Šta je novo?

Assetto Corsa , by Kunos Simulazioni

Nisam je uzeo jos, nesto me ne mame samo GT3/4 automobili ne znam..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja nikako da ugrabim vremena da napravim setup za sediste i volan. Kadicu sam pribavio, cekam januar da registrujem auto pa da izvrsim rokadu sa drugim parom kadica koje imam, pa da ta jedna ostane namenski za simulator. Nadam se da cu tada imati neke dane za to, jer mi ovako kada se 'reaktivira' tema uvek proradi 'zivac' da se vozim, narocito u zimskim mesecima kada nema prave akcije + korona... :)
 
Jel ima neko vr? Ja planiram da uzmem HP reverb g2 ako se pojavi negde u blizini u narednih 6 meseci

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
Op zanimljiv kombo :) Imao sam do sad bukvalno 5 krugova ukupno na Laguna Seca-i..

Za sad 1:41.064 sa par solidnih greskica. Ne znam sto cackas ABS :) Te stvari nikad ne diram koje ne bi mogao tako lako da promenis u samom automobilu..
 
Bravo bravo :) Nisam jos probao sa tri pedale i H menjacem, sve cekam da crkne ovaj DFGT ali ne da se mislim da ga imam vec 10 god :d Uzeo bih onda neki od novijih Logija i onaj poseban manuelni menjac.. pretpostavljam da je sporije i da sigurno gubis malo u poredjenju sa mnom koji menjam na leptire brzine i bez kvacila..

edit: jos sam pola sata provozao, 1:39.827
 
Poslednja izmena:
Bravo bravo :) Nisam jos probao sa tri pedale i H menjacem, sve cekam da crkne ovaj DFGT ali ne da se mislim da ga imam vec 10 god :d Uzeo bih onda neki od novijih Logija i onaj poseban manuelni menjac.. pretpostavljam da je sporije i da sigurno gubis malo u poredjenju sa mnom koji menjam na leptire brzine i bez kvacila..

edit: jos sam pola sata provozao, 1:39.827
Pa to je, ja bas hteo da pitam jel radis heal and toe. Dešava mi se da prebrzo pustim kvačilo i zeznem brzinu i sve.

Veći mi je problem kočnica. Stavio sam brake realizam mod, imam T3pa pedale i mnogo je bolje ali i dalje ne znam koliko tačno da stisnem. I često se dešava da se ubaguje, kada stisnem do kraja ono se ubaguje i prebaci kao da je do pola stisnuto.

Kada već imam H menjač o da ću da ga koristim [emoji4]
bc5fb7e1f1679a9642ec9e510c0f28f1.jpg


Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
I često se dešava da se ubaguje, kada stisnem do kraja ono se ubaguje i prebaci kao da je do pola stisnuto.
To hoce da se desava na T3PA, moras svaki put kada udjes u AC prvo negde na traci da stanes (otvoris aplikaciju da vidis onu skalu za kocenje) i pritisnes 2-3 puta do kraja dok ne "uhvati" kako treba.
 
To hoce da se desava na T3PA, moras svaki put kada udjes u AC prvo negde na traci da stanes (otvoris aplikaciju da vidis onu skalu za kocenje) i pritisnes 2-3 puta do kraja dok ne "uhvati" kako treba.
Imam tu skalu samo zbog toga. Uhvati on i drži ga do kraja, samo se to dešava neki put. Znači stisnem do kraja prikaže da je pritisnuo do kraja i posle par sekundi ubaguje da je na pola.

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
Tačno znam šta je u pitanju, zato kažem moraš svaki put ući u bilo koju traku i uraditi ono, i vidi se kad je namešteno i kad radi kočnica. Pritiskaš po malo da vidiš da li ide kako treba ne sme da skoči brzo do 100%, nadam se da si onu gumu( na pedali) što služi kao otpor pri kočenju namestio dobro, sve mora da se slaže.
 
Tačno znam šta je u pitanju, zato kažem moraš svaki put ući u bilo koju traku i uraditi ono, i vidi se kad je namešteno i kad radi kočnica. Pritiskaš po malo da vidiš da li ide kako treba ne sme da skoči brzo do 100%, nadam se da si onu gumu( na pedali) što služi kao otpor pri kočenju namestio dobro, sve mora da se slaže.
Hvala, pogledaću. Gumu sam stavio prema uputstvu, mislim da je sve ok. A i jako je prosto da se stavi.

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ali ako je prevelik otpor na gumi (postavljena previsoko) nećeš moći da odradiš ovo gore što sam ti rekao...
 
Vozikao sam malo, 01:41.865

Jesi izvukao maksimum sta mislis, mislim da ima tu jos sekunda i sa manuelnim menjacem.. Ja mozda mogu mid 39, eventualno low 39 ako me pukne inspiracija.. Mozemo i neki novi kombo :)
 
Jesi izvukao maksimum sta mislis, mislim da ima tu jos sekunda i sa manuelnim menjacem.. Ja mozda mogu mid 39, eventualno low 39 ako me pukne inspiracija.. Mozemo i neki novi kombo :)
Ma kakvi. Tu sam malo izleteo na nekim delovima. Nemam vremena da se posvetim jer svaki put moram da stavljam volan I sve ostalo.

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
Novi instant favorit, vrhunski mod..

 
Ludilo.. al mrzim kisu generalno i voznju po istoj, ne znam da li instalirati :D
 
Profi skroz ;)
 
Eee hvala ti ali daleko je od profi, ljudi voze taj kombo ispod 7. Mora još da se vežba...
 
Pokusao bih ali bas je random auto :D ne znam da li sam ga ikad upalio. Nego bas deluje profi rad nogu i menjanje brzina, ja cu verovatno konacno uzeti sa 3 pedale i menjacem volan uskoro, bice teze duplo sigurno..
 
kad se budes navikao , a navici ces se za nedelju-dve skroz, pitaces se zasto si do sad vozio bez kvacila i menjaca.
 
Mnooogo je zanimljivije sa manuelnim menjačem, videćeš. Auto je skroz zanimljiv, probaj obavezno. Ako neko ima volje možemo zajedno da okrenemo neki krug na serveru...
 
Hvala, neke stvari su promenjene na set up-u
Finalni prenos 11/51
Soft gume pritisak 21psi sve
Aero napred 3, nazad 3
Nagib napred -2,3 nazad -0,8
Opruge napred 120N/mm
Balans štangla nazad 4
Ostalo isto kao default
Verovatno moze bolji set up ali ja ne znam da ga napravim 🤷‍♂️
 
Ja sa defaultnim imam vreme od 8:03, može to još mnogo bolje definitivno.
 
Da, treba mnogo da se vežba, Nordschleife je blago rečeno težak.
Ja sam uspeo da spustim na 7.04
 
Na stranu pohvale za lepu vpžnju i grafiku... ali...
Po sred jake kiše na nebu balon jbt!?
 
Nazad
Vrh Dno