Šta je novo?

Da li ste ikad nesto razbili, polupali, olupali od računarske opreme ?

Ventilator na napajanju je stvarao nenormalnu buku prenoseci vibracije na kuciste. Buka je nestajala kada bih blago udario u deo kucista iznad napajanja. U jednom trenutku blagi udarci nisu bili dovoljni i tada mi je pao mrak na oci i udario sam kuciste iz sve snage i racunar se automatski ugasio. Na srecu jedino sto je stradalo bilo je krilce ventilatora napajanja..
 
Pioneer CD SCSI slot loader... placen 360 maraka. Nov donesen iz Japana, original, montiran.... radi grebovanja SONY PS diskova. Posle nekih 200 kom uradjenih ja ono kao stavim verifikaciju i provalim da ne cita lepo, pravi random greske, tako i kod kopiranja fajlova isto. Izlomio u komadice. Gvno raspalo.

Abit NF7-S plocu koja je pravila isto tako greske kada se kopira sa SATA na IDE hdd. 4-5 godina zivota u slikama je dobilo zelene pruge. Nju sam spalio brenerom. Sto smrdi kad gori...
 
Evo celo vece, i najzad sam uspeo da s****m logitech momo. Trebalo mi je nekoliko sati, pokusao sam da namestim jedno dugme koje je nekako iskocilo. Da bih dosao do njega sve sam morao da rastavim. Nakon toga je opet iskocilo, pa opet rasturio, i skapirao zasto iskace, kada sam opet sasatvio, ne vidi komp vise volan, vise nisam siguran da li je mozda bio ukljucen u usb dok sam drugi, ili cak treci put rasturao i sastavljao, pa dok sam vadio kontakte i vracao, da je nesto crklo. Epilog, iznervirao sam se, jer se uvek smorim sa tim kinder jajima, i obicno nesto s****m, jer nemam zivaca, pa sam vec gledao posto je polovan, da se manje nerviram, inace volan skoro uopste ne koristim, ali eto danas mi palo napamet da igram f2013 malo, smorio se sto mi ne radi jedno dugme i 3-4 sata kasnije, mrtav.
 
Poslednja izmena:
Dve tastature, dva miša i dva gempada je moj skor.
 
Pihh, evo danas spojio Momo opet, pre nego sto ga dam komsiji da vidi, da li moze nesto da se sredi, i ladno volan radi najnormalnije, a juce je bio potpuno mrtav. Cim sam se pohvalio, on se zainatio da radi:d
 
Davne 2000 ili 2001 ne secam se bas,tako ja i ortak sedimo za kompom ja dosao kod njega da igramo igrice i odjedamut ugasi se sam od sebe i nista paljenje ma kakvi..

I sada imao je tu na 100 - 150 m servis racunara,TV,video rekordera i ja i ortak ga uzmemo i da krenemo da ga odnesemo u servis,i naravno lift ne radi,nista sa 10 sprata ajde niz stepenice bilo je kabasto kuciste i jednu stranu ja jednu on i na 3 spratu isklizne njemu iz ruku i onda meni i srurva se niz stepenice do drugog sprata izokrece se on posteno... I neverica ono uvatili se za glavu ja i on, kada ga je onaj lik otvorio u servisu tamo kaze sta ste vi radili sa nim "Igrali fudbal" ploca ko da smo je sekirom prepolovili kuciste ulubljeno...
 
Poslednja izmena:
Ajd', kad dizemo mrtve, da se i ja prodruzim. Prvi put kad sam menjao cooler na procesoru (stari Barton 2500+), ne gledajuci postavim cooler naopako (nije bilo obelezeno ili spreceno da se postavi pogresno) samo cujem krrrrrc, komp naravno ne startuje, skinem kuler i imam sta da vidim, jedna ivica procesora oborena pod 45 stepeni, fali jedno milimetar jezgra :smoke:.
 
mislim da možemo da otvorimo temu "ima li nekog ko nije spržio bartona ?" :)
 
kad smo već kod tih Socket 462 čudovišta, dok sam radio u servisu(klinac 19 godina), stavio sam prist na Athlon 1700+ i uključio mašinu(znači bez coolera, prist je dirkento na cpu), u roku od 2 sekunde mi je spalio kožu, bila je bela. Inače to je sa intelom moglo da se radi, tipa da proveriš da li oće da se uključi, ne moraš da staviš cooler, u najgorem slučaju će da zabode, ali neće da izgori, dok se AMD narawski spalio
Bio je ranije snimak, Intel vs AMD, igra se Quake 3....
edit: našao sam ga



Šta ćemo sve još da probamo u ime nauke :d
 
Poslednja izmena:
Kod mene je radila dobro overheat zaštita na 462 sempronu. Kad sam prvi put stavljao heatpipe kuler verovatno nisam ravnomerno zategao šrafove pa nije idealno legao i nekoliko puta je zaštita odradila i isključila dok nisam skontao i dotegao to pošteno.
 
Koliko se secam to su ploce sprecavale, ne procesori. Tada u procesorima nije bilo nicega slicnog a ni jeftinije ploce nisu imale te zastite. Tek se na visim klasama tako nesto dobijalo.
U svakom slucaju radilo je posao.
 
Znam, nego kazem usput.

Ja nisam nista lomio od HW-a, ja sam smiren lik. Jedino nekad tresnem misa o sto. Jednom sam i krenuo da bacim nov komp sa terase posto nije hteo da se upali ali nisam uspeo jer sam vukao i monitor i sto (usrafljen vga kabl) :d
 
Sto se tice letenja racunara ne znam da li moze da se prepricava prica drugog ali evo , moj buraz od tetke je imao komp stari neki i narucio je novi i sada nov je trebao sutra da mu stigne.


I on na starom krene da igra neku igricu jos pre par dana i dodje do kraja i ostane mu malo da ubije glavnog lika i samo Booom... Raspade mu se CD u onom CD citacu usred kada je jedva dosao do kraja i on se razbesneo pocupao sve kablove iza i bacio kuciste kroz tersu sa osmog sprata..

Sva sreca oa nikoga nije pogodio ... :)
 
Poslednja izmena:
Kad smo već kod bacanja kroz prozor..... Imam jedno kućište Chieftec Dragon Full tower koje je drugar našao ispod svoje zgrade u centru, očigledno bačeno kroz prozor ali verovatno ne sa više od 2 - 3 sprata, nije bilo mnogo oštećeno, uradio malo limarije is sad je ko novo ali to nije najsmešniji deo, u njemu je bio neka stara micro Atom ploča. !!!!
 
Kad smo već kod bacanja kroz prozor..... Imam jedno kućište Chieftec Dragon Full tower koje je drugar našao ispod svoje zgrade u centru, očigledno bačeno kroz prozor
Да ниси ти прошао поред зграде оног бураза од тетке? ;)
 
Да ниси ти прошао поред зграде оног бураза од тетке? ;)
Ma nisam ja našao, samo uradio limariju, nego meni je bilo smešno što je Atom bio unutra.
 
Da, znam kako zvuci :d
Menjao sam Bartona starog i u to vreme izasao Venice, nataknem ga na DFI Lan Party i masina mrtva, ni da bekne.
Sutradan isto, mrtav skroz. Cuo ja da moze da ima nekih problema s memorijom, pokupim ja od drugara 6 razlicitih memara ali masina mrtva i dalje. U jednom trenutku se upali ali sto se odjednom upalio posle dva dana? Ugasim masinu i posle toga opet mrtva. U silnom menjanju memorija uspem da otkidam neki tranzistor s jednog modula mojih Twin Moss memorija, odlepim i od toga i resim se da frknem besnu masinu kroz prozor. Vucem ja al ne ide, tezak sto katastrofa, treba mi jos jedan covek da ga podignemo. Ne znam kako nisam odvalio DVI konektor sa grafike.
I tako iz ocaja sednem pored masine i uhvatim se za glavu. Masinu sam rasturao i sastavljao sigurno 4x pre toga i na kraju se ispostavilo da narandzasta zica na 24pin za plocu nije imala dobar kontakt i da tek kad mrdnem bas tu zicu masina proradi. Ako posle svega toga nekome ne padne roletna onda je taj zreo za posmatranje.
Taj pin sam izvadio, malo stegao klestima i masina je godinama radila kao sat a memoriju sam odneo u servis mobilnih telefona i pokazao liku gde da mi zalemi tranzistor od 0.5mm koje sam trazio po kucistu posle.
Stvarno sam smiren lik koji se ne nervira ali kad mi padne klapna bez'te, ubio bi nekoga, polupao bi sve. Sva sreca prodje me za par sekundi, iskoci mi osigurac kad se desi overload :D
Sto je najgore, glanc nova masina dfi, venice, 6800gs, neki cooler veliki, 2 giga rama, besne komponente u to vreme. Da je tada postojao HDMI letela bi masina na keca :d
 
Poslednja izmena:
Mozda nije bas za ovu temu, ali posto nema adekvatne za blamove... pocele CPU temperature naglo da mi divljaju, iz cista mira i preko 70 stepeni (na 61 bi trebalo da se ugasi)...ja hitno kupim pastu, jer je i inace godinama nisam menjao - otvorim kuciste, kad ono poslednji put kad sam ga cistio nisam prikljucio push ventilator, samo pull. Svejedno sam zamenio pastu, kad sam je vec kupio :D
 
xbox kontroler, triput ga zalijepio u zid preko cijele sobe i normalno je radio sem plastike koja se odlijepila, ali ko ga šiša. Preminuo je dok sam igrao vičer, jednostavno navalio ja da ubijem trola na niskom levelu (karakter mi je taraba jedva ubije slučajnog prolaznika) na visokoj "težini" i nema šanse. Nakon par pokušaja od bijesa iščupam cio kabl iz kontrolera.
 
Poslednja izmena:
Dva ekrana na laptopu, jedan slucajno, jedan pesnicom. Jedan monitor, slucajno srusio. Jedan desktop, slucajno srusio sa stola, nezgodno pao, razbucalo se kuciste i napajanje, ponesto je i prezivelo. :D

Pored toga jos masa mobilnih, uglavnom ekrani (mada je jedan fasovao sa bicikla na beton, pa se raspao poprilicno).

Kad sam kod mobilnih, imam jednog drugara koji je onomad voleo da gadja mobilnim macke po drvecu (srecom po njega, ali ne i po macke, to je bilo davno i imao je neki neunistiv alkatel, svasta je preziveo). Meni se u tom periodu desilo da udjem u Dunav sa mobilnim u dzepu (stari erikson t20e), koji je potom ispao i iskopao sam ga iz mulja. Preziveo je telefon, samo je mikrofon malo slabije radio (pun peska :D).
 
Nazad
Vrh Dno