Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Истиче нам УО 21.7.

Шта се може очекивати?

Има ли овде агент за подрчје Краљева, Врњачке Бање можда?

И ако неко може да протумачи оних 10% попуста на додати постпејд број у оних 100гб бокс 4 пакета. Сваки додати број има још 10% попуста на договорену УО постпејд мобилни пакет?
 
Истиче нам УО 21.7.

Шта се може очекивати?

Има ли овде агент за подрчје Краљева, Врњачке Бање можда?

И ако неко може да протумачи оних 10% попуста на додати постпејд број у оних 100гб бокс 4 пакета. Сваки додати број има још 10% попуста на договорену УО постпејд мобилни пакет?
Pozovi dečka dobićeš objašnjenje i sve 0646504948
 
Danas dolaze da mi instaliraju BOX 3 paket (fiksni+internet+televizija optika),pa me zanima sledeće,ako neko zna da mi ovim putem odgovori:
1.Da li će instalateri da mi donesu 2 STB uređaja za 2 televizora ili samo za 1 televizor,a naknadno ja moram da naručim još jedan STB za drugi televizor?
2.Pošto imam pravo na WIFI extender za 1 dinar,da li će oni da mi i to donesu ili ja to naknadno naručujem?

Hvala!
 
1. Ako u paketu sleduju 2 STB doneće oba.
2. Extender ne donose, to verovatno mora da se ide u poslovnicu i traži naknadno. (Možda bi doneli da si tako napomenuo prilikom ugovaranja BOXa. Meni nisu doneli, mada sam skroz zaboravio i da tražim).
 
Danas dolaze da mi instaliraju BOX 3 paket (fiksni+internet+televizija optika),pa me zanima sledeće,ako neko zna da mi ovim putem odgovori:
1.Da li će instalateri da mi donesu 2 STB uređaja za 2 televizora ili samo za 1 televizor,a naknadno ja moram da naručim još jedan STB za drugi televizor?
2.Pošto imam pravo na WIFI extender za 1 dinar,da li će oni da mi i to donesu ili ja to naknadno naručujem?

Hvala!
Extender ne donose napamet osim ako nisi dogovorio pri sklapanju prijave isti. ali možeš naknadno da u poslovnici zatražiš extender (osim ako nekim slučajem monteri nemaju kod sebe isto što je retko). A što se STBa tiče može da se desi da nemaju trenutno STBove kod sebe jer ne nose sa sobom gomilu nego određeni broj pa ti naknadno priključe dodatni alu uglavnom je praksa da donose sve za koje si se prijavio
 
Da li neko koristi staticku IP adresu na box paketima? Koliko kosta ta usluga kod MTS? Imam box 3 paket sa optickim internetom.
Secam se da je kolega pre 5 godina pokusao da uvede staticku adresu na optiku pa je ostao bez interneta na sedam dana.
Ima li i dalje problema tog tipa i kakva su generalno iskustva? Pretpostavljam da mi uvodjene staticke adrese nece uticati na bilo sta oko box 3 paketa koji koristim trenutno (u smislu da prestanu neke beneficije iz ugovora)?
 
Kažu da je prošla, trajala 2 dana.
Kako izgleda taj njihov extender i kako radi? Ima LAN izlaz?
 
Jedno laičko pitanje. Da li može box sa optikom a da nema fiksnog i da si podstanar tj ne vodiš se na toj adresi gde stanuješ?
 
Ne može, svi Box paketi su fixni + X (+ Y + Z), i Box ugovor mora na ime vlasnika fixnog.
 
Da li neko koristi staticku IP adresu na box paketima? Koliko kosta ta usluga kod MTS? Imam box 3 paket sa optickim internetom.
Secam se da je kolega pre 5 godina pokusao da uvede staticku adresu na optiku pa je ostao bez interneta na sedam dana.
Ima li i dalje problema tog tipa i kakva su generalno iskustva? Pretpostavljam da mi uvodjene staticke adrese nece uticati na bilo sta oko box 3 paketa koji koristim trenutno (u smislu da prestanu neke beneficije iz ugovora)?
700 dinara otprilike kosta a rešava se za par minuta nema prekida u signalu . I ne utiče ti na gratis to je privremena usluga koju koristiš dok želiš i imaš potrebu. A to što je on imao prekid ko zna šta je situacija bila nema veze sa Statičkom adresom
Jedno laičko pitanje. Da li može box sa optikom a da nema fiksnog i da si podstanar tj ne vodiš se na toj adresi gde stanuješ?
Fiksni ti je gratis usluga u BOxu i ne utiče na cenu. Tako da ne moraš ni da koristiš tu uslugu. Kad si podstanar preseljenjem seliš i usluge interneta i televizije ukoliko u tom stanu ima već fiksni možeš njega da iskoristiš pa da posle selidbom ga ostaviš u tom stanu. Radi se privremena promena nosioca fiksnog sa vlasnika na tebe i posle se vraća na vlasnika.
Jedno laičko pitanje. Da li može box sa optikom a da nema fiksnog i da si podstanar tj ne vodiš se na toj adresi gde stanuješ?
Fiksni ti je gratis usluga u BOxu i ne utiče na cenu. Tako da ne moraš ni da koristiš tu uslugu. Kad si podstanar preseljenjem seliš i usluge interneta i televizije ukoliko u tom stanu ima već fiksni možeš njega da iskoristiš pa da posle selidbom ga ostaviš u tom stanu. Radi se privremena promena nosioca fiksnog sa vlasnika na tebe i posle se vraća na vlasnika.
 
Kažu da je prošla, trajala 2 dana.
Kako izgleda taj njihov extender i kako radi? Ima LAN izlaz?
Ima 3/4 vrste. Prva je pravi WiFi Extender, Huawei, koji se preko WiFi kači na ONT i tako radi. Druga je Honorov ruter, koji se UTPom povezuje sa ONTom. Ne znam da li moze i on preko WiFi. Treća su PLA adapteri koji nisu extenderi ali su opcija. Četvrta opcija je netis WF2780 ruter, povezuje se ili UTPom ili preko WiFia.
 
Kažu da je prošla, trajala 2 dana.
Kako izgleda taj njihov extender i kako radi? Ima LAN izlaz?
IMA 3 LAN PORTA 2 ZA NET (1 I 3 PORT) I 1 ZA TV SIGNAL( LAN 2). Odlično radi koristim ga preko godinu dana zna nekad kada je dugo nakačen da zabode pa se samo ugasi upali i to je to. Ne mora da se ručno podešava ,automatski kopira podešavanje wifi mreže sa rutera i samo proširuje signal ali možeš i ručno da podesiš naziv mreže. Mana je što ne emituje maksimalne brzine nego samo do 100Mbps manje više
IMA 3 LAN PORTA 2 ZA NET (1 I 3 PORT) I 1 ZA TV SIGNAL( LAN 2). Odlično radi koristim ga preko godinu dana zna nekad kada je dugo nakačen da zabode pa se samo ugasi upali i to je to. Ne mora da se ručno podešava ,automatski kopira podešavanje wifi mreže sa rutera i samo proširuje signal ali možeš i ručno da podesiš naziv mreže. Mana je što ne emituje maksimalne brzine nego samo do 100Mbps manje više
I dobra stvar je što možeš da ga nakačiš i na neku drugu mrežu ne samo na njihovu. Pa ja npr dobio komšijinu šifru od SBB pa proširio njegov wifi do tv-a kako bi mi radio eon i u stanu
 

Prilozi

  • extender.jpg
    extender.jpg
    6.2 KB · Pregleda: 37
Ako neko ima kontakt nekog promotera na teritoriji Niša ili Leskovca neka pusti p.p da vidim sta moze da se izboksuje za novi ugovor box4 na optici, konacno da izbacim bakar 😃
 
Može i promoter sa teritorije Šapca da se javi.

