Šta je novo?

Najbolja i najjeftinija banka za online placanje racuna

Lukisa

Slavan
Učlanjen(a)
25.10.2007
Poruke
613
Poena
320
Kao sto naslov kaze,u kojoj banci da otvorim dinarski racun i da placam racune i popunjavam uplatnice online, ali da odrzavanje tog racuna i ostale dazbine budu najpovoljnije?
 
Moderatori će da prebace temu (nadam se da je neće zatvoriti!)

Ne znam koja je najjeftinija, ali bar možemo da ih popišemo:

Intesa HIT tekući račun, održavanje 300din mesečno, prvih 5 transakcija u mesecu džabe, nakon toga provizija za svaku 20 din (za transakcije do 50k RSD)
Intesa osnovni račun, održavanje 125 din mesečno, provizija 20 za svaku uplatu (nema 5 džabe)
 
To nije strasno 125 din,video sam sad na sajtu,taj osnovni mi je nadam se dovoljan za placanje online
 
Jel ja to dobro racunam
Ili je Intesa obican racun bolji za placanje racuna? 125+(npr)5racuna=225mesecno? Sto nije lose..
 
Uzmes obican intesa, i sve zavrsavas online, 5 racuna 225din i miran si. Cak i da imas vise od 5, opet je ok...
 
Sto se toga tice ok, ali kod Hit racuna dobijas josh i dopunsko zdravstveno osiguranje (za tih 75 dinara mesecno vise i nije tako lose, menjas evre po povoljnijoj ceni i mozes traziti american express blue karticu, bez godisnje clanarine..

Tako da po meni vishe vredi Hit.
 
U Intesi je provizija po uplatnici 50 din, ne 25, sa običnim računom...
 
Da, moja greška za Intesu. Čak je i gore.
Prema važećoj Tarifi naknada, vlasnici običnih računa plaćaju 1% od transakcije, a minimalno 50 dinara.

Sori :)
 
Eurobank EFG - pola procenta je provizija, minimalna 8 din.
Meni je obicno po racunu oko 10din.
 
RFZ je 0 din po uplatnici, do 50k din mesečno.
Održavanje 150din dnevno
Raiffeisen,znaci nema provizije pri uplatama? Mislio si na mesecno 150 din?
Jel to imam 15 placanja mesecno do 50000 din za mesec dana bez provizije uz mesecno odrzavanje racuna od 150 din?
 
Poslednja izmena:
Napravi trajni nalog u banci gde je najjeftinije odrzavanje (ne znam da li ima jeftinije od 150din osim obican Intesa? Findomestic je valjda imala besplatan, ali vise nije). Trajni nalozi su, barem u Intesi i RF, besplatni, ma koliko ih je.

OT: Koliko ti konkretno placanja treba mesecno kao fizicko lice da radis, pa je bitno za >5?
 
da da, mesečno održavanje tekućeg, lapsus..
Limit je 15 plaćanja i 50k din
Pa to je najpovoljnije,15 placanja nema provizije,imam ja virtuon karticu i devizni racun a dinarski sam ugasio jer ga nisam koristio,moram ga opet aktivirati

Napravi trajni nalog u banci gde je najjeftinije odrzavanje (ne znam da li ima jeftinije od 150din osim obican Intesa? Findomestic je valjda imala besplatan, ali vise nije). Trajni nalozi su, barem u Intesi i RF, besplatni, ma koliko ih je.

OT: Koliko ti konkretno placanja treba mesecno kao fizicko lice da radis, pa je bitno za >5?
Kucni racuni i po nekom fizickom licu prebacim na racun,nebitno je cisto hocu da vidim gde je najpovoljnije i tu da otvorim
 
OK, nego da vidimo da li gledas za vise placanja ili nesto <5 plus komunalije koje mogu na trajni nalog.
U RFZ i Intesi su trajni nalozi besplatni, i rade se tacno zadnji dan kada treba da se plati racun. (ne znam da li su besplatni u Intesi za obican racun, u RF jesu). I posle toga u RF imas jos mogucih besplatnih preko online-a, sve za 150 din.
 
Mislim da bi AIK pozitiv bio ubedljvo najbolje rešenje ako je sve kao što piše na sajtu:

-Besplatno otvaranje računa
-Besplatno održavanje
-Besplatne visa i dina kartice

Samo mi nije najjasniji ovaj deo:

Elektronsko bankarstvo
- Bez naknade za korišćenje, za neograničen broj mesečnih računa

http://www.aikbanka.rs/tekuci_racuni
 
Samo koriscenje e-bankinga je besplatno (sto kod skoro svih banaka jeste za fizicka lica).

Inace, ovde je valjda neko pomenuo da banke daju mogucnost (Intesa konkretno) da se otvore namenski dinarski racuni (za a-vista orocenu stednju) koji nemaju odrzavanje i sa kojih moze da se placa...
Takodje, studenti u Intesi imaju besplatan racun.
 
Samo koriscenje e-bankinga je besplatno (sto kod skoro svih banaka jeste za fizicka lica).

