Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ruku na srce, dosta toga je unapređeno u poslednjih 7-8 godina, počevši od prebacivanja broja u drugu mrežu, preko ograničavanja ugovora na 24 meseca, proglašavanjem nevažećih naknada za uvođenje infrastrukture (orion je navodio cenu 60.000, pa je to valjda osporeno). Ovo bi mi bio logičan korak dalje. MTS je baš na kvarno provukao obaveštenje o poskupljenju, dok je na primer A1 bio vrlo transparentan, kao i orion za svoje korisnike. Ne vidim zašto bi svako morao da otvara cenovnike da se informiše, pa još sa onim različitim verzijama boks paketa kod mts-a u zavisnosti od toga kada je potpisan... Naravno, to ja fantaziram.
 
Da li treba da se potpisuje novi ugovor kada se prebacuje sa bakra na optiku? Ugovor ovaj mi traje do 02.2025 a sledeće nedelje bi me trebali prebaciti
 
Uložen prigovor na račun, u poslovnici, stigao sms da je prigovor osnovan i račun storniran...
Međutim, račun i dalje stoji na MojMTS portalu... Zar ne bi trebalo da nestane ili se nekako obeleži da je storniran ili je normalno da stoji tamo tako iako je storniran?
 
Potreban je savet.
Sadasnji racun Box3 placa se 3.401 rsd:
Box3 (Fiksni + IsrisTV Start SD + Omorika 3).
Ta UO je sada istekla.
Kakva ponuda moze da se ocekuje od mts za produzenje ugovora? Moze i prelazak na Optiku i Box4.
 
Jel neko gledao zadnji račun,meni na 2 priključka naplatili 2 naknade za box 4 a ja imam samo jedan tj ovaj prvi sa slike.
Ugovor je potpisan pretprošle godine u oktobru, kada je dato 14 meseci po dinar a nakon toga da bude 4.500 RSD mesečna pretplata.
Jel ovo još jedan lopovski trik?
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-15-00-23-07-53_a80c56ecad8086b9bd20af2778137eea.jpg
    Screenshot_2024-04-15-00-23-07-53_a80c56ecad8086b9bd20af2778137eea.jpg
    68.2 KB · Pregleda: 61
@chifta U toku marta su ti menjali "verziju" Box4 Crveni paketa iz starije & jeftinije u (naj)noviju & naravno skuplju.
Pa su ti naplati X dana po staroj ceni a YZ po novoj ceni, proporcionalno spram broja dana koliko si bio na kom paketu. Zato tako izgleda račun.

p.s. Verzija na koju su te prebacili košta 5.499 mesečno 🤣🤣 (dok imaš UO, kad istekne 6.099 din će biti sve dok ne potpišeš ponovo).
 
Poslednja izmena:
Znači li to kolega @shamanNS da mi prigovor na račun neće ništa pomoći i da će me "drati" do oktobra sa po 5500din iako je u ugovoru napisano 4400 dinara?
 
@chifta
Tako je. Najavili su na sajtu da od 1. marta rade "migraciju" korisnika na "aktuelnu ponudu paketa" i imao si fore do 30. marta da se žališ i tražiš raskid ugovora bez plaćanja "penala". Sad je za tu priču kasno.
Više ni imanje UO nije garant cene za narednih 2 godine, krenula je poslovna praksa da se svim korisnicima radi ta "migracija" paketa na silu.

Nemoj da se iznenadiš ako na leto bude još jedno dizanje cena i nova "migracija" na skuplju verziju paketa. Pa oko oko oktobra-novembra ponovo.
To je sad novo normalno: 3 do 4puta godišnje menjanje cene paketa + menjane cene i korisnicima sa ugovornom obavezom.
 
Poslednja izmena:
Znači li to kolega @shamanNS da mi prigovor na račun neće ništa pomoći i da će me "drati" do oktobra sa po 5500din iako je u ugovoru napisano 4400 dinara?
Pa napiši prigovor na račun i zahtevaj da se pridržavaju ugovora.

@Caslav0: Naravno da ide novi ugovor za prelaz na optiku.

@Grumpy: Ostaje ti tako dok ne izdaju korigovani račun. Evo meni februar prihvaćen prigovor i dalje se čeka.
Maxthon Snap20240415140643.jpg
 
Ovo sam dobio od zastite potrosaca, kao drugi korak od četiri koraka koje resorno ministarstvo propisuje:

Obratite se pružaocu usluge ulaganjem reklamacije i proverite da li je
pružalac usluge podizao cenu usluge u skladu sa čl.131 Zakona o
elektronskim komunikacijama.

Navedite da niste informisani o podizanju cene 30 dana ranije u skladu
sa navedenim članom Zakona, a ukoliko je poslato obaveštenje proverite
sa pružaocem usluge na koji način su Vas obavestili.

Ukoliko je bilo elemenata nepoštene poslovne prakse ili kršenja
navedenog člana zakona obratite se prijavom tržišnoj inspekciji na
[email protected] i RATEL-u na [email protected].

Možete se informisati o postupku medijacije u skladu sa čl. 159 Zakona o
zaštiti potrošača. Spisak medijatora imate na sajtu ministarstva
unutrašnje i spoljne trgovine.

Za sve dodatne informacije možete nas kontaktirati radnim danima od 10
do 15h pozivom brojeva 011/2415-485 ili 069/2415-485

S poštovanjem,

Zaštita potrošača


Nameravam da se još jednom obratim Telekomu, i da onda pišem inspekciji i RATELu jer očigledno su prekršili zakon. A onda na kraju vansudsko poravnanje ili možda i sudsko obzirom koliko me to banditsko ponašanje njihovo nervira.
 
U vezi internet i tv po ceni fiksnog, ako mi je istekao supernova tv i net ugovor, a mts imam samo fiksni, da li je dovoljno samo ih pozvati ili vec otici u poslovnicu i traziti srednji BOX3 po ceni fiksnog (sa uvodjenjem optike) ili to nude samo odredjenim korisnicima? Da li zavisi od lokacije, jer vidim da se spominju uglavnom manja mesta, ne znam jel vazi i u Beogradu?
 
@capone
Ako ti ugovor traje placas po novoj ceni, ako je istekao podneses zahtev za prelazak u drugu mrezu onda te zovu i pogadjas se.

@sasasta
Stvarno verujes da imaju prihod?
Box4 prosle godine od mene imaju 12 dinara za 12 meseci, od mojih 5 meseci tv i net 0 dinara, znam dosta ljudi sa 0 i 1 dinar mesecno.😂
Valjda generalni direktor zna bolje?
@chifta
Tako je. Najavili su na sajtu da od 1. marta rade "migraciju" korisnika na "aktuelnu ponudu paketa" i imao si fore do 30. marta da se žališ i tražiš raskid ugovora bez plaćanja "penala". Sad je za tu priču kasno.
Više ni imanje UO nije garant cene za narednih 2 godine, krenula je poslovna praksa da se svim korisnicima radi ta "migracija" paketa na silu.

Nemoj da se iznenadiš ako na leto bude još jedno dizanje cena i nova "migracija" na skuplju verziju paketa. Pa oko oko oktobra-novembra ponovo.
To je sad novo normalno: 3 do 4puta godišnje menjanje cene paketa + menjane cene i korisnicima sa ugovornom obavezom.
Nisu najavili tako nego su formulisali * aktuelna ponuda vazice za sve korisnike*
Parafrazirao sam ali nisu rekli * cene paketa ce poskupeti i za postojece ugovore*
Lako su mogli tako obavestiti svakog korisnika uz prosli racun a ne da gatamo na koga se odnosi njihova zagonetka.
 
Poslednja izmena:
U vezi internet i tv po ceni fiksnog, ako mi je istekao supernova tv i net ugovor, a mts imam samo fiksni, da li je dovoljno samo ih pozvati ili vec otici u poslovnicu i traziti srednji BOX3 po ceni fiksnog (sa uvodjenjem optike) ili to nude samo odredjenim korisnicima? Da li zavisi od lokacije, jer vidim da se spominju uglavnom manja mesta, ne znam jel vazi i u Beogradu?
Da tako je. Vazi za sve i u manjim i u vecim mestima pa naravno i u BG, samo je preduslov da vec imate opticku infrastrukturu MTSa u vasoj zgradi.
 
Nazad
Vrh Dno