Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Pa jesi li aktivirao onaj klasičan Apolon video klub koji je 399 dinara i plaća se taj iznos posle 3 meseca gratis korišćenja ili onu aplikaciju koja je trebala da se aktivira za Omorika, Soko i Box korisnike i koja je gratis do kraja ugovora a prava cena joj inače 699 dinara ? Nije isto.
Preko Mts portala sam aktivirao Apolon.
Skinuo aplikaciju na TV, ukucao kredencijale sa portala i proradilo.
 
Dobio si papir na kome jasno piše da su sve obaveze izmirene i slično.
Jasno mi je da raskidom ne mogu ništa da ti naplate od dana raskida do dana kada prestaje minimalna ugovorna obaveza, zbog izmene uslova i itd...
Nije mi jasno da ne mogu da ti naplate taj period od početka primene minimalne ugovorne obaveze do dana raskida. Mislim na tu promociju po dinar. Da ne tražim sada ugovore ali mislim da je to definisano u ugovoru da ide pod naplatu u slučaju raskida. Znači razlika od 1 dinar do cene koja ti piše u ugovoru za taj broj meseci.
Nemoj da me razumeš pogrešno, nego i mene zanima jer mi malo frka ako stigne nekoliko desetina hiljada na naplatu.
Imao sam taj problem, smrtni slučaj, pa se dogovorno rešilo jer nije baš bilo fer sa njihove strane ali nebitno, ovde je drugačija stvar u pitanju.
Što je najgore, nemaš više pristup proveri na portalu a račun ti stiže u papirnom obliku. Tako da ako se setiš, zamolio bi te da javiš ovde da li su ti izvršili neku naplatu oko tih meseci po dinar.
Svakako ću javiti, na zahtevu za raskid piše raskinut pod brojem pa neki broj, to je broj reklamacije sa portala, gde su me zvali i odobrili raskid zbog poskupljenja, jer mi nisu nudili da ostanem na istoj ceni. Te mesece po dinar bi plaćao da sam svojom voljom raskinuo, ali pošto sam raskinuo zbog njihovog poskupljenja, onda nemaju pravo to da mi naplate. Ja sam te račune uredno izmirivao, stizali su mi na taj iznos.
 
Istekao mi je ugovor kod yettela, da li ima neki promoter na forumu ili broj istog da vidim sta nude? Box 4 bih uzeo
 
Koji mail ste koristili za raskid ugovora zbog povecanja cene, dodeljen mts-ov sa portala ili licni mail?

Sta se desava sa fiksnim brojem ako se prelazi na yettel posto na optici fiksni radi preko optike, jel se ukida? Ako se dobije yettel-ov ont da li bi radio mts-ov fiksni broj?
 
Kontaktirao ih 14.02. U vezi plavog boxa i 2 omorike na osnovu clana 131 a uz to podneo i prigovor na racun za deezer koji mi je naplacen a koji sam kasno ugasio i koji nisam koristio... Danas dobio poruke da je sve reseno pozitivno.. Malo se nacekao ali + za njih
Koji mail ste koristili za raskid ugovora zbog povecanja cene, dodeljen mts-ov sa portala ili licni mail?
Mozes i putem kontakt centra. Za mail je [email protected]
 
Koji mail ste koristili za raskid ugovora zbog povecanja cene, dodeljen mts-ov sa portala ili licni mail?

Sta se desava sa fiksnim brojem ako se prelazi na yettel posto na optici fiksni radi preko optike, jel se ukida? Ako se dobije yettel-ov ont da li bi radio mts-ov fiksni broj?
Licni. Moze i broj da se prenese.
 
Ja sam popunio kontakt formu na mts sajtu sa svojim podacima (to isto ide na [email protected] ).
I juče me zvali da mi kažu da ide cena za moj box3 sa 3500 na 4200 dinara (700 dinara više) i kad sam im rekao da hoću raskid pita šta bih hteo želeo da ostanem kod njih (ostao sam pristojan pa joj nisam rekao šta može da uradi za mene). Danas zovu da kažu da može stara cena do kraja UO.
Hvala svima na forumu ovi bi me zeznuli da nisam video ovu temu.
 
Definitivno i toliko o tome da nema poskupljenja o kojima se pisalo zadnjih par dana a sve zbog toga što su pojedini ''operateri'' saopštili nekolicini forumaša da to njih ne kači. Vrhunska laž ali može im se.

Da Bože da je i desetak procenata korisnika MTS usluga uspelo na vreme ne samo ovo da shvati nego uopšte i da shvati a ostali će se hvatati za glavu od 5.4. otprilike kada na naplatu stižu baba-martovski računi :LOL:
 
Ја сам исто на бокс 3 и тражио сам да ми се смањи пакет јер нисам хтео да плаћам 4200, тако да сам продужио уговор али са слабијим пакетом. тј. старт пакетом који је сада 3700 и добио 5 месеци 50%
 

Prilozi

  • Snimak ekrana 2024-02-28 135521.png
    Snimak ekrana 2024-02-28 135521.png
    93 KB · Pregleda: 59
Aj neka neko pojasni "status pojedinacnih servisa koji su bili deo konvergentnog ugovora"
 
Box4 paket sadrži 4 usluge:
  • Fiksni
  • Mobilni
  • Internet
  • TV
 
Sto bi u prevodu znacilo: onaj ko se odluci da posle 12 meseci koriscenja usluge po dinar raskine ugovor zbog povecanja cene, ne mora da plati ove 4 usluge.
Ili sam ja nesto lose zakljucio?
 
Nezvaničan info ...

Od 01.03. za nove korisnike Box 3 paketa (fiksni+Net+TV) promo od 6 meseci po 1 din. smanjuje se na 3 meseca po 1 din. . Sutra 29.02. je poslednji dan za podnošenje zahteva po starim promotivnim uslovima .
 
Sto bi u prevodu znacilo: onaj ko se odluci da posle 12 meseci koriscenja usluge po dinar raskine ugovor zbog povecanja cene, ne mora da plati ove 4 usluge.
Ili sam ja nesto lose zakljucio?
Nisi u pravu . Ko je imao Box 4 i raskida ugovor zbog bilo čega , može da otkaze sve usluge i da ukine fiksni- ili ga prebaci u drugu mrežu, mobilni - ili ga prebaci na pripejd , internet i tv da ukine - otkaže njihovu uslugu . Onda više neće imati te usluge ili eventualno mobilni na pripejdu .
 
Pozdrav, gledam u nekoliko postova iznad pa mi nije jasno:

"Istu poruku dobio jutros i ja. 14 meseci po 1 dinar isteklo pre mesec dana, dosta od mene."
 
Potpisao je kao i ja promociju, 14m po 1din, ostalih 8m po punoj ceni odabranog paketa.
 
Sve je to ok, ali vidis da drugar hoce da raskine ugovor. Da li mora da doplati nesto ili moze tek tako da se ne slozi sa povecanjem cena i da potrazi drugog provajdera. Ne verujem da su u Telekomu tolike veverice...
 
Mozes da raskines bez penala.

Uogovor je potpisan po jednoj ceni, prilikom poskupljenja se taj ugovor krsi, tako da drugo lice ima pravo da raskine bez naknade.

Ali i dalje mi je hit sto sto je ovo poskupljenje doslo bukvalno zadnji mesec kada nam istice taj gratis period
 
Moze da raskine ugovor zbog povećanja cene . Sutra je zadnji dan za raskid bez plaćanja penala . Od 1og marta ako nastaviš da koristiš njihove usluge , a nisi dogovorio da ti ostane stara cena ili nisi otišao od njih , ugovor se nastavlja po novoj ceni . Svaki raskid nadalje će biti sa penalima , koje ćeš ti ili bilo ko drugi , morati da plati zbog prevremenog raskida UO .
Sve o ovome imate priču ovde na forumu ceo ovaj februar .
 
Ide EP u fudbalu , otimačina oko korisnika će biti opet u modi .
Mada moram priznati meni Box 4 Beli optika radi dobro , samo da ih ne ureknem i da ne prelazim kod npr ZLOoriona , tv mi je bitan , naravno i stabilan net ali mi ne trebaju te velike brzine
 
Sestru zvali da ponude da ostanu isti uslovi do kraja ugovorne obaveze, ona rekla da neće da prihvati, rekli joj zvaće vas neko. Sutra idemo u poslovnicu da vratimo opremu, ovaj put ne ide sama.

Da ponovim, ima box4 po ceni box3, dakle nije onaj "najpovoljniji" scenario (50% popust), i to je potpisala bez mene, tako da smo uveli Orion optiku, TV joj dajem ja, mobilni će na Yettel sa 50% popusta.
Bili danas do poslovnice, sve ok, nisu pominjali to što je ponuđeno da može da zadrži trenutnu cenu. Vratili opremu, mobilni ostaje na postpaid do prenosa u Yettel.
 
Jel si uspeo nesto da uradis ?
Zvao u ponedeljak, zapisali moj broj i rekli da ce se javiti, niko se nije javio.
Ili su u guzvi zbog ovih poskupljenja ili su digli ruke tako da ova fora sa IDP-om nije vise sigurna.
Videcu sta dalje, ima Yettel, Yunet pa ko da bolju ponudu...
 
Javice se, mozda cekaju 1. mart da vide kakve su tad ponude, kod mene je isto tako bilo ponedeljak i u cetvrtak zvali, tako da tebe mozda i sutra zovu.....
 
Poslednjeg dana, stize sms...

IMG-52fc6470989f0b966ee3a07088283a04-V.jpg

Ostaje hbo, ostaju 3 stb 😂
 
I meni stigao isti SMS, ostaje mi stara cena do isteka ugovora.

A ugovor istice u maju, nadam se da ce IDP metod raditi i tada..
 
Nazad
Vrh Dno