Šta je novo?

Assetto Corsa , by Kunos Simulazioni

Assetto Corsa Developer Q&A

Will the title be purely multiplayer focused, or will there be AI included for offline racing?

Marco: Assetto Corsa can be considered a ‘standard’ video-game for what is related to the game-play (AI, single races, race weekends, practice, and so on), with a very advanced physics model, plus Laserscan tracks and officially licensed cars.
Of course, it will also support multiplayer. Anyway, this time we want to give to sim-racing enthusiasts a product they can play as they prefer, instead of limiting it to online racing only.

Will users be able to share things such as car setups in-game?

Marco: This is something we really like and hopefully we will be able to implement. It’s not on the high priority list at this point, but as we getting closer and closer in the release date, we might be able to include it in Version 1.0.

What pricing structure are you planning for the simulator? Will we see a single all inclusive price, a basic price + additional cars available at extra cost, or a subscription service like iRacing?

Marco: There will be a standard price for the initial release and we plan to add DLC at a later date. Some of these might be available for free, others at a small charge. The DLC policy will depend on the initial sales and by the response of gamers. We have no plans to use any kind of subscription.

Will there be any way for players to get involved in playing or testing the game prior to the full release?

Marco: It’s our plan to release a “technology preview”, that will consist in a playable benchmark demo, nothing more: one car and one track.

This is because Assetto Corsa is powered by a new DirectX 11 engine which that doesn’t share a single byte with our previous productions. Therefore we need to test it with as many configurations as possible before releasing the game.

What are the minimum system requirements?

Marco: It’s difficult to say yet – the optimization process hasn’t started yet. Assetto Corsa natively supports DirectX 11, therefore will not be compatible with Windows XP and with DirectX 9 or 10 graphics cards, but will work with DX10.1 hardware. But I’m talking about hardware produced 4 years ago or before. Assetto Corsa is compatible with my ATI 4800 Series that I bought in early 2009.

Are you still aiming for a 2012 release?

Marco: Yes, late 2012.
 
Od ovog bas dosta ocekujem.. Verovatno ce se klati sa LFS-om (Kad izadje S3 i nova fizika).
 
Poslednja izmena:
Sto , LFS je suvereni vladar sto se fizike tice? :p

Velika prednost sto se tice gameplaya , je na strani simulacija sa laserski skeniranim stazama. Prosto ne mogu da se porede sa obicnim.
 
Poslednja izmena:
Ako bude izlazio kao i S3, nece biti dobro.
Ja sam cekao na taj S3 jedno 2 godine i na kraju digao ruke. A vec sam i zaboravio kada je to bilo.
 
Sto , LFS je suvereni vladar sto se fizike tice? :p

Velika prednost sto se tice gameplaya , je na strani simulacija sa laserski skeniranim stazama. Prosto ne mogu da se porede sa obicnim.

To je sad sve subjektivno kao i vecina stvari (nazalost :) ), meni daje najbolji osecaj 'pod rukama', doduse nisam dugo u toj prici ozbiljnije pa nisam probao iRacing i nKP.. Ovaj drugi skidam demo cim sklopim komp.
 
^zasto ne bi i iR ;) , imas ovde promotivnu registraciju za 6 meseci besplatne pretplate. Ali pozuri(te) zato sto od sutra vazi za 3 meseca.

Potrebna je internet platna kartica (intesina radi bez problema) da bi se verifikovao account , jer ce iR u jednom trenutku traziti da proveri refondiranjem 1$ da li vam je kartica legalna, zbog racuna i njihove net birokratije.

Oni koji iskoriste ovu promociju a novi su u iR , neka me slobodno pm zbog pomoci. U pocetku moze biti malo konfuzno.

Dobra stvar je sto bi smo mogli i da oformimo malu Bench ligu , sto je moguce od poslednjeg update-a. Mada , evo sad vidim da kosta 10$ organizovanje :p
 
Poslednja izmena:
Dobra stvar je sto bi smo mogli i da oformimo malu Bench ligu , sto je moguce od poslednjeg update-a. Mada , evo sad vidim da kosta 10$ organizovanje :p

Pazi samo da ti se sa bench ligom ne vrati ono sto pljujes po ostalim domacim ligama ;)

Btw, kakve veze ima laserski skenirana staza sa gameplayem i sa samom simulacijom? Mislim, kako ti zaboga mozes da znas da li je Silverstone laserski skeniran ili nije? Po fidbeku? Tesko. Iako si mozda i bio na tribinama na nekoj stazi sumnjam da si vozio po istoj taj auto koji vozis u simulaciji a ravno nuli je da si odvozao dovoljan broj krugova na toj stazi u Rl da bi znao tacno gde auto kako reaguje. Tako da tebi jedini plezir moze da predstavlja ono "Laser scanned" pored imena staze u odnosu na neku koja nije laserski skenirana ;) Na kraju krajeva Virtua_LM je odradio vrhunske staze za rF i Gtr2 a koje nisu laserski skenirane a koje opet mogu da stanu rame uz rame sa najboljim laserski skeniranim stazama.
 
Nista zato , video sam cenu i setio se bas toga sa domacom komunom i ukapirao sta sam napisao.

Naravno da laserski skenirana staza ima ogroman uticaj na sam gameplay , uz samu fiziku auta i tyre model, jos samo povrsina staze utice na osecaj voznje i to ne samo po ffb , vec i po rupama na putu , koje znaju da igraju veliku ulogu na grip, putanju vozila , stednju guma , i na kraju krajeva na sam skill vozaca.

Naravno da ne mogu da znam jer nisam profesionalni racer ,ali je osecaj 15x bolji jer jednom kada budes probao znaces o cemu pricam (nemam nameru da se raspravljam sada i o ovome) , narocito nakon 15ak krugova kada gume budu bile istrosene pa kada budes morao da pipkas pedalu gasa samo da ne bi izgubio kontrolu na kriticnom delu.

Ali ako je sudeci po nekim stazama koje su zajednicke za sve ove simulacije (Silverstone i bmw williams F1 ima i u rF i to od ISI-a a ne kao mod) a koje sam imao prilike da vozim , osecaj je primetno drugaciji.

Virtua_LM jeste odradio vrhunske staze za rF ali nemoj da dajes takve izjave jer najbolji modding timovi da se ujedine ne mogu da naprave ni priblizno dobru stazu kao sto to rade ovi drugi.

Uostalom , rF Pro koji se koristi za trening vozaca u F1 i IZOD indy ima laserski skenirane staze.

One thing however will leave every single rFactor users jealous as rFactor Pro customers have access to a large selection of laser-scanned tracks, including the iconic Nürburgring Nordschleife and Le Mans’ Circuit de la Sarthe as the rFactor Pro website reveals...

No oni su verovatno ludi sto to rade. Mogli su jednostavno da pozajme od V_LM i ostalih modera :p
 
Poslednja izmena:
Potpuno se slazem sa Markom oko lasersko-skenirenih staza, nema tu sta mnogo da se pametuje. Ako je fizika u doticnoj simulaciji vrhunska, skenirane staze mogu biti samo stepenik (poveci) blize apsolutnom realizmu. Ima gro staza gde su zone kocenja izresetane neravninama i starim asfaltom, i gde kocenje postaje pipavo do bola, i bas takvi detalji razdvajaju pro vozace od ostalih.
 
Potpuno se slazem sa Markom oko lasersko-skenirenih staza, nema tu sta mnogo da se pametuje. Ako je fizika u doticnoj simulaciji vrhunska, skenirane staze mogu biti samo stepenik (poveci) blize apsolutnom realizmu. Ima gro staza gde su zone kocenja izresetane neravninama i starim asfaltom, i gde kocenje postaje pipavo do bola, i bas takvi detalji razdvajaju pro vozace od ostalih.

Vidi Pele, ko je dobar, dobar je i na ovome i na onome. Ako je bolji od tebe, razbice te one way or another. A sta razdvaja pro vozace od ostalih, pa razdvaja ih komplet voznja a ne kocenje gde je pipavo do bola. krastavac, dosao Sean Edwards kod nas da se trka u GTR2 na ne laserski skeniranoj stazi pa... No dobro, ako se ti osecas Pro zato sto uspevas da zakocis kako treba na laserski skeniranoj stazi ja nemam nikakav problem sa time ;)

...

Naravno da ne mogu da znam jer nisam profesionalni racer ,ali je osecaj 15x bolji jer jednom kada budes probao znaces o cemu pricam (nemam nameru da se raspravljam sada i o ovome) , narocito nakon 15ak krugova kada gume budu bile istrosene pa kada budes morao da pipkas pedalu gasa samo da ne bi izgubio kontrolu na kriticnom delu.

Da probam sta? iR? Probao, vozio ok je. Naj uber zgazismrt simulacija trenutno. Fizika odlicna, ffb odlicno, sve odlicno. Ali ti sad pokusavas meni da pricas o degradaciji guma koja izgleda ne postoji ili bar ne u dovoljnoj meri, nigde osim u iR? Da si uopste terao neki auto u Gtr2, bar 15 krugova zaredom, trkackim tempom, znao bi da i tu postoji dobra i prilicna degradacija guma i pipkanje gasa. Evo neka Pele kaze kako je u GTL ;)
Generalno ako si siledzija i ne znas sa autom, otice ti gume i vamo i tamo. i na laseru i na obicnoj, i u iR i GTR2.

...
Virtua_LM jeste odradio vrhunske staze za rF ali nemoj da dajes takve izjave jer najbolji modding timovi da se ujedine ne mogu da naprave ni priblizno dobru stazu kao sto to rade ovi drugi.

Uostalom , rF Pro koji se koristi za trening vozaca u F1 i IZOD indy ima laserski skenirane staze.



No oni su verovatno ludi sto to rade. Mogli su jednostavno da pozajme od V_LM i ostalih modera :p

Ne mogu zbog cega? Nedostatak znanja ili cega? Samo zbog nedostatka finansija i opreme jer iza iR-a stoji ogromna lova, sa kojom se sve moze a iza grupe entuzijasta stoji samo...entuzijazam. Tako da je i tvoja izjava prilicno slobodna ko sta moze. Vidi, ja se slazem da su laserski skenirane staze najtacnije prenesene staze u neku simulaciju. Samo nemoj sad da mi kazes kako si kod nas na Sebringu bio lose plasiran zbog toga sto nije laserski skenirana staza :p
 
Lose sam se izrazio Perce, mislio sam da neke deonice je teze izvozati na granici kada su skenirane, nego kad su smooth kao decija guza (kao 95% staza u gmotor2 simulacijama) i ne moras da brines da ce auto da ti poskoci, samo rokas gas do daske. Pride je sam osecaj podloge mnogo bolji, kao da stvarno vozis po asfaltu, a ne po staklu. iR tu po meni ima prednost, jer nema ravnog dela kao staklo (osim ako staza stvarno nije takva). iR ima naj fiziku verovatno, probao sam ga i nikako nisam mogao da svarim jako los osecaj u voznji, osecaj gripa je uzasan, dzaba ima sve laserski skenirano.
 
Poslednja izmena:
E ovo je fizika. Samo kapiram da tastatura ovde nema sta da trazi.

