Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Jel ima na njihovom sajtu koji mobilni se mogu uzeti za Box tarife?
 
Nema kao lista, ali pogledaj telefon koji te zanima, ispod cena za postpaid pakete, stoji i cena uz Box pakete (negde pre note za glupu 3G pretplatu).

Generalno.... nisu neke cene, tipa ~40.000 za SGS2 i M_RAZR
 
Ovo izgleda da je samo za nove korisnike Box paketa, za postojece izgleda da nema nista od toga
 
Da li i vi dobijate poruku na mobilnom (koji je u okviru BOX paketa) sa telefonskim racunom (3700din u mom slucaju) za prosli mesec? Ne znam na koji nacin se vrsi i dostavlja naplata.
 
Danas i meni stiglo. Pa stize i racun na adresu isto, bar se nadam
 
Stize i na adresu. Pa mislim da bi trebalo da je racun 3200din za BOX paket a ne 3700din samo za mobilni:)
 
Jedno pitanje. Rekose mi u Telekomu da mogu da ubacim svoj postojeci postpaid u box paket, ne moram da uzimam nov postpaid. Ono sto me zanima, a nisam se setio da pitam, jel mogu da se ubace dva postpaid broja u box paket? Pitam posto imam dva broja.
 
I da na oba dobijes 500 minuta a opet placas box paket cenu kao da imas jedan broj?:) Sve moze kod Telekoma :)
Menja ti se tarifa, mislim da efektivno dobijas PRVA Droid ili pre nesto slicno Mix-u ali bez prebacivanja nepotrosenih minuta u naredni mesec.
 
Pa ja imam vec mix paket, nije to problem, ali ne znam kako se racuna posle jer na oba imam 50% popusta. Rece mi ona u Telekomu da kada se ubacuju ugovori u box, nije bitno da li sam u okviru neke kampanje ili ne. Sta god to znacilo.
 
Koliko sam ja razumeo, "brišu" se prethodni ugovori, a brojevi prelaze na box tarifu. Ja sam hteo da prebacim jedan broj, ali sam odustao jer mi se nije isplatilo. Ovu informaciju ipak uzmi sa rezervom, jer nije nemoguće da ti dva radnika u korisničkom centru daju 2 potpuno različite informacije, a ispadne nešto treće.
 
Juce stigao ovaj u*rani Box 4 i odmah problemi. IPTV uzeo zbog matoraca (meni ne treba ni za sta ;)), mobilni zbog majke i net za sebe. E sad problem jedino pravi net. Neke sajtove nece da otvori i kad ih pingujem izbacuje packet loss. Odem na pingtest.net da testiram i posle svakog testa izbaci packet loss 88%. Dosao je neki crni ruter (vec koriscen), krcka pod prstima, teski krshware. Ako se nesto ne promeni u toku dana bice obracuna :smack:
 
Ljudi pomagujte. Uskoro se selim u novi stan i dvoumim se sta da radim. Da li je pametnije uzeti lelekomov BOX4 paket, ili SBB Mix paket sa D3GO? Da li neko ima iskustava sa SBB-ovim mix paketima? Posto trenutno imam lelekomov post-paid broj mix netL tarifu sa 50% popusta od 1.1.2012.-31.1.2012, ja imam pravo od 1 januara kod njih opet da potipsem ugovor na 12 meseci i da dobijem ponovo 50% na sledecih 12 meseci. Ta pogodnost mi dozvoljava da biram da li cu uzeti njihovu akciju BOX ili je bolje ipak SBB? Please help. :)
 
Pišem ovaj post bez namere da bilo koga vređam, ili kritikujem kvalitet ponude, već da bih upozorio ljude na kakve probleme mogu naići prilikom sklapanja ugovora za BOX paket. Post će biti malo duži, ne zamerite.
Letos sam hteo da se prebacim na box paket, ali sam imao problem jer telefon nije bio na moje ime. Otišao sam do poslovnice u TC Forum u Nišu, gde mi je jedan radnik rekao da je potrebno da dođem sa vlasnikom telfonskog broja (moja majka u ovom slučaju), da ponesemo lične karte i završićemo posao za 5 minuta. Kako majka ne živi samnom već duže vreme, uspeli smo nekako da se organizujemo nakon 2 meseca (nisam ni ja baš navaljivao da odemo). Kada smo došli na šalter (prošle subote popodne), gospođa je rekla da je potreban i izvod iz matične knjige rođenih moje majke. Nisam mogao da verujem, pa sam je zamolio da pita nekog pretpostavljenog. Otišla, pitala i rekla da mora tako. Ja sam se prilično iznervirao, otišao, a sutradan hladne glave odlučio da odjavim sve usluge telekoma. Za svaki slučaj, ipak sam pozvao korisnički servis 9813, gde mi je operaterka rekla da nije potreban izvod iz matične knjige rođenih moje majke, već moj, da bi se utvrdilo srodstvo. Ipak, pored toga mi je tražila i dokaz da je stan u kome je fiksna linija u vlasništvu moje porodice (majka, otac, baba, deda bilo ko). Tri različite informacije od tri različita radnika. Bravo. Kako sam odlučio da odem od njih, nisam se mnogo potresao. Ova priča je inače uvod u ono što se desilo mom ocu. Snosim krivicu jer sam se ponudio da mu pomognem i predložio da ide na box.
Kako otac i majka nisu bili zadovoljni uslugom SBB-a, prešli su pre 2 godine na telekomov iptv i internet. Pretplata je istekla, pa su hteli da potpišu novi ugovor. BOX je bio primamljiv, pogotovo jer je nudio asha 202 dualsim telefon za 1 rsd. U TC Forum u Nišu su mi rekli da tog telefona u Nišu nema i da pokušam sa 9818 servisom. Prvi poziv (sa mog telefona): Potrebno je samo da Vaš otac spremi podatke sa lične karte i završićemo preko telefona ceo ugovor. Nije potrebno zvati sa telefona koji ulazi u box. Telefon sa karticom stiže za najkasnije 72 sata. Drugi poziv (sa mog telefona): Žao mi je, morate podneti zahtev sa teelfona koji ulazi u box. Treći poziv (sa očevog telefona): Ako želite da podnesete zahtev preko telefona, moraćemo prvo da Vam pošaljemo karticu, onda da je aktivirate, zatim da Vam pošaljemo ugovor, a nakon toga telefon. Bolja solucija je da završite prve dve stavke u poslovnici, a onda nas kontaktirate na ovaj broj i dobićete telefon koji želite. Otac otišao i sredio sve za 2 dana u TC Forum u Nišu. Drugog dana mu je službenik rekao da je ugovor završen i da sutra može da pozove korisnički servis, gde može da dobije telefon koji želi. Nije mu ponuđeno da rezerviše telefon na licu mesta. Danas sam saznao da je na istom mestu mom komšiji ponuđena ta varijanta i dobio je telefon u roku od 24 časa. Četvrti poziv (sa očevog telefona): Žao mi je gospodine, već ste potpisali ugovor i nemate prava na telefon. Pozovite posle 1. novembra, kada možemo da se dogovorimo pod kojim uslovima možete da dobijete neki telefon.
Nije mi krivo za telefon. Nisam ugrožen i mogu da kupim isti takav bez problema. Krivo mi je što se osećam prevarenim i što sam loše savetovao oca, ne svojom krivicom. U ponedeljak ću sigurno otići u telekom i tražiti odgovornu osobu za razgovor, dok ću u pisarnici predati pismo direktoru. Ne verujem da će bilo ko od njih da se potrese. Nije mi namera da kritikujem bilo koga. Hteo sam da iznesem svoju priču i svoj problem, a time upozorim buduće korisnike na probleme koji mogu da ih sačekaju.
 
Што се тиче ове прве ствари са твојом мајком, то нема везе са Бокс пакетом јер си ти вршио преношење власништва над бројем. Зато су ти тражили извод и остале доказе о сродству. Тек када би број био пренет на тебе почела би процедура за Бокс.

Иначе, за Бокс уговор мора да потпише власник броја зато што се он односи и на сам телефонски прикључак а не само о новој услузи какве су АДСЛ или ИПТВ.
 
Na Twitteru kazu da moze da se naknadno uzme telefon iako je vec potpisan ugovor za Box. Do sada, sta god su rekli na Twitteru je bilo tacno (mada je ovo za Box bila ISPRAVKA, prvobitno su rekli da ne moze)
Ali da se dobijaju razlicite informacije na razlicitim mestima stoji :( Mada kod VIP-a mi se cini da je jedan dobio 3 razlicita odgovora od iste osoba istog dana :d
 
Poslednja izmena:
Da ali glupa je procedura za prenos broja. Šta njih briga da li sam u srodstvu sa licem koje mi prenosi liniju ili sam kupio stan. Nismo više u komunizmu niti u prošlom veku. I njima je potreban korisnik koji redovno izmiruje obaveze.
 
