Šta je novo?

Pecenje kartica u rerni, u cemu je trik?

A jel skidate sa kartice lim sa konektorima za monitor,kontam da tamo ima plastike ako je dvi u pitanju?!...i sta je sa onim karticama koje imaju ext napajanje,sta bude sa onim plasticnim konektorom za napajanje?
 
kratkotrajno ili nikakvo resenje koje ili skrpi ili upropasti kartu.Kartica se uvek prekuglava ili u jeftinijoj varijanti preduva duvaljkom a ne u rerni jer rerna je namenjena hrani a ne pc delovima a pride ispusta toksicne materije unutar rerne oseti se po mirisu.
 
Ma znam nego su mi klipovi sami po sebi smesni :).
 
koliko ja vidim ovde ljudi ja nosim ovu moju brljotinu od 8800gt na duvaljku pa sta bog da :Klanjanje inace ona izbacuje neke nule i losa slova i nece da prebaci ekran welcome kod xp, tu izbaci posle crne slike od jedno 30 error (http://www.onlinecomputerfixes.com/wp-content/uploads/2011/01/nv4_disp.jpg) ili jednom u 5x kao joce da pokrene izbaci neke kockice po celom ekranu
 
Drug je nosio kod nekog lika iz Nisa karticu iz laptopa na prekuglavanje... I to je nesto jeftino izaslo... tipa oko 1k dinara... To je bolja i sigurnija varijanta nego pecenje...
 
Pre par dana sam probao ovo pečenje sa MSI 4890 OC (u početku su se pojavljivale neke zelene linije.....sve dok nije skroz pozelenela ili pocrvenela slika).Rasklopio sam je skroz i sve uradio kako treba.
Grafika proradila,ali se javio jedan problem.Naime kuler se vrti uvek istom brzinom( neki 15-20 %) i bez obzira na temperaturu i opterećenje on i dalje gura tako.
Ne može se promeniti brzina iz onih ati overdrive podešavanja niti iz sličnih programa,a kada se pregreje i restartuje računar onda ventilator radi sa 100 % snage dok ne ohladi.
Zna li neko u čemu je problem?
 
Instaliraj starije drajvere, ovi novi imaju taj problem da ne bude cooler iz "sna".
 
Drug je nosio kod nekog lika iz Nisa karticu iz laptopa na prekuglavanje... I to je nesto jeftino izaslo... tipa oko 1k dinara... To je bolja i sigurnija varijanta nego pecenje...
Prekuglavanje za 1k dinara? tesko...ima tu dosta posla.
Drugar video svojim ocima? pre bih rekao da je toliko reflow...
 
A i reflow nema ispod 20e.
 
Instaliraj starije drajvere, ovi novi imaju taj problem da ne bude cooler iz "sna".

Probao sa zadnjom i predzadnjom verzijom drajvera,nisam sa onim starijima.Probaću i sa nekim starijim.
Mada ovo što ne mogu sam da menjam brzinu ventilatora iz ati overdrive me najviše plaši.
 
Poslednja izmena:
Po mom iskustvu to pecenje kartice je samo kratkotrajno resenje. Imao sam priliku da mi ode kondenzator na kartici koji sam zamenio i opet nije htela da se pali grafa. Citajuci po netu naisao sam na to resenje i stvarno je urodilo plodom, ali je kartica radila mozda jos mesec dva pre nego sto je totalno crkla. Moja preporuka bi bila da redovno odrzavate higijenu racunara, preporucljivo sa izduvavanjem na kompresoru. Za ostale zahvate konsultujte se ipak sa iskusnim serviserom.
 
Poslednja izmena:
Po mom iskustvu to pecenje kartice je samo kratkotrajno resenje. Imao sam priliku da mi ode kondenzator na kartici koji sam zamenio i opet nije htela da se pali grafa. Citajuci po netu naisao sam na to resenje i stvarno je urodilo plodom, ali je kartica radila mozda jos mesec dva pre nego sto je totalno crkla. Moja preporuka bi bila da redovno odrzavate higijenu racunara, preporucljivo sa izduvavanjem na kompresoru. Za ostale zahvate konsultujte se ipak sa iskusnim serviserom.
Nece pomoci od toga nista ni serviser ni redovno ciscenje itd.
Jednostavo ako ti zapadne takav primerak graficke nema pomoci sem ako je u garanciji.
Posle zabrane da se dodaje olovo kalaju za lemljenje problem je cesci.
Kalaju ne smeta visoka temperatura vec niska posebno minus.
Reciklaza je isto doprinela ovom problemu.
 
Evo danas ispekao hd6870 :D
Karticu umotao u nekoliko slojeva aluminijske folije i papira, jedino isekao otvor gde je gpu. Zagrejao rernu, donji i gornji grejaci na 275 stepeni, ubacio karticu, 10 minuta, i pustio da se polako ohladi. Za sada radi :)
 
ljudovi moji...sinoc mi jedna gtx760 bacila crnu sliku ou toku stress testa u aida64. nije proslo ni 20 sekundi. fora je sto sam je pre toga otvarao i menjao pastu. moozda sam malo jace zategao kuler na kraju. jel moguce da sam ugrozio neke lemove? racunar se "kao" pali,cujem hard disk da radi,tastatura reaguje,ima diodice,slike nema,a ploca daje dva duga beep-a,pauzu,zatim jos dva duga beep-a. sta sad raditi,jel da je duvam ili crka neka elektronika
 
Imaš li ti neki ispravan hardver? :D
 
nemate poima mi cigani smo naibolji u te stvari kupimo prodamo zaradimo pare hehe ....
 
Kupis pokvareno, prodajes kao ispravno po full ceni? Bas posteno zaradjene pare ;)

Tapatalk
 
Dzaba trosis vreme, ne shvata taj sta mu govoris...
Da njemu neko proda kvarnu robu "radio bi nož", barem bi bio refund u fulu i jos odsteta za pretrpljene probleme i dusevni bol od stresa...
 
Realno, posle ovog samo povuci vodu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno