Šta je novo?

Assetto Corsa , by Kunos Simulazioni

A sto nije? Zato sto se ne lozim na Ferrari? :)

Nisam pratio razvoj igre, ocekivao sam vise staza i automobila kad ono lotusi, ferrari i 500 abarth :d Sva sreca pa su tu bmw/mercedes i mclaren.
 
Nije za kezualca ko sto si ti, zato kazem :) Imas CARS, NFS-ove, WRC-ove :)
 
Pa sto se tice toga i nije jer ja ne vidim svrhu igranja hc simulacije preko tastature ili gamepad-a. Sve ostalo moze, od najprostijih arkada do arkadnih simulacija ali i tu ima razlika jer nije svaka igra vredna trosenja vremena.

Ja cu ovo pokusati da instaliram jer odavno nisam igrao ovakvu simulaciju voznje mada me izbor automobila stvarno smara a i kao sto rekoh ovo je pravljeno za volan i pedale a ne za gamepad od 400 din ili tastaturu.
 
Igra u kojoj nema Subarua kod mene nema mesto na hdd :d

+1 Glupo bi bilo da ja neudarim plus. :D

Probao po par krugova sa nekoliko kola na tastaturi dok sam podesavao grafiku. Ovako na prvi pogled i preko tastature igra me podseca na neki stariji Gran Turismo po upravljivosti na default podesavanjima.

Neki dan cu da se poigram malo na volanu, pa cu vec sumirati svoje utiske.
 
Obozavam te podele na kezualce i pro ratnike koji nisu ni drzali pravo oruzje i vozace bez vozacke dozvole :d
 
Hahaha, koji si ti fail... sad cu u inat da se prikljucim zulumu i saintu da te malo cackamo oko BF4. :D

Jesu dodali jos neko vozilo na spisak za CARS, koliko ih sad ima, 510? :) Pod kezualce ne mislim nista uvredljivo, i ti si jedan od njih sto se tice voznji, za HSV-a kazem jer znam da voli te polu-simulacije, simkade :) sa tastaturom/gamepadom i ne namerava da uzima volan..
 
Ne kapiras... kad su ti dali pusku u armi, bilo je joj ovo je tesko i nije za mene ova simuljacija, dok se kezual BF samo pici, a ovamo lupas packe ko god nije za tvoje SIMREJSING jevandjelje. :)

Inace, aha, hotlaping Borise, ubacili su i 511 auto za nas kezualce, eno ga i Stig i Hamilton srecno masu dok se sigurno voze na zadnjem sedistu...
 
Ja izgleda mogu jos trista puta da napisem zasto samo za voznje ima potrebe za hardcore simulacijama, ali se to ne registruje ovde, koji protraceni trud da nesto objasnis :d
 
Na istoj smo mi talasnoj duzini sta moze a sta ne moze da se simulira, ne brini, ali i dalje ne kapiras sta sam ti rekao i od cega/sebe pravis fail poredjenja. :)
 
Probati AC na tastaturi (ili gamepadu) i komentarisati fiziku je po meni tako stravican fail da to nije humano. *megagigaultrafacepalm*
 
Na istoj smo mi talasnoj duzini sta moze a sta ne moze da se simulira, ne brini, ali i dalje ne kapiras sta sam ti rekao i od cega/sebe pravis fail poredjenja. :)

Nemam ja problema sa razumevanjem :) Arma mi nije 'teska', vec nezanimljiva, nema poente nikakve da od pola sata 'igranja' 29 minuta lutam po mapi, ne ispalim nijedan metak, a imam samo tih pola sata slobodno recimo taj dan. Ne zasluzuje toliku posvetu od mene i zbog toga (u voznji barem tih pola sata nece biti protraceno) a i zbog one cinjenice da ne radim nista kao u stvarnosti. Ako je jos nesto fejl, daj reci konkretno.. objasnicu i to.
 
Nemam ja problema sa razumevanjem :) Arma mi nije 'teska', vec nezanimljiva, nema poente nikakve da od pola sata 'igranja' 29 minuta lutam po mapi, ne ispalim nijedan metak, a imam samo tih pola sata slobodno recimo taj dan. Ne zasluzuje toliku posvetu od mene i zbog toga (u voznji barem tih pola sata nece biti protraceno) a i zbog one cinjenice da ne radim nista kao u stvarnosti. Ako je jos nesto fejl, daj reci konkretno.. objasnicu i to.

Eto tako, sad kome je to zanimljivo on ce tebi reci da si ti kezualac jer volis run and gun momentalni izazov. Kapiras? Drugi deo posta je o tome da cars trpas u neku tvoju nezanimljivu i "arkadnu" kategoriju, a to je ocigledno problem tvoje licne prirode, pa sa jednim i drugim udario sam ti lep FAIL za objektivnost. :)

U svakom slucaju da ne palamudim vise, odoh malo da uzivam u igri, posto jos nisam stigao. :)
 
Eto tako, sad kome je to zanimljivo on ce tebi reci da si ti kezualac jer volis run and gun momentalni izazov. Kapiras?

Ok kako god, moze i tako, al sam barem potkrepio cinjenicama zasto to ima manje smisla..

Sto se tice CARS, ocigledno jos ne izvaljujes da je to "PC pokusaj" Force i GT-a, sa gomilanjem automobila, stazama sa vodopadima i ostalim, ili kapiras a to je upravo ono sto trazis, sto je opet sasvim ok.. ali ja je ne vidim u ovom kosu gde je i AC.
 