Ladno moj monitor :d
 
Lose sam se izrazio Perce, mislio sam da neke deonice je teze izvozati na granici kada su skenirane, nego kad su smooth kao decija guza (kao 95% staza u gmotor2 simulacijama) i ne moras da brines da ce auto da ti poskoci, samo rokas gas do daske. Pride je sam osecaj podloge mnogo bolji, kao da stvarno vozis po asfaltu, a ne po staklu. iR tu po meni ima prednost, jer nema ravnog dela kao staklo (osim ako staza stvarno nije takva). iR ima naj fiziku verovatno, probao sam ga i nikako nisam mogao da svarim jako los osecaj u voznji, osecaj gripa je uzasan, dzaba ima sve laserski skenirano.

E vidis, sad vec pricamo o drugim stvarima. Vec sam pomislio da si zastranio koliko dugo zajedno nismo vozali :D

Imho, pored toga sto je laserski skenirana staza jako je bitno pogoditi materijal povrsine staze jer iako imas na stazi bumpove od santimetra ako za****s materijal, dobices staklo. E to je deo koji je recimo VLM odradio odlicno na Mid Ohio-u i na Rouen Les Essarts, pored pukotina na stazi i sahtova. Naravno u ubogom rFactoru slabo da ces osetiti ista dok u Gtr2 vala hoces.

Btw, da li se secas na Oultonu kada smo vozili Clio Cup? Iako je staza netacna prilicno, to nas nije sprecilo da imamo dobru trku ;)
 
Ma gde se secam, bilo pre x godina. :D Jedina trka koje se secam u Clio Cup-u je na A1 Ringu, vozici aaaall the way. :)
Imao sam ja stravican broj fantasticnih trka u GTL-u (RaceDepartment), toliko se izgubis u uzivanju da apsolutno zaboravis na to kakva je staza, da li postoje neravnine i sl.
Uostalom, ne pricam ja o tome da su laserski skenirane staze obevazno stivo, ja pricam da su obevezne ako zelimo da simulacije krenu uzbrdo po pitanju detalja i realizma, a vec PREDUGO kaskaju u mestu. Gde je detaljan zvuk? Vetar, vesanje, komadici asfalta, pneumatika koji odkacu ispod kola ili padaju na soferku i sl? Gde su napredni damage i wear modeli karoserije i komponenti? rF2 je uveo naprednu fiziku pneumatika, iR precizne staze i fiziku, pCARS grafiku da zabalavis, AC nadam se da ce sve to sjediniti u jedan stravican paket.
 
Ne pratim te, kakve veze ima PnG mod i Kunos? :D Jedino ako isti lik radi fiziku.
 
...Ali ti sad pokusavas meni da pricas o degradaciji guma koja izgleda ne postoji ili bar ne u dovoljnoj meri, nigde osim u iR? Da si uopste terao neki auto u Gtr2, bar 15 krugova zaredom, trkackim tempom, znao bi da i tu postoji dobra i prilicna degradacija guma i pipkanje gasa. Evo neka Pele kaze kako je u GTL ;)
Generalno ako si siledzija i ne znas sa autom, otice ti gume i vamo i tamo. i na laseru i na obicnoj, i u iR i GTR2.

To se slazem i sve to stoji , ali ti se uhvatio sad za banalne primere koji su mi prvi pali na pamet. Isto tako i sa kocenjem koje je spomenuo Pe11e , jednostavno na nekim deonicama ne mozes da kocis na isti nacin kao na obicnim stazama.
Ja nisam nigde rekao da je tyre wear ****** u bilo kojoj igri a u iR blista , jednostavno zbog drugacijeg nacina kocenja , ubrzanja i td. drukcije trosis i gume. Simple as that. To da ko je dobar ovde bice i tamo , i to se slazem.

Ne mogu zbog cega? Nedostatak znanja ili cega? Samo zbog nedostatka finansija i opreme jer iza iR-a stoji ogromna lova, sa kojom se sve moze a iza grupe entuzijasta stoji samo...entuzijazam.

Upravo tako. I zasto bih se ja zadovoljavao vrlo dobrim kada mogu odlicnim , narocito kada za to ne placam ni dolar ? :p

Samo nemoj sad da mi kazes kako si kod nas na Sebringu bio lose plasiran zbog toga sto nije laserski skenirana staza :p

[RACING EXCUSE] he pa pazi , mene je tamo sjebala strategija i nista vise. Trebalo je da samo jednom idem u box , ali sam podesio gorivo da mi traje onoliko kolika mi je bila preporuka u opcijama. A korveta zedna , nakljukala je sve nekih 5~6 krugova pre vremena , tako da sam se nakon tog boxa vratio i posto je sve bilo podeseno automatski ponovo sam nekih 7 krugova pred kraj morao u box , nakon koga sam se vratio sa punim rezervoarom (sto me je kostalo poprilicno) i hard gumama jer nisam podesio nista za 2. pit stop. :p
[/RACING EXCUSE]

Od tad nisam ni obilazio forum , krastavac nema nikoga koga "znam" tamo , a da se cimam pa jednom u mesec dana da se trkam sa 6~7 vozaca, ne pada mi na pamet.
Osim toga ja sam se barem pojavio , sto se nije moglo reci i za tebe. ;)

I ne vidim kakve sad veze ima sta sam ja uradio na mojoj prvoj trci u toj ligi na toj stazi sa tim modom. Dok laserske staze spadaju u okvir teme, merenje ki*e bas i ne spada. Mislim nije primereno, barem dok se ova igra ne pojavi :d
 
Poslednja izmena:
Kunos Simuöazioni’s Marco Massarutto has answered plenty of questions on their Assetto Corsa title on two different websites, revealing plenty of interesting new details.

In the interviews with SimNewsDaily & SELOC, Marco touched on several very interesting topics as well as shared his vision for Assetto Corsa in a mission statement that you can find in full below.

Both articles touch on the base features of Assetto Corsa as Marco reveals that the title will not come with a career mode and thus will not have any unlockable content as all cars and tracks will be available for the players from the start.

As outlined in the mission statement, Kunos believes that the single player experience is still massively important which is one of the reasons AC will be Kunos’ first title to come with AI. Nevertheless, Kunos aims on improving the multiplayer experience compared to netKar Pro, multiplayer will stay free as Kunos dosen’t plant to use any kind of subscription system.

The studio has long-term plans for Assetto Corsa as the 1.0 version will just be the start of what’ in store. Aside from content DLCs both free and commercial, Kunos also plans on adding new features to the title that won’t make the cut for the first version. That does include wet weather, a feature that does not fit the time constraints for the first release.

Speaking of the release, Kunos is still gunning to release the first version in late 2012. The team is planing on releasing a technology preview later this year, featuring one car & one track. Not meant to be a traditional demo, the preview will be used to test the new DirectX 11 graphics engine on a variety of systems before releasing the first versions.

Nadam se samo da nece net kod da fejluje kao kod NetKar-a.
 
Pa to je vec okaceno u nekoliko postova na prethodnoj strani. :) Pre ovog simcore prepucavanja. :D
 
O boze, stalno cesljam ovaj thread i zaboravih da je to vec postovano, prs'o sam totalno. :)
VirtualR je tek danas okacio tu vest pa rek'o ovo je novo.
 
Au koliko cupkam za ovo, daleko je taj demo..
 
O boze, stalno cesljam ovaj thread i zaboravih da je to vec postovano, prs'o sam totalno. :)
VirtualR je tek danas okacio tu vest pa rek'o ovo je novo.

Kasni Montoya, mogao je i ranije da prelista temu na wmdforumu i procita ono sto simnewsdaily i ostali likovi na svojim sajtovima objavljuju. Uglavnom svi su oni tamo i mogu se iz prve ruke dobiti informacije za vecinu gejmrejsing vesti. :)
 
Fin UI

attachment.php
 
^odlican :)

ti minimalisticki su najbolji po meni.
 
Ali sto su uspeli da zaebu KMT umesto KTM :D

16489304.jpg
 
mozda jos nije pocela licenca da istice :d
 
Nazad
Vrh Dno