Šta je novo?

Assetto Corsa , by Kunos Simulazioni

Da ne bih otvarao novi thread...

Moj G25 je maltene kaput. Otvarao sam ga u nadi da sredim optical encoder disk i zapeo bio sa dva jako vazna srafa, i to je to, zaglavili, otvaranja volana vise nema. Optical encoder disk sam zalepio na 6 mesta, ima 3 pukotine. vratio sve na mesto, vozio AC 5 minuta, sve ok i cap odjednom pobegne kalibracije @$#^%@#$. Ja taman mislio kako sam resio problem, krastavac. Onaj metalni encoder disk nije varijanta jer volan ne mogu otvoriti ponovo, osim ako bez skidanja volana se moze doci do motora, sto cisto sumnjam.

Koje su mi varijante sada? G25 ne postoji vise, G29 je preskup i da budem iskren, ruzan je. Thrustmaster izgleda odlicno, ali su preko 50000k svi ozbiljniji, pa cak i oni bez kvacila. Fanatec ne dolazi u obzir, jer ga nema kod nas i preskup je (kvalitet krastavac).
Sta dolazi u obzir u G25 cenovnom rangu (300-350e) od volana, a da je FF ok? Ako se ne moze uzeti sa kvacilom prezivecu, takodje narucicu Leo Bodnar usb adapter za G25 shifter, tako da cu se i za to snaci. Sugestije, iskustva sa "jeftinijim" thrustmaster volanima?

Hvala!
 
Kontaktiraj Ištvana na KP, T300 RS je oko 315 Eur. Bolji volan nema niti će ga biti za ove pare. Jedino u budućnosti da dokupiš pedale bolje ali može i te od G25 da se nabudze da rade, guglaj ;)
 
Kontaktiraj Ištvana na KP, T300 RS je oko 315 Eur. Bolji volan nema niti će ga biti za ove pare. Jedino u budućnosti da dokupiš pedale bolje ali može i te od G25 da se nabudze da rade, guglaj ;)

Hvala! :)
Trazio sam nesto na KP, doduse preko gugla, nista pametno mi nije nasao. Probacu ponovo ali ljudski preko KP.
Kakav je T300 RS u odnosu na G25? Kekav je FF, pedale?
 
^ Poslacu ti broj telefona na PM pa ga iscimaj,proveren je covek.Moze da ti nabavi za par dana.

Volan Thrustmaster T300 ti je jedan od best buy proizvoda u ovom "SIM" svetu,bez preterivanja. FF je odlican iako ce ti trebati malo vremena da se naviknes posle G25, drugacije je uradjen mehanizam(u spojleru info). Pedale su nazalost lose i tu su stedeli pa su ove fabricke sto dolaze u paketu vrlo-vrlo lose pocev od deadzone-a do kocnice koja nema otpor nikakav tj. isti je i na 1 i na 100%. Zato ako hoces da upotpunis i imas sve kako treba mora da resis pedale.Ja sam uzeo T3PA i bukvalno sam progledao koliko su dobre i koliko pruzaju za tu cenu(oko 100 eur) ali ako uspes da namestis ove tvoje od Logitech-a moze biti dobar kombo.




A servomotor is combining a rotary actuator (H.E.A.R.T HallEffect AccuRate Technology™(*) technology) for precise control of angular position, velocity and acceleration with an industrial brushless motor.
Thrustmaster has also coupled the servomotor with a relatively sophisticated algorithm FOC (Field oriented Control) to offer the best efficiency, lowest cogging, smoothest feeling, highest accuracy and highest force feedback torque.

Industrial-class brushless motor
Super smooth and seamless Force Feedback effect, ultra-responsive and realistic Force effects

New dual-belt, friction-free optimized mechanism
Smooth and seamless efforts ‑ Super silent system

High-precision racing wheel
H.E.A.R.T HallEffect AccuRate Technology™(*) technology, featuring a contactless magnetic sensor: precision won’t decrease over time
16-bit resolution, i.e. 65,536 values on the steering

Rotation angle adjustable from 270° to 1080°
Internal memory and upgradeable firmware

 
Borat,drzi se pravila,ne oglasavaj u temama koje nisu predvidjene za to.
U vise tema radis isto ali posto sam u toku sa situacijom,dobijas samo kaznene poene.
Imate PM,telefone pa resavajte preko toga
 
Borat,drzi se pravila,ne oglasavaj u temama koje nisu predvidjene za to.
U vise tema radis isto ali posto sam u toku sa situacijom,dobijas samo kaznene poene.
Imate PM,telefone pa resavajte preko toga

moja greska izvinjavam se, sve sam rasprodao tako da mirno je sad sve :D
 
Evo posto mi je Borat "ustupio" njegov T300RS, da podelim prve utiske iz AC.

Prvi put kada sam testirao, 100% FF u CP (spring i damper na 0), 80% FF u AC, osecaj je bio odlican, cini mi se dosta detaljniji nego na G25. Sinoc odradim onaj wheel checker da bih nakacio LUT, stavim FF na 60%, odradim test, prekopiram lut i editujem ini. Udjem u AC i osecaj bljak, dosta losiji nego AC default. Da li zato sto sam stavio FF na 60% pre wheel check-er testa ili se nisam navikao na LUT, ne znam.
Sto se samog volana tice - sve pohvale (osim pedala naravno). Meni mnogo bolji osecaj kako lezi u ruci nego kod G25, najverovatnije zbog gume. Mnooooogo je tisi od G25 koji budi celu kucu ako izletis sa staze lol. Kod fabrickih pedala mi je hit sto gas ima veci otpor od kocnice hahah. Nakacio moj mrtvi G25 (nece da se kalibrise) i usto vreme T300RS, tako da koristim G25 mountovane pedale i shifter u kombinaciji sa T300.

Porbacu ponovo da odradim wheel checker ali sa 100% FF, i da prepisem LUT, mozda bude bolje.
Jako mi je cudno bilo sto Curbs efekat sam stavio na 150% i opet nije ni priblizno jak FF kao na G25.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li sam se ja nesto ubagovao, ali AC je totalno druga simulacija sada sa T300RS. Osecaj fenomenalan, cak i sa automobilima koje nisam mogao da svarim. Da li je zbog FF-a ili 10-bitne rezolucije osa, uglavnom mnoooogo bolje nego sa G25, nebo i zemlja. NArucio sam adaptere za G25 pedale i shifter kada mi zatreba. Uklonio bih G25, zauzima mi mesta na stolu, a treba mi samo zbog pedala trenutno.
 
Naravno da je bolji osećaj sa T300 izvlačiš maksimum iz AC sa njim a i lepo leži u ruci da se ne lažemo ;)

Probaj i rF2 sa njim da vidiš kakav je FF, uživanje...
 
Hmmmm probao sam rF2 pre par godina i bio mi je fenomenalan, ali opet bio je demo. Probah ga pre par meseci opet, i zamalo nisam povratio. Da li ga probati opet? :)
 
ali opet bio je demo

To je anti demo kupovina :D

Bukvalno ko je birao kombinaciju nije baš ono...

rF2 ti je baziran nekih 80% na modovima kao što i znaš verovatno,pa iz toga treba pronaći i probrati šta valja od vozila pogotovo.Kada odradiš sve i ubodeš kombo sa trakom osećaj je fenomenalan.U odnosu na AC imaš bolji AI,zvuk i noć+kiša. FF je tu negde na sličnom nivou,neki kažu da je najbolji ali nebih preterivao sa time zbog raznih varijacija modova i osećaja,ali svakako opasno dobra simulacija isto kao i AC. Obe su dobre na svoj način,treba iskoristiti najbolje u njima...a ne tražiti šta ne valja.
 
Testirao sam malo kako se ponaša AI posle dužeg vremena. U suštini nije loše ako se nađe prava kombinacija.

Evo jedan klip sam napravio, vozio sam modovanu stazu Daytona(road) varijanta, mogu vam reći da je uživanje kako je urađena.Takođe sam modovao i zvuk,pp filtere-vreme(ako nekoga zanima ostaviću linkove ka svemu).







Ako neko zna kako da isključim ove strelice što pokazuju gde je drugo vozilo,mnogo me nerviraju(izgleda da sam zaboravio ili ne može?. Unapred zahvaljujem ;)

http://www.racedepartment.com/downloads/daytona-roadcourse.14277/

http://www.racedepartment.com/downloads/fonsecker-sound-pack-part-1.7226/

http://www.racedepartment.com/downloads/good-and-bad-weathers.11194/reviews

http://www.racedepartment.com/downloads/track_day-pp-filter.12384/ (Borise ovaj tvoj filter koristim,odličan je).
 
proximity_indicator.ini fajl u assettocorsa/system/cfg ti treba.
 
tesko je ovo videti, svi voze na Boratovim delovima previse je ovde emocija :D
 
Koja su vam omiljena kola i staze za drift?
Ja sad uzeo neki g25, cekam da stigne, pa malo igram na genius gampeadu sa palicama, muka ziva :d
Omiljen mi je drift missile nissan, a staza touge project nije uopste losa :)
Malo me smara sto nisam uspeo zvuk da namestim za pojedina kola spolja, cak i nakon fixa, fabricka prestanu da rade, samo ova dodatna imaju zvuk i spolja i iznutra.
 
We're super excited to announce that Laguna Seca will feature as part of Bonus Pack 3, coming to Steam TOMORROW for FREE!
 
Opala..
 
giphy.gif
 
sta je sad ovo, nije mi jasno dlc ili potpuno nova igra?
 
Assetto Corsa Ultimate Edition, to be launched on April the 20th for PlayStation®4 and Xbox One™ consoles, is the most complete package ever conceived for the critically acclaimed and ground breaking racing simulator

 
U AC Competizione je night mode bas ekstra. Pogotovo sa kisom.
 
Jeste, ali je los FF ima dosta problema tamo, procice jos dosta vremena dok ne srede sve a plus ima malo sadrzaja.
 
Ja nikako da ovo uzmem i da konacno uposlim volan.
Koliko je ovo teze za voznju od Forze/GT ?
 
Nazad
Vrh Dno