Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

milan67 zovi, zali se... Daj da vidimo parametre linije u ruteru?
 
@milan67

То је појединачни случај, ја немам никаквих проблема више од пола године колико имам Бокс, исто знам још једног корисника који сигурно нема проблема.
 
nekakav problem postoji nekad net ide normalno a nekad zaglupi i kad iskljucim modem ono proradi na neko vreme i opet zastoj a upload ide ja sam se zalio covek kaze verovatno je do modema a modem je huavej 520s vodoravni sa antenicom na sebi. Kad sam uveo telekom adsl radilo je sve solidno ove 4 god ovi par dana zadnji me zeza pa sam zato preso na box kad ono isto sad za vikend katastrofa sinoc ponovo sad ide solidno dokle videcu verovatno do popodne!
http://www.speedtest.net/result/2261539253.png
Data Path Interleaved
Operation Mode G.dmt
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 10336 / 1156
Bandwidth Down/Up(kbps) 6144 / 960
SNR Margin Down/Up(dB) 20.5 / 7.0
Attenuation Down/Up(dB) 29.0 / 17.5
Power Down/Up(dBm) 19.5 / 11.5
CRC Down/Up 0 / 227
FEC Down/Up 685 / 32035
HEC Down/Up 0 / 78
System Up Time 17:25:04
 
Poslednja izmena:
Za Milan67
Idi lepo u korisnički servis, prijavi da imaš česte prekide konekcije ili pad performansi i traži da ti zamene modem.
Tako barem funkcioniše kod nas u Sremskoj Mitrovici.
Pozdrav!
 
Za Milan67
Idi lepo u korisnički servis, prijavi da imaš česte prekide konekcije ili pad performansi i traži da ti zamene modem.
Tako barem funkcioniše kod nas u Sremskoj Mitrovici.
Pozdrav!
zovem ja nji naravno i nudili su mi da zamene modem ja sam trazio da mi resetuju port obeco je zvati Sabac da mi to odrade pa ako bude opet zezalo moracu ga menjati mada imam neki dlink dsl-g684t ali nikako da ga konfigurisem da dobijem net a imam user i pasword svoj :D
 
Posto sam koristio speedup tj bio zaglavljen, sada sam na boxu, kako im objasniti da mi to srede, posto me u poslovnici ubedjuje da je brzina promenjena..
 
par pitanja za iskusne :) skontao sam da bi mi box bio skroz ok, slabo gledam tv, uglavnom skidam s neta sto me zanima, ali eto nije lose imati par TV progama :) tako da sam ozbiljno poceo da razmisljam o boxu 4. e sad ono sto me zanima....
1) da li moguce dobiti stb sa hdmi uz osnovni paket? nije iskljuceno ni da bih uzeo hd mozda, o tome se jos razmisljam... treba nacim nahraniti 47" kako valja :D
2) da li moguce ukombinovati 2 postpaid broja uz box paket? mislim ni ja ni zena nema sanse da potrosimo 500min/500sms/1GB, vise bi mi odgovaralo recimo MixNetS+MixNetM (ukupno izadje na 400min/800sms/800MB)
 
1. Ja sam dobio hdmi stb iako nisam uzeo hd paket
2. Ne
 
nekakav problem postoji nekad net ide normalno a nekad zaglupi i kad iskljucim modem ono proradi na neko vreme i opet zastoj a upload ide ja sam se zalio covek kaze verovatno je do modema a modem je huavej 520s vodoravni sa antenicom na sebi. Kad sam uveo telekom adsl radilo je sve solidno ove 4 god ovi par dana zadnji me zeza pa sam zato preso na box kad ono isto sad za vikend katastrofa sinoc ponovo sad ide solidno dokle videcu verovatno do popodne!
http://www.speedtest.net/result/2261539253.png
Data Path Interleaved
Operation Mode G.dmt
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 10336 / 1156
Bandwidth Down/Up(kbps) 6144 / 960
SNR Margin Down/Up(dB) 20.5 / 7.0
Attenuation Down/Up(dB) 29.0 / 17.5
Power Down/Up(dBm) 19.5 / 11.5
CRC Down/Up 0 / 227
FEC Down/Up 685 / 32035
HEC Down/Up 0 / 78
System Up Time 17:25:04

Katastrofa od parametara.Max down 10Mbit? Precesljaj instalacije u kuci,stanu,skini paralelne instalacijeprobaj direktno linijski kabl u modem bez splitera i direktno na dolaz pre svega u kuci za probu.Port ti je setovan na 6 i internet nemoze brze ako imas iptv.On vuce oko 5 i tebi za net ostane 1. Da su ga setovali na vise tek bi ti onda pucao net posto kazes da ti vec sad puca na manjim brzinama.Vidi moje parametre,udaljen od centrale oko 1,5 km.
ADSL State Show Time
Data Path Interleaved
Operation Mode G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 23780 / 952
Bandwidth Down/Up(kbps) 19997 / 952
SNR Margin Down/Up(dB) 6.8 / 8.4
Attenuation Down/Up(dB) 14.0 / 9.2
Power Down/Up(dBm) 0.0 / 11.3
CRC Down/Up 1256 / 0
FEC Down/Up 31454 / 0
HEC Down/Up 31750 / 0
System Up Time 407:13:50
DSL Up Time 184:33:04
PVC Select
PPP Up Time 41:06:08
Iz iskustva mogu reci da uglavnom puca zbog up crc,hec,fec gresaka.U down ih ispegla.
 
Poslednja izmena:
Cao ljudi nov sam na forumu i interesuje me jedna stvar. Da li je moguce da se preko box paketa preuzme telefon, a da se kasnije koristi sa drugom karticom tj drugim brojem koji nije registrovan kod njih??? zzz za sve ;)
 
Не видим зашто би постојала разлика у односу на куповину телефона са било којим другим постпејд пакетом.
 
nije lose za ovu kombinaciju

nemam mnogo izbora evo brzine
 

Prilozi

  • 2300680850.png
    2300680850.png
    31.7 KB · Pregleda: 233
A znaci ipak moze i preko 6Mbis da predje..
 
Moze mala pomoc, imao sam ugovornu obavezu click4 + Iptv ugovor je istekao pa sam sada u nedoumici sta da uzmem dalje.
Iptv sam produzio ali sto se tice adsl-a neznam sta je to net 10/1, znam da je 10 download 10mb ali sta je ono 1 upload-a je samo 1kb ili 1 mb tj 1000 kb. Hvala unapred.
 
Pa naravno da je 1Mbps, to je jedina pohvala za telekom sto su svima odvrnuli upload do daske, adsl vise od toga ne moze za izgura. Posto kazes, da imas IPTV, vise od 5/1 (kako kazu ovde) neces dobiti. Ako uzmes Box dobijas 6/1. U nekim situacijama je to isplativo, u nekim nije. Ako mnogo koristis mobilni, onda ce ti Box mnogo vise znaciti nego pojedinacno da placas. U svakom slucaju otprilike isto placas, cak i manje za pojedinacne usluge, ako ti mobilni nije prioritet.
 
Hvala puno, danas sam uzeo adsl Net-10/1, a za Iptv su mi rekli da sacekam sa sklapanjem novog ugovora do 15-20 decembra zbog novogodisnjih akcija. Tako da ci ovog meseca Iptv platiti po normalnoj ceni + HBO i paket odrasli. Sve u svemu hvala puno jos jednom.
 
Hvala puno, danas sam uzeo adsl Net-10/1, a za Iptv su mi rekli da sacekam sa sklapanjem novog ugovora do 15-20 decembra zbog novogodisnjih akcija. Tako da ci ovog meseca Iptv platiti po normalnoj ceni + HBO i paket odrasli. Sve u svemu hvala puno jos jednom.

Hoces da kazes da imas i 10 mbps net i IPTV na istoj liniji?
 
kako rade online igrice na boxu? Konkretno mislim na CSS? Presao bih sa Sbb-a, samo zbog cene celog paketa
 
kako rade online igrice na boxu? Konkretno mislim na CSS? Presao bih sa Sbb-a, samo zbog cene celog paketa

Moje iskustvo sa ADSL-om i FPS igrama je pozitivno. Ping je mali i stabilan, bez imalo laga. Sad sam presao na kabal i ping je malo veci i ima povremenih lagova. To mi se na ADSL-u nije desavalo.
 
Hvala! Znaci 6/1 je sasvim dovoljno za opustenu igru :D Nadam se da cu sve da zavrsim do N.godine, pa javljam :type:
 
Evo uzeo i ja box4 juče i za sada sam zadovoljan pogotovo brzinom sklapanja ugovora jer je fiksni bio na jednom imenu ADSL na drugom a mobilni na trećem. Kvalitet IPTV-a je daleko bolji od KDS-a.

speed.JPG
 
Jesi li menjao ime korisnika ADSL-a ili vlasnika telefona. Meni su rekli da ako hocu box, moram da donesem izvod iz maticne knjige i potvrdu za stan kako bi se telefon vodio na moje ime.
 
Sve je prebačeno na vlasnika telefona i nisu mi trebali nikakvi dodatni papiri (vlasnik telefona je i vlasnik stana).
 
s tim sto vlasnik stana/teelfona mora da zatrazi box uslugu...
 
Bilo bi lepo da umesto 6 Mbps stave ovu brzinu do 10(naravno, da zadrze iste cene), onda bi ovaj box izgledao primamljivo(iako je tih 10 na adslu oko 8) i onima kojima mobilni u paketu i nije nesto previse vazan. A moguce je da mnogi ni ne bi mogli da izvuku tu brzinu, tako da im to i ne bi predstavljalo neku razliku
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno