Šta je novo?

Assetto Corsa , by Kunos Simulazioni

Eh? Jel moguce da postoji zastita te vrste da ne prepoznaje volan?

@Zlatann

Imas PM. :)
 
Ima fora, pokrenes acp.exe umesto onog zvanicnog ali radi samo tastatura :(

idi u X:\Users\X\Documents\Assetto Corsa\cfg\

imas brdo cfg fajlova, ja sam podesio rezoluciju, detalje, assists, audio, poziciju sunca... kada budem ukacio G25 videcu da podesim i controllers.cfg. Ako mi to prodje ne treba nkpro licenca. :)
 
Aj vidi, pa javi ako uspes nesto :)
 
Nadjoh ovo, iz ini fajla za nkpro, kazu da je identican kao u AC:

[CONTROLLERS]
CON0=Logitech G25 Racing Wheel USB

[STEER]
JOY=0
AXLE=0
FF=1
SCALE=1
FACTOR=1
LOCK=887

[THROTTLE]
JOY=0
AXLE=1
MIN=1
MAX=-1

[BRAKES]
JOY=0
AXLE=5
MIN=1
MAX=-1

[CLUTCH]
JOY=0
AXLE=7
MIN=1
MAX=-1

[BALANCEUP]
JOY=0
BUTTON=17

[BALANCEDN]
JOY=0
BUTTON=15

[GEARUP]
JOY=0
BUTTON=4

[GEARDN]
JOY=0
BUTTON=5

[PADDLEUP]
JOY=0
BUTTON=4

[PADDLEDN]
JOY=0
BUTTON=5

[GLANCE]
JOYLEFT=0
JOYRIGHT=0
BUTTONLEFT=7
BUTTONRIGHT=6

[STARTER]
JOY=0
BUTTON=0


Jedino ne znam sta pod header treba da upisem, posto volan i dalje ne radi:

[HEADER]
INPUT_METHOD=Logitech G25 Racing Wheel USB


Moze li neko ko koristi G25 da nam attachuje controls.ini?
 
Komentari na LFS forumu su ultra pozitivni, 'nesto najrealnije sto sam probao', 'ffb je kao u pravim kolima', 'osecam se kao da su me pozvali na track day sa Lotus Elisom' :)
 
Nikako ne mogu da aktiviram G25, sve sam probao, iskopirao sve da izgleda kao u postovanim controlers.ini na AC support forumu, i nece.
 
Pe11e, probaj sa ovim fajlom: http://pastebin.com/F62BZYv0

Da li ti prepoznaje bar pedale i menjac?

Inace, osecaj voznje je dobar, auto ima tezinu. Grafika i nije nesto, nesto losija od GT5.

Na mojoj ATI 4870 radi pristojno u 720p, u 1080p se gusi.
 
@Pe11e - jel si probao preko logitech profilera..? daje zanimljive rezultate :d
 
Ljudi jel samo skinem ovaj setup od 250 mb ili treba jos nesto?
 
Treba ti i nKpro licenca, ili da vozis samo na tastaturi.
 
Pe11e, probaj sa ovim fajlom: http://pastebin.com/F62BZYv0

Da li ti prepoznaje bar pedale i menjac?

Inace, osecaj voznje je dobar, auto ima tezinu. Grafika i nije nesto, nesto losija od GT5.

Na mojoj ATI 4870 radi pristojno u 720p, u 1080p se gusi.

Ma nece ni to. Da ne bude zabune pricam o aktiviranju volana bez nkpro licence. :) Ocigledno da je hardcoded.
 
Jos nesto samo, jel moze ovo da se isproba za dz ?
 
Pa za DZ mozes samo na tastaturi.
 
Nece, zato pitam, trazi mi netcar paycode, ja to nisam kupovao, sad sam saznao za ovaj TechDemo pa rekoh da isprobam, al samo oni koji su pazarili netCar mogu da teraju :(
edit: Uspeo sam, samo pokrenem exe fajl iz direktorijuma igre. Kako se podesavaju detalji ovde, ako uopste ima da se podesava... Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Moze i na gamepadu (xbox360 kompatibilnom), u controls.ini se kao input method stavi X360.
 
Ljudi ovo je penal !!! Konacno nesto sto izgleda super a o osecaju u voznji da ne pricam. Nevereovatan je replay kad gledas sa nekom od TV kamera koliko se taj auto ponasa realno u datim momentima , ja sam odusevljen.
 
zamislite samo feel sa nekim zanimljivijim automobilima... F40 ili onaj Z4 gt2 :)

@max - ne radi kod mene ta metoda. pokusao i sa x360ce (koje je uvek radilo) i nista.
joy je Logitech Dual Action
 
Poslednja izmena:
zamislite samo feel sa nekim zanimljivijim automobilima... F40 ili onaj Z4 gt2 :)

Upravo zamisljam ... Ali nesto mi brzo pada na pamet i nadogradnja hardvera da to sve radi kako treba. Kod mene onaj motion blur ubija performanse kao i refleksije . MB sam ugasio a refleksije na sredini u obe opcije. Sve ostalo na max. Imam odlicnih 40 do 60 fps. Ali kad tu dodje jos par auta mislim da ce biti na granici igrivosti po mom misljenju ako hocu da izgleda kako treba.
 
Poslednja izmena:
 
Ako vam je okruzenje suvise tamno ili svetlo, pritisnite HOME, pa onda PAGE UP/PAGE DOWN da korigujete ekspoziciju, kod mene je na 29/30. :)
I dalje vozim preko tastature, prokleti paypal!
 
Mnogo mi se svidja. Transfer mase, rad ogibljenja, zabacivanje repa .... Fizika mi deluje spot on. Grafika nije losa. Na mojoj masini izvlaci oko 95 FPS average u 1920x1200 16AF 4AA, ostale parametre nisam dirao. Sto se tice FF, deluje mi bolje nego u rFactor1/2 i pCARS. Na zalost i dalje imam Logitech WingMan Formula Force GP tako da mogu da zamislim kako to izgleda na nekom dobrom volanu.
 
Pa ni meni ovo nije loše. Naravno, grafika nije ni približno na nivou Project CARS ali upravljački model je super i za džojped...ovaj default je skroz arkadan, tako da može da se napravi neki fin balans :) Dobro je što se trude da prilagode igru svima.
 
modovi se vec krckaju..

[YOUTUBE]PIDYnr3l4UM[/YOUTUBE]
 
ali upravljački model je super i za džojped...ovaj default je skroz arkadan, tako da može da se napravi neki fin balans :) Dobro je što se trude da prilagode igru svima.

O cemu tacno pricas, sta je arkadno? A ova druga recenica ne znam u kom univerzumu je dobra stvar, to samo zbog opstanka rade ali nece fizika biti drugacija, samo arkadniji modovi poput poena za drift i ostale zaebancije..
 
Zasad samo zvuk?
 
O cemu tacno pricas, sta je arkadno? A ova druga recenica ne znam u kom univerzumu je dobra stvar, to samo zbog opstanka rade ali nece fizika biti drugacija, samo arkadniji modovi poput poena za drift i ostale zaebancije..

1. Čoveče, default setovanja su arkadna, sve živo je uključeno od pomagala, uključujući kontrolu proklizavanja. To je arkadno, čemu takav stav?
2. Druga rečenica je dobra stvar u ovom univerzumu, zato što zamisli, ne želimo svi da izdvajamo nenormalan novac na volane i pretvaramo se da nam to menja vožnju pravog automobila. Čemu takav elitizam? Naravno da je poenta da naprave igru u kojoj će svi moći da uživaju, a uz ova default pomagala, igra je prelaka čak i na džojpedu.
 
Nije nikakav stav nego nisam ni jedan arkadni komentar cuo do sad pa sam se zabrinuo :) Pomagala su druga stvar, mislio sam da ima i posebno arkadna fizika, sto do sad koliko pratim znam da nema..
50, 60e za FF EX je nenormalan novac? :) Nije dobra stvar zato sto ima i vise nego dovoljno arkada, ne mora industrija da ubije i one sto pokusaju nesto drugacije da ponude..
 
Ti Borise pod hitno da batalis svaku raspravu o "fizici" driving igara. :D
 
Evo odvozah i ja ovo cudo sa G25. Rekao bih slobodno - najprirodniji osecaj voznje, gripa i POGOTOVO weight transfera do sada. Ukratko posle pola sata voznje. :)
 
Nazad
Vrh Dno