Šta je novo?

Najbolja i najjeftinija banka za online placanje racuna

Нисам пратио када је НБС дала неко обавештење нити када је која штампа то радила али када видим неку вест у одређеним новинама, одмах бар посумњам а често сам скоро сигуран да је обрнуто од тога. Али се зато на форуму те вести коментаришу као да су стварне и одмах се пљуцне по некоме, свеједно коме. Да ли је то власта, нбс, мтс, вип, ноле, сале ... небитно.
 
Ovo smrdi da ima veze sa sledecim:
Kako se navodi u saopštenju Deleza, plaćanje računa za EDB (struju), Infostan, mobilni telefon moguće je u svim prodavnicama Maksi, Tempo i Shop&Go.

Pored plaćanja računa u gotovini, svim potrošačima omogućeno je i plaćanje putem Visa, Dina i Master kartica, a iznos naknade je jedinstven za sve, bez obzira na sredstvo plaćanja.

Naknada po računu iznosi 65 dinara.
 
To ide preko Sberbanke koliko znam.
 
Nebitno to, vec malo naplasiti ljude istovremeno sa pojavljivanjem nove opcije za placanje racuna koja je odmah tu uz hleb, mleko... ;)
 
To mozda :)
 
RF je uveo mogucnost da i fizicka lica popune obrazac za osnov priliva preko e-Bankinga:
https://premium.raiffeisenbank.rs/b...stva-na-devizni-racun.144.html?newsId=6&gen=0

Na PRF sajtu je, ali valjda vazi za sve klijente. Za pravna lica postoji u e-Bankingu odeljak za prilive i obavestenja, i popunjava se skroz elektronski, digitalni potpis i to je to. Pretpostavljam da i za fizicka lica vazi isto sada, negde u e-Bankingu.

Ovo naravno ima smisla samo za klijente koji vec imaju devizni u RF, sada stvarno ne postoji opcija deviznog van Paketa, koji je 600RSD. Dakle 350-450din ispadne devizni mesecno :)
 
Svaka cast RF, mislim da im je usluga odlična ali 600rsd zbog deviznog racuna je previse, pogotovo ako se devizni retko koristi.
 
Jedino to moze online u RF,za sve ostalo ne moze i uvek vas salju u najblizu filijalu,plus odrzavanje racuna plus 1040 godisnja clanarina za visa card,mnogo bolja opcija je mts i tb.
 
Rf i isplativist nemaju dodirnih tacaka. Ali sve sto moze znaju da odrade i vidi se profesionalizam i znanje koga nema nijedna druga banka kod nas.
Ali to sto za trajni nalog mora u poslovnicu...pfff.

Sto mi ovaj potpis za banke diraste???
 
Poslednja izmena:
Jedna zanimljivost u RFu, koju sam morao da proverim, i LB kaze da je tacna:
Visa kreditne kartice dele potrosnju od 5000 i navise na 3-12 rata, bez ikakvih dodatnih troskova. Dakle samo osnovni trossak same kartice (+60 za ona osiguranja, ali to se moze izbeci, barem ko preko neta podnese zahtev :)).
Pise na sajtu kako se dele konkretno, 5-15.000 valjda na 3, do 30.000 na 6, a preko toga na 12 rata.
Vazi i za inostranstvo, ali posto RF uzima 1% za EUR, a 3% na non-EUR transakcije za VIsa kreditne, nema nikakvog smisla.



Zasto stvarno u prethodnom postu mi se ne pojavljuje potpis?? samo u njemu, koliko sam primetio.
 
Tip: Sada je moguce online aktivirati Intesa Mobi. Jedini uslovi su eBanking i potvrdjen broj mobilnog (ne znam da li ovo mora u banci ili moze preko eBankinga da se postavi).

Tip2: Kod RFa vam vise ne treba kartica ako zelite ispod 50.000 mesecno da podizete - mozete besplatno preko Mobilni Kes funkcije (slicna je mCashu kod TBa, salje se kod iz e/mBankinga, podize bilo ko na multifunk bankomatima RFa)
 
Da li se preko eBankinga Komercijalne banke može platiti neki račun koji nije u ovoj listi predefinisanih žiro računa? Ja vidim nekih 23 strana na kojima su raznorazni žiro računi, ali ovaj konkretan koji meni treba ne pronalazim u Registru primalaca

Samo da ručno unesem naziv i njegov žiro račun? Da li se u tom slučaju plaća neka provizija, kada žiro račun nije u postojećoj listi?
 
Poslednja izmena:
Unesi ručno. Ne plaća se provizija.
 
Moze bilo koji racun, ali moras prethodno u filijali podneti zahtev za autorizaciju takvih naloga putem OTP kodova (stizu SMS-om). Sve je besplatno, i zahtev i prenosi, to je samo mera predostroznosti da ne bi moglo doci do zloupotrebe.
 
^ Ne mogu da unesem ručno ime i broj računa primaoca? Ne ide mi se opet u banku, pogotovo sad kad su skratili radno vreme
 
Ja nisam nista aktivirao prethodno u filijali. Od prvog dana sve radi.
 
Da li se preko eBankinga Komercijalne banke može platiti neki račun koji nije u ovoj listi predefinisanih žiro računa? Ja vidim nekih 23 strana na kojima su raznorazni žiro računi, ali ovaj konkretan koji meni treba ne pronalazim u Registru primalaca

Samo da ručno unesem naziv i njegov žiro račun? Da li se u tom slučaju plaća neka provizija, kada žiro račun nije u postojećoj listi?

A što si išao tu ? Ne mogu se tu dodavati i menjati, to su javni računi...

Ali ideš na transferi-plaćanja.



ZxskulE.png
 
Vazi, hvala ti. Nikada jos nisam imao slucaj da treba da platim racun koji se ne nalazi u listi javnih racuna.
 
Anegdotica iz Raiffeisena :) Cekam ja u redu za neki dokument.. ispred mene dolazi dekica, jako "tih"... seda on i kaze:
- Dobar dan, imam nekih 10.000e, zelim da orocim. Kolika je kamata?
- Dobar dan, kamata je 0%. Ja sam takodje u obavezi da Vam kazem da se sada naplacuje odrzavanje deviznog racuna 600din.

Jadan dekica, zbunjen, mozda je i pomislio da mu nije dobro :( Odnese novac u banku, i treba da PLATI banci za to ;)
 
Pa to je kao u Švajcarskoj !! Ja imam devizni račun ali je samo 250 dinara mesečno mada me oderu na prenosu sa CDN, 2 dinara manje nego menjačnice ali nikada nemaju dovoljno CDN u šteku. Za elektronsko plačanje računa ne uzimaju proviziju.
Problem je što je Raiffeisen jedina naša banka koja mi omogućava da odmah naplatim kanadske penzione čekove, ostale banke ih zardžavaju 20 do mesec dana.
 
Kom prenosu 2 din manje od menjacnice, ako primas cekove?
Probaj kod Sberbanke? Od skora imaju FX za fizicka lica. I ako imas mogucmist da saljes iz CND, vidu preko Oanda Global Ttansfera.

U Koreji se za USD naplacuje 1.5, za druge strane valute 3% da se uplate na racun ;)
 
Pa $CDN vrednuju 2 dinara manje nego zvaničan kurs.
Čekove primam direktno od kanadske vladine agencije "Services Canada" običnom poštom, nema mogućnosti direktne uplate za Srbiju. Jedan put mesečno moram da ih nosim lično u banku za depozit i koliko znam Raiffeisen je jedina banka ovde koja dopušta podizanje novca odmah po prijemu čekova. Ostale zadržavaju i do mesec dana. "Amarikanci" imaju direktnu uplatu u svim bankama kod nas.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Pa ako nemaju CDN u steku, trazi da ti dopreme, nema razloga da placas njima zamenu u dinare! Nije to sigurno 200CDN pa da ti se ne cima, mada iskreno za 400din mesecno ja bi se cimao :) (ali meni je expozitura RF bukvalno usput za BILO GDE da idem, pa mi je svejedno :))
U Intesi imas i foru (njihova, zvanicna) da ako nemaju valutu koju hoces da podignes, mozes dobiti u drugoj valuti po srednjem kursu. Mada ne verujem da nemaju uopste CDN, samo ih verovatno skoro nijedna expozitura nema (i RF i BIB).
 
Kakva je trenutna situacija? Gde je najbolje plaćati račune? Pošto kredite i čekove ne koristim, samo me zanima plaćanje računa online i paypass kartica za plaćanje.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Kombank, uz SET paket dobijas paywave karticu, a e-banking nema provizije na placanja.
 
Jesam ja nesto umislio ili nije moguca ipak uplata na KB bankomatima??
 
Aktiv Set, Premium Set, Klasik Set. U sustini svi racuni su SET racuni sada u KB.
Mislim da uz Start ili Klasik ne ide bas sve besplatno.
 
Ma ide sve besplatno, ako ne racunamo odrzavanje racuna od 200-300 dinara mesecno.
 
Nazad
Vrh Dno