Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Da li taj broj obavezuje provajdere pravno samo da se usaglase i da saradjuju oko vremena odnosno uskladjenosti prekida servisa ili ih tehnički obavezuje da dele optiku?
 
Lol. Ne ubavezuje. IDP broj je faktor samo između provajdera koji iznajmljuju Telekom mrežnu: dakle Yettel i od relativno skoro YuNet.
 
Nisam se isptravno izrazio, ne obavezuje IDP nego da li je taj broj posledica nekih obaveza koje proističu iz zakona pa onda tera provajdere da međusobno sarađuju, inače što bi neko iznajmljivao svoje kapacitete ako ga zakon ne obavezuje. Šta je YuNet?
 
Ako mozeš optiku nisi iza NATa , i uglavnom su svima statičke adrese . Dobijes dva stb uredjaja , a treći moras doplatiti , mislim da mozeš i četvrti imati ali nisam siguran , preko 2 sviča da povežu dva dodatna stb uređaja
Benefit su dobijali mogu ti pustiti sutra kada izadjem napolje broj nekog MTS agenta sa panoa .
 
Zdravo,
Ugovor sa Sbb-om mi je istekao a uskoro ce i mobilni u A1. Razmisljao sam da uzmem Box4 zlatni i objedinim sve usluge (najvise zbog optike). Interesuje me da li znate koliko stb uredjaja moze da ima korisnik tog paketa? Da li moze da se uzme staticka ip adresa? I ako ima neko broj agenta, mozda ima neki benefit za prelazak sa sbb ili je to vreme proslo. 😅
Idi pitaj u poslovnici ako ti se niko ne javi. Davali su dobre popuste za preletače :)
Maksimalno 4 STB uređaja. Vidi u ponudi šta piše, zadnje je da dobijaš dva besplatno i doplata je 150 dinara/mesečno za svaki dodatni.
Inače ti daju 100mb switch sa 5 portova za dodatni stb, pošto modem ima dva mrežna izlaza za STB uređaje. Uglavnom kada tražiš dodatni STB tutnu ti i switch pa provuci kako ti odgovara.
Svi su na statičkoj koliko je meni poznato. Možda i grešim.
 
Pozdrav svima. Imao bih jedno pitanje, ako neko može da mi pomogne. U junu je trebao da mi istekne dvogodišnji ugovor za box3 paket a u januaru sam potpisao ugovor za omorika 12 paket na godinu dana. Juče sam bio u filijali da bi se raspitao koji mobilni paket da uzmem ćerci koja je od nedvno dobila svoj prvi telefon. Rekli su pi da je najbolja varijanta kontrola troškova za njen broj koji može biti pridružen sa mojim ako spojim box 3 sa omorikom i pređem na box 4. Sklopio sam ugovor, ali sam danas primeti da se prilikom online sklapanju istog ugovora prvih 10 meseci plaća samo 50% celog iznosa, a u mom ugovoru je samo mesec dana. Iskreno nisam gledap cene na netu, išao sam samo za savet, a pošto su mi se stekli uslovi , sklopio sam ugovor. Kako je moguće da nisu iste cene u filijali i na netu, dali sam imao šanse preko neta da odradim sve ovo iako mi ugovor ističe tek za 2 meseca ili sam mogao ranije samo zato što sam to radio u filijali. Kod njih na papitima svugde stoje duple cene od onoga na netu. Mnogo sam ogorčen i interesuje me, može li se bilo šta učiniti u ovoj situaciji, ili sam prošao kako sam prošao?! Hvala unapred.
 
Imaš ispod ponude krstić za dodatne informacije:
Maxthon Snap20240421131049.jpg
Po ovome bi trebalo 5 meseci 50%. To obično dobiješ kao aneks ugovoru na posebnom papiru. Inače i treba da stoji puna cena u samom ugovoru, a kroz aneks idu popusti.
Generalno su ti i možda dobro rekli, imaš dodatni net da pridružiš njenom broju iz Box 4 u 4, valjda i popust 10% na njen račun... Zaboravio sam tačno.
Moguće da je i 10 meseci, ali to moraš da se raspitaš u korisničkom ili da se žališ.
Nemoj da si ogorčen, imaš 14 dana, ako se ne varam, da raskineš to.
Zovi za svaki slučaj korisnički na 064 733 i vidi o čemu se tu radi. Najbolje sve sa njima da proveriš.
 
Idi pitaj u poslovnici ako ti se niko ne javi. Davali su dobre popuste za preletače :)
Maksimalno 4 STB uređaja. Vidi u ponudi šta piše, zadnje je da dobijaš dva besplatno i doplata je 150 dinara/mesečno za svaki dodatni.
Inače ti daju 100mb switch sa 5 portova za dodatni stb, pošto modem ima dva mrežna izlaza za STB uređaje. Uglavnom kada tražiš dodatni STB tutnu ti i switch pa provuci kako ti odgovara.
Svi su na statičkoj koliko je meni poznato. Možda i grešim.
Pise maksimalno 4 stb uredjaja, moj drug ima kucu na tri sprata, ima ukupno 7- sedam stb-uredjaja. Njegov otac ih je trebovao, na njega se vodi ugovor. Jedino ako nije preko neke veze, mada ne verujem. Naravno ima optiku.
 