Bilo bi lepo da se oglasi neko ko ovo koristi ili zna nešto više od onoga što piše na linku. Da je samo korišćenje e-banka besplatno, to bi tako i pisalo, ne bi spominjali "neograničen broj mesečnih računa".
 
Ja imam e-banking i besplatno racun kod njih, ali nemam dinare da isprobavam :D
 
Koliko je u komercijalnoj? Koristim godinama online sa njihovim usb, a nikad me nije zanimalo, koliko god da je bolje je od cekanja u redu poste :)
 
Erste banka -omladinski račun (važi dok ne istekne kartica) ništa održavanje, provizija na online uplatnice 15 din min.
Da napomenem radi sa svim browserima i nema veze sa ActiveX i CD-ovima, po meni za ove 4 godine vredi svaku paru
 
Koliko je u komercijalnoj? Koristim godinama online sa njihovim usb, a nikad me nije zanimalo, koliko god da je bolje je od cekanja u redu poste :)

Ja mislim da je bez provizije, iskljucivo tako i placam sve racune, i nikad mi se nije pojavila provizija na listingu, niti se naplacuje e-banking sam po sebi. Ne znam koji je to sistem sa usb, ja koristim http://ebankweb.kombank.com/.
 
Kakav racun imas u komercijalnoj i koliko je odrzavanje?
 
Ja imam u raiffeisen banci i koristim online banking, do skoro je bilo 10din po sms nalogu (osim telenor-a jer oni imaju racun kod raiffeisen banke) ali od skoro mi ne naplacuju nikakvu proviziju sto me zacudilo (bas sam danas izvrsio dve uplate na racun drugih fizickih lica), ocigledno je da je sada besplatno bar prvih 10-ak placanja (sms naloga) jer nikad nisam imao preko toga.
 
Ja mislim da je bez provizije, iskljucivo tako i placam sve racune, i nikad mi se nije pojavila provizija na listingu, niti se naplacuje e-banking sam po sebi. Ne znam koji je to sistem sa usb, ja koristim http://ebankweb.kombank.com/.


Mozes li malo vise da das informacija,imas li mesecno odrzavanje racuna? Ja imam u komercijalnoj din racun i skidaju mi 80 din pri svakoj uplati a ako nema uplata i miruje onda nista se neplaca.
 
Kakav racun imas u komercijalnoj i koliko je odrzavanje?

Mozes li malo vise da das informacija,imas li mesecno odrzavanje racuna? Ja imam u komercijalnoj din racun i skidaju mi 80 din pri svakoj uplati a ako nema uplata i miruje onda nista se neplaca.

Imam tekuci racun, sad sam proveravao, odrzavanje kosta 200 dinara mesecno. Ni na jednoj e-uplatnici nema provizije, barem je ja ne vidim. Ne skida se nista sa racuna pri uplati sa strane.

Takodje je veliki plus sto web aplikacija radi iz bilo kog browsera, ne mora IE ili Mozilla.
 
Ja mislim da je bez provizije, iskljucivo tako i placam sve racune, i nikad mi se nije pojavila provizija na listingu, niti se naplacuje e-banking sam po sebi. Ne znam koji je to sistem sa usb, ja koristim http://ebankweb.kombank.com/.
Ista stranica je i kod mene za logovanje, samo ne može ništa bez usb-a da se radi (ako neko ukrade user i pass može da se slika sa njim bez usb :D).
Sa sertifikatom na USB flash memoriji
http://www.kombank.com/srp/tekst.asp?id=270


Dajte SS da vidimo šta koja banka nudi od opcija, evo komercijalne:
komb.jpg
 
Poslednja izmena:
Erste banka -omladinski račun (važi dok ne istekne kartica) ništa održavanje, provizija na online uplatnice 15 din min.
Da napomenem radi sa svim browserima i nema veze sa ActiveX i CD-ovima, po meni za ove 4 godine vredi svaku paru

U odnosu na Erste omladinski racun, Intesa pljacka sa osnovnim racunom, 100din odrzavanje, 40din min za online uplatnice, devizni kurs katastrofalan. Jedino sto imaju bolju mrezu pokrivenosti :S:
 
Treba paziti na sto stvari pri izboru banke.
Ja sam evo hteo iz raiffeisena da se prebacim u RBV, vise stvar principa nego potrebe (jer verujem da sve banke treba da budu domace i drzavne), medjutim odustao sam. Razlog je njihov suludi kurs. U RBV razlika izmedju kupovnog i prodajnog je za evro je cak 6.2din dok je kod rfb 3.90. Posto cesto prebacujem sa dinarskog na devizni racun za virtuon ovo bi me kostalo vise nego bilo sta drugo. Isto tako ne znam kako ocekuju da bilo koju firmu koja obavlja bilo kakva placanja u devizama privuku u svoju banku (posto ih u tom slucaju obavezuju da se placanja vrse prebacivanjem iz dinarskog na devizni po bancinom kursu pa se onda obavlja transakcija).

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno