Šta je novo?

Assetto Corsa , by Kunos Simulazioni

Znam skroz na sta mislis. Sad su na iracingu predstavili kisu konacno. RL GT3 vozaci kazu da je sto se handlovanja tice veoma realisticna.
Sto se estetike tice, vidljivost kroz soferku je tragikomicna, kao da i ne postoji. Slaba i zanemarljiva. Automobili ispred cak i ne prskaju. Verovatno ce to ispraviti u buducnosti, a mozda su tako ostavili zbog igrivosti, ili zbog low requirementa.

ACC su dosta ispljuvali ti RL gt3 vozaci. Najvise zameraju na osecaj kocnica i kako je gotovo nemoguce dobro osetiti granicu za trailbraking, dok je kao u Iracingu on gotovo spot on. Isto su rekli da su gume u ACC uzasne (slip angle), nesto sto je i sam Kunos nagovestavao sa silnim revizijama i kuknjavom na Unreal engine.
Meni licno najvise smeta ogranicenost igre na gt3 automobile. Ako vozis neko vreme AC recimo, open wheelere ili cak i neke starije lemans prototipove, prelazak na gt3 ti dodje kao da si presao sa jaguara na autobus. Teski su i tromi, i imas 3 dana da smislis sta ces u sledecoj krivini koliko su kilavi...

Smaraju nekako, a na vecini je i zvuk uzas zivi, mada isto tako zvuce i u stvarnosti.
 
Ne mogu nikako samo GT3 automobile, nisam pipnuo nikad ACC, a komedija mi je da je tek sad izasao Nordschleife za ACC, jel moguce to?

Za ovaj EVO se nadam da je pravi naslednik originalnog AC.
 
Ma da. Mora se jos odlagati smrt ACC dok ne zazivi novi AC prema kome ja bas i nisam optimistican, a sudeci prema nazivu nije ni Kunos, inace bi ga nazvali AC2.
Tome u prilog ide i cinjenica da malecni originalni tim nisu povecavali a sve vreme su nesto izdavali za ACC pc verziju i za konzole.
Da ne spominjem novog izdavaca koji ih je preuzeo i koji je imao gubitke i zatvarao sve studije sem Kunosa zbog neostvarenih ciljeva. Samo mogu da mislim pod kakvim su pritiskom i taj Evo kakav bugfest ima da bude kada konacno bude izasao.
Skoro ih je napustio i glavni lik odgovoran za handling auta.
 
Poslednja izmena:
Aristotelis otisao? Pa nista, gasi temu :)
 
Sto se realizma tice, na zalost ni jedna nije savrsena. AM2 mozdas ima najzabavniji FF. Da uzivas u njemu.

ACC ima problema sa damperima i filterima. Dosta se poboljsao FF nakon 1.9 ali i dalje ostaje taj problem sto ga hejtaju real life vozaci: Numb, wobbly i kako kazes, trail braking problem. Licno mislim da trail braking trazi dosta sati igranaj u jednoj simulaciji da bi se naucila fizika obzirom da je na svakoj igri drugacija.

I tu dolazimo do iRacinga. Njihovi developeri mozda imaju najrealisticniji pristup ali ignorisu da je iRacing na kraju krajeva, ipak video igra i da se koriste sva pomagala da bi bila intuitivna.

iRacig ima filozofiju da prenosi na volan samo one sile koje prenosi volan in real life ignorišuci ponasanje automobila. I onda dodjes do vecine igraca koji ne mogu igrati iRacing bez irFFB. iRacing FF je dosta konzervativan i najgore po sve, sto nije jednako razvijen za sva auta. Mislim, iRacing nema FF za understeer. Ima do neke blage nijanse gubitka sile na FF ali to je manje vise to. Mislim i da se Max Verstappen najvise oslanja na zvuk kod gubitka prednjeg gripa. Ja sam se slomio da nastimam IRFFB da bi na kraju skontao da je samo mali broj auta mapiran. Vecina iRacing igraca ima ButtKicker koji se krecu oko 300€ i mozda su veci upgrade nego vise NM na volanu, ali ako ga mapiras za understeer, i vozis neke stare folrmule, trese ti se kuca tokom voznje 24/7 jer se auto stalno klize. Tako da ovo ide na dušu iRacinga.

I onda ti isti pro vozaci koji meni kazu da ACC FF ne valja imaju motion rig od par hiljada ne bi li pokupili sitne detalje koje volan nikada nece. Pogledaj samo koju kocnicu Daniel Morad koristi. Ja mogu komplet setup za te pare napraviti. A i sam je iRacingu dao 6/10 za handling. Sve to stoji sto se ralizma tice ali ovo je simulacija koja treba da na vise faktora prenese ponasanje auta jer sjedimo staticno gledajuci u ekran. Sto se guma tice, trenutno ACC ima najbolji tire model. Ne znam koliko su prati igru sa zadnjim izdanjima ali je ACC od 1.9 updatea druga igra.

Tako da je FF na iRacingu daleko od najboljeg. Ali sve su te igre kompromis pa se nadjes tamo sta ti najvise odgovara.

Za iRacing kušu te nisam skontao. "Sto se estetike tice, vidljivost kroz soferku je tragikomicna, kao da i ne postoji. Slaba i zanemarljiva. Automobili ispred cak i ne prskaju."

Sama kiša, odnosno Tempest sistem koji su uveli je 10/10. Kada tek podjes igrati, utrka postane ti protiv staze, ignorises druge vozace. Kiša + Nord ti moze biti sama zabava par godina. Ali sto se auta ispred tebe tice "cak i ne prskaju", ne vidis nista od njih:

1712315545965.png

1712315729898.png

1712315865145.png
1712316376881.png


Zbog svega ovoga dodanog, Kunos ima veliku priliku da popuni praznine danasnjeg sim racing stanja. 505 je mislim poprilicno posten izdavac. Sve je dobro dok im se ne desi ono sto se desilo SMS-u.
 
Cek ^ovo su shotke iz iR ? Jbt ja sve one sabane sto sam gledao po streamovima igraju onda na low settings. Pa mislim ladno iskljuce kisu.. lol
Mislim da sam gledao i kada su predstavljali kroz promociju, i da je iz auta bas nekako jadno izgledalo. Windshield em i ovako kao da ne postoji (na prima senke, prljavstinu, sun specular, unutrasnju reflekciju... koliko znam), em je bio jako jako slab sa interakcijom kada je auto ispred ili cak i sama kisa kad pocne da pada. Mozda su to ispravili u medjuvremenu, sto je super.

Ma ne desavaju se dobre stvari u Kunosu. I ko-osnivac Stefano Castilo , fizicki guru i kreator prve simulacije koju sam u zivotu igrao na PC (pored f1 `99 i legendsa) Netkar je napustio Kunos 2020. bas kada sam otprilike poceo da osecam da igra vise ide ka esportsu, kao gran turismo, nego sto ostaje na putu simulacije. Fidelity mi se nekako izgubio.

U svakom slucaju ima dobre ponude i svega za svakoga. Kao sto si i sam rekao, ni jedna nije savrsena i svaka je jaca od druge u necemu.
 
Kiša je bila takva prvog dana ali je tempest jako kompleksan. Sve zavisi od uslova i koji gameplay si pratio. Pogledaj mozda kod Jimya na 12:40:



Imaj na umu, igri je stara 16 godina. I dalje to graficki izgleda lame, ali fizika, najbitnija stvar je top. Zaista mi nije jasno kako ovo nisu dodatno naplacivali a traze mi 15$ za livade koje nikad nisam cuo, jer je fizika kiše radjena za svako auto posebno. Nema ih mnogo na listi.
 
uzeh automobilistu 2 za 7 evra...osnovnu verziju...pa cu da dokupim najvise staze...ako ima f1 nove generacije....kakav je osecaj u ovoj simulaciji bolesno :D
 
simkada je A2. Isuvise oprasta klizanje. Uzmi bre lepo ono sto sam naveo vec - assetto corsu i vrc formula alpha 2023 mod, enabluj extended physics u inst folderu i content manageru i uzivaj u najboljoj formuli ikada. A2 sam igrao par sati pre par meseci i sve je smesno u poredjenju sa f1 alpha, i zvuk i fizika, i uradjeni sistemi... i sam izgled.

Moja lfm online trka skoro, nisam se proslavio zbog izbora guma koje su se dezintegrisale posle 6 krugova pa sam morao da ih cuvam do kraja i ne koristim agresivni ERS strat 2.
Grafika isto moze da se nadrnda jos vise u single, nego ja imam neki online preset jer ima i nurburgring sa gt3 i gt4 klasama sa 100+ online vozaca.

 

Prilozi

  • Screenshot_ks_lotus_3_eleven_tochigi_racing_ring_27-2-124-14-16-49.jpg
    Screenshot_ks_lotus_3_eleven_tochigi_racing_ring_27-2-124-14-16-49.jpg
    236.7 KB · Pregleda: 15
  • Screenshot_rss_gt_adonis_d9_v12_ks_nordschleife_4-3-124-14-22-11.jpg
    Screenshot_rss_gt_adonis_d9_v12_ks_nordschleife_4-3-124-14-22-11.jpg
    452.8 KB · Pregleda: 17
  • Screenshot_rt_bacmono_r_rt_suzuka_29-2-124-12-57-3.jpg
    Screenshot_rt_bacmono_r_rt_suzuka_29-2-124-12-57-3.jpg
    209.7 KB · Pregleda: 18
  • acs_2024_02_24_21_34_09_182.jpg
    acs_2024_02_24_21_34_09_182.jpg
    517.3 KB · Pregleda: 20
  • acs_2024_03_18_00_32_26_204.jpg
    acs_2024_03_18_00_32_26_204.jpg
    310.5 KB · Pregleda: 17
ocu polako...treba mi vremena sve info da pokupim :D
 
Nazad
Vrh Dno