Nisam bio u poslovnici sigurno 6 godina osim da zamenim daljince :)
Zove i proveri, ne radim u mts-u.
Matematički gledano je moglo i na VDSL-u više od 4 STB uređaja bez net-a... Kod mene je linija bila oko 100mbs. Na optici nema tih problema i ne znam zašto to i dalje ograničavaju.
Ne znam, moguće i da su to promenili, izdaju ljudi smeštaj u današnje vreme.
 
Pozdrav svima. Imao bih jedno pitanje, ako neko može da mi pomogne. U junu je trebao da mi istekne dvogodišnji ugovor za box3 paket a u januaru sam potpisao ugovor za omorika 12 paket na godinu dana. Juče sam bio u filijali da bi se raspitao koji mobilni paket da uzmem ćerci koja je od nedvno dobila svoj prvi telefon. Rekli su pi da je najbolja varijanta kontrola troškova za njen broj koji može biti pridružen sa mojim ako spojim box 3 sa omorikom i pređem na box 4. Sklopio sam ugovor, ali sam danas primeti da se prilikom online sklapanju istog ugovora prvih 10 meseci plaća samo 50% celog iznosa, a u mom ugovoru je samo mesec dana. Iskreno nisam gledap cene na netu, išao sam samo za savet, a pošto su mi se stekli uslovi , sklopio sam ugovor. Kako je moguće da nisu iste cene u filijali i na netu, dali sam imao šanse preko neta da odradim sve ovo iako mi ugovor ističe tek za 2 meseca ili sam mogao ranije samo zato što sam to radio u filijali. Kod njih na papitima svugde stoje duple cene od onoga na netu. Mnogo sam ogorčen i interesuje me, može li se bilo šta učiniti u ovoj situaciji, ili sam prošao kako sam prošao?! Hvala unapred.
Ovo je za nove korisnike benefit, pošto si objedinio usluge postojeće nisi dobio nikakav dodatni benefit. A kontrola troškova je tarifa za sebe i ona ne dodeljuje benefit za box paket. Po zakonu imaš pravo da u roku od 14 dana odustabeš od ugovora
 
Molim vas da mi se javi akviziter za područje Voždovca, želim da postanem novi korisnik.
Poslao sam ti poruku
Nisam se isptravno izrazio, ne obavezuje IDP nego da li je taj broj posledica nekih obaveza koje proističu iz zakona pa onda tera provajdere da međusobno sarađuju, inače što bi neko iznajmljivao svoje kapacitete ako ga zakon ne obavezuje. Šta je YuNet?
Iznajmljuju zbog para, što bi mu stojala mreža nekorišćena kad može da zarađuje finu lovu od korisnika svakako svi ti provajderi koriste arene i supersrat telekomov pa telekom ubira pare i od prava za distribuciju
 
Javite ako neko dobije nešto više od standardne ponude kao novi korisnik.

Ovo sa fiksnim mi nije baš, jer je van boxa potpuno beskoristan , a nesigurna kombinacija.
Ja sam pre mesec-2, zvao više njih (brojevi sa plakata po zgradama) i maltene mi ništa nisu ponudili.
 
Imaš ispod ponude krstić za dodatne informacije:
Pogledajte prilog 439232
Po ovome bi trebalo 5 meseci 50%. To obično dobiješ kao aneks ugovoru na posebnom papiru. Inače i treba da stoji puna cena u samom ugovoru, a kroz aneks idu popusti.
Generalno su ti i možda dobro rekli, imaš dodatni net da pridružiš njenom broju iz Box 4 u 4, valjda i popust 10% na njen račun... Zaboravio sam tačno.
Moguće da je i 10 meseci, ali to moraš da se raspitaš u korisničkom ili da se žališ.
Nemoj da si ogorčen, imaš 14 dana, ako se ne varam, da raskineš to.
Zovi za svaki slučaj korisnički na 064 733 i vidi o čemu se tu radi. Najbolje sve sa njima da proveriš.
hvala lepo
 
Javite ako neko dobije nešto više od standardne ponude kao novi korisnik.

Ovo sa fiksnim mi nije baš, jer je van boxa potpuno beskoristan , a nesigurna kombinacija.
Ja sam pre mesec-2, zvao više njih (brojevi sa plakata po zgradama) i maltene mi ništa nisu ponudili.
Poslao sam ti broj u inbox dečka koji možda može da ti ponudi nešto
 
Pise maksimalno 4 stb uredjaja, moj drug ima kucu na tri sprata, ima ukupno 7- sedam stb-uredjaja. Njegov otac ih je trebovao, na njega se vodi ugovor. Jedino ako nije preko neke veze, mada ne verujem. Naravno ima optiku.
Sistemski ne može više od 5 STBa na mts optici . Može preko aplikacija ili preko 2 ugovora
 
Od prošle nedelje do danas su me 4x zvali iz mts-a i nudili mi da pređem na box 4 plavi (trenutno na box 4 liteu)

Odbio sam naravno najviše zbog cene koja je 7300 din kako mi reče

Odem na sajt da pogledam a tamo stoji cena 6.500 din

Sad mi još draže što sam ih odbio i poblokirao im brojeve
 
Po toj ceni ti je Box beli.Meni su 2 puta zvali da predjem sa plavog na beli Box.
 
Nazad
Vrh Dno