Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Istice mi ugovor za mesec dana,kakve povoljnosti mogu da ocekujem?
 
NIsu
Nedavno sam uzeo Box 3 (fiksni + tv + mobilni), a juče primetih da imam novi wifi u kući (zte_h168n...) koji dolazi iz njihovog rutera. Naravno ne mogu da se nakačim jer ne znam parametre, ali ovaj signal mi smeta postojećem sbb ruteru jer se signali preklapaju, a i ne treba mi pošto je bi to bio internet sa bakra (max 10/2) a u sbb-u mi je 600/60.
Što mi to upališe? Kako da ugasim a da ne ugasim ruter? Ok, mogu da promenim kanal sbb-u i da ih razmaknem, ali prosto me čudi otkud ovaj nenadani uljez (jer mi sigurno neće dati internet pa zato kažem uljez)
NIsu ti oni upalili nego ruter sam emituje svoj signal u prazno imaš dugme sa strane wlan ili wifi ugasi ga
 
Kad ste vec kod rutera, da postavim jedno, mozda i glupo pitanje (nemam nikakvo iskustvo sa mrezama), dal je moguce kupiti drugi ruter ii postaviti ga umesto tog sto MTS daje? Ili je MTSov nesto posebno setovan? Pitam iz razloga jer imam vec dosta uredjaja koji podrzavaju wifi 6, pa me zanima dal je dovoljno samo kupiti wifi 6 ruter i postaviti ga umesto MTS rutera ili nije sve tako jednostavno?
 
Kad ste vec kod rutera, da postavim jedno, mozda i glupo pitanje (nemam nikakvo iskustvo sa mrezama), dal je moguce kupiti drugi ruter ii postaviti ga umesto tog sto MTS daje? Ili je MTSov nesto posebno setovan? Pitam iz razloga jer imam vec dosta uredjaja koji podrzavaju wifi 6, pa me zanima dal je dovoljno samo kupiti wifi 6 ruter i postaviti ga umesto MTS rutera ili nije sve tako jednostavno?
Ne može skroz zameniti, izbaciti MTS opremu. Mogao bi / morao bi da MTS uređaj prebaciš u bridge mode i da funkcioniše samo kao modem a iza njega / na njega da povežeš svoj fensi ruter i on da radi posao rutiranje.
Da ti MTS uređaj stoji negde u kutiji neće da može.
 
Istice mi ugovor za mesec dana,kakve povoljnosti mogu da ocekujem?
Мени су понудили 6 месеци за продужетак уговора. Можда може да се испреговара за мах осам месеци зависно од пакета.
 
6 meseci po dinar ili 6 meseci po pola pretplate ? Koji box konkretno ?
 
Trenutno ne radi ni websajt ni aplikacija na androidu, rade neka unapredjenja.
Pitanje ako neko zna(iz iskustva), kolko traje prebacivanje broja sa Yettela na MTS da se ubaci u novi Box4 kao primarni broj?
 
Poslednja izmena:
Radilo je plaćanje klikom na dugme/link u e-račun mailu a istovremeno nije radio login na MojMTS.

I to nije ništa novo: svaki mesec u danima kad generišu i šalju račune MojMTS portal malo malo pa ne radi.
 
To jeste što kažeš. Mislim na drugu rečenicu.
Inače se normalno ulogovao preko web-a i za kevin telefon da platim.
Danas mi uredno skinuo račun sa MojMTS portala, što je inače retkost da uspevam, pa i platio kad sam već tu :(
Inače sačekam najmanje par dana da se stabilizuju.
 
Unapređenja u momentu izdavanja računa? Pre će biti da rešavaju izazove... 😁
Ja sam samo napisao sta mi se pokazalo sa njihove strane, a da resavaju izazove to svakako :)
Da ponovim posto niko nije reagovao verovatno nije primeceno.
Pitanje ako neko zna(iz iskustva), kolko traje prebacivanje broja sa Yettela na MTS da se ubaci u novi Box4 kao primarni broj?
Kolko treba Yettelu da oslobodi broj da MTS moze da ga koristi, to mislim ne kolko MTS treba da ga ubaci :)
 
