Šta je novo?

Assetto Corsa , by Kunos Simulazioni

Dobro je sto nisi okacio 05 klip, izgleda kao gamepad sa svim mogucim pomagalima, pa jos gore.. :/ A u opisu stoji Fanatec volan i pomoci iskljucene..
 


427.gif
 
Ipak ce mi biti potreban pravi demo pre nego sto porucim, mislio sam da cu samo da bacim kintu na ekran al nesto mi ne obecavaju poslednjih par klipova.. :/
 
Nesto mi cudno ovo upravljanje, nije kao na drugim klipovima... mozda se nesto tripujem... Kao da gledam Shift
 
Problem je kokpit kamera koja nije fixed. ZNam za taj sindrom iz iRacing-a. Ocajan mi je osecaj bio u svakoj voznji dok se ovako cudno ponasa kamera u kokpitu - "leluja". Kako stavim da je fixed, povrati mi se osecaj podloge i svega, sve to zbog lose kamere. Vozio sam dosta puta do sada AC Technology Preview i isti slucaj bio dok nisam zakucao kameru ekserima u kokpitu. :)
 
kamera je odlicna , naglasava kada se pentrate uz brdo ili spustate :p
 
Update on delayed pre-order

Time to make some clarification about the rumours related to pre-orders.

We confirm we worked on this matter in the last two months. When the entire process was almost ready to be started, our lead programmer unofficially confirmed on his personal twitter account that pre-orders would start very soon. This was supposed to be true. Sadly, in our Country (Italy) the laws related to e-commerce are very complicated and inadequate for the digital distribution. At the last minute, just a couple of days before to launch the pre-order, we have been informed about some additional documentation and rules that don’t allow us to start the pre-order phase already set. This has nothing to do with Steam nor with the development of the game, it’s just burocracy. We understand you can be disappointed about it, but well, you can figure how much we are too.
Anyway, if we made any mistake or lack in communication, we apologise for it. Everyone can make mistakes, we are not better than any other.

Now we are working on a different strategy, with the aim to meet -as soon as possible – your wishes and our needs. As soon as we are able to give you more information, we’ll update you with more details, through our official channels. Meanwhile, thank you for your kind patience and support.
Izvor: assettocorsa
 
Nadjoh ovaj link na nekom forumu: http://steamdb.info/sub/29776/ kad se klikne na history tab pise "Changed name Assetto Corsa Pre-Purchase"

Znaci li ovo da ce uskoro pre-order?
 
Dear followers, finally the AC release is very close.

The Assetto Corsa's official site, www.assettocorsa.net is under maintenance: when it will come back online, all the information about the game, its contents and features, the hardware requirements and much more, will be finally available.

More importantly, the release of Assetto Corsa is imminent. Because of some issues (you can read about that here:https://www.facebook.com/Assetto.Corsa/posts/726358147390506), we have had to change some assets of our strategy, finding the solution that will make you happy and will let the development team complete its job as soon as possible, and at its best.

Assetto Corsa will be available on Steam Early Access very, very soon. The game will cost 34,99 Eur (allowing to save 22% of the retail price!) and will give you access to the beta version, including its updates, plus the final version.

The latest news is that we have decided to include the Spa-Francorchamps track and three additional GT cars (Mercedes-Benz SLS AMG, Mercedes-Benz SLS GT3 and Lotus Evora GTC) in the main build of the game, to offer to you the best selection of cars and tracks that we are able to deliver, without any additional cost. We hope you appreciate it. Thanks to this addition, Assetto Corsa will include in total 35 cars, 16 vehicle classes, 11 circuits and 3 additional scenarios. Other extra contents will be added in 2014, in order to guarantee a long-life to this simulation.

The first build of Assetto Corsa includes the main structure of the game and 8 classes of cars for a total number of 11 vehicles, with the aim to guarantee just from the beginning the chance to enjoy the dynamic model of the game racing with different kind of vehicles.

As part of the early access program, an update with new cars, tracks and features will be available every two weeks, adding new contents and improving the existing ones. All the vehicles and tracks will be released in a level of completion close to the final one, with the aim to deliver, starting by the first version, an enjoyable and satisfying simulation, featuring cars and tracks reproduced at their best, with the exception of unknown minor bugs that will be fixed and polished in time for Assetto Corsa 1.0.

During the whole process, the AI, Multiplayer and damage model features will be progressively added in the scheduled time, in order to close in short time the final release, that will include the career mode and other exclusive contents.

Gentlemen, start your modems!

Izvor: assettocorsa fb
 
beard-man-approves.gif
 
Vec se skida, 1.5 GB je teska ova prva verzija
 
Ko bude plejirao nek javi utiske, neki skrinshot i tako to :)
 
Treba drug iz hr da mi je kupi. Kakva je procedura za kupovinu tj. jel se kupovinom dobije kljuc koji ubacim u steam pre skidanja ili kako ?
 
Poslednja izmena:
Izasla narodna verzija LOL. :D
 
[YOUTUBE]7FGHpfA6AYI[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]Z8H3zJDhBbI[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]tMTMO6bZxBM[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Kakvi su utisci?
 
Ja sam je kupio jer zelim naravno zavrsnu verziju kad izadje posto mi je najbitniji multiplayer a tu je i 22% popust na ovu early access verziju. Utisci, graficki me nesto nije odusevila , iskrzane ivice bez obzira na max AA, nekako mi sve bljesti od hdr, senke su lose opet kriv AA, sve u svemu moze to i bolje posto smo se svi nagledali onih klipova sa mnogo fotorealisticnijom grafikom. Fizika je odlicna , barem meni koji sam jedino u zadnje vreme vozio PCars. Ova verzija ce biti apdejtovana na svake 2 nedelje a mozda i ranije , nagovestavaju mnogo toga... Voleo bi da "profesionalci " kazu svoje misljenje.
 
Ja sam se ne znam iz kog razloga nesto ohladio, jedno dva tri meseca kasnije od mog vrhunca hajpa je izasla, sad tek uzeo i BF4, ah.. bas los tajming. A ako se posvetim AC to ce mi oduzeti svo vreme :) Oticicu ovih dana u banku u svakom slucaju.. Mene brine sto MP pominju tek na kraju recenica, a to bi valjda trebao da bude prioritet.
 
Au, ja sam se raspametio koliko je ovo dobro. Vozio prethodna 2 sata, testirao sve automobile. Fizika i sam osecaj voznje, podloge, FF, ma sve je za 3 koplja bolje od svega do sada. Neverovatno koliko je proper osecaj vesanja, weight transfer-a, grip-a, bolest. Recimo u brdo najboljih modova za GTR2 i rFactor, ne postoji toliko izricita razlika u fizici i vesanju kada se vozi Lotus Elise i recimo matori BMW M3 E30. Ovde je ta razlika OGROMNA, i osecaj je savrsen. Odusevljen sam.
Jedino sam razocaran fizikom kod Lotus Type 49 (matora formula) koja je kompletno nesto s*ebana, uopste po meni nije ni priblizno GP Legends osnovi ili bilo kom slicnom modu za rFactor. Osecaj kao da vozite neku dasku za tockovima, kilo understeer-a i nekog ruznog snap oversteer-a, sve sto uopste nije odlika starih openwheeler-a. Ali zato su odradili ostale modele vrhunski, svaka cast.

E da, zvuk kada se prelazi preko ivicnjaka, neravnina i sl, je fantastican i bas nabija immersion, i drugaciji je u svim modelima. Nije isti zvuk kada se preleti preko ivicnjaka u Fiat Abarth i Formuli Abarth. Kad sam vec kod Formule Abarth, pao sam na bulju koliko je dobro odradjena fizika. U svim, ad ponovim, U SVIM SIMULACIJAMA do sada, GTR2, rFactor, ma u bilo kojoj, osecaj i fizika u ovakvim openwheeler-ima mi je bio odvratan i ocajan, izbegavao sam ih u sirokom luku. Ovde ispade da mi je apsolutno zadovoljstvo voziti je, kao sto rekoh osecaj je the real deal.

Bravo Kunos! Dovidjenja GTR2, rFactor, rFactor2, GT Legends, iRacing i ostali. Moja vera u simracing se vratila.
 
Jel zna neko kako da se pokrene ratpi verzija igre? Kliknem na exe precicu i nista se ne dogadja
 
Mozda ti fali OpenAL ili MS vizual C++ dodataka koji se automtski instaliraju uz igru.

Da li zna neko kako se gasi traction control, ne mogu se povatam sa podesavanjima igre?

Btw igra mi se cudno ponasa, kad startujem neku trku secka prvih 5-10 sec i onda zakuca na 60 fps. Ali kad uzmem Ferrarija 458 Italija nece da se normalizuje nikako.
 
Juce stigao ketpa iz ru - nisam uspeo da instaliram tj ni da pokrenem instalaciju (neke greske). Danas probao drugi ketpa - opet ne moze.

Onda sam se setio da procitam nesto o igri ''sa neta'', steta sto ima bas malo automobila i to osim m bmw-a i mozda 1-2 mercedes benz-a ostale ne bih ni probao, mozda jos ktm x-bow.

Igra u kojoj nema Subarua kod mene nema mesto na hdd :d
 
Poslednja izmena:
Ja sam zadovoljan, ne u potpunosti ali cekaju se prvi apdejti pa cemo videti kojom brzinom ce se igra unapredjivati.
 
Nazad
Vrh Dno