Šta je novo?

Assetto Corsa , by Kunos Simulazioni

Ljudi pomagajte :d Upalio posle ogromne pauze i na novom kompu, sve sam zaboravio od podesavanja, ako neko ima pri ruci ona najbolja podesavanja za Force Feedback, u Logitech drajverima, u igri, u .INI fajlovima :)
 
Ljudi pomagajte :d Upalio posle ogromne pauze i na novom kompu, sve sam zaboravio od podesavanja, ako neko ima pri ruci ona najbolja podesavanja za Force Feedback, u Logitech drajverima, u igri, u .INI fajlovima :)

brate i ja nisam igrao dugo ali planiram vr uzeti i volan, ne mogu ovo da ostavim :D
 
Zar ne bi hardcore AC fan trebao sada tjerati competizione :)
 
^ Trebao bi zato sto je ACC sada skockana simulacija :)

Samo sto trazi "malo" jacu PC masinu..
 
Malo mi je bezveze sto nema modova ali lomim se da.. jel bi bilo dovoljno ovo iz moje konfiguracije?
 
^ Za neka medium podešavanja (možda nešto na high), zahtevna je grafički neopravdano mada lepo izgleda ne može se reći. Ispeglali su je tokom proteklih meseci pa probaj kako radi RX570.

Evo jedna online trka na privatnom serveru pa procenite. Ovaj što vozi čovek je odličan kako u iR tako i ovde.

https://youtu.be/33f6rpSJ5bQ
 
Ja sam odigrao 70h na gtx660. Mogu se spustiti podesavanja da se igra na bilo cemu.
 
^ Za neka medium podešavanja (možda nešto na high), zahtevna je grafički neopravdano mada lepo izgleda ne može se reći. Ispeglali su je tokom proteklih meseci pa probaj kako radi RX570.

Evo jedna online trka na privatnom serveru pa procenite. Ovaj što vozi čovek je odličan kako u iR tako i ovde.

https://youtu.be/33f6rpSJ5bQ

Odlicno, uzeleo sam se ovoga bas :)
 
Jeste za izazov jedan? Da se gadjamo malo vremenima u meni mozda dva najbolja moda.

https://www.racedepartment.com/downloads/virginia-international-raceway.11892/ - Virginia international raceway
https://www.racedepartment.com/downloads/ier-car-pack-1-uscc-mod.7348/ - Oreca FLM09 automobil

Trenutno bas pocetno vreme: 1:46.350
Podesavanje staze - green (mozemo i optimum ako hocete)

Setup nisam dirao, mozete gorivo smanjiti naravno :)

Inace mozda auto koji najbolje pokazuje fizicki engine i force feedback samo mu dajte malo vremena, tako dobro komunicira da to nije normalno.. I krug dva dok se ne zagreju gume onda postaje zver.
 
Jedan podnosljiv krug s obzirom da nisam preko 3 godine vozio :) sa gore pomenutom kombinacijom, vreme: 1:42.904 (optimum stanje staze, default setup)

 
Sto niko ne pominje SOL mod :) Vreme moze da se podesi za bilo koje doba dana sad, kisa, ludnica.. :) Kako Ring izgleda u ovo neko doba oko 8 navece, boles.. (stavio sam svoj Track day filter da mi samo malo svetlije bude sve)

 
Haha ladno, ipak je pomenut [emoji1]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Probaj SPA noću, neverovatno dobro.. Ali ne totalni mrak recimo na 80-90%.
 
Totalni mrak mi nije nesto, farovi su mi onako uradjeni.. Ali ovo oko pola 8, 8 je vrhunski..
 
Pozz!

Ajd jedna mala pomoc,posto vozikate AC. Nisam koristio G27 podosta vremena i zaboravio setovanja za volan,pa ako moze neko setovanje u sam AC tipa FFB,CURBS,itd.Da skinem malo prasine,i iskoristimo ovo vreme :).
 
Poslednja izmena:
Zasto ne igrate compatizione?
30x bolja igra.
 
Malo je diskutabilno. Ima tema: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?417509-Assetto-Corsa-Competizione

Meni G25 skuplja prasinu. Igra nema SP dok je MP minimalizam. Malo napredniji nego AC ali izgleda kao afterthought pa se zapitas sta je uopste igra. Ja bih prije preporucio AC + DLC-ove. Dok AC ima pregršt sadrzaja, ACC je limitirana sa Blancpain GT autima i stazama. Cak ni modove nemamo.

Ja sam bio zagrijan da uzmeme T300 i 32" monitor pa mozes misliti mog razocarenja. Igra brzo zasiti. Kontam sad dok se sjedi po kućama, uzeti T150 cisto da malo osvježim. Will see ali ako cemo o preporukama, pravac iRacing. Kunos jednostavno nije dorastao da napravi multiplayer. Koliko su samo pljuvali po early access backerima koji su trazili normaln multiplayer. Fuj.
 
Da , zaboravio sam na online komponentu , posto igram pirata jos uvek (cekam neki dobar popust sa dlc-ovima).

Mada je igra dosta unapredjena u prethodnih 6 meseci koliko ja igram , a ne bih da je krs.
Cak sam se i na gt3 aute navikao , narocito su interesantni kada se iskljuci kontrola proklizavnja (koja radi kao tc u pravim kolima a ne kao pomagalo u igri, sto je slucaj u svim ostalim simovima).
Za neku casual zabavu preporucujem compatizione, ali da , za prave sampionate i online okrsaje , iracing i dalje rula.
 
Sve to stoji, ACC sa tehničkog aspekta voznje mi najbolje odgovara. Da ACC ima online dio kao iRacing, tacno bi VR kupio.


 
Sve to stoji, ACC sa tehničkog aspekta voznje mi najbolje odgovara. Da ACC ima online dio kao iRacing, tacno bi VR kupio.

Isto. VR jedino mozda i ima smisla u simovima voznji i letenja.
 
izolacija je i ne dolazi roba ovamo u CG, jedini polovni volan koji mogu da nadjem je neki ACME krš od 25 evra, ima li smisla igrati assetto sa tim ili da ne bacam pare bzvz
 
Pozz!

Ajd jedna mala pomoc,posto vozikate AC. Nisam koristio G27 podosta vremena i zaboravio setovanja za volan,pa ako moze neko setovanje u sam AC tipa FFB,CURBS,itd.Da skinem malo prasine,i iskoristimo ovo vreme :).

U logitech profileru stavi 900, FF na 100 (postoji diskusija i da se za koji procenat stavi preko, recimo 102%), spring i damper na 0%, Enable centering spring Odstiklirano i na 0%, allow the game to adjust stiklirano.

U samoj igri, takodje FF gain mozes na 100, pa smanjuj ako je prejako, sve ostale efekte, posto su lazni odnosno samo vestacki pojacavaju 'dozivlja', sve na 0%, ja recimo drzim "kerb effect" na 5% jer volim da malo jace osetim ivicnjake.

Dok vozis upali "pedals" aplikaciju sa desne strane i prati onu sivu skalu, koja postaje crvena ako je FF prejak, ne zelis ni malo tog crvenog odnosno sto manje, ok je da se pojavi na delic sekunde u nekoj bas jakoj krivini odnosno kad su g-sile jake.. Tako da ako se previse crveni, smanjis FF gain..
 
Poslednja izmena:
Skoro sam kupio volan thrustmaster t500 i assetto corsa igru pa tražim ljude sa kojima mogu da igram, ili da se ubacim u neku ekipu.

Carrer mod me smori posle nekih pola sata, a smara me da igram na nekim serverima koji su mnogo napredni ili neozbiljni.

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
Vozili smo topuz i ja bas cesto ranije, sad je malo to zamrlo.. Ako hoces da se testiras nadji neku dobru kombinaciju staze i automobila, okaci neko vreme pa da obaram(o) :) Ja sam sad uzeo dok su bili na popustu DLC-ovi koji su mi nedostajali (Ferrari pack i tripple), sad sam ih kompletirao..
 
Vozili smo topuz i ja bas cesto ranije, sad je malo to zamrlo.. Ako hoces da se testiras nadji neku dobru kombinaciju staze i automobila, okaci neko vreme pa da obaram(o) :) Ja sam sad uzeo dok su bili na popustu DLC-ovi koji su mi nedostajali (Ferrari pack i tripple), sad sam ih kompletirao..
Cool. Trenutno se vozikam sa onim lotusom iz 80tih, prvi turbo f1. Jako je zabavno. Posebno sa menjačem. Mogu gost replay negde da okacim.

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
Ako moze nesto realnije :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
A šta je sa Competizione?
 
Nazad
Vrh Dno