Šta je novo?

Assetto Corsa , by Kunos Simulazioni

Kakvi kraljevi, rade update za TP, koji nije cak ni beta demo. :) That's what I call a dedication!
 
Update se ocekuje veceras

Kunos Announced on twitter:

TP update is ready to go.
.. dont know when it's going to be on precisely, but it's tonight.
 
Huston we have a problem. A tester found a bug on controller configuration.. I don't think we're going be able to fix it tonight.sorry guys ..... Rece Stefano :(
 
541466_615792558447066_673621452_n.jpg


Kunos Simulazioni are delighted to announce a new milestone for Assetto Corsa’s licenced content: We are pleased to welcome McLaren!

This agreement allows the Kunos development team to enrich Assetto Corsa’s virtual garage with two of the most desirable GT cars: The McLaren MP4-12c and the MP4-12c GT3. We hope
this agreement can satisfy both the street car enthusiasts, and the simracing drivers who, with this addition, will get an amazing line-up for their GTR races in Assetto Corsa.

Marco Massarutto, Assetto Corsa's Project&Licensing Manager, commented:

"This addition proves our intention to continue to re-invest our earnings from netKar PRO with officially licensed content, and to bring the most desirable cars to Assetto Corsa. This licensing
agreement is for all the motorsports enthusiasts and simracers enjoying the AC Technology Preview demo, and also for all our new followers who decide to support us buying netKar PRO
in order to get the AC Technology Preview for free.

This is our way to thank all of you so much for the great response and feedback that gamers and simracers have provided to us from the AC Technology preview, which has exceeded our best expectations."

McLaren models will be provided as future additional contents, after the first release of Assetto Corsa. Stay tuned on Assetto Corsa's channels to check out details on the making of McLaren
car models!
 


Kum malo resio da testira :)
 
Poslednja izmena:
Malo se igrao.. Plasi me koliko ce ovo biti dobro :)

 
Lose si se igrao kad ne pustas gas pri saltanju. ;)
 
Za hotlapovanje prolazi, i oni sa najboljim vremenima to rade i onda ispadas budala ako pustas :)
 
Yebo hotlap ako mi je osecaj voznje promasen. Druga stvar, AC bi trebao da kompenzuje auto-clutch + auto-lift dodavanjem delay-a pri shaltanju. Nisu o tome mislili, steta.
 
Mozda i jesu, ipak je alpha i dosta stvari jos nije ubaceno. Ali pazi, da se ja pitam zrtvovao bi to malo realnosti zarad duzeg trajanja volana, ne znam koliko dugo posedujes volane ali meni je ovo treci, na oba prethodna se javilo cuveno spike-ovanje (pedale same popustaju gas, kocnica stisnuta 10, 20% iako ti uopste ne drzis itd), tako da naglo popustanje i stiskanje gasa svaki cas pri saltanju, kao i rucno blipovanje gasa pri downshiftu, zesce je*u pedale..
 
Imam G25 preko 3 godine, i dalje radi savrseno. Pustam gas u svakoj sim i koristim H-Shifter gde mogu. :)
 
Vozim sa pozajmljenom licencom pa ne bi jos da instaliram to, ali bio bih trenutno na 7-oj strani :) Ubi me 900 stepeni ali ne smanjuje mi se, konacno se oseca kako treba.
 
nisam probao igru ali moram reci da nisam bas odusevljen, meni ovo uopste ne lici na netkar (za koji kunos cesto dobija pohvale iako ga on nije pravio od nule, vec kupio)
iz ovoga sto vidim fizika je negde u rangu sa rfactor 1 a to se bas ne uklapa u njihov opis proizvoda, da prevedem na srpski: malo mnogo s*ru
grafika je tu i tamo ok, malo mutno i malo vise zahtevno ali takvi su skoro svi danasnji naslovi...
zvuk nista specijalno
botovi za sad glupi (komentar za alfa verziju)
multiplayer znak pitanja...
modovi znak pitanja...

poput rfactor-a verovatno cemo videti jos dosta novih stvari u finalnoj verziji... u svakom slucaju previse hype-a
 
@klesk123
Nisi probao a dajes tu neke komentare ( tipa spamujes ) ?
Mozda nisam najbolje u toku sa ovom temom ovde, koje je tvoje RL iskustvo na osnovu cega ti dajes ovakve presude ?
Botovi ? Alfa verzija ? ja mislim da si ti pobrkao temu i pricas o pCARS ;)
 
nisam probao igru ali moram reci da nisam bas odusevljen, meni ovo uopste ne lici na netkar (za koji kunos cesto dobija pohvale iako ga on nije pravio od nule, vec kupio)
iz ovoga sto vidim fizika je negde u rangu sa rfactor 1 a to se bas ne uklapa u njihov opis proizvoda, da prevedem na srpski: malo mnogo s*ru
grafika je tu i tamo ok, malo mutno i malo vise zahtevno ali takvi su skoro svi danasnji naslovi...
zvuk nista specijalno
botovi za sad glupi (komentar za alfa verziju)
multiplayer znak pitanja...
modovi znak pitanja...

poput rfactor-a verovatno cemo videti jos dosta novih stvari u finalnoj verziji... u svakom slucaju previse hype-a

O cemu pricas ti care :d
 
Trenutno mi je ovo neki maks, kad bi sve sektore povezao kako mogu, bilo bi 23:000, 22:900.. Probacu ponovo kad se malo ohladim :)

 
vi mislite da ovo ima veze sa istoimenim simulatorom? ok, pokazite mi tu vezu, posto je ja ne vidim... svi znaju da su rFactor i rFactor PRO dve razlicite stvari, ali ovde niko ne zna u cemu je razlika izmedju Assetto Corsa za profi trziste i Assetto Corsa koju igraju...
obzirom da je tesko naci takve informacije pretpostavljam da se radi o plugin-ovima (koji ovde ne postoje) a koji znatno uticu na preciznost simulacije a logicno i na cenu proizvoda...
kazem vam da puno s*ru i da im ja nista ne verujem, a vi kako hocete... necu da vas ubedjujem da gresite ali necu ni da priznam da ste upravu dok mi to ne pokazete (konkretne dokaze)
kazem vam da nisam probao igru, ali isto tako nisam ni corav da ne primetim da tu nesto "smrdi"
zelim da vas podsetim na nfs:shift, za koji su isto pricali (lagali) da je simulacija... ako cu da biram izmedju njihove price i mog iskustva, onda biram iskustvo koje mi opet govori da lazu...
 
Poslednja izmena:
jackie-chan-wtf-300x216.png
 
posto napadate sve koji kazu da je ovo arkada voleo bi da mi neko objasni zasto je bas ovo simulacija...
subjektivne postove u vezi dobrog feeling-a u voznji i FFB-a koji je bolji od pcars/nfs zaboravite... nisam hejter ali moram da postavim ovakvo pitanje jer ja kao kupac nekog proizvoda zelim da znam u cemu je razlika... gde je ta granica kada neko u marketingu pocne da laze ljude... znaci na koji nacin vi znate da niste prevareni opet?
 
Meni ni google translate ne pomaže :D
 
Poslednja izmena:
evo uprosticu komentar (za one sporije)
ako je fizika ono sto pravi razliku izmedju ovih naslova (NFS, Assetto Corsa) i svrstava ih u odgovarajuce zanrove (arkada, simulacija) onda je logicno da imam potrebu da znam nesto vise o tome...
a takvih informacija nema, niti neko od vas ima potrebu za slicnim, ali odjednom su ljudi besni kad im se servira kao pre par god. NFS (koji je reklamiran kao simulacija a ispao arkada)
slicna prica je bila skoro i sa Aliens: Colonial Marines (drugi tip igre ali isti marketinski trik, nije ono sto je trebalo da bude)

znaci povlacim ovu temu jer postoji velika siva zona u kojoj su kompanijama totalno odresene ruke i mogu da reklamiraju jedno a prodaju drugo, pogotovo kada je u pitanju ovaj segment trzista... tu dolazimo i do kunosa koji bez problema prodaje dva proizvoda sa istim imenom, a verovatno razlicitim specifikacijama...
 
"Simulacija" predstavlja simuliranje real world efekata i sila i ona jos dugo vremena nece biti savrsena jer zahteva ogromnu kolicinu informacija i time sensitive izracunavanja i naravno shodno tome hardwer koji to treba sve da odradi. Trenutno fizicki modeli u igrama (ne dedicated company simulatorima) su relativno uprosceni zbog navedenih razloga, ali svejedno neki modeli i dalje predstavljaju dosta priblizna izracunavanja i efekte i trude se da budu sto realniji uz logicno neku vrstu kompenzacije. Naravno da ce to sve da varira od igre do igre (govorim o simrace igrama) i da je gotovo nemoguce reci da je nesto stoposto simulacija kada to realno nije. Ako Kunos kaze da pravi simulaciju - onda je pravi jer pokusava da simulira ponasanje i kretanje vozila na nacin na koji to najbolje ume, a da li je to stoposto realno - naravno da nije ali je u odredjenim granica dobra aproksimacija toga.
 
evo uprosticu komentar (za one sporije)
ako je fizika ono sto pravi razliku izmedju ovih naslova (NFS, Assetto Corsa) i svrstava ih u odgovarajuce zanrove (arkada, simulacija) onda je logicno da imam potrebu da znam nesto vise o tome...
a takvih informacija nema, niti neko od vas ima potrebu za slicnim, ali odjednom su ljudi besni kad im se servira kao pre par god. NFS (koji je reklamiran kao simulacija a ispao arkada)
slicna prica je bila skoro i sa Aliens: Colonial Marines (drugi tip igre ali isti marketinski trik, nije ono sto je trebalo da bude)

znaci povlacim ovu temu jer postoji velika siva zona u kojoj su kompanijama totalno odresene ruke i mogu da reklamiraju jedno a prodaju drugo, pogotovo kada je u pitanju ovaj segment trzista... tu dolazimo i do kunosa koji bez problema prodaje dva proizvoda sa istim imenom, a verovatno razlicitim specifikacijama...

Bez uvrede, citajuci sta pises mesas babe i zabe. Pogledaj malo bolje ko je "Kunos" od koliko i kojih ljudi je sastavljen tim, gde su locirani (dosta bitno) i kakvo RL iskustvo poseduju i sta znaci sim-racer(ne to ne znaci neko ko ima volan i vozi na pc-u simulacije ;) , vec ustvari neko ko ima RL trackday i racing iskustva i vozi RL aute takodje ) ubedjen sam da ti to nisi, jer nisi upoznat sa materijom.

Provozaj Lotus Elise u RL, pa probaj AC(techdemo), iznesi svoja zapazanja ovde rado cemo te saslusati :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno