Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Imao sam 4mb net i HD IPTV i resih da odem da potpisem BOX u ponedeljak.

E sad, dok sam imao 4mb, kada skidam nesto max sto je drzao je oko 440 kb/s, mada u proseku oko 400kb/s, sad sa ovih 6mb drzi non stop oko 750-800kb/s i na speedtest.com mi govori od 7.5-9mb u zavisnosti kako je raspolozen a pre je govorio 3.6-3.9mb. Ne znam sta su cackali ali ja zadovoljan :) Za manje parica sam dobio skoro 2 puta brzi net :D

I prebacili me sa interleaved na fast.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam ovaj Box 4 i super sam zadovoljan.Imam jedno pitanje u vezi IPTV-a.U vezi koriscenja daljinskog upravljaca na njemu.Za paljenje i gasenje TV-a koristim daljinski od TV-a,isto tako i za pojacavanje i utisavanje zvuka.A za sve ostalo koristim naravno daljinski od IPTV-a.Cuo sam da postoje neki kodovi koji se ukucaju pa ti daljinac od TV-a vise ne treba,nago samo koristis od IPTV-a.Jel zna neko nesto o tome?
 
Imam ADSL i IPTV naravno i fiksni, sve to zajedno- 3500. Pošto mi je istekao ugovor kod Telenora reših da sebe obradujem novim fonom. Računica kaže jasno da uz box4 - 3113 mob tarifa dođe za dž + brži net + tel ( lg l9 ) oko 10 000 jeftiniji nego u sl prodaji, još na 12 rata. Pa gde ima bolje :)...
I tako pred novu godinu u predprazničnom raspoloženju krenem ja u obilazak mts poslovnica u NS. OMG :S: ... A tamo red ko na pumpama u teška vremena...
OK nema veze sad ću da ih zovnem na 19818 pa će sve fino da mi objasne ( nabiše mi 250 din za 11min razgovora, pored silnih besplatnih minuta koje sam imao :mad: ).
Fiksni na matorog - ADSL, IPTV na moje ime, mora da se prebacuje :d mora komplikovano. Fiksni može na mene odmah u poslovnici al sa lk-kartama, izvodom iz mkr i valjda vlasničikim listom iz katastra... Srbija brale :smoke: uvek FT1P. Ajd ovo drugo. Otkaži ugovore, vrati opremu pa nek se matori prijavi za box, pa dok proverimo mogućnosti dok...
Ček bre pa koliko će to da traje? To ja stvarno ne znam gospodine. Pa jel mogu da izgubim port u centrali za to vreme? Mislim ne dobijam mig kod? Stvarno ne znam gospodine. Pa šta znaš koji... :wall:
1,2,3,4... Konačno sam nagovorio ćaleta da se upustimo u tu avanturu (fon na mene), mislim katastar - vl list :trust:... i valjda je već jednom prošla ta nova godina i gužve mts-u ( ko zna koliko puta ćemo morati da ih posećujemo :lupko: ) a čujem da u poslovnicama jedva imaju telefona...
Eeeh... kako li je to u Švajcarskoj :(
 
Šta se dešava ako u poslovnici nemaju fon koji ja hoću?
 
Zoveš korisnički servis i naručiš, a možeš i da tražiš u poslovnici da ti naruče telefon.
 
Katastar 1500 din :smoke: ( opštinska taksa 750 + čuvena republička taksa 680 ), za 5 listova :smoke: ...
Pravac mts, neverovatno samo 15 min čekanja do recepcije :happy: , jako slatka devočica ,) kojoj je ovo prvi dan na poslu...
Ma ne trebaju vam ti papiri, tu je otac sa vama... Aaa? :zgran: pa sad sam platio ... ( smiri se, slatka devojčica... :smoke: )
Dooobro...
Posle 15 potpisa i 30 min sve je gotovo. Net je odmah povećan, mob kartica će biti aktivna za 3 sata ali morate doći sutra da potpišete pravi ugovor. Ovo je samo pred ugovor :lupko:.
Ok, a fon? Pa fona nema a i to će te se dogovoriti sutra...
Ćao ,)
I stvarno evo net odmah radi punom parom. Down 6 i nešto a up malo preko 0.8, još kartica da proradi i... Švajcarska :) .
Hm... :trust: ovo je išlo neverovatno brzo, nadam se da će i fon expresno biti završen. Zna li ko koja je najbolja varijanta?
 
Jeste i meni je islo neverovatno brzo... jedan odlazak u petak i super,net povecan prepejd prebacne na postpaid... odlazak u ponedeljak (dan pred Novu godinu),potpisivanje jos nekih papira i onda: "pozovite 9818,oni ce vam poslati telefon i ugovor o BOXu".Dosao kuci,pozvao i sve ok.Od tada do juce,nisam imao IPTV,a i internet je prekidao 1000 puta dnevno,al samo na sekund,dovoljno da prekine download. Dolazili iz telekoma par puta,cak i na Bozic.Juce napokon uzeli nesto da kopaju i valjda odrade to.I zaista parametri na modemu su sad odlicni,jutros stigao i mobilni i poslednji (valjda) deo ugovora,na kome pise datum od 4.1.2013. Stigao mi i sms sa zaduzenjem mobilnog za decembar.Ali i pukao ADSL vec 4. put danas na celih 5 minuta.Zovem 9813 i kazu mi da BOX pocinje tek da vazi od 1.02.2013,iako sam uredno podneo zahtev pre Nove godine,a cak i pozvao 9818 pre Nove godine.A za kvar navodno treba da pozovem 0800100100,broj koji nisam zvao za proslu prijavu kvara,nego su mi prijavu prihvatili na 9813. 0800100100 je vise nego iritirajuce zvati,jer nema cekanja ako su operateri zauzeti,vec se odmah prekida veza uz cuveno "pozovite ponovo".Prosto je neverovatno koliko problema na jednom mestu.Ni sam vis nisam pametan,sta da radim... deset dana vec ne gledam IPTV,10 dana ne idem od kuce cekajuci tehnicare,jer bez mene ne bi ni ovo odradili,sto su do sada,jer vidim da medjusobno ne komuniciraju.Dolazi lokalac izmeri protoke i kaze doci ce sutra ovaj "iznad mene" da popravi.Sutra dolazi taj i kaze "dosao sam samo da izmerim,da vidim o cemu se radi".Kazem mu,pa ta je faza juce odradjena,a on "pa meni niko nije nista rekao" i tako da svoju muku dodas +1 dan :( I eto,kad sam napokon pomislio da je sve reseno,danas mi iz cista mira nestane internet,a IPTV radi.I lampica za internet se ne pali 5-6 minuta. Posle nekoliko sati nestade kompletno i internet i IPTV na nekih 4-5 minuta i tako vec 3-4 puta danas :(
 
Za sad sve radi, nadam se da će tako i da ostane :trust: .
Prođoše svi praznici pa se nadam da će i fon brzo da stigne. Videćemo...

Jedno pitanje za sve koji već imaju Box. Šta tačno piše na računu, koliko se šta plaća?
Net toliko, tv toliko, mob toliko, fiksni toliko. Kako su podelili 3113 din (box 4). Ili je to sve zajedno?
 
Poslednja izmena od urednika:
Meni je prvi račun za Box 3(oko 15 dana u novembru), stigao iz dva dela, na jednom računu su bili fiksni i ADSL, a za mobilni poseban račun.
Za decembar još nije stigao, ali na njihovom online sistemu za proveru prikazano je kao jedan ukupan iznos za sve usluge tj.naveden je iznos za svaku posebno
i na kraju ukupno za sve. A i na mobilni su mi poslali poruku o jedinstvenom zaduženju.
 
Meni vec dva dana dolazi do totalnog prekida interneta samim tim i IPTVa na 5 minuta i to nekako mi se cini na svaka 3 sata otprilike.Evo vec 7-8 puta pokusavam skinuti jedan fajl sa veoma sporog servera (50kb/s) od 500Mb i uvek pukne NET pred sam kraj,znaci negde od 450-490 skinutih Mb.Zvao sam i 0800100100,evidentirali su prijavu,ali jos uvek ne vidim nikakvu promenu :trust:
 
Kao relativno zadovoljni korisnik ADSL/IPTV usluge, otišao sam juče u Telekom poslovnicu na B.Brdu sa željom da potpišem ugovor za Box paket na 2 godine.

Imao sam malo atipičan zahtev da ponuđenom box paketu pridodamo još 1 telefonski broj, kako bi smo supruga i ja bili na istoj mreži, iako imamo kod VIP-a važeći ugovor još 11 meseci.
Takođe, hteo sam da nakon izvršene ugovrne obaveze sa VIP-om, oba broja sa VIP prebacim na MTS mrežu, a da nove brojeve koje bi dobili u Box paketu ugasim.

Ljubazna službenica mi je lepo objasnila kako to nije moguće jer:

a) Uz BOX daju isključivo 1 broj, ne 2. Ende.
b) Transfer uz gašenje novodobijenih brojeva je moguć tek nakon isteka 2 godine ugovora, što meni ne odgovara jer bih plaćao VIP-u još godinu dana pretplate ni za šta.

Umesto potpisivanja dvogodišnjeg ugovora sa malo fleksibilnijim opcijama, prijavio sam se kod SBB-a za Trio Mix a sa Telekomom ću nakon instalacije raskinuti saradnju, uključujući ADSL/IPTV/Telefon.

E, to se zove poslovnost :)
 
Napisao si priličnu besmislicu. SBB ne nudi mobilnu telefoniju, a u okviru BOX paketa bi imao solidan mobilni paket. Nije ti telekom problem već prethodna ugovorena obaveza. BOX paket ima smisla samo ako su ti svi servisi koje planiraš kod njih da uzmeš slobodni.
 
Hm... Nisam ni jednom pomenuo da je prethodna ugovorna obaveza problem. Ja ću isterati još 11 meseci kod VIP-a bez pogovora. Ono što mene nervira u ovoj priči je nedovoljna fleksibilnost da sačuvaju ili još više, pridobiju još jednog korisnika mobilne mreže samo malo fleksibilnijom ponudom koju nude.

Dakle, ja prihvatam kompletan BOX, uz zahtev da po istim uslovima dodaju još 1 broj. Pitao sam, doslovce, kolika bi bila doplata za to. Odgovor je bio: to nije moguće. OK.
Takođe, ne shvatam, zašto nije moguće, da neki random broj koji bi mi dali kasnije samo ugase, a ugovorenu obavezu prema mobilnom broju prebace na 060 broj koji bih preneo. Šta je tačno tu nemoguće?

Što se tiče ponude SBB-a, nude daleko bolji izbor kanala, Wifi ruter (koga sam tražio od Telekoma usmeno-pismeno bar 3x do sada, bez uspeha), manju pretplatu za fixni telefon uz 200 minuta razgovora, kao i 10/1 internet vs 6/1 kod Telekoma. Mobilna telefonija je trebala da zaokruži čitavu uslugu i ja sam bio spreman da sve ove prednosti SBB-a stavim po strani. Ali, ne biva. Neće ljudi 24 x 3,5k (aprox) jer nije "planirano" da dobiješ 2 broja uz Box. Tja.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drugari, izvinjavam se sto pitam ovako bez citanja ostalih postova, ali zaista nemam trenutno vremena za to, a uzeo bih box paket. Ovako, planiram ugovor na 2 godine, pa me zanima koji paket izabrati, box 4 ili 4+ i zasto? :) Koja je brzina interneta u kom paketu, to je najvaznije? :)
 
Brzina je 6/1, a razliku između box 4 i box 4+ ni ja nisam ukapirao najbolje. Ima neke veze sa fiksnim telefonom ali neka objasni neko ko zna
 
Uh, 6/1 internet, IPTV, impulsi i minuti za mobilni za oko 3000 dinara? :) Stvarno, koja je razlika izmedju 4 i 4+, ako moze neko da nam kaze? :)
 
ovo pise na njihovom sajtu!
*Box 3 i 4 paketi imaju jednu fiksnu liniju koja je sastavni deo paketa (integrisana u Box paket). Ako korisnik želi dve fiksne linije, onda jednu liniju ima samostalnu, a drugu integriše u Box 3+ ili Box4+ paket.
 
3+ i 4+ se odnose na dodatni digitalni broj takozvani BBTF koji nije vezan na paricu vec na adsl modem. Tada se normalno placa pretplata na osnovni broj a ovaj drugi je uracunat u BOX pretplatu.
 
Plus paketi sadrže BBTF umesto analognog ili digitalnog (ISDN) telefonskog priključka. BBTF zauzima zaseban PVC, pored PVC za internet i PVC za IPTV. Možete imati više BBTF priključaka. Ne možete koristiti modem za dialup npr. ali to vas sigurno neće zabrinuti. BBTF je praktično VoIP.
 
Molio bih sve korisnike BOX paketa da podele svoje utiske o IPTV (kakav je kvalitet slike, da li se gube neki programi itd.) hvala unapred?:wave:
 
Generalno,IPTV ti je najmanje diskutabilan ukoliko su instalacije i protok interneta dobri.Slika je odlicna na svim programima,jedino od tebe zavisi,da li ti odgovara spisak programa koji oni nude ili ne.Ako si ljubitelj sporta imas 4 Arene i 2 Eurosporta i to je to.Generalno,ja sam zadovoljan
 
Kvalitet slike je dobar, ne gube se programi, osim sto Telekom izbacuje jedan po jedan dobar kanal i umesto njih stavlja poljske i kineske beskorisne kanale. Pri tom se nijedan kanal u "saltanju" gore-dole ne moze preskociti, niti napraviti sopstveni redosled kanala. Drugim recima - kvalitet slike je dobar, ali uzalud jer je izbor kanala katastrofalan. Ko ne gleda Arenu i kanale poput Discovery, nema takoreci nijedan dobar kanal.
 
hvala na odgovorima, a sto se tice Arene Sport 2,3,4 cuo sam da su oni u ponudi u osnovnom paketu samo do 31.3.2013. Sta mislite da li je to tacno?
 
Netačno.

Što se tiče Arene, produžili su do kraja godine, ali kao što neko reče ovde ranije, mislim da će to biti besplatan kanal zauvek.
 
Što se tiče kvaliteta kanala zadovoljan sam, izbor bi mogao biti bolji, jedino što mi smeta je priključak za samo jedan TV. Kad bi moglo da se napravi da se box priključuje na ulazu u stan-kuću pa da mogu svi TV aparati da se priljuče (bar 2-3) kao kablovska.
 
Nazad
Vrh Dno