I dalje mogu da se nadam ovih 20 meseci, nemam nikakav ugovor? Optika došla u zgradu.
 
Navodno je ponuda za tih 20 meseci ukinuta. Promoter koji je šarao mojom ulicom pre 3 dana je nudio 9, a sutradan su zvali komšiju i nudili 18, na šta je pristao.
 
Da li može da se dobije neka povoljnost na neki uređaj, telefon ili nešto drugo, a da cena ostane ista? Već imamo optiku i neću IDP i 50% popusta da tražim, nego ekvivalentan popust na telefon?
 
Istekao mi je ugovor pre 12 dana, ali me niko nije zvao za produzetak. Koristim Box 3 fix+net+int. Procitah ovde da neki dobijaju 24 mes. x 50% ali su na Box4. Zivim u Beogradu a imam mogucnost prelaska na Yetel, Orion, Sbb. Sta mozemo da ocekujemo, i ako postoji neki promoter mozda njegov kontakt?
 
Ako ti je istekla UO idi u poslovnicu i zatrazi IDP broj i kazi da oces da raskačis sve usluge . Oni ce to prijaviti centrali i u toku iduce neko od njih ce te zvati da vidi da li oces stvarno da raskidas ili ne ugovor . Pitas ih sta nude i dogovoris se za 24 x 50% .
IDP broj ti je za prelazak u Yetel da bi imao uslugu dok te ne povezu na njihovu mrezu .
 
Istekao mi je ugovor pre 12 dana, ali me niko nije zvao za produzetak. Koristim Box 3 fix+net+int. Procitah ovde da neki dobijaju 24 mes. x 50% ali su na Box4. Zivim u Beogradu a imam mogucnost prelaska na Yetel, Orion, Sbb. Sta mozemo da ocekujemo, i ako postoji neki promoter mozda njegov kontakt?
Nema veze da li si box3 ili box4. Ja sam box3 pa sam, nakon traženja idp-a, dobio 24x50%.
Samo to je bilo pre više meseci, tako da ne znam da li još važi.
 
Da li se to moze zavrsiti i telefonom posto je ugovor na osobu koja nije pokretna? Oni se strikno drze toga da vlasnik ugovora mora da licno raskine ugovor a odlazak u poslovnicu je prilicno komplikovan?
 
Probaj. Spremi jmbg i Lk. Mislim da ti treba MTS ekspres, da te prebace kod njih u korisničkom. Preko njih možeš i mailom da produžiš ugovor.
Ako ne može onda moraš notara da dovedeš da overi punomoć. Mogu u korisničkom da ti kažu šta treba da piše u ovlašćenju. Imao isto iskustvo te vrste nažalost.
 
Da li se to moze zavrsiti i telefonom posto je ugovor na osobu koja nije pokretna? Oni se strikno drze toga da vlasnik ugovora mora da licno raskine ugovor a odlazak u poslovnicu je prilicno komplikovan?
Ako ti je to komplikovano iskoristi mogućnost koju daje ZEK, ZZP i Zakon o obligacionim odnosima i uputi pismo kojim želiš da raskineš ugovor. Vidi adresu Telekoma na gluglu i pravac Pošta. Korisnik ima pravo da putem pisma realizije raskid.
 
@sammy Zato što bi trebalo da bude pod WAN a ne pod LAN.

Na Q2 ONT to izglada ovako, a na tom tvoj je drugačiji interfejs /skin ali suština je ista i većina opcija je dostupno na oba modela.

Hvala puno, upravo si mi ustedio par hiljada. Ovi u mts-u mi rekli da jedino mogu da uzmem network switch..
 
Daju oni svičeve gratis u poslovnicama...
 
Nazad
Vrh Dno