Šta je novo?

Potrebna pomoc pri kupovini mac aira

Erotikus

Cenjen
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruke
233
Poena
169
Pozz, zanima me jel zna neko koliko bi u Srbiji kostala ova varijanta mac aira http://m.bestbuy.com/m/e/product/detail.jsp?skuId=3108109&pid=1218378597515&catId=&ev=prodView

Znaci zanima me dal je isplativije uzeti to kod nas ili u inostranstvu tj. Americi.
i ako neko zna gde ima u Novom sadu da se prodaje taj ili neki slican bio bih zahvalan na odgovoru.

Takodje me interesuje dal je bolje uzeti mac air ili obican laptop sa istom konfiguracijom i sta bi od to dvoje bilo skuplje.

Nisam najabolji pozanvalac apple proizvoda pa bi svaka pomoc bila cenjena :)
 
pa u americi ce svakako da te izadje jeftinije ako vec imas nekoga ko bi ti doneo. Ne mozes poruciti iz amerike koliko znam.

taj sto si naveo, cini mi se da u srbiji kosta oko 1300Eur. kod lokalnog apple retailera.

drugo pitanje ti je veoma cudno. Ne mozes porediti mba sa "obicnim2 laptopom iste konfiguracije. Normalno je da ce taj biti jeftiniji nekoliko puta. Ali mba nije laptop, nego ultrabook. Veoma je tanak, i lagan. Ako poredis sa drugim ultraookovima, tipa samsung, asus... cene su tu negde. sve zavisi gde nabavljas. Cak mislim, ali nemoj me drzati za rec, da je mba jeftiniji, jer se ovi tek pojavljuju.

Moj savet: ako ti treba obican laptop, tj prenosivost ti nije od presudnog znacaja uzmi u obzir "obicne laptopove". A ako hoces ultra tanak, ultra prenosiv laptop, koji izgleda do j*** i imas para za to, mba bi bio moj izbor pre nego neki drugi ultrabook.

Poz
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovru. Prenosivost mi nije bas problem al i pored toga sam vise naklonjen laptopovima engo mba ali razmislicu jos malo
 
Ako ti ne treba MacOS kao operativni sistem, pogledaj neke druge modele.
Ako ce ti to biti primarna masina za rad, onda u tom cenovnom rangu gledaj iskljucivo laptopove koji su pravljeni da budu mobile workstation, ili ti "pokretne radne stanice".

Npr... HP Elitebook 8560p/w
Lenovo Thinkpad T420/T520

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno