Šta je novo?

Najbolja i najjeftinija banka za online placanje racuna

310 dinara. Pristojan broj pogodnosti u odnosu na standardno odrzavanje tekuceg od 200 dinara. Za mladje od 27 godina postoji i neki besplatni paket.
 
U kojoj banci otvoriti dinarski tekući račun, za redovna mesečna primanja i onlajn plaćanje računa?
Dvoumim se između mts i telenor banke, i eventualno banke Inteze pošto u njoj već imam otvoren devizni račun i VISA Electron karticu za kupovina preko interneta, s tim što bih tu kupovinu iz inostranstva možda prebacio u mts/telenor banku ukoliko je praktičnije ili povoljnije.
 
MTS. Telenor naplacuje 1% za kupovinu van zemlje na onom besplatnom racunu, tako da nije povoljna. + je kurs skor 1din gori od MB na tom free racunu.
Ali ako znas da ces imati vrlo malo prometa van zemlje, a imas njihov ATM blizu, zgodna je, jer moze i da uplacujes EUR.

PRebaci primanja u MB, dobij 5000 za to, posle 6m te kosta racun 100din, ali skoro najbolji kurs u bankama, skoro kao u menjacnici, svi bankomati free, i cao.

Intesa - ma njihove kartice stvarno odlicno rade, ali im je zato osnova jos uvek u 19. veku ;)
 
Ako imas primanja mts. 100 din odrzavanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
MB?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nema provizije i može koliko hoćeš valjda, ja nisam primetio neko ograničenje.
 
Ovo mi deluje neverovatno dobro u odnosu na ponudu ostalih banaka.
Ima li neka caka, začkoljica?
 
Nema puno usluga, uplate samo u Postama (free ako lepo popunis uplatnicu) i vrlo retkim filijalama.
 
@alfaunits

Sta to nema kod mts , a odnosi se na osnovne potrebe ( u vezi kojih je i bilo pitanje ) ?

Plus koja banka nudi da na bilo kom bankomatu mozes bez provizije da podizes novac
i gde imas mogucnost da bukvalno svako u svakom mestu gde postoji Posta moze bez provizije da ti uplati novac na racun ?
 
Trajne naloge bez cimanja do poslovnice.
mBanking koji radi na vecini uredjaja. Meni samo na jednom od 7 telefona radi :(
 
@alfaunits

Ne koristim m-banking , ali sam aplikaciju instalirao vec par puta na par razlicitih telefona ( Android ) i funkcionisala je.
 
Bilo je price u temi, cesto ne radi.
Moguce da je veci deo problema zbog root-a, ali nijedan drugi mBanking ne pravi problem zbog toga (imam ih 5 instalirano :D)
 
i gde imas mogucnost da bukvalno svako u svakom mestu gde postoji Posta moze bez provizije da ti uplati novac na racun ?

Ovo je prosto neverovatno. 4 firme se međusobno prepliću, Pošta, Poštanska štedionica, Telekom i MTS.
 
@a c a

Pa nema mesta u jednoj firmi za sve rodjake , kumove , svalerke , partijske kolege.....
 
U kojoj banci otvoriti dinarski tekući račun, za redovna mesečna primanja i onlajn plaćanje računa?
Dvoumim se između mts i telenor banke, i eventualno banke Inteze pošto u njoj već imam otvoren devizni račun i VISA Electron karticu za kupovina preko interneta, s tim što bih tu kupovinu iz inostranstva možda prebacio u mts/telenor banku ukoliko je praktičnije ili povoljnije.
Ja bih prvo pogledao kompletnu ponudu više banaka. Nije u pitanju samo mesečna cena računa; zatreba će nekada možda i kreditna kartica, kredit, devizni račun i sl. Nekome može biti bitna i cena plaćanja preko mBank, interna kursna lista, plaćanje on-line karticom, blokada kanala plaćanja, blizina poslovnice... Na osnovu svega da proceniš.
Iskustva i/ili mišljenja drugih su korisna, ali su potrebe i prioriteti uglavnom specifični.
 
Poslednja izmena:
Hteo sam da pregledam kompletnu ponudu, ali sam odustao kada sam video koliko su sve to zakomplikovali. Zato sam i suzio izbor na MTS i Telenor, jer im je ponuda pregledna, a otprilike sam video da imaju sve što mi treba (na kraju sam se odlučio za MTS na osnovu preporuka ovde).


Koliko je bezbedno držati pare na kartici ukoliko ću je koristiti za online kupovinu? Čini mi se da je pre par godina savetovano da se otvara poseban devizni račun za priliv novca, a poseban za internet kupovinu. Koliko je to neophodno ukoliko se kupuje na proverenim sajtovima?
 
I provereni sajtovi se hakuju. Ako imas zastitu internet kanala i u MB (ne znam da li ima, mnogo mi je nezgodan eBanking iskreno), onda te i ne brine to.
Ali vidi da li mogu da ti otvore drugi racun, a-vista stedni ili uopste neki koji se ne placa, samo da drzanje novca kada ga ne koristis. Ja zato imam a-vista u Telenoru.
 
U kojoj banci otvoriti dinarski tekući račun, za redovna mesečna primanja i onlajn plaćanje računa?
Ako ćeš preneti platu, ja preporučujem Telenor banku.

Progresiv Plus paket

https://www.telenorbanka.rs/sr/stanovnistvo/ponuda/otvori-racun/progresiv-plus

https://www.telenorbanka.rs/static/file/Tarifnik_FizickaLica_17032019.PDF

Nisam korisnik MTS banke, niti imam bilo šta protiv nje, ona je definitivno jeftinija varijanta, ali nije sve u (tolikim) parama.

Ako si već otvorio račun u MTS banci, zanemari ovaj post.
 
Poslednja izmena:
Ako ćeš preneti platu, ja preporučujem Telenor banku.
Progresiv Plus paket
https://www.telenorbanka.rs/sr/stanovnistvo/ponuda/otvori-racun/progresiv-plus
https://www.telenorbanka.rs/static/file/Tarifnik_FizickaLica_17032019.PDF
Nisam korisnik MTS banke, niti imam bilo šta protiv nje, ona je definitivno jeftinija varijanta, ali nije sve u (tolikim) parama.
Ako si već otvorio račun u MTS banci, zanemari ovaj post.
Po meni TB PP ne vredi (300din, dobija se samo podizanje na svim bankomatima besplatno, i valjda ono kratko osiguranje?)
 
^ Po meni PP itekako vredi. Ima tu nekoliko baš dobrih stvari.

Nemam sad vremena da "čeprkam" po tarifnicima i upoređujem usluge i provizije MTSB sa TB PP. Neka @Nikola2307 detaljno pogleda, ako ga stvarno zanima.

Naravno, svi smo mi različiti ljudi i imamo različite potrebe od svoje banke. I na kraju, zadovoljavamo se sa različitim stvarima.

Nije moguće sve svesti samo na neke brojke. Da je moguće, mi sada ne bismo razgovarali ovde.
 
Poslednja izmena:
Ja licno mislim da je TB Starter/Klasik mnogo bolji izbor, ali to pricam iz perspektive osobe koja ima trneutno 7 bankomata TBa na <1km :) Ko uopste nema TB bankomate u svom mestu, MB ima vise smisla jer ne samo da moze da se podize svugde za 100din, nego moze i da se uplacuje u Posti free barem.
Placati i 100din samo zato sto "mi izgleda fino" je odlican nacin da vremenom dodjete do toga da placate 500e (znam - nekada sam to morao da radim, i cifru nisu lupio).


Da je kreditna trajno besplatna uz progresiv, onda i mozda. Ovako - 200din vise mesecno placati, i 5000 manje uzeti (za prenos plate), nema smisla.
Onaj ko ima ozbiljnije potrebe nece uzeti ove dve banke u obzir. Inace se ne bi ja, nakon svega 3 meseca pauze u RF od kako su u Srbiji, se vratio tamo i pored ove s*** izmene aplikacije :)
 
Poslednja izmena:
Da je kreditna trajno besplatna uz progresiv, onda i mozda. Ovako - 200din vise mesecno placati...
Pa uz Progresiv Plus, kreditna kartica i jeste "maltene trajno" besplatna. [emoji16] Stalno produžavaju tu promociju "džabe održavanje". Mislim da će se ta praksa nastaviti i budućnosti. [emoji57]
 
Prepaid promocije :D
 
Gledam sada sajt Postanske stedionice ali je tesko snaci se.

Zanima me samo elektronsko bankarstvo.

Na sajtu u pdf dokumentu pise da je koriscenje usluge elektronskog bankarstva 50 dinara mesecno.

Da li se tih 50 dinara naplacuje svakog meseca ili samo onog meseca u kojem je placeno manje od 3 racuna putem e-bankinga?

Ova autorizacija putem SMS koda koja se spominje na stranici Internet bankarstvo je opciona ili obavezna?

Pise da je besplatno korišćenje ove usluge prvih godinu dana ali ne vidim da su negde na sajtu naveli koliko se posle toga naplacuje ta usluga SMS kod.
 
Nazad
Vrh Dno