Кад су то рекли, да не читам све цвркуте?
 
Ljudi sta da uzmem BOX ili SBB mix ili neko ima treci predlog ?
 
Поздрав свима,
Ево и ја да напишем о својој одлуци и искуству.Као и многима истекао ми је уговор Iptv + click 4.Отишао сам до ТЦ-а да видим шта даље, и одмах су ми понудили нет до 5 mb/s уз уговорну обавезу на 24 месеца.
За Iptv тренутно нeма акција.Како немам баш избора (Коперникус), а хтео сам да задржим и тв, сабирајући, телeфон, Iptv и Adsl би ми излазили око 3000 дин. месечно, одлучио сам се за Box пакет.Чим сам потписао предуговор пустили су ми нет 6 mb/s, а уговор су ми рекли да потпишем кад добију телефоне, за 2-3 дана.За динар имају само неку просту Nokiu, asha 202 је исто динар али је нема нити ће је добијати (тако су ми рекли). Иначе све телефоне уз Box рачунају као уз Bel 100 пакет, сада има на њиховом сајту и Box понуда, када сам ја узимао није била. Ја сам узео Моторолу XT311 за 4200 дин. на 12 месеци уз рачун, то ми се чинио као најбољи избор у том тренутку.Једино што нисам знао да се 3G услуга наплаћује додатно.200 динара ће ми бити већи рачун ( не рачунајући тел. апарат) уз 2mb/s бржи интернет + постпаид број( изабрао сам исти као фиксни) са 500 + 500 + 1GB протока месечно без преноса.Шта знам, то ми је деловало као најбоље што могу да добијем, а ако буде неких нових акција..., шта је ту је, везан сам уговором 2 године.Опростите на дужем посту, често читам форум па реко' и да допринесем нешто:)
 
Poslednja izmena:
Da si uzeo tu Nokiu za dinar, jel bi i onda placao 3G pretplatu? Cemu ta pretplata?
 
Poslednja izmena:
Sa sajta mts: Kupovinom postpaid paketa sa 3G telefonom, korisnik je u obavezi da za vreme trajanja ugovorne obaveze plaća pretplatu za 3G servis.
 
Да, управо то. Ако узмеш 3G апарат у обавези си да плаћаш услугу.Без апарата, мислим да не.
 
Preporuka SBB HD MIX

Ljudi sta da uzmem BOX ili SBB mix ili neko ima treci predlog ?
Moja preporuka SBB :
HD Mix Hit 10 Mb/s (10240/1024) Sport klub HD u paketu D3 2.0 prijemnik, WiFi ruter, D3 kuća 1.922,00din
HD Mix Plus 10 Mb/s (10240/1024) HD Mix Plus – sve iz paketa HD Mix Hit + dodatni sportski kanali + kanali za odrasle. 2.125,00din
Od opreme CISCO.Sve ti pise na njihovom sajtu.
 
Hvala puno popi07! Najverovatnije cu poslusati tvoj predlog. Puno hvala, ziv bio, imas pice od mene! :beer:
 
Moja preporuka SBB :
HD Mix Hit 10 Mb/s (10240/1024) Sport klub HD u paketu D3 2.0 prijemnik, WiFi ruter, D3 kuća 1.922,00din
HD Mix Plus 10 Mb/s (10240/1024) HD Mix Plus – sve iz paketa HD Mix Hit + dodatni sportski kanali + kanali za odrasle. 2.125,00din
Od opreme CISCO.Sve ti pise na njihovom sajtu.

Dodaj na ovo jos plus i pretplatu na kablovsku tv.
 
Samo sto ovde nije uracunata redovna mesecna cena za odrzavanje kablovske od 1000 din. :D Pre nego sto uzmes detaljno procitaj sve sitnim slovima.
 
I nema tarife za mobilni koja ima prilicno dobar broj minuta kao ni pretplata za fixni (koji ipak koriste ljudi).

Odluka je vrlo laka doduse: Da li ti treba >6Mb/s? Onda ne vredi Box, jer je 6Mb/s max. Da li ti IPTV zadovoljava prohteve za TV-om? Ako ne, ocigledno je opet SBB TV neophodan.
AKo je 6Mb/s dovoljno i IPTV kanali OK, onda Box. Ipak je prilicno isplativiji. Min. cena kod SBB-a je trenutno oko 2600RSD samo za najmanji net i TV pretplatu.
 
Nazad
Vrh Dno