Šta je novo?

Athlon X3 455, gde gresim?

veseli06

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2008
Poruke
171
Poena
320
E ovako,
imam problem sa ovim malisom, ne mogu nikako da ga nateram da radi preko 3.5 ghz, a i na ovih 3.5, linx pokazuje eror posle 5 sati.
Uspevao sam da podignem sistem i na 4 ghz (1.50 :D), ali nista od toga nije stabilno. Vise ne znam sta da mu radim, mozda gresim negde, a ne vidim.
Naponi su sledeci:
CPU Vcore 1.416, u loadu ide do 1.45
DDR voltage 1.632
Ht voltage 1.248
CPU-NB voltage 1.294
MEM VTT 0.829
NB vol 1.2
SB voltage 1.093

E sad, proceosr je otkljucan u Phenom B55, memoriju sam stavio na 1400 mhz, FSB je 215, NB cini mi se 2150, a HT mislim da je oko 1900.
Ploca je Biostar TA870+, a kuler 212+.
Ima li neko neki predlog, ili da batalim ovo.
Znam da mi nista ne znaci ti 500 mhz, ali krastavac...nervira me sto nece.

Shotove kacim, kad dodjem domu
 
Hmmm, pa meni moj X3 445 radi stabilno na 3.71 GHz, a moze i na 3.9 ali uz manju nestabilnost. Ne znam da li je do BIOS-a ili to kvaliteta tvoje matične ploče, ali ako tvoj BIOS nema overklok opcija onda i ne možeš da se preterano nadaš nekom velikom a pogotovo ne stabilnom overkloku.

Nisam upoznat sa modelom tvoje ploče, ali prouči uputstvo za nju detaljno i poseti overklok forume na netu, možda ima nekih informacija.

Inače, zbog čega ti je MEM VTT samo 0.829 ? Probaj da to podigneš malo makar. Mislim da postoji mogućnost da si tu nešto loše podesio, jer ako tvoja memorija ima slabe overklok mogućnosti onda nema šanse da overklok bude veliki.

Podigni CPU'NV voltage na preko 1.3 V malo, možda to pomogne. A HTT gledaj da uvek bude 2000 MHz, ne valja da to previše odskače od te vrednosti. Znam, problem je što ni ja ni ti nemamo otključan procesor pa je onda malo teži overklok, ali verovatno može da se nešto kod tebe uradi samo treba da budeš strpljiv.
 
Ja sam imao tu plocu :)
Imas ona automatska podesavanja za klokovanje V8,V10,V12 u u biosu koliko se secam.
Radila su odlicno i stabilno.
Udari mu Prime-Blend par sati.
U sustini sto se mene tice bar, ako ti puca posle 5 sati, ne verujem da ce ti i jedna igra ili neki program puci u toku rada.
 
pa to i jeste tvoja plocha :D

@veseli
batali bolje sad, sredicemo neshto posle prve polovine jaunara, ili chachkaj sam ako si en strpljiv. i ja sam se igrao s atom plochom i ne mog uda se setim gde je shtucal osa klokom, ima neka fora zashto nece da dize fsb preko odredjene granice, tipa 250, probaj da se igrash sa memorijskim mnoziocima, spushtaj podizi, ako podignesh rucho podesi oobavezno memoriju, misilm dachak evo dok sam ovo kucao da sam se setio da je do toga. ali znam da sam podigao fsb relax preko 250.
 
Moj bivsi 455 je isao stabilno na 3,8GHz sa 1,48v.

Rokni mu tu voltazu, stavi NB na oko 2400MHz, daj mu voltazu od 1,24v, HT na oko 2000MHz i ram proporcionalno brzini modula do 1600MHz.
 
hvala svima na savetima...poigracu se kad dodjem domu...pa cu da javim sta je bilo...

@demios
za drugu polovinu januara, bice valjda neki BE :D
 
Probaj onaj auto-klok iz biosaaaaaaa, jooj slatka bivsa ploco moja XD
 
ma jok...batalio sm ...vratio sam na def...
ma necu da se nerviram za 500 mhz :D

a za procesorom ne kukas...nije ti se svideo :p

sad cekam da prodas tu sto imas :D
 
Uboscu u nju Buldozer neku varijantu od 6 jezgara cim ga podmazu nekim lubrikantom da ne skripi u performansama :)
 
to jedino ako se u sledecu reviziju, ukljuce ovi iz Durex-a :D
 
Meni bez menjanja HT-a i voltaze przi na 3.6 GHz. Jedino sto sam menjao jeste clock memorije, sa 400 na 333. Dobio sam lep skor u linxu, a preko tog clocka i ne mogu bas, jerbo mi puca memorija odnosno nemam podesavanja na ploci da menjam Command Rate sa 1t na 2t pri tim vecim mnoziocima...
 
Nazad
Vrh Dno