeni_od_15_09_2017_.pdf

Koristim Osnovni tekuci racun u Intesi ali mislim da cu zatvoriti racun zbogo ovog novog poskupljenja. Preterase ga.
Neka preporuka za banku koja ne naplacuje odrzavanje racuna ako nema uplata na isti?


samo da proverim posto nesto nisam siguran da li sam razumeo? imam taj osnovni racun i godinama stoji prazan ...jel ovo znaci da ce mi racun ici u minus iako nema para na stanju? ili samo skidaju ako imas pare? tj je moram da gasim ili me bas briga jer para nema..ne bih da me za godinu dve zovu da im platim retroaktivno par hiljada za "odrzavanje nicega" :)
 
^ Samo ako ima para, ako ne - nema zaduženja, nema minusa.
 
Trebalo bi da ne moze racun da ide u minus jer kaze:

Naknada za vođenje Osnovnog tekućeg računa se naplaćuje iz raspoloživih sredstava, bez obzira da li je po računu u toku
meseca bilo finansijskih promena.
 
Poslednja izmena:
Ide... Tamo mi uplaćuju pare od akcije NIS-a, nisam uzimao pare i u minusu sam 100 dinara.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Svakog meseca dodaju zaduzenje ili stoji tako nepromenjeno?
 
Ako nemas para na racunu nista ne skida.
Ako imas 100 rsd to ti uzmu i napisu da si 25 rsd u minusu.
Poenta price je da nemas para na racunu i onda nema frke ali cim dobijes uplatu skinu ti 125 rsd i rezervisu za sledeci mesec 125 rsd sto je pederski sa njihove strane al ajd...
 
^ Upravo tako, i to me mnogo nervira. Tipa, stigne mi neka mala uplata (npr. akcije NIS-a) i za to naplate održavanje za dva meseca (2 x 125din), po novom bice 2 x 195din. Zaboravis da uzmes novac, svaki mesec 195din manje. Godišnje 2.340din za Osnovni račun, mnogo je!

Naravno, onaj ko stalno koristi Intezin TR ne mozes može tako da gleda. ;)
 
Pravicemo mi Telenor banku od blata ;). Doduse, imamo mts banku koja je trenutno too-good-to-be-true, ali to ce da potraje kao sneg u martu.
 
Trenutno je istinito... Sve ok... Samo nek potraje
 
Još jedan od *****luka naših vlastelina.... sad moram da cimam moje a do sada sam im ja plaćao račune online.... ******izam bre..... a opet verovatno u skladu sa "borbom protiv utaje poreza, protiv terorizma, i ostalih sr... gluposti kojima vam punimo glavu 24/7"
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ovo je biser nad biserima,vrlo me zanima misljenje forumasa na ovu temu za placanje racuna
 
Da sacekamo prvo kako ce se tumaciti ova odluka, posto je u vesti objasnjeno da se odnosi na menjacnice i slicne.
 
Ja sam dobio email od raiffeisen banke da kao fizicko lice ne smem da placam komunalije i racune na tudje ime,neki su vec protumacili izgleda..
 
Rekoh vec - ne verujem da ce ovo uopste pogoditi placanje za rodbinu i poneko placanje za prijatelje.
Ocigledno su problem bile neke zloupotrebe, pa banke treba da reaguju - jer banke gube novac sto se preko njih ne placa ;)
 
Jel,a neki od nas sto imaju drugacije prezime nego rodbina,a sta je sa podstanarima itd
 
Izašlo objašnjenje NBS:
https://www.nbs.rs/internet/cirilica/scripts/showContent.html?id=11693&konverzija=no
Имајући у виду све изнето, Народна банка Србије још једном истиче да се плаћање преко ових сервиса може, као и до сада, несметано користити за плаћања рачуна, на пример, за домаћинство у коме живе, својих чланова породице и слично, али се не може користити за плаћање рачуна ради наплате провизије за ту услугу, односно као пословна делатност, уколико за то нису овлашћени.
 
Poslednja izmena:
Bitniji deo:
Погрешно је протумачено да је допис имао за циљ да онемогући клијенте да врше онлајн плаћања, под којима се подразумева плаћање рачуна за потребе, на пример, свог домаћинства, чланова породице, родбине и слично, већ је циљ да се такво плаћање не врши у комерцијалне сврхе, односно као пословна делатност.
 
Bitniji deo:
Погрешно је протумачено да је допис имао за циљ да онемогући клијенте да врше онлајн плаћања, под којима се подразумева плаћање рачуна за потребе, на пример, свог домаћинства, чланова породице, родбине и слично, већ је циљ да се такво плаћање не врши у комерцијалне сврхе, односно као пословна делатност.

Pre ce biti da je dopis pogresno FORMULISAN, pa je zato moralo da se dodatno "objasnjava". Znamo ko radi u NBS i kako se njome upravlja. Ako je uopste ovo kraj sage, videcemo jos.
 
Novo saopstenje:

Informacija o pružanju platnih usluga

Poštovani,
Imajući u vidu Zakon o platnim uslugama, obaveštavamo Vas da servise elektronskog bankarstva Raiffeisen banke (RaiffeisenOnline, Moja mBanka i Call Centar Servis) ne možete koristiti za pružanje platnih usluga drugim fizičkim licima, odnosno kao poslovnu delatnost ukoliko za to niste ovlašćeni.
Navedeno znači da servise elektronskog bankarstva možete nesmetano koristiti za plaćanje računa, na primer Vašeg domaćinstva, članova porodice i slično, ali ne za plaćanje računa radi naplate provizije za tu uslugu.
S poštovanjem,
Raiffeisen banka a.d. Beograd
 
RF je od petka iz dopisa NBS, a NBS je juce pojasnila samu sebe :).
 
Зашто сви журе да објасне и одмах пљуцну, мени је у старту било бзвз да неће моћи да се плати неком рођаку и скоро сам био сигуран да је у питању злоупотреба. Мислим, не видим ко може да ме спречи да платим рачун сестри, сестричини или неком пријатељу али ми делује ОК да се од тога не прави бизнис и обрћу паре. Можда је до сада злоупотреба била нормална појава па се и не примећује, можда је потребно да неко почне и то да сецка.

Ова додатна објашњења су отприлике то што сам и мислио.
 
Зашто сви журе да објасне и одмах пљуцну

Pa da je NBS poslala smisleno i pismeno obavestenje, ne bi ni moglo doci do zabune? UVEK treba kritikovati negativne stvari kada dolaze od administracije koju placas, bez izuzetka.
 
Нисам ни пратио ко каква обавештења даје али када сам видео одакле полазе вести, могао сам да очекујем супротно ономе што је писало. ;) Већ сам навикао да све што се појави у некој штампи тумачим супротно од онога што пишу.
 
Ako nisi pratio, kako onda mozes da komentarises da "сви журе да објасне и одмах пљуцну"?!
 
Nazad
Vrh Dno