Šta je novo?

Pecenje kartica u rerni, u cemu je trik?

Kakav gospodin [emoji23]

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
 
moja gtx580 dcu2 je grejana u infrared stanici od strane "profesionalca". znaci tu se greje samo gpu,ostalo se gleda da se zastiti sto vise...trajala je evo...dve nedelje. sad opet nanovo,mozda sa tek malo jacom temperaturom...

Plot twist:
zIZm8XQ.png
 
Još malo ocena da nabaci, da pregura stotku pa da bude pravi kp-uvljak profesionalac...
 
Nije to ista kartica...ta sto je grejana je jos uvek u servisu,ne znam sta cu sa njom kad je pokupim. Na oglasu je full kartica,licno sam je sebi nabavio za igranje. al ne vredi ja to da objasnjavam kad niko nece verovati,sto je i razumljivo. A i ja se budalisem sto se uopste javljam na ovaj forum,samo gledate da smestite nekom.
 
Poslednja izmena:
Nisi ni prvi ni poslednji koji je na ovom forumu trazio savete oko popravljanja djubreta pa kasnije (pre)prodavao kao bez mane. Ne brini, dok cekic moderatora/admina ne odradi svoje. ;)
 
Poslednja izmena:
Tehnicki, Bench se ne mesa u oglase, lepo pise u FAQ: Transakcija je relacija izmedu prodavca i kupca; Benchmark ne odgovara ukoliko je oprema neispravna, ne odgovara opisu u oglasu, ako se prodavac/kupac ne javlja i slično.

Ali moze da reaguje ako je u pitanju vrlo verovatna ili ocigledna prevara, kao sto je kod Nislije reagovano u oglasu. Ali to nije razlog za ban.

Nislija, smanji drskost na postovima i provokacije, u suprotnom ces stvarno biti banovan.
 
Tehnicki, Bench se ne mesa u oglase, lepo pise u FAQ: Transakcija je relacija izmedu prodavca i kupca; Benchmark ne odgovara ukoliko je oprema neispravna, ne odgovara opisu u oglasu, ako se prodavac/kupac ne javlja i slično.

Ali moze da reaguje ako je u pitanju vrlo verovatna ili ocigledna prevara, kao sto je kod Nislije reagovano u oglasu. Ali to nije razlog za ban.

Nislija, smanji drskost na postovima i provokacije, u suprotnom ces stvarno biti banovan.

sklonicu se sa teme,imam vec kupce i nemam ovde sta da dokazujem jer ovde nema kupaca. pozz
 
Poslednja izmena:
Naravno da misle, jer delujes kao jos jedan u nizu vec vidjenih slucajeva sa identicnom pricom i prevarom u najavi.
Treba kupcu da dokazujes, makar da okacis link ka postu gde spominjes da imas 2 iste grafe gde ces jednu da peces a drugu saljes u servis ili sl... ili kako znas tacno kada ce ti stici grafa sa servisa jer ako prodas ovu, scim ces se igrati itd itd... vidi se da si "zelen" na forumu...

Dok ne pruzis validan dokaz koji potvrdjuje tvoju pricu (prvenstveno potencijalnim kupcima), link u oglasu ostaje, poziva na ban od strane ostalih clanova vise nece biti niti cemo vise spominjati tvoje graficke, kao ni ti.
Vec si poznat na forumu da kupujes sve i svasta i pokusavas da popravis (svako moze da pogleda istorijat tvojih postova) i ocekujes da poverujemo u ovu vec izlizanu preprodavacku pricu... lepo te molim, bez dalje diskusije, ako mozemo lepo.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Neko uputstvo koje sam ja pratio preko neta je govorilo da se ceo PCB zagreva duvaljkom na 100c par minuta pa se postepeno oko cipa podize do 190c, tu malo zadrzi pa povecava do 220c i tu drzi do 90 sekundi. Onda se lagano spusta ne dozvoljavajuci veci pad od 6c po sekundi, vracanje na 100c i lagano odaljavanje duvaljke. Pomeranja nema bar pola sata. Ova metoda mi je dala dobre rezultate mada sam ja dodao i zagrevanje ispod ploce gde je GPU cip jer masine one automatizovane (ima je drugar) greju 200c ispod a 160c odozgore. Posto imam unimer sa termalnom sondom zagrejao ispod 200c na ringli s tim da sam stavio dve metalne pare od 5din da bi zagrevao samo ispod samog cipa a odozgore isao sa 180c. Na samom cipu stavim jedan ili dva novcica od dinar ili dva da se cip pretisne, to sam video na netu da savetuju, kao bolje uhvati. Rezultati su sareni, negde nije uspelo, par je radilo po 6 meseci a par po dve-tri nedelje. Na netu kazu da je neretko problem i izmedju cipa i pakovanja i da se zagrevanjem taj deo "popravi" ali nedovoljno da potraje zbog zamora materijala.
Inace nista od toga vise ne radim, ako neko hoce menjamo plocu na laptop ili ide u delove. Naravno zamena cipa i nove kuglice su najbolje resenje, to ne radim a oni koji rade naplacuju besno tako da se u 99% slucajeva ne isplati.
 
Trik je u tome da dobijas rak pluca zbog udisanja isparavanja germanijuma.
 
Upravo. Zato to vise i ne radim jer nije vredno zdravlja, za sitne pare. Mada sam uvek radio pored otvorenog prozora i trudio se da ne budem blizu. U rerni je katastrofa, ta isparenja sa cele ploce su valjda uzas (nisam to nikad radio a i necu).
 
Pa ne pečete ih valjda u visokoj peći pa da ispare metali nego na temperaturama gde ni kolači ne zagore.
 
Manje nezdravo od cigarete.
Možete uvek otvoriti prozor u usmeriti ventilator da duva isparenja/dim od rerne ka prozoru. Tako radim kad pečem meso na električnom roštilju pa ume da zadimi.
 
Nazad
Vrh Dno