Šta je novo?

Oc E5200 i temperature ?

Levčanin

Cenjen
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruke
579
Poena
169
Imam Intel E5200 i pored toga što je u solidno provetrenom TT Soprano kućištu temperature su konstantno povećane na fabričkom kloku.

Oba jezgra su u idle oko 50 stepeni.
Uzmem pa isključim obe opcije E1C i Eist u Bios ono do 58 se popne u Idle. Još gore.

Na testu ide do 70 stepeni pogledajte sliku. u igrama to je obično do 65 stepeni.

Čistio sam stock kuler, kućište, menjao pastu ali sve je isto tako radi stalno. Pretpostavljam da to nije do kulera jer je fabrički i ispravan ventilator a trebalo bi bolje da hladi.
Jel moguće da sam fasovao takav primerak, kako bi se ponašao u overkloku ili ako mu stavim npr hyper 212?

Jel ima neko savet?
 

Prilozi

  • 2011-12-07_054004.png
    2011-12-07_054004.png
    300.4 KB · Pregleda: 50
Prvo pipni kuler jel vreo na dodir jer bi na 58C trebao da bude solidno vruc. Onda probaj sa nekim drugim programom za merenje temperature, a onda i najbolje resenje, kupi hyper 212 ili mozes i tx3. Ja mog E5300 drzim na 3.44ghz sa tx3 i nije presao 50C ni pod jednim testom u full loadu u nekom no-name kucistu.. Sa tom plocom mislim da bih mogao jos mnogo vise da ga dignes sa mnogo mnogo nizim temperatura nego sto imas sada.
 
Prvo pipni kuler jel vreo na dodir jer bi na 58C trebao da bude solidno vruc. Onda probaj sa nekim drugim programom za merenje temperature, a onda i najbolje resenje, kupi hyper 212 ili mozes i tx3. Ja mog E5300 drzim na 3.44ghz sa tx3 i nije presao 50C ni pod jednim testom u full loadu u nekom no-name kucistu.. Sa tom plocom mislim da bih mogao jos mnogo vise da ga dignes sa mnogo mnogo nizim temperatura nego sto imas sada.

Probao sam sve programe, pipkao sam, kablove sam pomerao, menjao pastu, malo stavljao više ili manje paste, stavljao proveravao, čistio kuler, hladio sobu (prošle i ove zime), gledao isti miodel CPU u istom kućištu kod drugog, i moj je definitivno topliji barem 10 stepeni !!! takav je!

Samo ga nisam polirao, još to je ostalo, ali neću!!!

I sad ne znam šta ću. Rešio sam definitivno da kupim neki CM Hyper EVO. Sam kad se pojavi.
Ono što me zabrinjava, je da kada sam mu iključio EIST i CA opciju, ploča sama dodala malo napona do 1,1 i tad je imao najveći skok temp čak do 58 stepeni u idle drži na 2,5 GHz a to je baš mnogo.
Razmišljam ako mu krnem napona još i u OC da će biti dosta vruć i ništa mi ne pomaže ni hyper 212. doduše moraću da probam. Imaću slab OC bez obzira na solidnu ploču i memoriju ???
Dobro, ništa dok ne probam.

Jedino mi preostaje da ga prodam na leto, jer lepo radi na norm kloku i kupim neki polovan Kvad ili core2duo E8200 vidim da ih novih u prodaji nema nigde ??? Kako bi oni išli na moju ploču???

Any suggestions?
 
Mislim da bi na tu plocu sve to sto si rekao dobro islo, a sa E5200 mislim da bi sigurno izvukao bar 3.6. Mislim da ne moras da brines da je on sam po sebi toliko vruc jer sigurno nije. Pasce osetno te temperature sa aftermarket kulerom. Moja preporuka svakako za TX3 (zbog cene) i za 212+.
 
Nazad
Vrh Dno