Poslednja izmena:
Kod svih operatera prva 3 dana u mesecu se kreiraju računi pa dolazi u poteškoćama oko plaćanja
Ja sam samo napisao sta mi se pokazalo sa njihove strane, a da resavaju izazove to svakako :)
Da ponovim posto niko nije reagovao verovatno nije primeceno.
Pitanje ako neko zna(iz iskustva), kolko traje prebacivanje broja sa Yettela na MTS da se ubaci u novi Box4 kao primarni broj?
Kolko treba Yettelu da oslobodi broj da MTS moze da ga koristi, to mislim ne kolko MTS treba da ga ubaci :)
Ukoliko je sve čisto prenos sistemski traje 2 dana u praksi 4 sa dostavom ugovora . Treba da nemaš ugovornu obavezu. Ako je imaš može da se dogovori prenos 30 dana unapred
 
Sve je cisto UO istekla juce svi racuni placeni, zahtev podnesen u poslovnici MTS. Uzeo sam Soko Max bez UO i dobio karticu ali nisam ubacio u telefon.
Mislim receno mi je do sedam dana pitam samo za iskustva ljudi koji su to radili, super ako bude dva dana :)
Kazu znacu da je odradjeno kad prestane da mi radi Yettel kartica, kao nema obavestenja sto je malo cudno al ok.

Hvala
 
Ja sam odavno odradio taj prelaz. Trajalo je sigurno sedam dana ako ne i više.
Imaš novi propis od prvog avgusta ove godine. Da sada ne tražim, mislim da je rok 2 dana. Nisam siguran pa proveri.
Imaš i ovo obaveštenje nas MTS sajtu:
Edit: takođe nikakvo obaveštenje tada. Prestala da radi Telenor kartica i ubacio MTS karticu.
 
Мени су понудили 6 месеци за продужетак уговора. Можда може да се испреговара за мах осам месеци зависно од пакета.
Meni su danas ponudili samo 1+1 mesec sa 50% popusta, kaze to je to.. a ugovor mi istice za par dana. Losa im je ponuda bas.
Zna li neko jel provereno to da je dovoljno mesec dana da ne budes pod ugovorom da bi te smatrali za novog korisnika? Da ostavim samo mobilni paket mesec dana pa da posle uzmem opet Box.
 
Meni su danas ponudili samo 1+1 mesec sa 50% popusta, kaze to je to.. a ugovor mi istice za par dana. Losa im je ponuda bas.
Zna li neko jel provereno to da je dovoljno mesec dana da ne budes pod ugovorom da bi te smatrali za novog korisnika? Da ostavim samo mobilni paket mesec dana pa da posle uzmem opet Box.
Zatrazi IDP broj, kao stu su pisali ranije na temi ukoliko si na optici, verovatno ce ti ponuditi 24 meseca 50%
 
Ma nisam, nije jos prosla optika tuda..sto je najgore i nemam nesto bas mnogo drugih opcija, optike nema a zbog mobilnog broja mi se u sustini ne isplati da menjam operatera.. nego ne bih da im dajem vise nego sto mora, pogotovo zato sto su poskupeli drasticno.
 
Šta nude trenutno novim korisnicima za Box4 zna li ko? I ima li neko broj nekog akvizitera za Bg?
 
Nude 50% popusta prvih 11 meseci, 300Gb neta mesecno za deljenje sa jos 4 broja i jedan extender ili dodatni stb uredjaj besplatno.
A cene su podigli prilicno, sa 4000 na 5200, ali uz taj popust izadje isto oko 4000 u proseku.
 
Ja ih cimnuo za neku pogodnost, "zovemo vas do kraja dana" . Prošlo 7. Podneo zahtev za raskid i još niko nije pozvao.
Prešao u yettel 14 po dinar + 15 placam.
Dok su juče zvali drugara i ponudili 2 godine free, pa ako mu bude odgovaralo da produži. Ludilo mozga
 
Meni su danas ponudili samo 1+1 mesec sa 50% popusta, kaze to je to.. a ugovor mi istice za par dana. Losa im je ponuda bas.
Zna li neko jel provereno to da je dovoljno mesec dana da ne budes pod ugovorom da bi te smatrali za novog korisnika? Da ostavim samo mobilni paket mesec dana pa da posle uzmem opet Box.
У преписци са Мтс-ом, одбили су ми написати колико би требало направити прекид да би се рачунао као нови корисник. Наводно, јавиће ми се неко из кс.
За промену власника пакета написали су:(Prilikom dodele benefita kod novih korisnika usluga tretira se adresa na kojoj su realizovani servisi a ne korisnik.)
Данас су позвали комшију који има моб и фиксни и понудили му бесплатно нет и тв. Неком нуде бесплатно а старе кориснике уцењују и ценкају се као на пијаци.
 
Mesec dana je bilo do skoro...
 
Nazad
Vrh Dno