Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Jesu li koga ko je ostao pod istim uslovima do kraja UO prebacivali na nove pakete , u skorije vreme ?
 
Jedino sta sam primetio (pod UO sam 12 meseci od sledeceg placam ) kad sam potpisao bilo mi je 500/150 a evo par dana vec vidim da mi je upload 300 t
 
Колеге
Једна молба, зна ли неко која је admin шифра за ZXHN H168N V3.5, верзија SW V3.5.0P4N1_SRB ? Имам га од скоро на новом Боксу 3 (од марта) и ниједна комбинација од раније познатих не пролази. На другој адреси и другом Боксу 3 из 2023. са старијим моделом ZТЕ админ приступ иде са претходном ztonpk шифром али на новом ниједна од старих комбинација не пролази. Јел' мењао нешто МТС у 2024. години?
 
Ako dobro razumem iz pisanja na prethodnim stranama oko migracije. Dakle ko se pobunio i kontaktirao mts ostao je na staroj ceni i brzini? bez ikakvih promena
 
^Trebalo bi da ostane ista cena koja je zaključena ugovorom, a brzine i ostali "benefiti" su iz novog BOX-a. Svakako će biti jasnije sa sledećim računom :)
 
ok, kod mene nakon kontaktiranja mts-a pre 1. marta i dobijanja odgovora putem sms-a (Obaveštavamo Vas da će Vam nastavak korišćenja naših usluga biti omogućen bez promena) za sada nema promena, brzina je i dalje ista (box 400/160, max tv paket). kada se ulogujem u korisnicki panel ili aplikaciju isto to mi pise i tamo, dakle bez ikakvih promena. Da li je nekom promenjena brzina u medjuvremenu a da se bunio oko povecanja cene?
 
Pozdrav svima,
Imam informaciju od komsije da su mu ponudili produzenje ugovora sa 50% popusta na svih 24 meseca? On ima optiku 200/100 i uz to mu dizu brzinu na 400/200. Do sada je placao posle promo perioda zadnjih godinu i po dana 3800 a sada ce mu biti 1900 sa popustom.
Jel ima jos neko informacije o ovakvoj promociji?
 
Migriao na BOX 4 crveni. Poslao im mail, na sutradan zvali da me obaveste i pitaju da li se slažem sa novim uslovima. Rekao sam da se ne slažem, da želim da ostane stara cena do kraja ugovorene obaveze (stari paket). Rekli da će da me zovu opet, prošlo nedelju dana... ništa.
 
Колеге
Једна молба, зна ли неко која је admin шифра за ZXHN H168N V3.5, верзија SW V3.5.0P4N1_SRB ? Имам га од скоро на новом Боксу 3 (од марта) и ниједна комбинација од раније познатих не пролази. На другој адреси и другом Боксу 3 из 2023. са старијим моделом ZТЕ админ приступ иде са претходном ztonpk шифром али на новом ниједна од старих комбинација не пролази. Јел' мењао нешто МТС у 2024. години?
To bi znao verovatno @MilanKragujevic , ali cini mi se da nije vise prisutan na forumu.
Promenjena je lozinka na dosta modela, sudeci po postovima ovde, kod mene na HG8245W5-6T je promenjena.
Problem je sto izgleda niko ne pita direktno mts za to, nego se sve nada da ce to neko drugi da uradi pa da napise ovde :D
 
Колеге
Једна молба, зна ли неко која је admin шифра за ZXHN H168N V3.5, верзија SW V3.5.0P4N1_SRB ? Имам га од скоро на новом Боксу 3 (од марта) и ниједна комбинација од раније познатих не пролази. На другој адреси и другом Боксу 3 из 2023. са старијим моделом ZТЕ админ приступ иде са претходном ztonpk шифром али на новом ниједна од старих комбинација не пролази. Јел' мењао нешто МТС
https://telesrbija.com/spisak-svih-sifri-za-mts-modeme-na-jednom-mestu
 
Sada me zovu i nude 600/200,net,i sve tv gratis kanali ,plus paketu,plus apolon. 6 meseci upola cene.U pitanju je box 3.Iskreno razmisljam se ,ali pre par dan a su mi povecali na 400/200,pa nesto me i ne privlaci ,pisebno cena posle akcije ,5200 dinara
 
Sta im to znaci da ih sad menjaju...
 
U slučaju selidbe, ako na novoj adresi ne postoji mts infrastruktura, da li imam pravo na raskid ugovora bez penala?
U tvom slučaju, podnećeš zahtev za selidbu, moraćeš pre toga da u lk imaš upisanu novu adresu prebivališta ili boravišta ali nećeš proći bez penala. Penali će ti biti ili promo meseci koje si do tada iskoristio ili sve do kraja, pa ti računaj šta ti se više isplati.
Kod selidbe, bar koliko ja znam, nisu u obavezi da raskinu ugovor ako na novoj adresi ne postoji infrastruktura.
Deluje mi i logično, nisu oni krivi što se neko seli, a ugovorna obaveza je potpisana, verovatno i neke pogodnosti itd.
Znači po tebi je korisnik kriv što mts u 2024.godini nema pokrivenost na nekoj adresi. Naravno da su u obavezi da raskinu ugovor kada korisnik prijavi novu adresu ako na njoj nema uslova za dalji nastavak korišćenja. Drugo je što će to da košta.
Upravo tako ne sele oni tebe(ne kazem tebe nego korisnika) vec korisnik sam sebe seli i zato nema pravo na raskid ugovora ukoliko nema na novoj lokaciji opticka infrastruktura.
Pravo na raskid ugovora korisnik ima uvek, čak i 10 minuta nakon što potpiše isti kao i nakon mesec, dva, pet, deset ili 23 meseca. A da li taj raskid ima neke posledice to je drugo. Pravo je pitanje zašto na novoj lokaciji ne postoji Telekomova infrastruktura i gde je zapelo prvom medju prvima u širenju mreže.
 
Naravno da ima pravo na raskid ali sa posledicama, mislio sam da su svi ovde toliko pismeni da to znaju da ne moram da naglasavam to ipak su ovde tehnicki pismeniji ljudi od proseka, al eto ti me demantova.
 
U slučaju selidbe, ako na novoj adresi ne postoji mts infrastruktura, da li imam pravo na raskid ugovora bez penala?
Nemaš jer po ugovoru to je jednostrani potez, prvobitni ugovor važi za adresu gde je urađena instalacija i selidbom rizikuješ da dobiješ lošije ili nikakve tehničke uslove. Ukoliko si kupac nekretnine probaj na taj način da ih pritisneš možda ti i omoguće tehničke uslove kakve takve
U tvom slučaju, podnećeš zahtev za selidbu, moraćeš pre toga da u lk imaš upisanu novu adresu prebivališta ili boravišta ali nećeš proći bez penala. Penali će ti biti ili promo meseci koje si do tada iskoristio ili sve do kraja, pa ti računaj šta ti se više isplati.

Znači po tebi je korisnik kriv što mts u 2024.godini nema pokrivenost na nekoj adresi. Naravno da su u obavezi da raskinu ugovor kada korisnik prijavi novu adresu ako na njoj nema uslova za dalji nastavak korišćenja. Drugo je što će to da košta.

Pravo na raskid ugovora korisnik ima uvek, čak i 10 minuta nakon što potpiše isti kao i nakon mesec, dva, pet, deset ili 23 meseca. A da li taj raskid ima neke posledice to je drugo. Pravo je pitanje zašto na novoj lokaciji ne postoji Telekomova infrastruktura i gde je zapelo prvom medju prvima u širenju mreže.
Uglavnom širenje mreže je sprečeno samo tamo gde se umešao ljudski faktor i nije dozvolio mrežu na adresi( ne računamo adrese koje su specifične po geografskom položaju) svakako Msat u mobilni internet može svuda
 
Migriao na BOX 4 crveni. Poslao im mail, na sutradan zvali da me obaveste i pitaju da li se slažem sa novim uslovima. Rekao sam da se ne slažem, da želim da ostane stara cena do kraja ugovorene obaveze (stari paket). Rekli da će da me zovu opet, prošlo nedelju dana... ništa.
Da odgovorim sam sebi 😊 odmah sutradan stigla poruka od Mts-a:

"Poštovani gospodine,
Zahvaljujemo se na poverenju koje nam ukazujete korišćenjem naših usluga i nastavku uspešne poslovne saradnje.
Obaveštavamo Vas da će Vam nastavak korišćenja naših usluga biti omogućen bez promena, u skladu sa već definisanim uslovima i pogodnostima do isteka minimalnog perioda važenja ugovora.
Vaš Telekom Srbija"
 
E dotakli smo se famoznog člana 131,pozvao sam se na njega i ja još u Aprili 2023 kada je MTS ukinuo ona 3-4 kanala, podneo prijavu Ratel-u, od njih dobio odgovor u Avgustu da je moja žalba osnovana i da se čeka sada krajnji odgovor Ministarstva Telekomunikacije koji još uvek nije stigao, meni istekao ugovor 30.12.2023 i morao sam da plaćam pretplatu jer iako sam u sporu sa mts-om nisam mogao da raskine ugovor bez penala jer iako si podneo prijavu Ratel-u do završetka spora moraš plaćati svoju obavezu(zakon nalaže ili idem izvrsireljima). Još uvek čekam kada će odgovoriti Ministarstvo, ja plaćao, istekao ugovor i nikom nista. To je taj famozni član 131.

Tako je, ako koristiš sa benefitom mesec dana možeš da raskines ugovor i nadoknadis kolika je puna cena usluge.
Da li je komplikovana procedura da se podnese prijava Ratelu, u vezi ove promene cena od 01.03.?
 
Nije komplikovano, na njihovom sajtu podneses prijavu, objasniš kakav problem imaš, podneses kao dokaz screen ili slikas i to sve podneseš. Nakon toga čekaš jedno 3-4 meseca da ti odgovore na kućnu adresu sa tvojom prijavom i sa odgovorom Mts-a, nakon toga šalju Ministarstvu telekomunikacije jer je ono odlučujuće, ali pošto vrana Vrani oči ne vadi teško da će nam odgovoriti ili ne daj boze doneti odluku u našu korist. Ja još čekam njihov odgovor više od godinu dana na gašenje kanala od strane Mts-a, hteo da raskinem ugovor,podneo prigovor Ratel-u i kažu imam pravo na raskid ali mora to da potvrdi Ministarstvo, ali od njih evo već više od godinu dana nema nista, nikakvog odgovora,ja isplatio celu ugovornu obavezu, uzeo novi ugovor a od te prijave izgleda nema ništa jer je Ratel čisto beznačajna institucija jer nema nikakva izvršna postupanja već samo ostaje na preporukama.
 
Nije komplikovano, na njihovom sajtu podneses prijavu, objasniš kakav problem imaš, podneses kao dokaz screen ili slikas i to sve podneseš. Nakon toga čekaš jedno 3-4 meseca da ti odgovore na kućnu adresu sa tvojom prijavom i sa odgovorom Mts-a, nakon toga šalju Ministarstvu telekomunikacije jer je ono odlučujuće, ali pošto vrana Vrani oči ne vadi teško da će nam odgovoriti ili ne daj boze doneti odluku u našu korist. Ja još čekam njihov odgovor više od godinu dana na gašenje kanala od strane Mts-a, hteo da raskinem ugovor,podneo prigovor Ratel-u i kažu imam pravo na raskid ali mora to da potvrdi Ministarstvo, ali od njih evo već više od godinu dana nema nista, nikakvog odgovora,ja isplatio celu ugovornu obavezu, uzeo novi ugovor a od te prijave izgleda nema ništa jer je Ratel čisto beznačajna institucija jer nema nikakva izvršna postupanja već samo ostaje na preporukama.
Meni je pomoglo udruzenje Efektiva za raskid ;-) .
 
Da li zna neko da mi kaze u kom paketu se dobija i HBO max aplikacija?
Za 3 meseca mi istice ugovor za telefon kod yettela ( da ih ne nazovem drugacije), a posto mi kao dugogodisnjem korisniku usluga (jos od mobtela) ne nude apsolutno nista vise ni bolje od onoga sto nude novim korisnicima, vec me svakim sledecim ugovorom degradiraju, ocigledno i oni sami misle da treba ptica da ode drugom jatu. Jedinu prednost imam sto medju aplikacijama koje nude ima i HBO go i Bookmate. Bookmate niko u svojim paketima nema, ali ako se ne varam MTS u nekom od BOX paketa ima i HBO max kao deo ponude, pa ako neko zna ili ima u svom paketu i tu opciju, znacilo bi mi.
 
^ svaki paket koji ima TV MAX. Mada pogledaj temu o yettel mobilnoj telefoniji, ima načina da dobiješ dobar popust i kao stari korisnik
 
Nazad
Vrh Dno