Poslednja izmena:
Lepo je kad se nabije toliki broj kvalitetnih i veoma informativnih postova. :)
 
Slažem se sa Borisom, CARS je više arkadna simulacija poput GT i Forze, nego HC simulacija poput Corse, to je jedan od razloga zašto sam i napravio redund na CARS. Ali ovde nije tema CARS...

A sto nije? Zato sto se ne lozim na Ferrari? :)

Nisam pratio razvoj igre, ocekivao sam vise staza i automobila kad ono lotusi, ferrari i 500 abarth :d Sva sreca pa su tu bmw/mercedes i mclaren.

Pa razvoj igre još nije završen, igra još nije ni zvanično izašla, ovo je early access, tj. beta verzija, to i piše na steam-u. Čisto da možeš nešto da igraš do zvaničnog izlaska. :)
 
Ok kako god, moze i tako, al sam barem potkrepio cinjenicama zasto to ima manje smisla..

Sto se tice CARS, ocigledno jos ne izvaljujes da je to "PC pokusaj" Force i GT-a, sa gomilanjem automobila, stazama sa vodopadima i ostalim, ili kapiras a to je upravo ono sto trazis, sto je opet sasvim ok.. ali ja je ne vidim u ovom kosu gde je i AC.

Čovek je uložio u pCARS i sad čeka povraćaj investicije. Skoro kao pravi akcionar :D
 
Slažem se sa Borisom, CARS je više arkadna simulacija poput GT i Forze, nego HC simulacija poput Corse, to je jedan od razloga zašto sam i napravio redund na CARS. Ali ovde nije tema CARS...

Jasno, pa da, to je zato sto oni simuliraju "arkadu", a ne fizicke sile i simracing pravila.



G@W je napisao(la):
Čovek je uložio u pCARS i sad čeka povraćaj investicije. Skoro kao pravi akcionar :D

Istina, samo sto verovatno sa tim povracajem od prve prodaje mogu da kupim 2 hamblbandl paketa. Toliko sam ja zeljan te zarade, ali to uopste nije ni poenta opaske (po ko zna koji put) po borisu. :)
 
Jasno, pa da, to je zato sto oni simuliraju "arkadu", a ne fizicke sile i simracing pravila.

Ja cu prvi se izvinim ako ispadne da sam lupao, ali ne moras bas da budes vidovit da bi video koja im je namera :) A i u pitanju je ekipa koja po meni, nikad nije umela da napravi uverljiv fizicki model, uvek su fejkovali neke stvari, ubacivali efekte u force feedback koje ne bi trebali da se osete na volanu itd..
 
^potpisujem.

Ali ti efekti su jedini nacin da se recimo kroz volan oseti sta se desava sa zadnjim tockovima , iako to na pravom volanu nikada ne bi osetio.
U pravom zivotu , ceo auto daje ffb... u igrama , to radi samo volan :)
 
Modifikovao neke semplove (vetar, ivicnjak, pesak, i sl.) i fiksirao kokpit kameru, sad je savrseno.

Obratite paznju na fiziku, kako savrseno Formula Abarth poskakuje preko ivicnjaka, i koliko je savrsena kontrola proklizavanja sa 458. Nema onog WTF efekta kao u gmotor2 naslovima, kada nemate dobar osecaj sta automobil radi. Sve je savrseno. Uzivanje.

Uzivajte:



 
Strasno :) Tvoji snimci?
Ja se jos plasim da odem do banke jer znam da cu sve drugo islulirati, igra mi se BF4 trenutno a znam da cu ga u potpunosti bataliti jednom kad zasrafim volan za AC..
 
Jel ima neka fora da se poboljsa ( izdvoji jace) zvuk motora ? Nekako mi je prigusen zvuk, kao da nesto fali za kompletan pravi zvuk motora. Da napomenem da imam 5.1 Logitech z5500
 
Poslednja izmena:
Strasno :) Tvoji snimci?
Ja se jos plasim da odem do banke jer znam da cu sve drugo islulirati, igra mi se BF4 trenutno a znam da cu ga u potpunosti bataliti jednom kad zasrafim volan za AC..

Da, snimao danas. Greota da se ne snimi ovo savrsenstvo. A tek je BETA!

Jel ima neka fora da se poboljsa ( izdvoji jace) zvuk motora ? Nekako mi je prigusen zvuk, kao da nesto fali za kompletan pravi zvuk motora. Da napomenem da imam 5.1 Logitech z5500

Ima, zamenis ili modifikujes semplove. Ja sam se time bavio juce, ali na kraju sam konstatovao da nema potrebe, jer sto vise vozim, vise mi se svidja. Pazi, generalno zvuk motora jeste prigusen u kabini. Zvuk Formule Abarth i Ferarija su odlicno odradili.
 
Jel mi mozes poslati neke modifikovane semplove na mail?
 
Jel mi mozes poslati neke modifikovane semplove na mail?

Nemam nista sto se moze iskoristiti. Kazem, pola dana sam eksperimentisao sa semplovima iz raznih modova, ali na kraju mi se nista nije svidelo. BTW pokusao sam da promenim zvuk za BMW E30.
 
Ok. No problemo ;)
 
Evo malo i skrinova. Mnogo dobro igra izgleda. :p
















 
Poslednja fotka, real life :)
 
Cek , cek , jel mi imamo istu igru? ;) Jel mozete da namestite opcije grefike da s esmanje iskrzane ivice senki tj uopste. Ja stavim na 4AA i opet lose za moj ukus. Probam da forsiram AA iz drajvera ali nista. Usput formula abarth je zakon kako se cuje i ponasa na stazi ... Ufff
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno