Šta je novo?

Natezanje latencija

mikiPSY

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
24.09.2011
Poruke
4,109
Poena
290
Zelim da probam da kloknem malo memoriju. Imam HyperX Blu, pa ako neko ima istu, a natezao je, pa da mi kaze kako, sta, savet itd. Naravno, mogu i drugi da komentarisu, ako znaju. Znaci samo konkretan odgovor. Ako trebaju neki detalji... iz CPU-Z i to, stavicu slike ako treba.
 
Nema tu neke filozofije. Probaj sa 8-9-9, pa onda 8-9-8 itd. Mozes eventualno da podignes voltazu ako pri zatezanju nece uopste da se podigne. Nemoj da ides preko 1.7v i to je to. Odradi Linx par krugova cisto da vidis jel si na dobrom putu, ako jesi i zadovoljan si koliko si je zategao, izvrti par sati linxa sa svom memorijom, a mozes posle i memtest i to je to :)
 
Nema tu neke filozofije. Probaj sa 8-9-9, pa onda 8-9-8 itd. Mozes eventualno da podignes voltazu ako pri zatezanju nece uopste da se podigne. Nemoj da ides preko 1.7v i to je to. Odradi Linx par krugova cisto da vidis jel si na dobrom putu, ako jesi i zadovoljan si koliko si je zategao, izvrti par sati linxa sa svom memorijom, a mozes posle i memtest i to je to :)

A me ne to nego kako to da uradim? Jel preko BIOS-a? Danas sam kod drugara video da on moze to preko ploce. Na mojoj nisam video tako nesto.
 
Ne kapiram sta znaci da moze preko ploce al ok :p Iz bios-a naravno :) Mnogo bolja i sigurnija opcija je uvek iz bios-a. nadji negde ddr configuration il tako nesto i udri.
 
Ne kapiram sta znaci da moze preko ploce al ok :p Iz bios-a naravno :) Mnogo bolja i sigurnija opcija je uvek iz bios-a. nadji negde ddr configuration il tako nesto i udri.

Pa to, preko BIOS-a :p Nisi me razumeo :) Ok, probacu da nadjem nesto.
 
Stvarno ne znam gde je u MSI bios-u, al ako ti bude trebalo nesto konkretno vezano bas za zatezanje ti pitaj.
 
Stvarno ne znam gde je u MSI bios-u, al ako ti bude trebalo nesto konkretno vezano bas za zatezanje ti pitaj.

Evo preko AMD Overdrive moze. Samo sto ja ne znam sta treba da diram o_O
 
Imas u biosu tamo gde podesavas memoriju imas opciju da konfigurises memoriju i stoji ti na AUTO ti prebaci na link bar je tako kod mene i onda mozes uci u latencije i menjati menjaj samo prve tri 9-9-9..
 
memorije koje su deklarisane da rade na 1.65 V do koliko sme da im se dize napon max a da bude sigurno da nece da se shebu ? Naravno, ako se usmeri neka 12-ica da duva na module.
 
@ medolinos Kod drugara ima tako kao sto si rekao, ali kod mene jedino mogu odnos da menjam za memoriju i napon. U AMD Overdrive imam vise mogucnosti, ali nije mi sve bas najjasnije.

@ dulsrules E ne znam dokle mogu. Meni je napon 1.67V i modul nije uopste vruc. Jedna 12-ca radi posao :)
 
za 24/7 ja licno preko 1.72/1.73 ne bih isao... Inace na 1.65-1.7v im i ne treba hladjenje, ja iskreno nisam primetio ni jednu da se greje.
 
Znaci na 1.7 opusteno ?
 
Prstic na mem chip pa polako :), 1.67 V je milina i nije previse.
 
Mozda je mislio da mu ti zamenis modul ako cikne, zato je pitao jel opusteno na 1.7V :d.
 
Poslednja izmena:
Nije to bre :)
Nego samo me zanima posto planiram RAM upgrade uskoro pa da znam sta mogu sta ne mogu. Sa ovom sa familijaran, jer je imam dugo.
 
Moj obican kingston modul to jest 2x4gb@1333 je isao na 1.69v hladan skroz posle 4h linxa..
 
Zasto je meni CAS Latency zakljucan u AMD Overdrive?
 
Ma Miki u biosu namesti latencije bre. Kakav crni amd overdrive ...
 
+1 za gore post..mislim daj slikaj nam bios da vidimo gde da ides i sta da namestis..kad kazes da ne nadjes..
 
E ima da slikam, pa ce te da vidite :p Samo kako se bese stavljaju slike na forum? Znam da treba da se upload na recimo imagehack, pa odatle prekopirati direktni link ovde... ali taj deo ne razumem bas. Malo skrecem sa teme, ali moram.
 
Uploaduj slike na www.dodaj.rs, mnogo brze radi. Samo kopiraj jedan od onih Forum URL linkova i to je to.
 
Evo slika. Nije nesto bogat meni u vezi memorije, pa imam samo 3 slike. :p
dsc09629.jpg

dsc09630.jpg

dsc09631.jpg
 
fingon82 je mislio "DRAM timing mode" cisto zbog zabune :p
 
E nasao sam ljudi kako i sta :) Slikacu to sto sam otvorio, pa ce te da vidite. Za sada sam samo CAS Latency sa 9 spustio na 8, jel to ok?
 
jeste ali trebas i testove izvrteti da se uveris da li je stabilno sve..
 
A zasto se ne menja poslednja vrednost latemcije memorije “24“ i ima li bilo kakvog boljitka u igrama sa recimo 9 9 9 24 na 7 7 7 24 ?
 
Nazad
Vrh Dno